когато детето използва лявата ръка??

  • 5 525
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Дребния е левичар, не ми пука, на него също...и за миг не съм си помисляла , да го карам да прави всичко с дясната , защото така трябва... Crossing Arms
Майка ми , ми разправяше , как брат ми като малък щял "да стане" за малко левичар, ама тя го вкарала в правия път  Shocked...ама трябвало да действаш , още докато е малък...
попитах я , защо трябвада го правя и тя незнаела... Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 3 757
Не си насилвай детето- има ли значение с коя пише,яде....
Кой и къде е казал че САМО с дясната ръка се върши всичко....
Аз не съм левичарка ,но много неща правя с лявата ръка/с дясната не ми е удобно/- ям сандвич,семки ,ябълка с лявата- с дясната не ми е вкусно Laughing
Баща ми е левичар,баба ми/майка му/също беше левичарка.Нея много са я тормозили за това и ръката са й връзвали ...и какво ...пак го е правила- ядеше и пишеше с лявата ръка....
Баща ми всичко прави с лявата ,а само пише с дясната Wink- и с дясната може да въриш повечето неща ,но така му е по-удобно.Него никога никой не го е насилвал за нищо и сега и с двете ръце върши повечето неща.
Аз съм на мнение ,че левичарите са по-сръчни,понеже в желанието си да ги научат да пишат,ядат и пр. с дясната ръка, тя се развива по-добре отколкото лявата при десняците
 Hug

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Баща ми е левичар. Като дете много са го тормозели в училище. Дори са го връзвали (става дума за петдесетте години на миналия век).
Явно не е имало ефект.
Твърди, че това не му пречи. А работи именно с лявата ръка - художник е. И пише с лявата ръка.
Много художници са били левичари - например Леонардо.
И всичките твърдят, че е признак на гениалност.  Laughing
Да ти се прище да си левичар!  Party

# 33
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ!
Благодаря за отговорите ви!!Естествено като всяка майка и аз искам това което е наи добре за сина ми.Като чета мненията явно нито тези които са левичари ,нито пък тези които поради една или друга причина са били научени да пишат с дясната ръка не страдат от някакви комплекси.Според мъжа ми трябва да го научим да пише с дясната ръка защото в училище щели да му се смеят децата(в неговия клас е имало левичар и мн са го подигравали ,но това е било все пак преди 25 години).Смятам че нещата доста са се променили или поне се надявам.А от друга страна аз не настоявам да прави всичко с дясната ръка ,а наи вече като рисува(още не може да пише).Бях възприела идеята да опитаме да го научим с дясната да пише,рисува а ако си остане заклет левичар ,това ни наи малко би ме притеснявало.Просто се чудех дали тези опити и забележки да смени ръката не биха му се отразили негативно-имам предвид на самочуствието.Явно доста се задълбавам по въпроса и просто трябва да преценя според самия него.Благодаря ви

# 34
  • Мнения: 109
Цитат
Според мен не постъпваш правилно! На детето ти са обърнати центровете в мозъка дето отговарят за това с коя ръка ще пише и ще прави тия неща. Не виждам какво те притеснява. Хората с лявата ръка правят всичко, което и тези с дясната. Каквото и да направиш не можеш да промениш физиологично детето си. Винаги лявата му ръка ще е по-силна. Аз не бих учила детето си коя ръка да употребява
newsm10
Обръщали ли сте внимание в американските филми как всеки втори пише с лявата ръка.

# 35
  • Мнения: 468
Май всичко е казано вече, но и аз да се включа. Според мен левичарите са по- интересни. Не че са малко или като някаква атракция.Поради факта, че се приема за "нормално" да се ползва по- успешно дясната ръка те срещат съпротива, одобрение или възхита за нещо, което останалите дори не забелязват.

# 36
  • В кошера...
  • Мнения: 529
В крайна сметка срещу природата не може да вървиш. Просто го поощрявай да се научи и с двете ръце, доколкото може, разбира се. Сестра ми насила я направиха "десничар"-ама само официално, а неофициалните дейности - нож, ножица и т.н. си ги извършва с лявата ръка. И наистина сякаш само тук левичарството се смята за ненормално!

# 37
  • Мнения: 1 715
Моята дъщеричка също е левичарка.Аз също мисля,че в това което е създала природата не бива да се бъркаме.

# 38
  • Мнения: 3 116
По времето на соцреализма, трябваше всички да са еднакви, като изляти по калъп и затова тогава да си левичар е било много лошо. Затова децата са ги тероризирани, връзвали, само и само да се научат да ползват дясната ръка. Братовчед ми беше такъв става дума за 80 години на миналия век и знам как сега пише грозно, нечетливо, но пък затова пише с дясната ръка. Знам и как се е стигнало до там че да започне да пише с дясната ръка.

