Снощи преживях голям стрес:(

  • 4 475
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мамита,
снощи преживях голям стрес със синът ми който е на 3 месеца и 10 дни:(
Пиша ви за да ми кажете ,случвало ли се е подобно нещо и с вас,вашите бебета и как може да се предотврати Sad
Всичко беше наред, смееше се цяла вечер,гукаше,мяташе ръчички и крачета.
И стана време за къпане,както всяка вечер.
До като проверявам температурата на водата,таткото взе да го съблича.
В един момент ме извика силно.
Гледам детето цялото червено като наситен червен цвят,не диша,и стиснало юмруци и разперило ръце.
В чудо се видяхме.Не може да се успокои....какво да правим.
И не се успокоява.Решихме да не го къпем и веднага в стаята,голичък го покрихме с одеалото.
Седи и трепери,целият на червени петна.Тръгнахме полека да сложим поне памперса и се повтори същото нещо.Почервеня,не диша..
Явно е получил някаква страхова невроза от събличането ли незнам...
Четох тук че като нещо се захласнат децата ,да им духнеш в лицето да си поемат въздух.
Ох много ми е тежко,има ли за това нещо лек.
Сега ме е страх как ще го преобуя,че се е наакал.Толкова ми е мъчно ,че ще ми се пръсне сърцето. Cry

# 1
  • Мнения: 4 451
Аз не рабрах кога почервенява и не диша? Когато плаче ли?

# 2
  • Мнения: 645
О, миличка! Стрес голям е. На мен подобно нещо не ми се е случвало, но сигурно има някакво обяснение....Стискам палци повече да не се повтаря.....  

# 3
  • Сливен
  • Мнения: 197
На мен ми се е случвало да спре да диша ама когато е паднал и от рев.Тогава съм го удряла (е не силно) за да си поеме въздух и да заплаче,или го обръщам с главата надолу.Това ми е идвало на ума в такъв момент,дали е правилно или не незнам,но при него действат.

# 4
  • Мнения: 1 685
да наистина това е било ужасна вечер-и аз се надявам всичко да се оправи и това да не се повтаря!

# 5
  • Мнения: 2 746
Непременно на лекар, може да му пуснат някакви изследвания.А може и да се е задавило детето, примерно от слюнка и затова да се е случило това.Говори с лекар обаче, не е добре да се повтаря.

# 6
  • София
  • Мнения: 62
Миличка,по-добре го заведи на лекар!

# 7
  • Мнения: 5 393
Не ми се е случвало и наистина звучи страшно.Това,че не диша може да е от захласване, но червенината.....Заведете го на лекар.Успех Hug

# 8
  • Мнения: 7 723
Какво стана? Консултира ли се с педиатъра?

# 9
  • Мнения: 750
Oбади се на лекар! Непременно! И в болницата! Дано да не е сериозно. Ама не чакай повече. Повторило се е. Не чакай.

# 10
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви,
четох някъде във форума,че когато събличаш бебето или го обличаш не е хубаво дълго да задържаш дрехите пред очите им,че се плашат.възможно е точно това да е станало Sad
Не е плакал,просто изведнъж млъкна и почервеня целият.

# 11
  • BG
  • Мнения: 2 217
И аз бих те посъветвала да отидеш на лекар и то бързо щом като се е повторило.
Стискам палци бързо да се разбере какво е и да мине!  Praynig

# 12
  • Мнения: 953
Непременно на лекар, може да му пуснат някакви изследвания.А може и да се е задавило детето, примерно от слюнка и затова да се е случило това.Говори с лекар обаче, не е добре да се повтаря.

