Да си поговорим за ЗАПЛАТИТЕ....

  • 18 540
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
От моят опит установявам, че по-скоро има недостиг на добри кадри.
Не е съвсем вярно защото , ако решиш да работиш като учител,лекар  Mr. Green какво значение има дали си добър или не - там си има щат.Какво като си квалифициран,знаеш езици,компютърна грамотност и т.н. и слънце да си заплатата е твърда и е малка.Особено за начинаещите учители без стаж.
              Спора е излишен относно това колко пари ти трябват за да живееш нормално.Статистиката е изчислила  Mr. Green 375 на човек -- минимум за що годе нормален живот, не луксозен.За 4 членно семейство това е  1500 лв ЧИСТО ,не бруто.Както и да ги смятаме чисти заплати от по 300-400 лв каквито получават повечето хора НЕ СТИГАТ,а и цените в момента растат  Mr. Green.
              Сега се връщам от обиколка на магазините за обувки на малката /9 м / и какво установих - що годе свестни обувчици за нашите малки крачета 60 лв,всичко друго е пълен боклук.Е, как ти стига заплата от 300 лв с две деца ?!?!?! Ще прохождаме явно боси  Mr. Green ,защото с нискокачествени обувки няма да мъчим малките ни крачета  Laughing и без това толкова малък номер намерихме само в един магазин. #Cussing out
               Който иска си казва за заплатата ,а който не иска - пас.Никой не е длъжен да пише.Има и с 5-6-цифрени заплати,но повечето от хората са със заплати до 500 лв - бруто./ и това е статистика  Mr. Green/.Брей,направо ще им изям хляба на тези статистици. Twisted Evil
               И какво като ги бойкотират ??? Всеки за съжаление мълчи /особено при по-добра заплата/ и ТЪРПИ,защото в противен случай - ЛЕТИ и след това трудно се връзват финансите.Особено с деца. Laughing Peace  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 475
много ми е странно защо всички хора си крият заплатите, ще кажете, че е кой знае каква велика тайна! Не става въпрос само за форума, а по принцип за познати- като попиташ някой колко получава, така те поглежда криво, ще кажеш кой знае какво го питаш!! Аз винаги съм си казвала, колко получавам и на познати и на не дотам добри познати! не виждам нищо лошо в това, като те попитат да отговориш!
И сега ще го кажа получавам 500лв заплата,плюс телефон и транспорт ми плащат, приятелят ми взима 800-1000лв в зависимост, колко работа имат -  това за София, и смятам, че и двамата сме с малки заплати за София!!!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
               И какво като ги бойкотират ??? Всеки за съжаление мълчи /особено при по-добра заплата/ и ТЪРПИ,защото в противен случай - ЛЕТИ и след това трудно се връзват финансите.Особено с деца. Laughing Peace  bouquet

Да, за съжаление.  Ама ако няма изпаднали хорица и ако никой не се връзва на гадния работодател, който плаща 180 лв и иска работа по 9-10 часа включително в събота (защото има такива), знаеш ли как бързо ще вдигнат трудовото възнаграждение.

# 18
  • Мнения: 2 556
Didia, прощавай, аз мога да си позволя да купувам хубави обувки на децата си и никога не ми се е наложило да дам 60 лева за бебешки обувчици на 9 -месечно бебе. Има чудесни модели по 20 или 30 лева. Как наричаш всичко под 60 лева пълен боклук не знам, аз боклуци не купувам, при все че повечето обувки на децата са били сигурно на цена под 60 лева.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 179
От моят опит установявам, че по-скоро има недостиг на добри кадри.
Не е съвсем вярно защото , ако решиш да работиш като учител,лекар  Mr. Green какво значение има дали си добър или не - там си има щат.Какво като си квалифициран,знаеш езици,компютърна грамотност и т.н. и слънце да си заплатата е твърда и е малка.Особено за начинаещите учители без стаж.

Точно за лекарите не съм съгласна, ако си добър лекар, взимаш МНОГОООО над заплатата...

