Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 334
Кали, много е сладък и колко е мъничък. baby_neutral Май съм забравила как изглеждат новородените  Laughing, пък уж не беше толкова отдавана. newsm78
Кажи как се чувства батко Дани, че ми е любопитно?

# 226
  • Мнения: 66
Кали честито ви и на вас паднало пъпче Hug голям сладур е малкия  smile3521

# 227
аз понеже съм клюкарка та да ви осведомя за хелче, пък дано тя да не ме намрази. Embarassed

И аз да се включа в темичката за нормално родените близнаци. Моите се родиха преждевременно в 34 седмица и може би понеже бяха мънички (2300 и 1850), раждането протече много бързо и лесно. Беше запланувано да се родят със секцио и когато ми изтекоха водите (това беше в 9:30 вечерта) се обадих на доктора и понеже още нямах контракции и разкритие той каза, че ще дойде в 8:00 сутринта да прави операцията. Но аз така и не го дочаках и в 12:35 се роди Дани, а 5 минути след него се появи и Лора. Отначало бях много уплашена от нормалното раждане, тай като Лора беше разположена седалищно, но дежурния лекар каза че това не е проблем и наистина всичко мина много гладко. Дори сега се радвам че стана така, защото се възстанових много бързо.


Да са и честити бебчетата и все така да я радват с приятни изненади   bouquet

# 228
  • Мнения: 1 425
Привет и от мен. Laughing
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ВЕЧЕ ГУШНАЛИ БЕБЧЕТАТА СИ.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
ЧЕСТИТО И  НА ПАДНАЛИТЕ ПЪПЧЕТА. Party Party
ПРи нас нищо ново.Сега се занимавам с организацията на рождения ден на сина ми.Другата седмица е и се моля да издържа до тогава да не проваля празника............ Crossing Arms
Все така съм си като поничка и на мен нещо ми изчезна апетита.Нищо не ми се яде.Само на течности ме избива.Защо така незнам. newsm78
От време на време си имам нормалните болки,като се има в пред вид че не съм се спряла все още. Sick

# 229
  • Мнения: 104
Оле, момичета  Hug
Много ми е трудно да влизам да ви чета. Нямаме нет в къщи и отскачам при сестра ми когато мога, но гледам да е за малко, че мунка-малката маймунка ми липсва и 5 мин. ако не я видя ше се побъркам  Heart Eyes
Благодаря ви много за милите думи още веднъж.
Много ви обичам всички просто  Hug
Няма да ви изреждам поименно  Hug Hug Hug
Общо взето прехвърлям набързо какво се писали, че я оставих самичка и май я чувам, че се напъва да плаче ( Rolling Eyes макар и с все още слабото гласче;) )
Пете, извинявай, БОГА МИ, не съм искала да кажа това!!! Анири е права ! Hug
Достатъчно за внимание и възхищение е факта, че сме решили да дадем живот!!!!
Кой и по какъв начин - това няма значение!
Важното е, че майчиния инстинкт ни подтиква и ни прави някакси по-благи и добри!
Прави ни част от едно вълшебство, което аз все още не мога да осъзная в очите на дъщеря ми .... (леле как звучи "дъщеря ми"  Embarassed ) За първи път го произнасям и се понасям в облаците направо  Blush Blush Blush
Просто след това, което изживях почувствах нужда да го споделя с вас, с които мина цялата ми бременност. Исках да приповдигна настроението ви и да ви успокоя, че нещата не са толкова черни, страшни и мътни. Напротив! Дали секцио или нормално раждане - резултата е един! И всички се стремим и даваме живота си за него Heart Eyes
Говоря за себе си и САМО за себе си. Просто като се върнех назад в мислите си и предположа, че е било възможно да раждам секцио и адски много се радвам, че успях да видя с един напън главичката и със следващия цялото ми съкровище.... че веднага след като я изкараха от мен ми я дадоха до бузата и може би и изпрасках 3 или 4 жадни майчини целувки, преплетени със сълзи от радост и от възхищение към това "чудо". Не спрях да плача след това когато идваха да ме поздравяват, когато виждах погледа на таткото, когато я гледах как сладко спи до мен в последствие  Blush Просто беше божествено. И още на следващия ден бях готова отново за този миг!!!
Исках и да вдъгха кураж на майките, които смятат да раждат нормално. Говоря за първо раждане:) А и защо не и тези с второ и трето  Mr. Green
Извинявай ако съм те засегнала по някакъв начин... не съм конфликтна личност  Peace
 Hug Hug Hug

