Медитация и отслабване

  • 30 556
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 566
явно всички медитирате и за това не пишете

# 76
  • Мнения: 13 512
Не, на диети сме и нямаме сили Laughing

# 77
Хора, вие деца нямате ли? Каква тишина? Какви пет лева?  Joy Ако е тихо, легна спокойно и се концентрирам или отпусна - то значи е 1 през нощта и заспивам моменталически както съм се "намундрила"  Joy
Момичета, колко познато е това!!! Когато децата ми бяха на тази възраст, в един момент се осъзнах, че нямам лично пространство и извоювах от мъжа ми право ВСИЧКИ да ме оставят на мира за поне половин час на ден, та и аз съм човек, нали!!! Та тогава не знаех за медитации, релаксирах по друг начин. Но сега медитирам, и мисля че майки с малки деца най-много имат нужда от медитация, това е на полза не само за тях самите, но и за деца, мъжа и мир вкъщи. Опитайте! Само че хубаво първо някой да ви научи, а пък и има много видове медитации, макар същността е една - да се спре безкрайния поток от мисли като се концентрираш върху нещо - някаква мисъл или визуализация.
Това със мудрите звучи много интригуващо, включвам се и аз от днес!
Успех на всички!

# 78
  • Мнения: 267
Я кажете моля Ви, това с лисичките 3 пъти на ден по 10-15 мин. ли трябва да се прави? Аз днес опитах с поза "седнал по турски" Simple Smile ама не можах и пет минути да изтрая.

# 79
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Не е необходимо да стоиш в екзотични пози, опитай просто седнала, както ти е удобно. И да, отначало не е лесно да се издържи дълго време. Може колкото успееш първо, после да увеличаваш времето с по 1 минутка. Добре е да имаш часовник пред очите си, защото се губи представа за времето понякога.

# 80
  • Мнения: 566
udy, аз най-често ги правя легнала. и наистина първоначално е мн трудно да издържиш 10-15 мин, но сега ако имам време мога и повече време да ги правя.
A i n a, добре дошла и приятно мудрене

# 81
  • Мнения: 13 800
Защо да е трудно? Май не съм в час нещо newsm78 Нали леко се притискат, не със сила?

# 82
  • Мнения: 566
точно така, не със сила.
трудно ми беше 15 мин да стоя в една поза

# 83
  • Варна
  • Мнения: 956
И аз се "мудря" от известно време и ми се струва, че наистина има някаква полза... Rolling Eyes
Забелязах обаче, че в поза "лисичка" много ми се доспива и не върви на работа да стоя 10-15 мин. с наежени пръсти и нищо да не правя, а на всичко отгоре и да придрямвам  Laughing

Само вечер се занимавам с тази дейност и се чудя дали е достатъчно  newsm78

Не ми се вярва, че може да се намалят обиколките с 11 см за месец САМО с тази медитация  Naughty
Поне при мен на всеки свален см. - отговаря килограм  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 267
Така и ще направя- по малко ще увеличавам времето, защото наистина ми е трудно. Но все пак веднъж на ден ли, или три пъти? Щото за толкова време ще трябва да се допитам до бебка Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 942
Аз съм още 400 грама надолу  Rolling Eyes Не се мундря много редовно .......

# 86
  • Мнения: 13 800
Че то не спи ли твоето дете Laughing Щом заспи, се свличаш на земята и стисваш пръстите за 10 минути. 3 пъти Peace

# 87
  • Мнения: 267
Че то не спи ли твоето дете Laughing Щом заспи, се свличаш на земята и стисваш пръстите за 10 минути. 3 пъти Peace

Ха спи три пъти на ден за по половин час! И аз кое по - напред- да й сготвя, да почистя след последната игра, да се изкъпя ли или да пия едно кафе на спокойствие, или пък да мудрувам newsm78

# 88
  • Мнения: 13 800
С едната ръка пиеш кафето, с другата мудриш! Тъкмо няма да похапваш Joy

# 89
  • София
  • Мнения: 1 724
А коя от всичките , дискутирани на страници1,2 и 3 мудри правите?

Общи условия

Активация на акаунт