Снощи преживях голям стрес:(

  • 4 474
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля,обаче,че природата си знае работата и само на външен вид изглежда страшно,а всъщност бебетата могат и сами да се справят с това.

За съжаление, по някой път природата експериментира неуспешно и съвсем не може да се справи с последствията от самосебе си.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 191
И при нас се беше случвало нещо подобно, когато Магдалена беше на 3 месеца.
Тя се задавяше със слюнката си. Почервеняваше и изглеждаше сякаш не може да диша. Търчахме по доктори, нищо друго не откриха.
Тези задавяния продължиха 2-3 месеца, но се случваха рядко.
Обикновено, когато я преобличах на плота, защото беше в хоризонтално положение. Иначе леглото веднага го наклонихме, и така докато бебка стана на 9 месеца, много ме беше страх.
Обаче непременно идете на лекар!

# 32
  • Мнения: 3 146
На лекар!

# 33
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
моят син се захласваше много като малък, а и сега се случва. Когато беше периода на коликите ей така от нищо изведнъж изпищяваше и се захласваше. Явно от силната болка. Целия ставаше червен, а единия път направо посиня. Имали сме същите проблеми и с племенницата. При нас е без конкретна здравословна причина и значително намаляха тези случки. Само когато много се уплаши или нещо се удари. Последното приключение беше, когато си изгори пръстчето на една лампа и се захласна.  Консултирай се с лекар.

# 34
  • Мнения: 711
И напия син взе да се захласва, но при рев. И той става целия червен, а устата му синя и спира да диша. Аз веднага му духвам в лицето и го изправям и се оправя. Последно се захласна в лекарския кабинет като му слагаха ваксината. Аз веднага се шашнах, но педиатъра ми обясни, че няма страшхо понеже след 10 сек. организма автоматично му подава кислород. Все пак аз не чакам тези 10 секунди и веднага му дихам в лицето.  Peace

Много е кофти и дано скоро престане да го прави.  Hug

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора, бъркате захласването с нещо друго.
Когато едно бебе трябва да се заведе на специалист, последното от което има нужда майката е приказки "и при нас имаше нещо подобно, дано му мине".

Аз очаквам да разбера дали са били при невролог и какво е казал той/тя.

# 36
  • Мнения: 361
потарси мнението на специалист

# 37
  • Мнения: X
И аз щях да пиша да не успокоявате майката с подобни случки от вашия опит, защото всеки случай е различен и така може само да и навредите, ако се успокои и не предприеме мерки да заведе детето на специалист.

# 38
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте,благодаря ви за съпричастността.
Днес бяхме на ежемесечният преглед+Пентаксим,мерене и т.н.
За това захласване,каза че е от нервната система и смяна на температурите(от едната стая в другата).Каза да даваме Калций.
Та това е в общи линии.
От ваксината само промрънка и се успокои.
 Wink

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако детето е било свито, червено, недишащо с разперени в страни ръце и свити юмруци, смея да твърдя че педиатърът греши.
Следете детето.
При повторна такава случка или странни потрепвания, задължително се обърнете към невролог.

Дано все пак бъркам аз. Peace

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 14:51 от Reza

# 40
  • Мнения: 5 362
Аз не бих се доверила на абсурдната теория, че се плаши от дрешките си
Peace


При повторна такава случка или странни потрепвания, задължително се обърнете към невролог.


И аз мисля,че едно посещение при невролог няма да ви навреди Peace
Това за смяната на Т-те нещо не ми се вярва Thinking

# 41
Много леко ги взимат тези неща педиатрите... Аз ако бях щях да искам мнението на няколко специалисти, или както са ти казали най-добре на невролог.  Няма с какво да навреди, може само да помогне baby_neutral

# 42
  • София
  • Мнения: 5 079
Ох, миличката... Едва ли е от страх на тази възраст, още не са наясно какво им се случва, за да е реакция някаква... На мен ми се е случвало 2 - 3 пъти със сина ми, както си седи съвсем спокоен да посинее  ooooh! и да спре да диша. Веднага звъннах на педито и тя ме "светна", че някои бебешори си гълтат езика и било "нормално"... Е колко ми беше "нормално" на мен, няма да ти казвам, по цели нощи съм му висяла на пост да не направи същото (но той спеше и при мен, та ми беше по - лесно да го проверявам... Confused)Непременно се обади на лекаря ви, дано не е нещо тревожно... Praynig

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сигурно ставам мега досадна вече, но имам причини за това.
Когато дете спре да диша, почервенее и разпери ръцете си в страни със свити юмруци, това НЕ Е захласване, нито гълтане на език.
Това е за невролог!

# 44
  • София
  • Мнения: 44 120
Защо не го заведете на невролог...на мен това повече на някакъв гърч (въпреки че и това не съвсем , а и не е за гадаене ситуацията) ми прилича от колкото на захласване...ако пак стане и силно духане не помага (ама не в лицета , а в устата се духа, за да влезе въздухът и да го поеме), бъркаш с 2 пръста към гърлото и натискаш там в основата езикът , за да освободиш гърлото и да може да мине въздуха....това ако наистина спира да диша и запушва гърлото с език(т.е. ако все пак е захласване)....

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:10 от bubu_to

Общи условия

Активация на акаунт