Обебилите се мами - много целувки просто... изгубих ви дирите  Mr. Green

Ани-бърборани  Hug Hug Hug Още веднъж да сте много щастливи с малкото пацулче в къщи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Базилискче, миличка, лелееееее.... такъв кураж ми вдъхна, нямаш си представа  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Притискат ме тука от Майчйн дом (ей днес като ходих да ми махат шевовете пак) ...РЕЖИМ, та РЕЖИМ...
Викам:  newsm78Е, ок.... и ко прайм като се разплаче....къса ми се сърцето да я слушам и гледам как се черви  Sad ..
и те: Ами, водичка  Whistling

Викам си на акъла: Да бе.... ей ся  Crossing Arms Naughty

Попаднах на много готина педиатърка, при която записахме Бояна и мога с радост да споделя, че разбиранията ни се припокриват ТОТАЛНО!
ТЯ ми каза така: Не дей се залъгва по режими! Храни я винаги когато поиска. Не я оставяй да плаче. Особено малките бебчета (новородените) щом плачат - значи има причина!!! А и са толкова малки и нежни, току що са се появили на бял свят! НЕ могат да различават деня от нощта, пък камо ли да свикнат вечер от 12.00 до сутринта в 6.00 да не ядат и да спят!!!
Първия месец ще сте така и постепенно тя сама ще си направи режим!!!  bouquet

Леле, като я чух и ми олекна, защото и аз си ги усещах нещата така!!!

Та, много мерси за инфото, миличка  Hug Hug Hug
Вдъхна ми кураж, че постъпвам правилно и най-важното правилно усещам нещата  Hug Hug Hug Hug

Много целувки   bouquet

За епидуралната ... утре ако не, ще гледам до неделя да успея да се включа да ви кажа какво ми споменаха и обясниха преди да ми я сложат ...  Hug Hug Hug

Кисес на всички Ви !!! Heart Eyes

# 230
Здравейте мамчета,

Първо искам да честитя на всички, които вече се радват на своите дечица и да пожелая на тези, които са все още в очакване леко и безпроблемно раждане и здрави бебоци!

Щастлива съм да споделя с вас, че на 25 Август се роди моят малък Антон - 3.450кг и 50см. Раждането протече доста бързо и леко. Пристигнах в болницата с цели 5см разкритие (да се бях забавила още малко, можеше и вкъщи да родя) и 2часа и половина по-късно Тони проплака. Наложи се бебчо да е на системи 2 дни заради несъвместимост в кръвните ни групи, но за щастие всичко бързо се оправи и днес вече сме вкъщи. "Голамата" кака е доста превъзбудена от появата на бебе Тони и ни е доста трудно да я откъснем от него, то и ние с таткото сме така де.  В цялата суматоха след прибирането ни, най-накрая успях да приспя голямото и малкото,гледам ги как спят и едва сега почвам да осъзнавам, че "бебчетата" ми са вече две.
Е, това е засега от мен

# 231
  • София
  • Мнения: 6 334
FEMININE, браво на педиатърката ти!!!! Дано все повече са такива като нея.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 334
el4e, честито и на теб!

Ох, като ви чета и нямам търпение и аз да родя и да се приберем четиримата в къщи!

el4e, кога е родена дъщеря ти? Така като гледам лентичките май са в един ден с моя син? Wink

# 233
  • Мнения: 66
FEMININE  миличка като чета какво пишеш эа малкото си съкровище и с каква нежност направо не издържам и се разревавам newsm45 Страхотна си продължавай все така  love001

el4e честито да сте живи и здрави и много да се слушкате newsm51 newsm51 newsm51

# 234
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Не мога да Ви изчета, мили дами!
ЧЕСТИТО НА ТЕЗИ, КОИТО СА СЕ СРЕЩНАЛИ СЪС СВОИТЕ РОЖБИ И НА ТЕЗИ, КОИТО СА ВИДЕЛИ И ПАДНАЛИ ПЪПЧЕТА! bouquet  bouquet  bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА САМОРАСЛИЧЕ! bouquet  bouquet  bouquet
Със закъснение ти желая да си много щастлива майка, приятелка и любима! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Феми, разчуства ме със своя пост! Радвам се за теб, че всичко е минало благополучно и че се чувстгваш толкова щастлива.
Наистина в първия месец не е необходимо да спазваш режим на хранене на детето. Който държи на режим-да почака поне до втория месец. Бива ли да се тормози едно малко ангелче с режим в първия месец на живота му? Глупости!

