Труден въпрос

  • 4 563
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
 Не ми се навлиза в подробности, но питането ми е сериозно.

# 1
  • Мнения: 5 299
МНоооого е сложно... Rolling Eyes

# 2
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
 Не ми се навлиза в подробности, но питането ми е сериозно.

Наистина труден въпрос!!!!
Не мога да отговоря!Ще следя темата!

# 3
  • Мнения: 2 070
Не съм ги прекратила, но няма близост като преди. Разни неща, прекалено много искаш, почти не знам кой ще ти отговори...  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 161
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
 Не ми се навлиза в подробности, но питането ми е сериозно.
Ако се изправят срещу мъжът ми.Мачкам всичко заради него.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мойте родители са прекрасни хора и мачкам заради тях  smile3513
Никой не може да ме раздели с тях.Ха само да се опита някой  bash
За вас не знам, но аз имам силна и стабилна връзка с родителите си, и никога не бих си позволила да прекратя отношения с тях txtloves

# 6
  • Мнения: 4 111
Причината беше, че казах няколко истини на баща си, не  му хареса - той си мисли, че е винаги прав и никой нищо не може да му каже (камо ли пък дъщеря му). Не си говорим от 4-5 месеца. Скоро имах рожден ден и се надявах да ме поздрави и да забравим, но не се обади.  Sad

# 7
  • там нейде .............
  • Мнения: 647

Ако се изправят срещу мъжът ми.Мачкам всичко заради него.

а той????

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Надявам се да не ти се наложи да имаш собствен дефиниран отговор...

Моите ги обичам и почитам, но съм борец и в ранна младост съм казвала на мама: "Не си ми дала живот, за да ми го вземеш"; в смисъл: "Ще правя каквото реша - мой си е вече този живот!".

Права съм си била - пак така бих постъпила. Но и тя се осъзна.

# 9
  • Мнения: 2 161

Ако се изправят срещу мъжът ми.Мачкам всичко заради него.

а той????
Аз никога не бих си мръднала пръста за някой,който не е готов на същото.Самарянка не е моето име.

# 10
  • Мнения: 2 070
Може би това, че вмество те да са ми опора аз трябва да съм им, дори през детството, бях се едно буфер на проблемите им. Много е тъпо да привлечеш детето като съюзник и да му стовариш такава огромна отговорност. И дори сега при мой проблем вместо майка ми да успокоява мен и да ме попита имам ли нужда от нещо и как се чувствам тя започва да реве, да се страхува, да си чертае мрачни картини и така не ми помага. Май винаги съм се чувствала по-зряла от тях, пък не трябва да е така. Най-голямата драма в момента е, че аз не желая да споделям и тя много го преживява, е как да споделя като знам каква ще и е реакцията.

Но пък мога да разчитам на тея, просто си е такава прекалено чувствителна и ме дразни, че това и пречи да се държи уравновесено когато трябва.

# 11
  • Мнения: 516
Ние сме като италианците - правим луди скандали от време на време, но не можем един без друг. Не мисля, че някога ще ми се случи. Трудно си извоювах авторитета в техните очи, но се радвам, че все по- често и спокойно мога да споделям с  тях.

# 12
  • там нейде .............
  • Мнения: 647

Ако се изправят срещу мъжът ми.Мачкам всичко заради него.

а той????
Аз никога не бих си мръднала пръста за някой,който не е готов на същото.Самарянка не е моето име.
дано е така завинаги - макар, че завинаги е дълъг период..........

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз прекратих контакти само с майка ми. Баща ми все още идва, вижда си внуците и е добре дошъл у дома.
Обяснението е дълго и много лично.
Каквото си направиш сам и най-злият ти враг неможе да ти стори.... Е, майка ми загуби единствената си дъщеря.

# 14
  • Мнения: 2 161
дано е така завинаги - макар, че завинаги е дълъг период..........
О,не искам да е завинаги.Цял живот ще бъде достатъчно.