 Peace

Дано всичко да е наред и да не се повтаря вече това

# 13
  • Мнения: 218
И аз не съм чувала за такова нещо, но ако се беше случило на дъщеря ми щях да я заведа по най-бързия начин до най-близкото спешно отделение. Недей се вързва на такива теории за стряскане от дрехи, още повече при 3 месечно бебе. Confused

# 14
  • Мнения: 3 695
Дано не се повтаря, но задължително се консултирай с педиатъра ви.  Peace

# 15
  • Мнения: 666
И аз мисля че най-доброто решение да се консултираш с педиатъра. Странното е че почервенява, според мен, след като не плаче. Не вярвам да е страх от дрехи за първи път чувам нещо такова. На мен ми се е случвало бебо да се захласне, но това е когато плаче много.

# 16
  • Мнения: X
Аз не бих се доверила на абсурдната теория, че се плаши от дрешките си, и бих отишла веднага на лекар. Не отлагай!!!

# 17
  • Мнения: 447
Задължително се консултирай с педиатъра ви.На твое място не бих отлагала прегледа, и дано не се повтаря повече случката  Praynig

# 18
  • Мнения: 1 049
Боже, аз ако бях щях веднага да хукна за спешното... не чети разни теории от форума. След като и дишането спира трябва да реагираш веднага, заведи ли го вече на лекар?

# 19
  • Мнения: 865

До като проверявам температурата на водата,таткото взе да го съблича.
В един момент ме извика силно.
Гледам детето цялото червено като наситен червен цвят,не диша,и стиснало юмруци и разперило ръце.




Не разбрах таткото какво обясни,как се е случило,така че детето спряло да диша.Ако бебето го е страх от нещо започва да реве силно и тогава може да се случи да се "захласне" от рев.
Не вярвай на всичко,което четеш във форума. И моето мнение е  щом очевидно си притеснена да потърсиш професионален съвет. Peace

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен незабавно се консултирайте с детски невролог.
Педиатрите са склонни да  недооценяват някои ситуации.
Това, което си описала прилича на пристъп, който не е за пренебрегване.
Виждала съм доста подобни и нещата нямат нищо общо със стес от дрехи или каквито и да било там подобни хрумвания.

Ако искаш, пиши ми ЛС, ще ти дам координати.

# 21
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моя син беше на 28 дни като спря да диша и махаше с ръчички , но се беше задавил !Като се повтори вече бях си взела направление за София!Диагнозата ни беше ГЕР, но тръгнах ме от Русе с много по страшна!Смятам , че за твое успокоение е по добре да се консултираш с педиатъра!

# 22
  • Мнения: 941
Подкрепям предложенията за консултация със специалист Peace

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Така се случи веднъж с големият ми син, когато беше бебе.
Влязохме в един търговски център и климатика духна товно в лицето му. Малките бебета се шашкат от струята въздух и спират да дишат.
Направо в ужас се видях  Sad . Като излязохме набързо и изплака, чак повърна.

# 24
  • Мнения: 223
Случи ми се като беше бебе,но беше вече заспал..изведнъж се събуди със страшен рев,беше едно гърлено реване,почти не се чуваше рев даже,а един странен звук издаваше,почервеня и посиня...беше кошмарно,даже обърна очите,аз изпаднах в шок,вода му плискахме,духала съм му в лицето и нищо...изведнъж както се събуди,така просто се успокои все едно не се е случвало.Беше ужасно нямам обяснение нито какво беше,важното е че не се случи пак.Дано и на Вас да не Ви се случва Praynig

# 25
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
майче, на тази взраст бебетата не могат да имат страх, защото за да се страхуваш рябва съзнание
Предлагам спешно да отидетет на невролог и да не отлагате, мейдувременно да наблюдавате бебето за други потрепвания  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
С Мила се е случвало когато беше горе-долу на тази възраст.Връщаше й се храна,ставаше нещо като задавяне,но не кашляше.Само изведнъж почервеняваше цялата,очите й се насълзяваха,вцепеняваше се и започваше да маха с ръчички.Като я вдигнех и гушнех се оправяше все едно нищо не е било.Най-големия ми кошмар беше да не й се случи ако е сама в креватчето и не съм наблизо,имах усещането,че ще се задуши.Мисля,обаче,че природата си знае работата и само на външен вид изглежда страшно,а всъщност бебетата могат и сами да се справят с това.По мое наблюдение върналата се от стомахчето храна ги пари и дразни,затова се вцепеняват така.На моята дъщеря това й се случи 3-4 пъти и около 3-ия месец спря да се случва.
Не съм сигурна дали това,което ти описваш е същото,ако си много притеснена,потърси лекар.