Сега времената са други или поне така се надявам  Sick

# 39
  • Мнения: 5 178
Остави детето да прави каквото си иска с лявата ръка. Според свеки, която е начална учителка, е било много грешно да се карат всички деца да пишат с дясната ръка и видимо са се депресирали и затормозявали в обучението първата 1-2 години
Племеника е върл левичар, единствен проблем е , че трябва да му се купуват тетрадки с вестникарска хартия, за да попива по-бързо мастилото и да не го замазва

# 40
  • София
  • Мнения: 344
Моята дъщеря също действа и с двете ръце доста сполучливо.Нямаме левичари в рода,но не бих имала нищо против ако тя се оформи като такава.
Аз също мога доста неща да върша и с двете ръце.Пиша с дясната, но мога и с лявата (малко по-грозно).Можи би тя ще е като мен.

# 41
  • Мнения: 8 769
Според мъжа ми трябва да го научим да пише с дясната ръка защото в училище щели да му се смеят децата(в неговия клас е имало левичар и мн са го подигравали ,но това е било все пак преди 25 години).
Само това ли му е аргумента?
Брат ми е на 30 г., смятай кога е бил първолак. Левичар е и майка ми и бабите ми бяха изключително против да се насилва да пише с дясната ръка. Никой не му се е подигравал, нито той се е чувствал комплексиран, заради това, че пише и върши повечето дейности с лявата ръка.
Недейте да обърквате детето, loren. Оставете го само да избере с коя ръка му е по-лесно да върши дейностите. Всичко това е заложено в мозъчето му и човешката намеса в случая е крайно неуместна. Има случаи, в които е дори вредна.

Баща ми също е бил левичар, но в годините на върлия комунизъм, когато всички трябваше да са еднакви, разбира се са го изтормозили да пише с дясната ръка. Сега може да пише и с двете ръце, но повечето неща върши с лявата ръка. Баба ми разказваше за дете, чиято лява ръка била връзвана, за да не я ползва. В резултат детето получило някакво заболяване и лявата му ръка е останала парализирана (напълно е възможно да се случи на стресова основа).

Дъщеря ми ползва приоритетно дясна ръка, но рита изключително с левия крак. Не съм се замисляла изобщо да я уча да рита с десния.

Както каза някой преди мен, левичарите се считат за по-умни (средностатистически). Може и така да е. Със сигурност особено при спортисти е предимство-волейболистите, футболистите, тенисистите лесно затрудняват противника, когато боравят с левия си крайник.  Wink

# 42
  • Мнения: 1 895
Момченцето ми ползва основно лявата ръка и левият крак, когато рита топка. Не виждам нищо странно в това. Щом така му е удобно. Правят опити със сестра му да пишат буквички - еднакво грозни ги "рисуват" въпреки, че тя ползва дясна, а той лява ръка Laughing Не мисля да го агитирам да сменя ръцете. Сигурна съм, че ще се справи в училище и не лявата ръка ще му е поблем, а по-скоро седенето на едно място Laughing Забелязала съм обаче,че пише и рисува някои неща огледално..досега не бях се замисляла дали се дължи на левичарството. Може би гледайки мен как изписвам буквата и опитвайки се да повтори моите движения се получава този огледален образ newsm78

# 43
  • Мнения: 7 108
Ева е ливичар, беше на 3 месеца когато за пръв път посегна към играчка - с лявата ръка, и от тогава всичко върши с нея. Ядеше супа сама на 1,8 г. без да разлее и капка с лявата ръка.
Изобщо не ми е и хрумвало да се опитвам да променям това, което и е дала природата  Peace.

# 44
  • Мнения: 1 187
Голямата ми дъщеря изцяло си служи с лявата ръчичка - пиши, храни се с нея, рисува, сресва се, мие си зъбките - всичко.
Така й е удобно и не смятам да я приучавам да си използва дясната. Майка ми в началото много ме натискаше да не съм я оставяла така да се храни, но вече като видя, че с мен на глава не се излиза кандиса  Wink Като я питах какво против има това, че детето е левичар, каза че като станела ученичка щяла да пише много грозно и да си върти тетрадките на обратно  Grinning

А на мен ми е интересно, като изключим картофобелачките, какво е притеснението на родителите, че детето пише с лявата ръка?

Нашата картофобелачка е и за левичари  Mr. Green Просто е с два ножа. Хахаха - хората са помислили за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт