Ще си имаме АПРИЛско бебче сладко - награда за мама и татко!

  • 10 206
  • 312
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 82
Моми4ета осигурява ли се някоя от вас върху по голяма заплата и да си доплаща сама

# 271
  • варна
  • Мнения: 147
Аз от този месец започвам да се осигурявам на 1000лв-докато стане време за болничния 45дни преди раждане ще имам точно 6м.

# 272
  • Мнения: 912
Е, как точно го правите този номер с осигуряването newsm78, аз като държавен служител на ниска заплата, нямам много 'мегдан' за такива импровизации май Tired

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Има един въпрос към чужбинските майки, които смятат да раждат в БГ и по някое време да си ходят- как се прави с имунизациите на бебето?

# 274
  • Мнения: 82
Теди кажи ми моляте знаеш ли до кога трябва да даваш остатъка от осигуровките на работодателя си

# 275
  • варна
  • Мнения: 147
Аз съм ЕТ и се самоосигурявам,затова мога по всяко време да си сменям осиг.доход.Ако си на трудов договор мисля,че първо трябва анекс или допълнително споразумение към договора,в който трябва да пише новото възнаграждение.След това има 2 варианта-или работодателя ти ги удържа от заплатата,или му ги даваш на ръка.Осигуровките си ги плащам до 10-то число и се отнасят за предходния месец.Сега ще внеса осиг.за септември

# 276
  • Мнения: 794
Здравейте!
Аз съм качила досега 1.5 кг., което ми се струва нормално на фона на факта, че от 1 месец лежа почти по цял ден. Имам си отпреди сутиени, които са ми били големи и сега ми вършат идеална работа. Не ме дразнят все още. Голям проблем имам обаче с дрехите, много ме стягат на корема и ме дразнят. Не е ли рано за дрехи за бременни?! То всъщност ми трябват панталони и поли за бременни, с блузите нямам проблем.
Аз също съм държавен служител, но освен това имам и доста граждански договори, по които също ми внасят осигуровки. Дали и доходите от гражански договори влизат в дохода за майчинство?

# 277
  • варна
  • Мнения: 147
на обед имам среща със счетоводителката и ще попитам за гр.договори.За тях не съм сигурна дали влизат-може би ако наистина са реални,а не фиктивни.Но за трудовите-знам,че доходите от всички трудови правоотношения влизат.ще питам и ще  пиша

# 278
  • Мнения: 82
Теди имам във предвид до кога трябва да давам остатъка от осигуровките на работодателя плащам му ги на ръка излизам 45дена преди раждане някъде около 22 февруари след тази дата дали трябва да му ги давам това имам във предвид.

# 279
  • Мнения: 1 080
аз също започнах да се осигурявам на 1000 лв., събират ми се 5 месеца по 1000 лв и един по 180 лв и като ги събереш и разделиш на 6 месеца - ами незнам ама към 650 - 700 лв, може и да вържа. Praynig

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Теди имам във предвид до кога трябва да давам остатъка от осигуровките на работодателя плащам му ги на ръка излизам 45дена преди раждане някъде около 22 февруари след тази дата дали трябва да му ги давам това имам във предвид.
Въпросът ни не е към мен, ама.... До 22.02. трябва да му даваш, както сте се разбрали. След това остават само здравни за работодателя, които предвид по-голямата ти заплата ще са по-големи. Т.е. ако има добра воля, ще ти ги внася, ако не трябва ти да му ги даваш.

# 281
  • Мнения: 3 116
Мен ме осигуряват на реална работна заплата, така че поне това не се налага да правя  newsm78

Иначе миналата бременност качих 12 кг. Излязох от родилното с 3-4 килограма по-слаба. Възстанових килограмите си 1 година след раждането. 2 години след раждането бях с още 2-3 кг. по-надолу, от тичането след дечкото Wink

Още ми е лошо, но като че ли има напредък към по-добро. Позивите за гадене не са толкоз трагични колкото бяха  newsm78 Вчера пък изпих една кутия натурален сок и получих такива киселини, че свят ми се зави  Crazy

Сутиени по принцип не нося, нося корсажи и засега стават  Hug Иначе като тръгне кърмата сутиените за кърмички са незаменими  Hug

# 282
  • Мнения: 912
Ами аз имам безсрочен труден договор на държавното и един граждански договор за преводи - но и аз не съм наясно още дали той ще фигурира при изчисляване на обезщетението...чакам нашата счетоводителка да ми отговори коя база се взема и т.н.

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 12:06 от msbilt

# 283
  • Мнения: 371
Иначе като тръгне кърмата сутиените за кърмички са незаменими  Hug
Извинявам се за глупавия въпрос,но какво представляват тези сутиени за кърмачки  newsm78

# 284
  • Мнения: 3 116
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_218&products_id=1819

Ето сутиен за кърмачки.

Най-ценното е нежната материя, особено при разранени зърна, формата и капачетата, които се отварят и можеш да кърмиш без да откопчаваш сутиена Wink

Общи условия

Активация на акаунт