# 27
  • Мнения: 4 451
Помислих, че се е получило при рев. Тичайте на лекар.

# 28
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ужас!!!
Моят съвет също е да се консултираш с лекар!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
майче, на тази взраст бебетата не могат да имат страх, защото за да се страхуваш рябва съзнание
Предлагам спешно да отидетет на невролог и да не отлагате, мейдувременно да наблюдавате бебето за други потрепвания  bouquet

Наистина е ужасно това.Заведете детенцето на лекар, той най-добре ще ви помогне.Ние тука само съвети може даваме и да гадаем.Успех и дано всичко е наред  Praynig
Да пишеш как е малкия бебок  baby_neutral

# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля,обаче,че природата си знае работата и само на външен вид изглежда страшно,а всъщност бебетата могат и сами да се справят с това.

За съжаление, по някой път природата експериментира неуспешно и съвсем не може да се справи с последствията от самосебе си.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 191
И при нас се беше случвало нещо подобно, когато Магдалена беше на 3 месеца.
Тя се задавяше със слюнката си. Почервеняваше и изглеждаше сякаш не може да диша. Търчахме по доктори, нищо друго не откриха.
Тези задавяния продължиха 2-3 месеца, но се случваха рядко.
Обикновено, когато я преобличах на плота, защото беше в хоризонтално положение. Иначе леглото веднага го наклонихме, и така докато бебка стана на 9 месеца, много ме беше страх.
Обаче непременно идете на лекар!

# 32
  • Мнения: 3 146
На лекар!

# 33
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
моят син се захласваше много като малък, а и сега се случва. Когато беше периода на коликите ей така от нищо изведнъж изпищяваше и се захласваше. Явно от силната болка. Целия ставаше червен, а единия път направо посиня. Имали сме същите проблеми и с племенницата. При нас е без конкретна здравословна причина и значително намаляха тези случки. Само когато много се уплаши или нещо се удари. Последното приключение беше, когато си изгори пръстчето на една лампа и се захласна.  Консултирай се с лекар.

# 34
  • Мнения: 711
И напия син взе да се захласва, но при рев. И той става целия червен, а устата му синя и спира да диша. Аз веднага му духвам в лицето и го изправям и се оправя. Последно се захласна в лекарския кабинет като му слагаха ваксината. Аз веднага се шашнах, но педиатъра ми обясни, че няма страшхо понеже след 10 сек. организма автоматично му подава кислород. Все пак аз не чакам тези 10 секунди и веднага му дихам в лицето.  Peace

Много е кофти и дано скоро престане да го прави.  Hug

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора, бъркате захласването с нещо друго.
Когато едно бебе трябва да се заведе на специалист, последното от което има нужда майката е приказки "и при нас имаше нещо подобно, дано му мине".

Аз очаквам да разбера дали са били при невролог и какво е казал той/тя.

# 36
  • Мнения: 361
потарси мнението на специалист

# 37
  • Мнения: X
И аз щях да пиша да не успокоявате майката с подобни случки от вашия опит, защото всеки случай е различен и така може само да и навредите, ако се успокои и не предприеме мерки да заведе детето на специалист.

# 38
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте,благодаря ви за съпричастността.
Днес бяхме на ежемесечният преглед+Пентаксим,мерене и т.н.
За това захласване,каза че е от нервната система и смяна на температурите(от едната стая в другата).Каза да даваме Калций.
Та това е в общи линии.
От ваксината само промрънка и се успокои.
 Wink

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако детето е било свито, червено, недишащо с разперени в страни ръце и свити юмруци, смея да твърдя че педиатърът греши.
Следете детето.
При повторна такава случка или странни потрепвания, задължително се обърнете към невролог.

