Ще си имаме АПРИЛско бебче сладко - награда за мама и татко!

  • 10 214
  • 312
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 209
Здравейте мамчета!
hrispi , мила за жалост здравната каса не помага кой знае колко на бременните! Ако си в провинцията има много съвестни доктори, които всеки път те следят на ехограф и нищо не плащаш, но тук не е така. Много малко са докторите, които го правят!
На твое място без да се замислям бих отишла при друг лекар!
Иначе и аз да се отчета - днес бях на преглед и видяхме малкото ритащо човече. Беше голяма радост и за мен и за таткото - той го вижда за първи път! Доки му мери гънката на вратлето и каза, че всичко е наред! Та това е засега...дано всичко при всички нас върви като по вода!

# 241
  • Мнения: 3 116
Ами меренето на гънката обикновенно не се нарича фетална морфология, а ултразвуков скрининг за хромозомни аномалии или нухиална трансценденция или нещо подобно  ooooh!

Оттам идва объркването Simple Smile

# 242
  • Мнения: 12
Hrispi, az obikolih dosta doktori Simple Smile poneje sam imala predi6ni neuda4i sam napla6ena i ve4e sam go gledala nad 7 pati. Dalgo se 4udih za tazi jk po zdravnata kasa, no nakraia se otkazah i sega si plashtam, no mi e po-spokojno. Plashtam m/u 20 i 25 lv., a tezi , pri koito hodia i sa dobri sa d-r 4orbova  ot 6ejnovo, mnogo e mila, strahoten spevialist i e s dopler, v klinikata na d-r 6terev sashto sa s dobra aparatura (ako re6i6 tam, shte ti kaja koi spored men sa naj-vnimatelni).  Simple Smile Simple Smile A tazi pri, koito hodi6 ne e nared, opredeleno!

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 18:05 от bbub

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 2 529
Ами меренето на гънката обикновенно не се нарича фетална морфология, а ултразвуков скрининг за хромозомни аномалии или нухиална трансценденция или нещо подобно  ooooh!

А, не е само това, дето се гледа сега. Освен ултразвуков скрининг за хромозомни аномалии или нухиална трансценденция сега се гледа и затваряне на прешлените, гръбначе, някакъв дял на стомахчето и на мозъка - и морфологията на фетуса значи, ама това са подробности Laughing.

# 244
  • Мнения: 3 116
Абе честно казано, то ако имаш добър АГ всеки преглед си е ФМ Wink

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 2 529
Категорично се съгласявам с теб Peace

# 246
  • Мнения: 4 310
Абе честно казано, то ако имаш добър АГ всеки преглед си е ФМ Wink
Точно! Ходя почти всяка седмица поради разни причини, основната от които е моята истерия Embarassed
Всеки път ги гледаме бебчовците, мерим ги, пулса се измерва, гледаме кръвотока. Докторът има нов ехограф и винаги ги гледаме на 4Д. Последният път едното спеше, другото не спря да се преобръща. От последния преглед имам много снимки и клипчета, които за съжаление нещо не мога да отворя на моя компютър.
Аз продължавам да се боря с ентеровируса, който ми докара жестоко разстройство. Сега съм на диета, основно солети.
Другата седмица ще ходим с таткото на преглед за нухална транс..... /така и не го запомних това как се казва точно  Embarassed/ При близнаци, това е единствения метод за отхвърляне на възможен риск от синдром на Даун. Биохимичен скрининг не се прави при многоплодна бременност.
Успех с прегледите на всички, на които им предстоят!

# 247
  • Мнения: 2 751
Аз още се чудя за тази ФМ  newsm78
Докато се чудя, то времето ще си мине май  Shocked

На вас още ли ви се гади. аз пак почнах да повръщам и да ми се гади още повече  Shocked Какво е това чудо, не знам  Close

# 248
  • Мнения: 6 713
На вас още ли ви се гади. аз пак почнах да повръщам и да ми се гади още повече  Shocked Какво е това чудо, не знам  Close

И аз съм така  Rolling Eyes В сряда повръщах два пъти и ми беше лошо до 4 часа - нищо не ми се ядеше, днес ми се гади цяла сутрин и следобеда също. Забелязала съм, че се влошавам като влизам в нова г.с. - при мен е вторник-сряда. Но може и да няма нищо общо...

# 249
  • Мнения: 121
Ясмина, тук в Германия ако си с държавна застраховка ти се полагат (ако не си рискова бременност) 3 платени от здравната каса УЗ. Всеки допълнителен струва 30?. Можеш да платиш за 5 допълнителни УЗ + 2 пъти доплер и май излиза 150?. Ако имаш проблеми, естествено те гледат на УЗ без да плащаш. Но някои лекари те гледат всеки път без да плащаш... Зависи от гинеколога... Иначе на преглед се ходи 1 път/месец, а последните 2 месеца май на 2 седмици. Какво ти правят, след като не ти се полага УЗ-нямам представа. Нухалната транс. + серумния скрининг на кръвта не се плащат от здр. каса за майки до 35год. възраст. Ще ми струва 210? удоволствието в понеделник. Поне за раждане не се плаща Simple Smile
kalli, ЛУРДЕС, и при мен прилошаването продължава. Вчера 2 пъти тичах до тоалетната...

# 250
  • Мнения: 371
Момичета да ви се оплача, до сега не бях повръщала, но тази сутрин се записах и аз  Sick

# 251
  • София
  • Мнения: 1 395
Момичета,
за синдромите като даун се гледа между 11-15 седмица, а ФМ е по-късно. Мен от Св. София ме зарибяват да ходя на някакъв супер нов УЗ в 14 ДКЦ в Иван Вазов, който бил някакъв невероятен /ако сте гледали "В утробата" по нейшанъл джеографик, бил нещо подобно/. Та този преглед струвал 65лв. /за синдромите/, а ФМ 80лв. Ако искате ще седна да препиша брошурата, която ми дадоха, ако ви интересува.

# 252
  • Мнения: 410
как са мамите днес Peace?дз съм добре-поне за едно се радвам не повръщах въобще.айде и вие да спирате.при мен изследванията почнаха така-първото в 8 седм.+ултразвук-100$,а сега съм на 9.10.т.е. след 6 седм-30$ и така щяло да се задържи.лабораториата и раждането се плащат отделно и е доста скъпо.дано всичко да е наред да не ми се налага да стоя дълго в болницата.предлагат ми пакет-24часа(раждаш и бегаш Joy)-4000лева,но това е с 1 ден престой,ако се наложи да се стои повече престоя за 1 ден е 1000 лева.абе да му е пълен джоба на таткото Joy.това е от мен.ще мина да ви видя после  bouquet

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 11:48 от ася20

# 253
  • Мнения: 2 531
 annilein сигурна ли си че не ти се полага безплатно нухалната транслуценция? Сестра ми живее в Германия, има 2 деца - на 8 и 6 г. и съм сигурна че и правиха тези иследвания, даже аз не бях чувала тогава за такива неща и се чудех какво ще да е то? Първия път лекарката я прати при специалист който се занимава с това, а втората бременност се беше записала при такъв специалист и съм сигурна че ми е казвала за меренето на тези гънки още тогава !

# 254
  • Мнения: 121
veni-b, за съжаление съм абсолютно сигурна. Интересувах се и по немските форуми. Евентуално ако си с частна здравна застраховка-тогава нещата са други. Но аз работя в университета и съм с държавна.

Общи условия

Активация на акаунт