Пораснали недоносени юначета

  • 8 430
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 263
Момичета, Пети за пет дни посещение на предучилищната е с 4 забележки.С баща му се чудим какво да правим занимаваме се активни с него, наблягаме  върху дисциплината, до навършване на три годинки го наблюдаваше невролог, и абсолютно всичко беше наред. Чудя се дали да не гo заведа за всеки случай на един преглед.Сега е безкрайно доволен че има стачка на учителите.

# 16
  • Мнения: 303
Я не се притеснявай излишно, вероятно детето иска да се докаже нещо, може би има някаква конкуренция на която той отговаря по-агресивно. А може пък нещо да го затруднява и ако не може да се справи, реагира по този начин newsm12. Говорила ли си с учителката? А що се отнася до стачката - всички деца са супер щастливи.

# 17
  • Мнения: 2 584
здравейте и от мен, мама на пораснало седмаче ( 1650кг.  50см) сега е 15г. тинейджър и освен проблем с очите (носи очила но може и от прекаленото седене пред компа да е hahaha) и хернията на единят тестист не е имал никакви здравословни проблеми, нищо че беше в много тежко състояние, разпъваха му дробовете, не бяха се разпънали, получи кръвоизлив в лявото полукълбо, лекарите не даваха големи надежди че ще оцелее, но на пук на всичко е едно здраво и жизнено дете

# 18
  • Мнения: 207
Здравейте и от мен! Grinning Аз за съжаление все още не съм майка, но пък съм "недоносено юначе" Simple Smile Родена съм 1,600.
Мили, майки, не се притеснявайте толкова! Знам,че е тежко-слушала съм от моята майка как тя се е радвала,когато съм наддавала няколко грама и как е плачела, когато съм сваляла! Трудно е, но ето,че вече съм голяма, пораснала,а най-вече здрава жена!
 Никога не съм изоставала в училище, даже напротив, IQ ми е доста над средното... Embarassed
Пожелавам Ви децата Ви да да пораснат големи, здрави и умни!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте!
Тази тема е близка и на мен. Моята Калина се роди съвсем мъничка в началото на седмия месец- 1150кг и 37 см. За радост нямаше някакви сериозно изразени проблеми, но все пак до 2-годишна възраст имаше какво да навасква. Сега е почти на 4 г. и е прекрасна. Знае буквите, а цифрите са стихията й. Помни неща отпреди година и е доста наблюдателна.
Интересно ми дали сте водили вашите деца на специализирани рехабилитации или нещо подобно след изписването им?

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 13:35 от preslavka

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей Преслвка!
Аз Михаил не съм го водила никъде след изписването му от РДом, не защото не се е налагало, а просто защото никой не ми беше казал тогава какви са рисковете от това преждевременно раждане и малко тегло. Единствено на очен лекар. Благодаря на Бога, че всичко с детето ми е наред и не съм пропуснала от незнание нещо.

# 21
  • Мнения: 409
Здравейте и от мен.
Аз съм майка на две недоносени принцеси- Иванеса се роди 10 дена след термина но 2200кг и 46 см, а Елеонора се роди в осмия месец 1800кг и 42 см.Сега е в седми клас.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз съм майка на второкласник и сме с проблеми в училище. Макар че е отложен една година и трябваше да е трети, но лека полека се се борим да наваксваме. Моят е много преждевременно роден 28 седмица, но като цяло е доста техничен. Спрява се много добре с попрявки, русуването спорта го бива, много добра ориентация има. Но четенето и писането под диктовка ни е голям проблем.

# 23
  • Мнения: 227
 Dorothy, и моят е във втори клас!   bouquet
Между другото в първи клас бяхме по-зле, той ни е доста глезен, не беше свикнал сам да се оправя в повечето неща... но сега е супер, даже ми донесе две 6 по литература и по рисуване!
Важното е да са здрави децата,  училището няма да ни уплаши!  Hug

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят като каже - Не мога и това е. Ама ела да ти покажа - не та не и накрая малко  fight от моя страна и нещата се получават.

# 25
  • Мнения: 1 263
Ох и Петър с това "немога" ме влудява, на всичкото отгоре тази година е подготвителна група в училище, не предучилищна в градина и всеки петък госпожата им дава домашни по 3-4 страници, тези наклонени черти хич не му се отдават, ама се мъчим, караме се, разправяме се и стигаме до някъде.

# 26
  • Мнения: 1 802
Здравейте!
Моята Вики се роди седмаче, но теглото и килограмите си ги имаше (3,200 кг и 48 см) та я изписаха като доносена.
Не сме посещавали рехабилитатор (никой не ни е насочвал), проходи по-късно от другарчетата си (на 1 год и 3 месеца)
Сега е на 3 год и 8 месеца и има малък проблем със говора, в смисъл разбира всичко,  което и се говори, но доста букви не може да изговори, и май все още само аз и баща й  разбираме какво говори.
Не знам това като изоставане ли да го смятам или да се успокоя, че има време да се научи ...
П.П. z_eneva специални поздрави и много целувки на щерка ти Елеонора! Както виждаш ми е адашка.  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 227
Здравейте!
Моята Вики се роди седмаче, но теглото и килограмите си ги имаше (3,200 кг и 48 см) та я изписаха като доносена.
Не сме посещавали рехабилитатор (никой не ни е насочвал), проходи по-късно от другарчетата си (на 1 год и 3 месеца)
Сега е на 3 год и 8 месеца и има малък проблем със говора, в смисъл разбира всичко,  което и се говори, но доста букви не може да изговори, и май все още само аз и баща й  разбираме какво говори.
Не знам това като изоставане ли да го смятам или да се успокоя, че има време да се научи ...
П.П. z_eneva специални поздрави и много целувки на щерка ти Елеонора! Както виждаш ми е адашка.  Heart Eyes

Здравей!
Моят осмак също не изговаряше думите както трябва, но към детската градина, която посещаваше ни предложиха срещу 18 лв на месец услугите на логопед! Преди близо 4 години! Имаше много бърза промяна и детето сега говори правилно и няма никакви говорни дефекти! Успех! За съжаление не помня името на логопедката, но винаги ще съм и благодарна!   bouquet

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ние от 4-5 год възраст ходим на логопед и миналата година бяхме и тази малко почивка нарочно и след Нова година пак ще почнем.

Моят като малък не можех с нищо да го занимавам - не искаше и като видях, че гледа картун нетуорк и го оставих и той научи ама много добре английски - в един момент се видях в чудо. Говореше малко български като словореда беше английския, все още бърка, а като се заплесне нещо времената много ги бърка на български.

# 29
  • Мнения: 1 263
Тази година е минавал в училището логопед и е препоръчал занимания с Петър, ходил е няколко пъти.Не знам дали така ми се струва но сега гледам Здравко и определено нещата при него стават по лесно, играе си с една игра където се вкарват кръгчета, триъгълници и кубове на определени места и успява още когато беше на 1 г. аз преди това не го и бях пробвала, сигурна съм че Петър не можеше да улучи кое къде се слага, въпреки че доста се занимавахме с него.
Днес с триста зора направихме домашното, имаше да пише числото 2. а за буквите направо не знам какви битки ще водим.

Общи условия

Активация на акаунт