Дано все пак бъркам аз. Peace

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 14:51 от Reza

# 40
  • Мнения: 5 362
Аз не бих се доверила на абсурдната теория, че се плаши от дрешките си
Peace


При повторна такава случка или странни потрепвания, задължително се обърнете към невролог.


И аз мисля,че едно посещение при невролог няма да ви навреди Peace
Това за смяната на Т-те нещо не ми се вярва Thinking

# 41
Много леко ги взимат тези неща педиатрите... Аз ако бях щях да искам мнението на няколко специалисти, или както са ти казали най-добре на невролог.  Няма с какво да навреди, може само да помогне baby_neutral

# 42
  • София
  • Мнения: 5 079
Ох, миличката... Едва ли е от страх на тази възраст, още не са наясно какво им се случва, за да е реакция някаква... На мен ми се е случвало 2 - 3 пъти със сина ми, както си седи съвсем спокоен да посинее  ooooh! и да спре да диша. Веднага звъннах на педито и тя ме "светна", че някои бебешори си гълтат езика и било "нормално"... Е колко ми беше "нормално" на мен, няма да ти казвам, по цели нощи съм му висяла на пост да не направи същото (но той спеше и при мен, та ми беше по - лесно да го проверявам... Confused)Непременно се обади на лекаря ви, дано не е нещо тревожно... Praynig

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сигурно ставам мега досадна вече, но имам причини за това.
Когато дете спре да диша, почервенее и разпери ръцете си в страни със свити юмруци, това НЕ Е захласване, нито гълтане на език.
Това е за невролог!

# 44
  • София
  • Мнения: 44 120
Защо не го заведете на невролог...на мен това повече на някакъв гърч (въпреки че и това не съвсем , а и не е за гадаене ситуацията) ми прилича от колкото на захласване...ако пак стане и силно духане не помага (ама не в лицета , а в устата се духа, за да влезе въздухът и да го поеме), бъркаш с 2 пръста към гърлото и натискаш там в основата езикът , за да освободиш гърлото и да може да мине въздуха....това ако наистина спира да диша и запушва гърлото с език(т.е. ако все пак е захласване)....

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:10 от bubu_to

# 45
  • Мнения: 547
Аз бих потърсила мнението на още един специалист.

# 46
  • Мнения: 865
За това захласване,каза че е от нервната система и смяна на температурите(от едната стая в другата)
Еее,ква е пак тая разлика в температурите на стаите( според педи.).Да не е зима,с отрицателни темп. newsm78.Вярно ,че бебоците реват от преобличане и са с мн. чувствителна кожа,ама чак на петна да стане детето ,да почервенее?Незнам...Може аз да  съм  много мнителна и да  греша.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 217
ПОСЛУШАЙ REZA И ИДЕТЕ НА НЕВРОЛОГ!!!!!!!!!!!!!!
АЗ НЯМА ДА ТИ СПЕСТЯ СЪМНЕНИЕТО СИ - ПРИЛИЧА НА ЕПИЛЕПТИЧЕН ПРИСТЪП - НЕ СИ ПРАВЕТЕ МАЙТАП С ДЕТЕТО. ДАНО НЕ СМЕ ПРАВИ, НО ТОВА, КОЕТО ОПИСВАШ  НЕ Е БЕЗОБИДНО. НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НЕВЕЖЕСТВОТО ДА ВИ КОСТВА ЕДИН ДЕН МНОГО. СЪЖАЛЯВАМ, МОЖЕ ДА ТЕ ПЛАША, НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРЕНЕБРЕГВАЙТЕ МНЕНИЕТО НА ТЕЗИ, КОИТО ВИ ПРАЩАТ НА НЕВРОЛОГ. мОЛЯ ВИ, ЗАВЕДЕТЕ ДЕТЕТО НА СПЕЦИАЛИСТ, ПЕДИАТРИТЕ СА ИДИОТИ ПОВЕЧЕТО - ЛИЧЕН ОПИТ

# 48
  • Мнения: 6 029
Отивайте на невролог. Подкрепям Реза. Хич и не бъркайте захласването с това, което ви се е случило. Пък после нека се окаже, че му е станало студено или нещо такова.

# 49
  • Мнения: 41
Ако без да плаче детето е изпаднало в това състояние не слушай никого,а бягай при специалист.Ако обаче се е случило след продължителен плач,спокойно-духни в нослето или гостисни леко по нослето.Позволявам си да ти дам съвет ,защото моята дъщеря от раждането си ,та чак до сега прави така.Консултирала съм се много пъти с педитъра и той е категоричен,че до г. това ще отшуми.Като започне да реве се вижда как посиняват чак сливиците й и остава без въздух много дълго време.

# 50
  • Мнения: 4 422
ПОСЛУШАЙ REZA И ИДЕТЕ НА НЕВРОЛОГ!!!!!!!!!!!!!!
АЗ НЯМА ДА ТИ СПЕСТЯ СЪМНЕНИЕТО СИ - ПРИЛИЧА НА ЕПИЛЕПТИЧЕН ПРИСТЪП - НЕ СИ ПРАВЕТЕ МАЙТАП С ДЕТЕТО. ДАНО НЕ СМЕ ПРАВИ, НО ТОВА, КОЕТО ОПИСВАШ  НЕ Е БЕЗОБИДНО. НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НЕВЕЖЕСТВОТО ДА ВИ КОСТВА ЕДИН ДЕН МНОГО. СЪЖАЛЯВАМ, МОЖЕ ДА ТЕ ПЛАША, НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРЕНЕБРЕГВАЙТЕ МНЕНИЕТО НА ТЕЗИ, КОИТО ВИ ПРАЩАТ НА НЕВРОЛОГ. мОЛЯ ВИ, ЗАВЕДЕТЕ ДЕТЕТО НА СПЕЦИАЛИСТ, ПЕДИАТРИТЕ СА ИДИОТИ ПОВЕЧЕТО - ЛИЧЕН ОПИТ

да  Peace

# 51
Подкрепям изцяло мнението на Реза

# 52
  • Мнения: 2 381
И аз се присъединявам към написаното по-горе.Потърсете мнението на специалист!

# 53
  • Мнения: 1 216
Аз не бих се доверила на абсурдната теория, че се плаши от дрешките си, и бих отишла веднага на лекар. Не отлагай!!!

За твое успокоение

# 54
  • Мнения: 941
Сигурно ставам мега досадна вече, но имам причини за това.
Когато дете спре да диша, почервенее и разпери ръцете си в страни със свити юмруци, това НЕ Е захласване, нито гълтане на език.
Това е за невролог!
  не,не ставаш досадна,ама дано някой те разбере.Детето е за невролог,да му направят ЕЕГ,тия глупости с температурите не ги слушай,това НЕ Е ЗАХЛАСВАНЕ!!!

# 55
  • Мнения: 406
ПОСЛУШАЙ REZA И ИДЕТЕ НА НЕВРОЛОГ!!!!!!!!!!!!!!
АЗ НЯМА ДА ТИ СПЕСТЯ СЪМНЕНИЕТО СИ - ПРИЛИЧА НА ЕПИЛЕПТИЧЕН ПРИСТЪП - НЕ СИ ПРАВЕТЕ МАЙТАП С ДЕТЕТО. ДАНО НЕ СМЕ ПРАВИ, НО ТОВА, КОЕТО ОПИСВАШ  НЕ Е БЕЗОБИДНО. НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НЕВЕЖЕСТВОТО ДА ВИ КОСТВА ЕДИН ДЕН МНОГО. СЪЖАЛЯВАМ, МОЖЕ ДА ТЕ ПЛАША, НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРЕНЕБРЕГВАЙТЕ МНЕНИЕТО НА ТЕЗИ, КОИТО ВИ ПРАЩАТ НА НЕВРОЛОГ. мОЛЯ ВИ, ЗАВЕДЕТЕ ДЕТЕТО НА СПЕЦИАЛИСТ, ПЕДИАТРИТЕ СА ИДИОТИ ПОВЕЧЕТО - ЛИЧЕН ОПИТ

            ИЗЦЯЛО СЪМ ЗА!

