Отговори
# 255
  • Мнения: 1 745
Здравейте.Аз пак съм при мама  Blush ,но иначе и в нас ни пуснаха нета-той съседа ,моля ви се,си изключил захранването и си отишъл някъде за уикенда,а ние 3 дена без нет.  #Cussing out Както и да е -вече е ок и после цяла вечер ще ви чета.  Peace
Чао за сега от мен.После ще пиша пак.

# 256
  • Мнения: 295
Привет и от мен,
аз купих само шампоанче клоран,че не видях Себамед да имат такъв,а иначе Себамед ще купувам и Бочко.
Домашния сапун съм отвратена от него,защото баба ми правеще акъв,но не слагаше аромати и беше ужасен...мазен,кафяв един такъв и мирише зле.Иначе съм с съгласна,е с аромат добавен може да е поносим.
Свинската мас не ме кефи също.Майка ми ме е мезала с мас,а главичката за да падне бебешката кал с олио.
Абсолютно съм съгласна,че трябва да се доближаваме до природата при гледането на децата,доколкото е възможно в наши дни..
А за осоляването...каквото и да мисля аз,свекито ще ме издебне и ще го осоли така или иначе.Че мъжо и той (понеже са го солили) трвъедо убеден,че така трябва...Мен пък не сам ме солили и почти не се потя.Ох и да ви се оплача...постоянно някой ми казва че дадена клиника или доктор са подобри.Вече съм супер раздвоена и разтроена за доктор,клиника,марка продукт,дали да давам вода.дали да дърпам пишчето.Направо ми писна вече!!!!! #Cussing out #Cussing out
Накрая както ми диктува главата така ще стане
 Tired

# 257
  • Мнения: 35
Привет мамита Hug
Едва днес успях да ви изчета и много ме зарадва новината за пьрвото ни бебче Laughing
Честито на Петето  и здраво и спокойно бебче й желая!!!
При мен нещата са по старому.Имам си контракцийки ежедневно,ама дано да са в рамките на нормалното  Praynig
Днес водихме децата да карат картинг и само дето не родих от притеснение като ги гледах как хвьрчат по пистата #Crazy Другия пьт им заявих без мен ,само по мьжки Naughty
Базилиск сподели моля те от кьде се снабди с този френския сапун,аз нали сьм фенка на такива продукти ,с удоволствие ще го пробвам Peace
Сега се заинтригувах и от тази детска козметика ,която предложи Ади ,за което и благодаря HugСмятам да си порьчам за проба.
Лилеби за руе-то сьм чувала ,че при бременност не е точен показател и може да варира в големи граници.Моето последно беше 53 и повече не сьм го мерила.
Аз трьгвам да водя децата на тенис и после пак ще пиша Heart Eyes

# 258
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Алис-и аз съм с постоянни контракции,от вчера..и нещо се спичам за бебчето да не му стане нещо....

инъче дайте ми малко инфо за тоя КЛОРАН,каква марка е,къде се продава,има ли възможност да го снимате и да го видя какво представлява поне Peace Peace
да видя какво ще реша накрая.То квото и да решавам нямам много време,щото ей го на де е.И накрая мъжо ще обиколи целия град да ми намери козметика каквато аз искам и ще ме стреля с нервни стрелички #2gunfire
хи хи
аз бях позадремала малко за 30 минутки Tired и ме събудиха,и сега ми е едно смотано Tired

Ама и като гледам тоя Клоран има големи милилитри... Flutter
ще видим накрая..
Ама нали няма да купувам нищо предварително и може първо да ис взема олио и сапун на Себамед а после да пробвам и тоя Клоран Peace
но все пак чакам инфо  bouquet

# 259
  • София
  • Мнения: 606
Петенце, честито ти бебче! Пожелавам ти, много радости , но най-вече здраве!

Каква е тази вътрешно болнична инфекция в Шейново, аз мисля там да раждам и сега се зачудих доста по въпроса?

# 260
 Ани, Клоран е френска козметика на лаборатории Клоран, както ми обясниха в аптеката. Имат най - различни продукти не само бебешки, но явно бебешките им са доста добри и търсени. Можеш да ги намериш в аптеките. На всички продукти /които аз поне съм купила, сигурно и на другите е така/, пише, че са хипоалергенни и тествани под педиатричен контрол, на което не знам колко можеш да се довери щото май и на Мустелата пише подобни неща, а явно много не е добра. Във всички продукти също има като съставка екстракт от невен. Басилиск беше споменала, че не са лоши, което мен ме успокоява, щото значително по наясно е от мен и някак си ценя съветите и за доста неща  Hug /минутки за реклама/  Laughing
 Мога да ги снимам нещата, но не мога да кача снимките в нета, понеже съм един невероятен компютърен гений, та ако много държиш да ги видиш, трябва довечера да накарам мъжо да ми помогне да ги качим.  Crazy

# 261
  • Мнения: 38
Хекси, то наистина не остана много (две седмици са, ама две седмици са си две седмици, кой ти ги дава Wink ). Ама дано издържим докрая геройски  Praynig и дай Боже, всичко да е наред!  Praynig Пък то иначе тия болежки и оплаквания са си от доста време, ама в един момент човек свиква някак си и пак ги усеща и му е неприятно, ама и се научава да ги игнорира понякога, което не е малко постижение Wink Дано и при теб нещата се нормализират и всико да е наред  Hug

Относно народната медицина, моето мнение е, че няма нищо лошо в нея стига да се знае какво точно се прави и защо се прави. Там винаги има логика. Лошото е, че някои хора почват да правят неща, които са нелогични и много опасни, дори само заради бездействието в някои ситуации. Погледнете само онези шарлатани по телевизиите, които лъжат хората, че са народни лечители и ги карат да правят какви ли не бъркочи, които са просто измислица. И всичко това не само, че не помага, а даже и вреди. Това няма нищо общо с народната медицина, като примери за която са чаят от лайка или отварата от смрадлика, за които всички знаем, че действат еди-как-си. За всичко си има обяснение. Не забравяйте, че всичко е химия и всъщност нещата опират до това какво съдържа дадено растение или козметичен продукт. В този смисъл аз бих се доверила на мнението на един биохимик  Wink Grinning

# 262
  • Мнения: 295
Ани,ето ти линк за Клоран.Аз няколко пъти съм ползвала техни продукти за коса-шампоан,маска и т.н.Едва наскоро разбрах,че има бебешка серия,но нея само в аптеки намеих.Имат доста продукти.

http://apteki-optima.com/?cid=86&alphabet=К

Ох много ми е жега...отивам да се навра в мазата...

# 263
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
тенкЮЮЮ ,ви за инфото мацки..ще видя накрая какво ще ползвам Mr. Green

# 264
  • Мнения: 1 896
Лилеби, Алис,
Сапуни си купувам точно от това същото магазинче дето беше срещу механата Евксиноград, ама сега се премести в Пикадили парк на последния етаж. То има и био продукти чат-пат, ама много малко и няма бебешки. Те продават на две-три френски фирми продукти, но тези сапуни дето аз ги вземам са на Ла Компани дьо Прованс, другите на Лотантик доста от тях имат бая химически екстри като ги гледам.
А за фирмите за бебешка козметика - на едни един продукт е по-добър, на други друг. Клоран като цяло стават и на д-р Тайс има едно що-годе хубаво кремче за тяло, а може би и други продукти които не съм пробвала.
Иначе крем за дупе аз ще взема на Пенатен (всъщност си го имам от последния пък когато ми трябваше за баткото - има много малко съставки и са ок, няма парабени, пропилен гликол и т.н. които ги има в крема за дупе на Мустела например.
Бочко все се оглеждам да му прочета някъде състава, но още не съм свършила тая работа, не ми попада нещо. Иначе е със смрадлика, което е гот, ама един такъв по-мек и рядък и попива много в кожата и в памперса, докато този на Пенатен е един такъв сух, твръд, и образува бариера върху кожата, точно което се иска при подсечено дупе.
beerbaby, благодаря за милите думи Flowers Bouquet

# 265
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Ани бани аз ползвам също за Слави Клоран. Зимата му бях взела от крема за студ и съм доволна. Това открих аз Клоран - продукти а тук и цени. Ползвала съм също и млякото за тяло.

# 266
  • Мнения: 518
Басилиск, състава на Бочко ми е под ръка Hug - има парабени колкото искаш плюс разни други екстри Laughing - ползвах го за мене си

# 267
  • Мнения: 98
Момичета, понеже веднъж стана дума за разните му там тапи, да ви кажа днес какво ми спусна моят лекар. Като ти паднела "тапата", имаш само още 2 дни до раждането. Нали беше до седмица-две? Направо съм озадачена  newsm78

# 268
  • Мнения: 99
Аз съм чувала че като ти падне тапата за различните жени е различно времето от 2 часа ( защото на някои им пада преди да родят), 2 дни та до 2 седмици.
А и тук вече има мами чиито тапи паднаха вече а вече цяла седмица и не са родили. Така че не се шашкай излишно. Падналата тапа казва времето наближава подготви се, а не хуквай към родилното.

# 269
  • Мнения: 98
Той докторът даже нагледно ми обясни що е туй тапа на един плакат. Бебето като слезело надолу, под главичката му се образувало нещо като "локвичка" от секрети или нещо такова. Ама аз не се притеснявам, щото наистина има мами с паднали тапи тука, дето още не са родили. Катрин, мерси за успокоението.

Общи условия

Активация на акаунт