# 15
  • Мнения: 524
Случвало се е да не си говорим за малък период, но да прекратя отношенията ни за в бъдеще - НЕ. Много кратък е живота и ще ми тежи на съвестта.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Причината беше, че казах няколко истини на баща си, не  му хареса - той си мисли, че е винаги прав и никой нищо не може да му каже (камо ли пък дъщеря му). Не си говорим от 4-5 месеца. Скоро имах рожден ден и се надявах да ме поздрави и да забравим, но не се обади.  Sad

Е, картинката и при мен е същата, но не сме се чували от раждането на втората ми дъщеря - година и половина. Камъчето на раздора беше името, но покрай него си казахме доста неща т.е. аз казах доста неща .... трудно ми беше да осъзная, че този човек си има своя паралелна реалност, според която аз съм неблагодарницата, след всичко, което е причинил ... но ... за сега отношенията ни са замразени ...

# 17
  • Мнения: 15 572
Аз прекратих контакти само с майка ми. Баща ми все още идва, вижда си внуците и е добре дошъл у дома.
Обяснението е дълго и много лично.
Каквото си направиш сам и най-злият ти враг неможе да ти стори.... Е, майка ми загуби единствената си дъщеря.

И при мен стана така макар, че живееме в една къща с моите родители.
Аз съм мноооого търпелива и я търпях майка ми цели 10 години с надеждата да се промени. Е това не стана и аз сложих чертата на края. Все пак искам останалата част от живота си да го прекарам в спокойствие и разбирателство.
Бих ти разказала историята си по-подробно на ЛС ако ти е любопитно.  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
Ние сме като италианците - правим луди скандали от време на време, но не можем един без друг. Не мисля, че някога ще ми се случи. Трудно си извоювах авторитета в техните очи, но се радвам, че все по- често и спокойно мога да споделям с  тях.
Същото важи и за мен, с малката разлика, че скандалите не са луди, а кратки и много шумни от моя страна. Peace
Не си представям момента, когато няма да мога да ги чуя, когато си поискам. Tired
В този ред на мисли, мисля че няма нещо или сила, която ще ме принуди да разваля отношенията си с родителите си.
Виж .... С "другите родители" въпросът стои по друг начин  Embarassed Embarassed Embarassed Confused.....

# 19
  • Мнения: 1 299
За мен родителите са над всичко...ни мъж, ни приятел ни нищо би ми развалило отношенията с тях. Когато обаче имам дете друго ще отговоря.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз прекратих контакти само с майка ми. Баща ми все още идва, вижда си внуците и е добре дошъл у дома.
Обяснението е дълго и много лично.
Каквото си направиш сам и най-злият ти враг неможе да ти стори.... Е, майка ми загуби единствената си дъщеря.
Същото, но се отнася за баща ми.
Майка ми ми е най-близкият човек.

# 21
  • Мнения: 526
Разведени родители.
Не съм виждала и двамата от поне 15 години-никой не е проявил интерес да ме потърси.Ако се появят един ден,освен с презрение,другояче не бих могла да реагирам.
Имам доста по-малък полу-брат,който съм отгледала почти самичка.Говорили сме си на тая тема и двамата сме на мнение,че за нас е по-добре те да не се появяват изобщо.
Ако някой ме попита нещо за родителите ми,казвам,че нямам такива-без много обяснения.

# 22
  • Мнения: 3 091
аз не мога да ти дам отговор, защото имам късмет с родители - много всеотдайни и любящи хора! не мога да кажа, че не съм им създавала проблеми, но много ги обичам и ги приемам с всичките им странности...

# 23
  • Мнения: 1 080
Някак си сърце не ми дава .Иначе имам причини .

# 24
  • Мнения: 524
За мен родителите са над всичко...ни мъж, ни приятел ни нищо би ми развалило отношенията с тях. Когато обаче имам дете друго ще отговоря.
Със сигурност ще мислиш по друг начин, когато децата дойдат, всичко се променя.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Пълното неразбиране и неодобрение на мъжа, когото обичах. Трябваше да избирам. Тежък избор. Труден. С много последици и много въпросителни...

Минаха няколко години, докато го приемат, докато ме приемат. Докато осъзнаят какво носи той под обвивката.

А можеше да не губим тези години, можеше да не казваме думите, които ... и сълзите, които ... и обидите, които...

Много неща преосмислям през последните дни по една или друга причина. Но категорично мога да ти кажа, че 100 пъти да живея този живот, 100 пъти ще взема същото решение.

# 26
  • Мнения: 4 733
 


А можеше да не губим тези години, можеше да не казваме думите, които ... и сълзите, които ... и обидите, които...

Ето това е най-трагичния резултат от едни пропилени взаимоотношения и нежелание да се говори на един и същи език.

 Радвам се, че нещата са си дошли по местата.

# 27
  • Мнения: 1 858
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
 Не ми се навлиза в подробности, но питането ми е сериозно.
Ако се изправят срещу мъжът ми.Мачкам всичко заради него.

Това е и моят отговор.

# 28
  • Мнения: 1 568
Има най-различни хора по-света,аз си мисля че никога не бих направила нещо такова,но колкото по-остарявам,по-ме отвращават такива неща(не въпросът ти) а отношението на родители към собствените си деца,ето тук имаше тема,за това как баща изнудва синът си за пари и разни подобни,обичам ги,но ако ме предадат....уж не вярвам,но вече такива неща започнах да виждам,чувам и въобще...........помия(не от моите лично),но както споменах светът е странен!
Не бих ги оставила съвсем,но.....ако ме унижават,ако ме корят непрестанно,има такива,които дори се подиграват на децата си,които ги клеветят на комшии и приятели.....труден въпрос,но има хора и хора!Които е случил на възпитано семейство-това е прекрасно,но уви има много изключения за съжаление!  bouquet

# 29
  • Мнения: 8 999
Мислех, че имам достатъчно основателни причини да прекратя всякакви връзки с баща ми. Трудни за споделяне, трупани в продължение на целия ми живот. Гадно, ужасно. После мама почина. И установих, че той е единствената ми връзка с нея, единствената ми връзка с детството ми, със самата мен. Какъвто и да е, той е част от мен /по-скоро аз съм част от него/. И нямах сърце да го изгоня от себе си. Не намерих сили да се възправя пред един съсипан и самотен старец, да го огорча допълнително с тежки думи, да дам лош пример на децата си. Той е мой баща и това никога няма да се промени /дори и да не си говорим/. Дори и да не е прав.

# 30
  • Мнения: 1 568
Мислех, че имам достатъчно основателни причини да прекратя всякакви връзки с баща ми. Трудни за споделяне, трупани в продължение на целия ми живот. Гадно, ужасно. После мама почина. И установих, че той е единствената ми връзка с нея, единствената ми връзка с детството ми, със самата мен. Какъвто и да е, той е част от мен /по-скоро аз съм част от него/. И нямах сърце да го изгоня от себе си. Не намерих сили да се възправя пред един съсипан и самотен старец, да го огорча допълнително с тежки думи, да дам лош пример на децата си. Той е мой баща и това никога няма да се промени /дори и да не си говорим/. Дори и да не е прав.



ВЪЗХИЩАВАМ ТИ СЕ!  bouquet ДОБРА МАЙКА СИ ТИ!!!

# 31
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
С майка и до ден днешен сме много близки.
С баща ми сме воювали откакто се помня. По-голямата част от което време съм се мъчила да му докажа, че съм нещо стойностно. Абсолютно загубена кауза... Толкова рядко ми казваше нещо одобрително. В последните му години установих, че отвратителното му отношение всъщност е била неговата представа за любящ баща, който да помага на дъщеря си да преодолее грешките си. 

Много отдавна си мислех, че съм се откъснала емоционално от него, защото не споделях нищо лично и рядко си говорехме, освен ежедневните глупости - не се отказа вярно. Накрая на земния му път вече го бях приела такъв, какъвто е, без да се вслушвам в едно от нещата, които ми казваше и ме обиждаше. Случвало се е да му изслушам тирадата и да кажа: "Така - дотука бяха опитите ти да ме нараниш. Не знам защо ти е криво днес, но не желая да си го изкарваш на мен. Ако искаш - можеш да почнеш отначало - например, да се опиташ да ми кажеш нещо приятно. Ако не искаш - нямам повече време."

Сега, две години след като го загубих, установявам, че някои неща, които ми е казвал и са ме обиждали, са били истини. Абсолютно неподходящо поднесени. Както е могъл... Сигурно ще открия и повече... Мир на душата му, дано ми прости, както аз съм му простила отдавна. Мъчно ми е, че не мога да му поискам прошка лично.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
На мен ми е много болна тема.Но на въпроса имах лошо детство заради една жена която ме е родила и намразила явно,след като порастнах трябваше да се боря за всичко в живота и за малко уважение но то така и не дойде.
Малката причина пълното делене на мен и брат ми.
Другата гадната делене на моите деца като втора ръка внуци.
И още една фаталната настояване да се разведа с мъжа ми защото бракът ни нямал бъдеще,и това защото не се подчини на волята на властния си дядо.
Причините да се прекъсне тази връзка  са много, не може да се направи само заради една грешна стъпка те са много и се трупат.
Аз въпреки всичко не ги мразя но не мога да преглътна всичко,а и те продължават да копаят дупката между нас с големи темпове.
Но аз съм щастлив и благословен човек със семейството което съдадохме дано бог да ни пази.

# 33
  • Мнения: 9 865
Прекъсвала съм си отношенията и с баща ми и с майка ми. Разведени са, но не това е причината, много хора са разведени и остават добри родители въпреки това. С баща ми винаги съм била по-близка и скарването ни беше тъпо, извинихме се взаимно и се сдобрихме, но с майка ми отне 3-4 години да отида да я видя, да и проговоря и така... Причините са в самите тях, лошо, бих казала, криминално отношение към децата си, незаинтересованост, отказ за помощ в безизходни моменти. Сега не разчитам на тях и съм хиляда пъти по-добре, но възобнових контактите си заради спокойния си сън.

# 34
  • Мнения: 1 233
Причината беше, че казах няколко истини на баща си, не  му хареса - той си мисли, че е винаги прав и никой нищо не може да му каже (камо ли пък дъщеря му).
И при нас долу-горе така се получи.

# 35
  • Мнения: 2 556
Аз не съм ги прекратила, макар да ми се е искало в някои моменти. Сега се чуваме веднъж или 2 пъти годишно. Виждаме се още по-рядко. Намирам това за идеален вариант. Хем не е да не си говорим да речеш, хем няма опасност да си досадим. Причините - най-общо казано не се разбираме. Но със сегашния начин на общуване и аз, и те сме доволни Simple Smile

# 36
  • Мнения: 524



Сега, две години след като го загубих, установявам, че някои неща, които ми е казвал и са ме обиждали, са били истини. Абсолютно неподходящо поднесени. Както е могъл... Сигурно ще открия и повече... Мир на душата му, дано ми прости, както аз съм му простила отдавна. Мъчно ми е, че не мога да му поискам прошка лично.
Сигурно отдавна ти е простил, не се тормози. Аз загубих баща си преди 10 години и също се обвинявах за много неща, сега си мисля, че той знае всичко и ми е по-леко, намирам черти от характера му в едното ми дете и сякаш продължава да живее до мен. Едва ли има родител, който да не може да прости на детето си.

# 37
  • Мнения: 552
Родителите ми се разведоха по много грозен начин когато бях 7-ми клас. Баща ми не желаеше да се вижда или чува с майка ми и това беше причината да се виждаме много рядко. На моменти го мразех, че ме е изоставил, но след абитуриентската ми започнахме да поддържаме чести контакти и сега ми е много близък.
С майка ми пък разредихме контактите си, когато станах самостоятелна и започнах да демонстрирам собствена гледна точка. Мисля, че това я обиждаше по някакъв начин - сигурно си мисли, че вече не е авторитета, който е била. Случвало се е многократно и много грубо да се меси в личния ми живот и семейството ми, от което не излизаше нищо хубаво, причинявала ми е много страдания - както душевни, така и физически. Имаше два-три периода от по половин година, когато изобщо не исках нито да я виждам, нито да я чувам - чувствата ни бяха взаимни. Но го преодоляхме. До ден днешен не мога да споделям с нея, защото винаги ми го изкарва през носа. Въпреки всичко, аз я обичам и не мога да престана да се интересувам от нея и да й помагам когато има нужда.
Възприемам го като необходимо зло  Rolling Eyes.

# 38
  • Мнения: 78
Когато се замисля осъзнавам, че с майка ми никога не съм била близка.
Баба ми и дядо ми ме отгледаха, а баща ми съм виждала няколко пъти в
живота си. Странното е, че не ми липсват. С майка си се виждам ряко,
баба ми и дядо ми починаха, за баща ми дори не се сещам. Фокусирала съм се
изцяло върху мъжа ми и детето, а опора намирам в добрите си приятели.
Понякога роднините те разочароват толкова, че си мислиш, че би
било по-добре без тях.

# 39
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
В случая с баща ми е това че заради поредната си нова жена(разведен е 2 пъти) загърби мен и брат ми и в крайна сметка в момента гледа на новата си детето,което е на 5 години.Нямам думи да опиша колко кофти ми е,дори вчера имаше рожден ден и му се обадих,но се държах на положение само колкото да му честитя а той милия със ,,скъпата и детето й,,(то е от предния й брак) на морето се пекат #2gunfire.Брат ми по-принцип живее при баща ми,но тази жена го прогони с постъпки и той дълго време се чустваше като натрапник Cry и вече не живее с тях,но баща ми въобще не се заинтересува защо си тръгва и каква е причината,тъй като отдавна го настройва срещу нас,за да отгледа нейната дъщеря а нас кучета ни яли newsm61.Това е нещото,което ме отдръпна от него ЗАВИНАГИ!!!

# 40
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
В случая с баща ми е това че заради поредната си нова жена(разведен е 2 пъти) загърби мен и брат ми и в крайна сметка в момента гледа на новата си детето,което е на 5 години.Нямам думи да опиша колко кофти ми е,дори вчера имаше рожден ден и му се обадих,но се държах на положение само колкото да му честитя а той милия със ,,скъпата и детето й,,(то е от предния й брак) на морето се пекат #2gunfire.Брат ми по-принцип живее при баща ми,но тази жена го прогони с постъпки и той дълго време се чустваше като натрапник Cry и вече не живее с тях,но баща ми въобще не се заинтересува защо си тръгва и каква е причината,тъй като отдавна го настройва срещу нас,за да отгледа нейната дъщеря а нас кучета ни яли newsm61.Това е нещото,което ме отдръпна от него ЗАВИНАГИ!!!
Пропуснах най-гадното......откакто се е родила дъщеря ми никога не намира време да дойде да я види Weary,а това му е първо внуче и само един път случайно се видяхме,аз бях с бебето и той я погледна само и това беше....

# 41
  • Мнения: 3
Да, труден въпрос, наистина! Thinking
Има всякакви родители, не всички умеят да поддържат хармонични отношения с децата си, не разбират, че когато се месят и налагат, вредят на цялото семейство и на себе си.
И аз съм имала проблеми с моите, но никога не съм поставяла чертата, въпреки властния характер на майка ми. По - добре е при проблеми да се дистанцираш за някакъв преиод от тях, но не напълно, не трябва да ги изолираш изцяло, защото е възможно един ден да разбереш, че нямаш други близки, освен тях!
Валерия, съжалявам за отношението на твоя баща. Искрено се надявам някой ден той да разбере какво е загубил, отхвърляйки собствените си деца и внучето! Знам, че ти е тъжно, но го остави да поживее с тази жена, която казваш, че е прогонила брат ти. Един ден той ще прозре някои неща и съм убедена, че сам ще ви потърси да ви се извини.   bouquet

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Скоро си направих равносметка, че единствените ми близки хора, на които наистина им пука за мен се броят на пръстите на едната ръка - мъжът ми, синът ми, брат ми и родителите. В цял свят само 5 души... Обичам ги и не бих допуснала лоши отношения с нито един от тях.

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?

ами не ми се иска да го помисля, камо ли напиша, но...
Когато Господ реши, че ги иска при себе си... Дано да не е в близките поне 15-20г. това събитие  Praynig

# 44
  • Мнения: 263
Много трудно бих отговорила на подобен въпрос. Ами предполагам, че най-сигурната причина да прекъсна отношенията с родителите си би била, ако застрашават или нараняват по някакъв начин децата ми (физически или психически).

# 45
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Сега, две години след като го загубих, установявам, че някои неща, които ми е казвал и са ме обиждали, са били истини. Абсолютно неподходящо поднесени. Както е могъл... Сигурно ще открия и повече... Мир на душата му, дано ми прости, както аз съм му простила отдавна. Мъчно ми е, че не мога да му поискам прошка лично.
Сигурно отдавна ти е простил, не се тормози. Аз загубих баща си преди 10 години и също се обвинявах за много неща, сега си мисля, че той знае всичко и ми е по-леко, намирам черти от характера му в едното ми дете и сякаш продължава да живее до мен. Едва ли има родител, който да не може да прости на детето си.
Благодаря ти.  bouquet Hug

# 46
  • Мнения: 2 908
У нас е същото положение както при Валерия.Абсолютно същото Sad..Освен че нямам брат.А с майка ми не съм имала никаква връзка 10 години преди това,така че и сега нямам никаква стабилна връзка.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Причината беше, че казах няколко истини на баща си, не  му хареса - той си мисли, че е винаги прав и никой нищо не може да му каже (камо ли пък дъщеря му).
И при нас долу-горе така се получи.

да,позната история.

вси4ко беше перфектно докато преди години не се опита да казва ма мъжа ми как да си гледа семейството и там му беше грешката.Стана страшно Rolling EyesНе си говорехме и ние известно време ,имаше доста търкания.Е,нещата се пооправиха,но никога няма да е същото.

Дали бих прекратила окон4ателно отношения с родителите си?Едва ли,незнам.........не мисля Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 4 966
Няма причина.Никога не би си преустановила оттношенията.Никога!

# 49
  • Мнения: 256
Ако застрашават семейството ми, не зачитат и не уважават мен и/или съпруга ми или вредят на детето. Но скъсването на връзката с тях ще е най-последната мярка.  Първо ще пробвам с разговори, съвети, молби, дори ако трябва заплахи да не ни виждат известно време и т.н. 
И те са хора и имат недостатъци, но въпреки това са ми родители и ги обичам.

# 50
  • Мнения: 3 268
Нищо и никой не може да ме раздели с родителите ми,освен смъртта.Дано този момент е някъде далече в бъдещето.Имам прекрасни родители,които ме отгледаха с много любов и биха дали живота си за мен и сестра ми.Делят ни 300 км,но няма ден,в който да не ги чуя.Днес мама има рожден ден и искам да е жива и здрава още мноооого години.Обичам те ,мамо!

# 51
  • Мнения: 1 250
За себе си мога да кажа, че сигурно няма нещо, което да ме кара да не проговоря на родителите си цял живот. Свекър ми не си говореше с неговите родители. Не го разбирам.

# 52
  • Мнения: 80
Imam  samo  maika,koqto  obi4am  mnogo  i  nqma  ne6to  ,koeto  ne  bih  i  prostila...

# 53
  • Мнения: 193
Да се скарам с родителите си така, че да прекъснем всички връзки, би било кошмарно за мен.
Дай боже да няма нещо, което да не мога да простя.
Но моите са си общо взето свестни - ако и да се сдърпваме понякога... и тогава се чувствам #Cussing out!
Обичам ги много!

# 54
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
Единствено тяхна умишлена постъпка, която неоправдано е насочена срещу мен или съпруга ми, или детето ни, или брат ми, или един от тях. Но, доколкото ги позвавам, никога не биха направили подобно нещо! Вярвам им и ги обичам, така както те мен, и както са ме научили.

# 55
  • Мнения: 141
ne ti e truden ?,trudno e da vzeme6 re6enie.ne sam saglasna,4e kato sa ti roditeli,vsi4ko trqbva da im pro6tava6.ne moje da bade prosteno neprekasnatoto prenebrejenie,predpo4itanie kam brata ili sestrata,absolutnoto li6avane na ednoto i saotvetno palnoto oblagodetelstvane na drugoto dete

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Ако се изправят срещу мъжът ми.Мачкам всичко заради него.
Shocked

# 57
  • Мнения: 4 733
Кое те втрещи така? И на мен мъжът, с коготосподелям живота си  ми е по-важен.

# 58
Прекъсвала съм си отношенията и с баща ми и с майка ми. Разведени са, но не това е причината, много хора са разведени и остават добри родители въпреки това.
... Причините са в самите тях, лошо, бих казала, криминално отношение към децата си, незаинтересованост, отказ за помощ в безизходни моменти. Сега не разчитам на тях и съм хиляда пъти по-добре...

За съжаление - това е и моята история Sad

# 59
  • Мнения: 1 942
За мен родителите са над всичко...ни мъж, ни приятел ни нищо би ми развалило отношенията с тях. Когато обаче имам дете друго ще отговоря.

И аз така. След децата разликата е, че за тях и за мен децата станаха на първо място  Peace

# 60
  • Мнения: 6 993
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
 Не ми се навлиза в подробности, но питането ми е сериозно.
А, аз от тях го очаквам по-скоро...
Аз съм дистанцирана, но ги обичам. По принцип се дистанцирам от всички, които по някакъв начин биха могли да повлияят на решенията ми... Но не бих могла да си представя да прекъсна отношенията си с тях, ако те не го пожелаят.
Да, ако са били лоши родители в миналото, най-вероятно не бих искала да имам нищо общо с тях. Но те бяха и са прекрасни хора и родители.  bouquet

# 61
  • Мнения: 17 546
Как да ти кажа... аз бях изправена пред такова решение. Майка ми цял живот е била супер властна жена, която не търпи да не е нейното. И когато се омъжих и излязох от нейния контрол започна системен тормоз. Аз съществувам само когато тя има нужда от мен. Носеше у дома на децата дрехи, които и давали разни приятелки..., изчезваха мои дрехи и се оказа, че тя услужливо ги носела по врачки да им "баят" за какво - никой не знае. Толкова мразеше мъжа ми по едно време, че му надупчи с нож няколко чифта дънки и му изчезна втория комплект ключове от една от предишните ни коли. Така я и продадохме през 1995 с един комплект. През 1998 купихме апартамент и след ремонта дадохме ключ и на нашите, ей така за всеки случай. Голяма грешка! Та, намерих комплекта ключове във вградения гардероб в коридора, на дъното му, където просто няма нищичко и никога не е имало. Три години жената е чакала мига да ми ги "върне". Интересно защо идваше у дома, когато нас ни няма, като учтиво проверяваше по телефона да не сме там със сигурност. После много неща не се знаеше къде са... Миналата година, докато бяхме на море уж седя у нас да полива цветята, да ми гледа къщата... Що ли ми трябваше!? Не могла да си отключи и баща ми вместо да извика ключар за 30 лв. (които естествено щях да му върна) или да разпробие патрона и да сложи някакъв докато си дойдем (за 2 дни иде реч!) така беше разбил вратата, че от коридора по тъмно се виждаше светлината на стълбите... Превърнали са къщата си в склад за боклуци и живеят с баща ми( който пък толкова се интересува от мен и внуците си, че не знам дали им помни имената и дали ще ги познае, ако ги види) като отшелници. Мога да разказвам до безкрай, но е досадно, а и ми е неприятно и на мен самата. Отказах се доброволно от този тормоз, а и тя не ме търси. Но при мен причината е може би, че съм осиновена и те никога не ме почувстваха като свое дете. Може би темата не е за мен, аз не съм като другите деца на своите родители... Sad и сигурно не е толкова ненормално, че отношенията ни са в безвъзвратен разрив.

# 62
  • Мнения: 50
Здравейте!И аз се изкуших да се включа, макар че темата е доста деликатна.....Ще изкажа мнение, без естествено да го налагам на някого.По-скоро това е моят опит.Човек като се замисли, винаги може да намери в родителите си ( и не само...) поводи за отчуждение, че и скъсване на връзките...., но това не е изходът от евентуалния проблем.Защото раздялата не го разрешава, а само би го приспала...и цял живот тегне върху двете страни тая прокоба...Това съм го разбрала от собствен опит.Много често е имало моменти, когато ми е ставало криво и болно, заради постъпките на родителите ми към мен, НО винаги когато съм възроптавала срещу тях(особено срещу майка ми) и съм споделяла с някого своето негодувание (и болка) е ставало така, че всичко се обръща срещу мен - дори в най-елементарни неща да нямам сполука.Това ме накара да се замисля над думите от Библията: "Почитай майка си и баща си, за да живееш добре на земята!"Направих опит да подтискам лошите си чувства и да не се оплаквам от тях пред други хора....т.е. въпреки всичко да ги почитам и наистина нещата се промениха към добро!Аз характерите на родителите си никога няма да ги променя, но когато им отдавам дължимото им уважение(дори и това да е само заради факта, че са ми дали живот!А могат да се намерят още много причини да ги уважавам...), аз получавам благодат в живота си.Наистина по чуден начин личният ми живот се подрежда по-най-добрия начин(колкото и странно да звучи!)Е!Няма спор, че идеалната комбинация е БЛАГОСЛОВИЯ И ОБИЧ от родителите и БЛАГОДАРНОСТ И УВАЖЕНИЕ от децата, но не винаги се получава така.Затова човек трябва да се стреми да изпълни онова, което е присъщо за неговата позиция(на дете или родител), защото колелото винаги се завърта... и впоследствие като родители можем да попаднем в същия капан...Ако човек проявява винаги добро отношение, въпреки всичко, той спомага нещата да се обърнат към добро въобще(рано или късно).А ако не се стреми да постъпи по добър начин( въпреки всичко), той спомага нещата да тръгнат към лошото и привлича злото в своя живот.Вече като майка аз осъзнавам колко е важно да уважаваш родителите си, защото така даваш добър пример на детето си....а и както е известно никой не е съвършен...който осъжда, повтаря после същите грешки....Родителят си е родител, дори и да е "най-черният" човек на света....Затова, ако назрее конфликт(вече рядко се случва) предпочитам да претърпя - после всичко си идва на мястото.Дори нещата се нареждат по-добре отколкото мога да очаквам...

# 63
  • Мнения: 2 211
Каква би била причината, която да ви накара (принуди ) да прекратите контактите с родителите си, това ми е въпроса?
Единствено тяхна умишлена постъпка, която неоправдано е насочена срещу мен или съпруга ми, или детето ни, или брат ми, или един от тях...

Моето мнение също е такова.

# 64
  • Мнения: 61
Имам прекрасни родители, макар и всеки да е със своите странности /моите включително/.
Както и да виждат родителите си, децата  не бива да бъдат техни съдници.

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пропуснах най-гадното......откакто се е родила дъщеря ми никога не намира време да дойде да я види Weary,а това му е първо внуче и само един път случайно се видяхме,аз бях с бебето и той я погледна само и това беше....

Ей това никога няма да го разбера. Как може да има такива хора. Аз имам позната, която след като се омъжи повторно- никога не потърси дъщеря си. Сега има внуци- никога не ги е виждала. Rolling Eyes Rolling Eyes

По темата- не знам дали има нещо, което би ме накарало никога повече да не погледна родителите си. Едва ли. Помагат ми твърде много, обичам ги и съм възпитана добре, за да им обърна гръб някога, по какъвто и да е повод. Правили са и правят много неща за мен, да са ми живи и здрави.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 123
Мойте родители са прекрасни хора и мачкам заради тях  smile3513
Никой не може да ме раздели с тях.Ха само да се опита някой  bash
За вас не знам, но аз имам силна и стабилна връзка с родителите си, и никога не бих си позволила да прекратя отношения с тях txtloves

  това е и моето мнение,просто все едно аз съм го писала. Grinning

# 67
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз с единия си родител съм прекратила контактите си. Така ми е добре, не ми липсва.
Причините са много и доста лични, пък и боли, когато мисля за това...

# 68
  • Мнения: 274
Не смятам ,че е добре да се прекъсват  отношенията с родителите. Не забравяйте ,че те са се грижили за нас и треперели над нас както и ние сега треперим над нашите деца. Колкото и да сте им сърдити все пак те заслужават поне малко уважение.как бихте с епочувствали ако вашите деца един ден се отнеста така с вас?

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 00:15 от Yanadark

# 69
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не мисля, че някога ще ми се наложи, особено що се отнася до майка ми!  bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 3 249
Тази тема ме подсеща за една фраза, която наскоро чух - семейството ни е само временен подслон, това са хората, които ни хранят, обличат и се грижат за нас, докато открием истинското си семейство.

Общи условия

Активация на акаунт