Толкова неща исках да кажа, ама ги забравих! newsm78 newsm78 newsm78 То ще е от вълнение за новите бебчета и щастливите мами! Целувам Ви всички! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 235
el4e честито и от мен да го нацелуваш малкия и много да си се радвате взаимно.
Аз до сега бях на доки ( да се запознаем ) . Ама аз нали без час и малко набързичко минахме. Гледа ме на ехограф нищо не каза само - ок пък аз от толкоз вълнения забраих и да го питам. После ми вика айде да се бръкнем да видим до къде сме и аз като съм чела за вашите прегледи си представях че едва ли не ще ме изкорми Laughing пък той така с 2 пръста много внимателно ми се стори та хич и не усетих ко станало - каза че скоро сме щяли да се раждаме. Пита ме нормално ли е било всичко до ся, редовен ли ми е бил цикъла, правили ли са ми запис на тоновете ( беше учуден като му казах че никога не са ми правили такова чудо ) - та днес в 7 сме в аг- то да ми направят записче. Даде си визитката човека и каза ако има нещо да звънкаме, пък ако не на 4. 09 да си хващам багажчето и да заминавам за аг- то да се раждаме.
Аз да ви кажа ся ми е по леко някво че поне знам че квото и да става на 4- 5 вече ще ходя иначе таз неизвестност кога ще е събитието ме побъркваше.
Ся нещо бибата ко се раздразни и ме понаболява коремчето предполагам че ще ми мине обаче...
Туй то за сега после като се върнем пак ще се включа Hug Hug Hug....
Ха сега видях хубавата новина. Честито на мама evilpolly да се гушат скоро в къщи с мънчо smile3525....

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 18:00 от bebe_to

# 236
  • Мнения: 1 896
Феми, наистина супер звучиш! Аз си пожелавам като твойто раждане да имам, а пък за кърменето като те гледам че си уверена мадама, няма да имаш проблеми. Hug
Я кажи коя е педиатърката, която така те е насърчила? Може да е от полза и за други мами. Ние варненските кърмачки много ги бройкаме педиатрите кой какво казва за кърменето и ги водим на отчет. Кажи да си ъпдейтна инфото.
А също и кой ти говори в Майчин дом тези работи за режима? Акушерки някви или? Те имат сега една млада педиатърка супер печена д-р Хариева, а и другата Юдова и тя наскоро коментирахме че по много въпроси си е смекчила възгледите и въобще болницата като цяло има напредък в отношението към кърменето. Много ги обработваме специално тях, че те са уж по-прогресивни и по-лесно поемат. Ама има и назадничави елементи, няма начин. Та ако споделиш ще ми е от полза информацията, де.
Предполагам си видяла има във всяка стая плакати как да се поставя бебето на гърда и "Книга за кърменето"?

# 237
  • Мнения: 690
Честито, Елче! да сте живи и здрави с малкия Антон  Hug

момичета, мисля че днес е хубаво да има още добри новини  smile3521

Днес в 16.10 ч. evilpolly е станала щастлива мама на бебе Тома. Малкият се е родил с размери 3 250 кг. и 49 см. И двамата са добре  Hug Да ти е живо и здраво синчето, Поли, а ти да се възстановиш бързо  newsm51

# 238
  • Мнения: 228
на Ел4е и Хелл4е желая многоздраве и щастие за тях и  мъничетата и свободно време ,за да влизат тук.
На мамите,които днес може да тичат към болницата или утре сутрин -желая успех и безпроблемно раждане.
Хекси-хайде включвай се да разказваш-тук всички стискаме палци Tired Всичко ще е наред съвсем скоро,ще видиш.
За режима-при нас малката явно си свикна от болницата и се буди все около тези часове плюс минус половин час,така,че без да и налагам режим,тя си го спазва самичка.А вечер си измества,както и е удобно.
Басилискче,моля те ако имаш някаква информация да дадеш актуален телефон за консултации за кърменето на мамите дето им предстои да раждат,ще им помогнем струва ми се.нали ти си ни любознайкото по тези въпроси

Хеййй честито и на Поли-много хубава новина.Да са здрави и бързо двама да се приберат у дома

# 239
  • Мнения: 98
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ С НОВОРОДЕНИ СЪКРОВИЩА!

Имам чувството, че то за септември не останахме вече  Grinning. Аз днес бях на консултация и му викам на моя док: "Айде, докторе, вече да раждам." /все едно от него зависи/. Пък той: "Еее, всички бременни като минат 35-тата седмица, запяват тая песен." Значи е нормално. Питах го за епидуралната упойка. Вика: "Недей по-добре. Няма да имаш контракции и ще започнат да ти скачат по корема. Не е изключено да ти счупят някое ребро. Това е често срещано явление" И аз като се опулих  Sick #Crazy Направо ме уби с тоя мохабет.

Що се отнася до обрязването, чувала съм , че било свръх-хигиенично, но едни доктори са "за", други - "против". Аз обрязан мъж не съм виждала през живота си, така че не мога да доложа какво точно му е отрязано  Embarassed

Bebe_to, радвам се да чуя, че имаш някаква яснота по въпроса с раждането. Иначе наистина неизвестността те отрепва направо. Ще стискам палци за 4-ти! Wink

Общи условия

Активация на акаунт