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
много ми е странно защо всички хора си крият заплатите, ще кажете, че е кой знае каква велика тайна! Не става въпрос само за форума, а по принцип за познати- като попиташ някой колко получава, така те поглежда криво, ще кажеш кой знае какво го питаш!!

Всеки в България си мисли, че ако каже брутния си доход и всички източници, откъдето взема пари- ще му ги откраднат.

Което не е изключено никак.  А и много хора ще му завидат, може и "мошеник" да го нарекат.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, колко пъти ще ги светяваме тия часовници? Преди месец-два ги сверявахме и се хванаха тука за косите кой колко бил богат, пък кой колко бил прост hahaha
Несевриозно е да си напишеш заплатат ей така. Какво като е форум? Повечето се познаваме лично...Опитът ми показва, че щом между приятели се заговори за пари, уйде коня у барата...
Така че дайте да си говорим за лИбоФФФФ Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 5 539
Аз съм се убедила, че сит на гладен не вярва и обратното.
Говорила съм с хора от малки градове и села, които не вярват, че някой взема заплата 1000 лева, освен депутатите. За тях дори 500-600 лева са недостижими. Тези хора вярват, че целият български народ мизерства, а само политиците и престъпниците си живеят добре. Впрочем това последното ни се набива в главите ежедневно и от повечето медии.
Тук във форума пък често чувам, че нямало хора, които да работят за МРЗ или пък че ако някой се разписва на 250лв., той всъщност взима поне още толкова под масата.
Очертава се една голяма пропаст между заможните и бедните, и никой не чува гласа на другия.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Днес вървях след двойка симпатични ученици(според мен) и в един момент дочух момичето да пита - е как е на новата работа(явно не бяха ученици Laughing), доволен ли си от заплащане, работно време? Момчето каза - Да, сега ще вземам първоначално 1500 лв, пък после ще видим.
 Колкото и да знае, все пак не е натрупал кой знае колко опит. Не знам...разсъждавам си.
 Около мен доста младежи със солидни познания на теория, езици, образования. Обаче на практика - кръгла нула. Не мисля, че е нормално да вземат огромни заплати без да са доказали, че могат нещо - обаче факт - вземат и не правят нищо. Или аз не съм в ред или работодателите им. newsm78
  

# 24
  • Мнения: 2 556
И аз мисля, че да се обсъждат заплатите е безсмислено

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 179
много ми е странно защо всички хора си крият заплатите

Някой не казват от срам, други - за да не им завидят тези дето ги е срам  Laughing
обикновенно заплатите си споделят хора със среден доход 500-800

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Сега се връщам от обиколка на магазините за обувки на малката /9 м / и какво установих - що годе свестни обувчици за нашите малки крачета 60 лв,всичко друго е пълен боклук.Е, как ти стига заплата от 300 лв с две деца ?!?!?! Ще прохождаме явно боси  Mr. Green ,защото с нискокачествени обувки няма да мъчим малките ни крачета  Laughing и без това толкова малък номер намерихме само в един магазин. #Cussing out
Аз пък си мисля, че малко се изхвърляш. Аз досега не съм дала повече от 45 лв за детски обувки (повечето даже са по 20-30) и не съм избирала нискокачествени.
Но с 300 лв и аз не бих се справила, то само наемът ни е почти толкова.

много ми е странно защо всички хора си крият заплатите, ще кажете, че е кой знае каква велика тайна!
Тайна е, да, упоменато е в договорa ми. Wink

# 27
  • в Низината
  • Мнения: 705
Въпросът за това, кой каква заплата получава, е личен. Веднъж имах грешката да кажа на майка ми и баща ми за своята и досега съжалявам.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Някой не казват от срам, други - за да не им завидят тези дето ги е срам  Laughing
обикновенно заплатите си споделят хора със среден доход 500-800

Много точно.
Аз пък ще си кажа- вземам 300 лв.

# 29
Умишлено отговарям анонимно.  Аз - 900, той 3000, в София.

Общи условия

Активация на акаунт