# 56
  • Мнения: 3 069
Подкрепям мнението на REZA.
Наистина би трябвало да го види невролог, след като е получило 2 кризи и то без да е плакал.В никакъв случай не става дума за захласване.
Обезателно направете консултация.Не разчитай само на мнението на педиатърката, тя не е невролог!!!
Надявам се да не е нещо притеснително.
Успех!

# 57
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
какво е ЕЕГ?

# 58
  • София
  • Мнения: 44 120
http://www.kortex-bg.com/vmi-eeg.html

това за инфото...не за заведението и лекарите, с тях не съм запозната...

# 59
  • Мнения: 306
Здравейте,
какво е ЕЕГ?
Това е електро енцефалограма. Съвсем безболезнено изследване. Слагат ти едни диодчета по главата като шапка и се мерят мозъчни импулси. Обяснявам го съвсем лаически, защото не съм медик. Показва ако има някакви отклонения, като епилепсия например.

# 60
  • Мнения: 1 596
благодаря ви,но да не дава Господ подобно нещо Wink
не смятам,че детето ми има такова нещо.
На никой не пожелавам,но благодаря ви за съчувствието Simple Smile

# 61
  • Мнения: 6 029
благодаря ви,но да не дава Господ подобно нещо Wink
не смятам,че детето ми има такова нещо.
На никой не пожелавам,но благодаря ви за съчувствието Simple Smile

ти го заведи да се убедиш, че му няма нищо.
и аз не го пожелавам, но се случва, колкото и да не ни се иска.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 120
няма нищо страшно в еег, просто звучи страшно, както виждаш дори при мигрена се прави...заведи го, по-добре да си сигурна, че нищо му няма, но да знаеш, че си реагирала адекватно и навреме.

# 63
  • Мнения: 1 233
На мен са ми правили ЕЕГ многократно. Абсолютно безобидно е, даже като бях бременна ми правиха.

# 64
  • Мнения: 3 069
И на мен ми правиха ЕЕГ преди секциото.
Приеми, че е като кардиограмата, само че на главичката!
Нито се облъчва, нито боли, нито е страшно.
Страшно ще е ако не вземете мерки и не направите всичко необходимо да се отхвърли евентуална епилепсия....а епилепсиите са около 50 вида!!![/b

# 65
Не мога да разбера защо изобщо трябва да се убеждава толкова при такова сериозно положение... Аз отдавна бих направила необходимите изследвания ако беше за моето дете. Нека после да му няма нищо, само така ще ми олекне на сърцето! А всеки, който мисли трезво едва ли ще се съгласи с "разликата в температурите". Преценката само на не един лекар определено не може да е достатъчно успокоителна в такъв случай, особено без да е направил каквито и да е изследвания...  newsm78

# 66
  • Мнения: X
Не мога да разбера защо изобщо трябва да се убеждава толкова при такова сериозно положение... Аз отдавна бих направила необходимите изследвания ако беше за моето дете. Нека после да му няма нищо, само така ще ми олекне на сърцето! А всеки, който мисли трезво едва ли ще се съгласи с "разликата в температурите". Преценката само на не един лекар определено не може да е достатъчно успокоителна в такъв случай, особено без да е направил каквито и да е изследвания...  newsm78

 Peace

Ако това се беше случило на моето дете, не бих била толкова спокойна.
mamma_mia, помисли само какво може да стане, ако не отидеш при специалист, а има нужда. Ако всичко е наред, както и ти пожелавам, само ще бъдеш спокойна за бебето. Успех!

