Кръстова гора

  • 150 084
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 531
Аз съм ходила, но без преспиване на открито а в с. Борово. Взех си вода от аязмото, за в къщи, но когато се прибрах така отвартително миришеше на тиня, догнусяме и я изхвърлих! Sick
Мое мнение но аз не вярвам в чудесата , може ли накой де ме опровергае? !

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 757
Аз съм ходила, но без преспиване на открито а в с. Борово. Взех си вода от аязмото, за в къщи, но когато се прибрах така отвартително миришеше на тиня, догнусяме и я изхвърлих! Sick
Мое мнение но аз не вярвам в чудесата , може ли накой де ме опровергае? !
Скъпа моя, аз имам вода от аязмото от миналата година и на нищо не мирише, такава вода не се изхвърля можеше да напръскаш къщата с нея и да си полееш цветята Naughty Колкото до чудесата аз вярвам в тях, и има даже книга за чудесата станали след посещение на Кръстова гора   bouquet Имаше един случай за историята на болна от рак жена, която след 3 нощи на Святото място няма и помен от ракови клетки даваха я по Нова  Hug

# 17
  • Мнения: 588
Аз съм ходила, но без преспиване на открито а в с. Борово. Взех си вода от аязмото, за в къщи, но когато се прибрах така отвартително миришеше на тиня, догнусяме и я изхвърлих! Sick
Мое мнение но аз не вярвам в чудесата , може ли накой де ме опровергае? !
        Veni-b, а като не вярваш в чудеса защо си посетила това свято място и си взела от лековитата вода на аязмото. Thinking

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
От такива святи места, дори ако са ни  поръсали дрехите после ги минавате (като им е време за пране) в една вода и водата поливате цветя.  И после се продължава с прането с препарати. 

# 19
  • Мнения: 1 234
Ние планираме на 17 август да ходим към Кръстова гора.
Нанди, ако решите да ходите ми пиши на лични.

# 20
  • Мнения: 204
Здравейте,пътешественици! GrinningСледя темата с интерес,тъй като идеята Отиване на Кръстова Света гора вече ми е мечта.Колкото повече дни от лятото минават,все по-често мисля,че още не сме отишли Cry(в къщи правим ремонт...) Много ми се иска да отидем и да заведа децата(особено малката),но ме притеснява пътуването--казват,че пътя нагоре не бил добър?!? А и сега като чета за проблема с тоалетната...уф...,НО съм решила и ще преодолея неудобствата,все пак престоя в болница не е по-приятен от пребиваване в планината. Очаквам да пишете вашите впечатления от престоя си на това докоснато от Бога място!

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 757
Здравей plamak, пътя не е толкова лош с внимателно шофиране се отива без проблем. Колкото до тоалетната тази година има нова с повече кабинки и не е мизерна в сравнение с предишната, която сега е в ремонт. Избягвайте да ходите по големи празници, защото има много хора и разбира се има и опашка пред Toilet И все пак там е туристическа спалня и е нормално условията да са такива.

# 22
  • Мнения: 419
Пътя до там е по-скоро отекчителен, от колкото лош. Много е дълъг участъка със завои и много бавно се кара. От София до там сме пътували около 3 часа, а като километри не чак толкова много. До Асеновград е добре, дори някъде до към Бачково, но после...  no  Ееее....пътя до Голгота не е лесен ... Wink , Но си заслужава жертвата thumbsup !!!

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Момичета, върнахме се. Бяхме на Кръстова гора. Пристигнахме в петък в 11ч. литургията започна в 12. Малкия ни герой издържа до края, докато попа спря да пее в 2:30. Спахме в колата, ако може да се нарече спане. Много беше студено, на няколко пъти пускахме парното.
Сутринта станахме и вече на светло се разходихме из местността. Много е красиво, заслужаваше си всичко. И дългия тежък път и студа и постоянното мрънкане и сърдене на Алекс. Това дете направо ни изтощи тотално. През цялото време обикаляше и тичаше, даже по време на литургията. Някои го гледаха лошо, но какво да го направя, не мога да го вържа. Нямаше нито едно дете по това време посред нощ, само той препускаше и не даваше признаци че е изморен и му се спи  Mr. Green. Сутринта му измихме очичките и си няляхме вода от аязмото. Имаше доста деца, едно малко бебе, не знам какво му беше, но баща му го държа на ръце и плачеше, докато попа пееше. Някои влязоха да спят в черквата на земята, навсякъде имаше хора. Събрахме си камъчета, купихме сувенирчета, сложихме по една дрешка на кръста за здраве. На връщане ходихме и до Бачковския манастир. Не успяхме да посетим Асеновата крепост, че нещо много ни дойде и бяхме капнали от умора, но следващия път, живи и здрави...
Пак казвам, заслужава си да се отиде, но трябва да имаш вяра, да вярваш, че и с теб ще се случи чудо, а не само ей така за самото ходене. Имаше хора с патерици, деца в инвалидни колички, болни, за които последна надежда е Бог!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 757
Това дете направо ни изтощи тотално. През цялото време обикаляше и тичаше, даже по време на литургията. Някои го гледаха лошо, но какво да го направя, не мога да го вържа.
Пак казвам, заслужава си да се отиде, но трябва да имаш вяра, да вярваш, че и с теб ще се случи чудо, а не само ей така за самото ходене. Имаше хора с патерици, деца в инвалидни колички, болни, за които последна надежда е Бог!
Добре дошли! Ние бяхме същата картинка и много ми беше неприятно от укорителните погледи на хората, сякаш нарочно го карам да щурее така, нали всеки е отишъл там с някаква болка, с някакъв проблем, на който не му е на главата не знае какво е. Може и да греша, но сякаш бяха малко хората, които са болни, повечето бяха отишли ей така както казва Кифла.

# 25
  • Мнения: 361
Здравейте и от мен момичета!
Ние също бяхме на Кръстова гора . Пристигнахме около 21.00 часа. Разходихме се около час  и малката реши, че й се спи. Сложихме я в колата и заспа като ангелче. Толкова бързо и лесно не заспива дори и в къщи. Аз много се притеснявах от това, защото все пак в колата, непознато място и тъмно  Shocked, но детето изобщо не се впечатли и спа дълбоко дори и когато започна литургията. Камбаните биеха силно и гласовете огласяха цялата гора, но тя си спинка много спокойно. Може би това място наистина успокоява  Praynig. Бях взела доста багаж, дебели дрехи и т. н., но на мен не ми беше толкова студено. Малката беше с анцунг и тънко шушляково яке. Тоалетните са прилични, все пак не можем да очакваме лукс. Около 3.00 часа слязохме в Борово имахме запазена стая. На следващия ден се качихме отново и тогава се разхождахме 3-4 часа. Посетихме очното аязмо, "Гълъбицата", малката и голямата църква. Ходиме  до  кръста. В голяма църква се намира стария (оригиналния) кръст. Ако ходите момичета не пропускайте да си купите книжка за Кръстова гора (продава се в голямата църква). Много е интересна аз още не съм я довършила. Незнам вие на какво мнение сте, но аз силно вярвам в това място и този път разбрах, че наистина има защо. Попитах една леличка дали трябва  да се пренущува там три пъти и тя ми обясни, че може и веднъж да отидеш, но трябва да е със силна вяра и молитва. Това е от мен. Ако имате възможност не пропускайте. Аз лично планувам още едно ходене Peace

# 26
  • Мнения: 361
Пропуснах да пиша, че е добре да се кара много внимателно, защото има много завои. И ако някой реши да посети очното аязмо искам да предупредя, че пътеката до там е много опасна, стръмна и хлъзгава. Нас ни предупредиха, но ние въпреки това тръгнахме и разбира се по средата на пътя разбрахме, че хората наистина бяха прави  Peace.

# 27
  • Мнения: 474
Преди няколко години и аз ходих само че с колеги на Кръстова гора за съжаление малкият не беше с нас но това беше една моя огромна мечта да отида там.Наистина е много красиво , ние не стояхме на литургията бяхме там през деня, но и сега си спомням много добре колко е красиво и какво успокоение усетих там. Спомнам си как стоях пред иконата а сълзите ми  се стичаха колегите ме гледаха и ме питаха какво ми е а аз не можех дори една дума да им кажа ,Наистина си заслужава да се отиде там

# 28
Здравейте момичета!
Вчера /25,08,07/ се върнахме от Кръстова гора ,Ходили сме там поне 10 пъти -дори там сме кръстили дъщера ни - но никога не сме оставали на вечерната литургията .
 нито сме спали там на открито .Винаги съм се притеснявала малката да не настине .Спали сме във село Борово, което се намира на 7 км преди Кръстова гора  там има къщи със стаи под наем -хазяйте може да ви предложат храна или ако вие си носите може да ползвате тяхни съдове ,може да ви стоплят храната и да ползвате трапезарията или градината .
Пътя наистина е тежък ,тесен и със много завой ,но затова пък гледката е невероятно красива.Многото чешми по пътя - са изградени от благодарни хора излекувани на това магнетично място излъчващо много заряд с положителна енергия . Найстина си заслужава да се отиде до там .

# 29
здравейте!и ние посетихме кръстова гора тази година точно на рождения ми ден 22.08.природата наистина е прекрасна но пътят е много ,много лош-от едната страна пропаст от другата скали две коли не могат да се разминат и единия трябва да се връща.за съжаление не останахме да преспим там защото не си носихме одеяла ,а не ни се оставаше в спалня с по 7-8 човека.иначе всичко е супер намерихме камъчета с кръстчета ,взехме си светена вода и вода от аязмо гълъбицата,посетихме новата и старата църква както разбира се и светия кръст.отидете няма да съжалявате ,просто това място наистина е докоснато от Бог.

Общи условия

Активация на акаунт