# 67
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Подкрепям Реза напълно! Не може да имате голяма температурна разлика в стаите си, не и по това време на годината.
Моят син се захласва откакто се е родил и НИКОГА не почервенява или става на петна, а става лилав като патладжан...
Силно се надявам притесненията да са излишни, но по-добре да обиколиш 5доктора, отколкото да се успокояваш с мнението на педиатъра.
Късмет!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 546
Всяка майка си казва: На моето дете нищо му няма!На моето не може да се случи! А после идва момента, в който майката си казва: Защо точно на мен се случи! Е, случват се и такива неща. Не пожелавам на никоя майка да изживява тежки моменти с децата си. Но аз също бих направила всичко за да съм сигурна, че "На моето дете нищо му няма!На моето не може да се случи!"
Заведи детето на лекар, със сигурност нищо му няма, но това ще те успокои и ще продължиш напред като забравиш за изживяното от детето и от вас.  Hug

# 69
  • Мнения: 3 069
Охххх...
Мами, не виждам смисъл повече да се опитваме да убеждаваме авторката на темата да направи най-доброто за детето си!!!
За мен знам, че щях света да обърна, да намеря най-добрите лекари, само и само, да знам, че на детето му няма или има нещо!
След като тя не желае да вземе мерки, ние нищо не можем да направим повече от това.
Даваме съвети а тя не ги приема.
Чудя се, защо ли въобще е пуснала темата.......явно е само за хора, които да и пишат, че няма за какво да се притеснява....а има защо!

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И аз не разбирам... бих откачила от притеснение след всичко прочетено в тази тема, след толкова много изказани мнения...Бих хукнала по доктори моментално! По отношение на мен самата със срам си признавам, че съм склонна да проявявам безотговорност, но за детето ми бих взела мерки без да се бавя. Разбира се, дай боже всичко да е наред, но не трябва ли да направиш всичко възможно да се убедиш? Въпросът е изключително сериозен!

# 71
  • Мнения: 1 596
Охххх...
Мами, не виждам смисъл повече да се опитваме да убеждаваме авторката на темата да направи най-доброто за детето си!!!
За мен знам, че щях света да обърна, да намеря най-добрите лекари, само и само, да знам, че на детето му няма или има нещо!
След като тя не желае да вземе мерки, ние нищо не можем да направим повече от това.
Даваме съвети а тя не ги приема.
Чудя се, защо ли въобще е пуснала темата.......явно е само за хора, които да и пишат, че няма за какво да се притеснява....а има защо!

много си отракана Laughing

# 72
  • Мнения: X
mamma_mia, ние тук всички искаме да ти помогнем и не мисля, че заслужаваме подобно отношение. Желая ви здраве!

# 73
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз бих те посъветвала да отидеш на лекар  Praynig Praynig Praynig
Дано отидеш и се върнеш с добра новина  Praynig Hug Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 1 546
Тогава предлагам да се заключи темата!!! Peace

# 75
  • София
  • Мнения: 44 120
Тогава предлагам да се заключи темата!!! Peace

най-добре....явно няма смисъл само да чешем езици...пък майката да прави каквото иска - пожелавам й да са здрави.

# 76
  • Мнения: 1 596
Още веднъж ще повторя Simple Smile
Благодаря на всички за съчувствието Heart Eyes
Бях уплашена,моля се повече да не се повтори.
Щом педиатърът не ми е дал направление за невролог,както всички тук предлагат,значи не е сметнал за необходимо.
Той - педиатърът е на високо ниво професионалист,купища родители и бебета,чакат пред кабинетът му.
Доверие му имам.
Споделих в любимият си форум страхът си от случилото се онази нощ,мислех,че доста бебета преживяват подобен уплах от нещо.
Но психозата която създадохте в тази тема , е малко повече от нормалното Grinning
Всяка майка си има някаква интуиция спрямо отрочето си,дано мойта не ме лъже Praynig
Господ да ни пази и всички във форума.
Благодаря ви.

# 77
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз не мисля, че някой съчувства...надали това е точната дума.
Хубяво е да се надяваш да не се повтори, но то е станало 2 пъти, ако се потрети какво ще правиш, катомине кризата пак ли ще се успокояваш, че няма да се повтори....пожелавам ти да не се случва.
Педиатрите не винаги са особено съвестни и са склонни да мислят, че често родителите преувеличават.
Изобщо не са много бебетата , които преживяват това...много бебета се захласват като плачат, но малко са тези, които преживяват  това , което е било при вас.
Дано инстинктите са ти прави. Но аз не бих се оставила само с едно "дано" при положение, че може да съм на 100% сигурна.
Успех...
Повече няма да пиша обещавам...

# 78
  • Мнения: 1 596
Аз не мисля, че някой съчувства...надали това е точната дума.
Хубяво е да се надяваш да не се повтори, но то е станало 2 пъти, ако се потрети какво ще правиш, катомине кризата пак ли ще се успокояваш, че няма да се повтори....пожелавам ти да не се случва.
Педиатрите не винаги са особено съвестни и са склонни да мислят, че често родителите преувеличават.
Изобщо не са много бебетата , които преживяват това...много бебета се захласват като плачат, но малко са тези, които преживяват  това , което е било при вас.
Дано инстинктите са ти прави. Но аз не бих се оставила само с едно "дано" при положение, че може да съм на 100% сигурна.
Успех...
Повече няма да пиша обещавам...

Твойто "съчувствие" вече ми прилича на друго.
Както и да е....пиши имаш право на мнение Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 049
 Peace Подкрепям и аз да се заключи темата. А към мама Миа мога само да кажа последно -  по-добре да направиш повече за детето си и после да се окаже , че не е било нужно, отколкото да направиш по-малко и после  да се обвиняваш, че е било мнооого повече нужно... Но ти сама си носиш отговорността. Бъдете здрави!

# 80
  • Мнения: 1 596
Не мога да разбера какво е това чудо.
Вие направо ми се карате.
До сега тук съм срещала само топлина.
Тук изкарах цялата си бременност, и вече три месеца отгоре...ама такова чудо.
Казах благодаря за съветите,но не ги натрапвайте.
Ако искате ,нека се заключи.

Благодаря.

# 81
  • Мнения: 3 743
...
Щом педиатърът не ми е дал направление за невролог,както всички тук предлагат,значи не е сметнал за необходимо.
Той - педиатърът е на високо ниво професионалист,купища родители и бебета,чакат пред кабинетът му.
....

Аз не бих разчитала много на това...доста съм патила от големи "светила"
И моя съвет е да прегледа детето невролог, по-добре един излишен преглед, отколкото след време да съжаляваш, че не си го направила.

# 82
  • София
  • Мнения: 44 120
Не съчувствам - детето си е наред в момента, няма защо, уплашила си се - слава богу минало е за момента...не е установено все още нищо...изказах мнение само с цел да се опитам да помогна...

ако ти съчувствах само щях да кажа - "миличката - дано се оправите и нищо сериозно да няма"... но това нищо нямаше да значи, просто пост за трупане на мнение...но го разбирай както ти харесва...за мен по-ценно е когато някой вместо съчувствие се старае да ти даде съвет почерпан от опит....и повярвай има защо вашето "захласване" така да го наречем, да ми прилича на нещо не чак толкова мимолетно и безобидно, като уплах, смяна на Т или др подобно...

# 83
  • София
  • Мнения: 44 120
Никой не ти се кара...отношението е топло..просто мисля че всички са учудени защо се инатиш да направиш нещо толкова лесно и безобидно, за да може наистина да си сигурна че всичко е ок...

# 84
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ще заключа темата.

Пред кабинета на моя педиатър също винаги има опашка.
Но той сбърка преди време.

Искренно се надявам че ние грешим и детето е ОК.
Все пак, АКО това се повтори потърсете невролог.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт