казан деби?

  • 18 280
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не влизам в спор, изненадана съм. Казвам как го правят тук, вярно че не съм в Турция и вероятно са се получили разлики с времето Wink.

# 16
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Адски нтересно звучи. Падам си по подобни "извратеняшки" вкусове.   bouquet

# 17
  • Мнения: 504
в Турция го правят с оризово брашно, много е вкусно  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Това звучи мммммм Crazy Искам да попитам "твърда мазнина" означава ли, че освен маргарин, може да се направи и с масло? Не понасям вкуса и мириса на маргарина, но пък маслото го обожавам!

# 19
  • Мнения: 504
сега като проверих има рецепти и с масло, сигурно няма да има значение.

# 20
  • Мнения: 393
Милото сигурно много ще се зарадва ако му го направя, звучи много вкусно, но кога ли ще намеря време  Sad

# 21
  • Мнения: 1 216
Само да попитам - брашното си е обикновено, а не оризово. /защото някъде четох, че се прави с оризово брашно/

Пише само брашно. Като четох тук-там рецепти, видях и с оризово брашно, видях и вариация с пилешко месо. Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 22:54 от Г-жа Броненосец

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
преди малко го опитах.
ползвах на Теорг рецептата, направих половината и намалих захарта.

не стана лошо, но сигурно с оризово брашно ще е по-вкусно.
на 2.5 чаши мляко - 500 мл, сложих 50 гр брашно и 50 гр нишесте.
пеках 20 мин. на 200 С.

все още има лек привкус за сурово брашно Confused
сигурно е било повече.

забравих канелата ooooh!
няма нищо, утре с канела Crazy

# 23
  • България Сливен
  • Мнения: 245
esme_bolger благодаря ти за рецептата! Току що видяхме сметката на казан дебито. Страхотен десерт! Спазих всичко  по рецептата, като единствено замених брашното с оризов грис. Опитайте!

# 24
  • софия
  • Мнения: 25 468
Аз пък няма да се пъна да го правя, а утре е скокна до сладкарницата, че ми е под носа. Ако ми хареса, може и да се пробвам да го направя.

# 25
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Аз пък няма да се пъна да го правя, а утре е скокна до сладкарницата, че ми е под носа. Ако ми хареса, може и да се пробвам да го направя.
хе хе
знаех си че ще примамя някой  от квартала да го пробва  Mr. Green
дано да има  Crazy

# 26
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз съм яла от този сладкиш в Турция, наистина е много хубав, но те доста от сладкишите им са много вкусни. Казан деби, в превод означава дъното на казана. Все едно се е варило мляко в казан и е загоряло. Поднася се с дъното нагоре (с коричката).

# 27
  • Мнения: 836
esme_bolger благодаря ти за рецептата! Страхотен десерт! Спазих всичко  по рецептата, като единствено замених брашното с оризов грис.
wiara, наздраве!
и аз го правих, баш по рецептата с оризово брашно и царевично нишесте (такова имах), но определено ми е много 240 гр. захар, дори с 1 чаша беше бая сладко, макар фамилията да го хареса и така  Wink
от мен си добавих 2 с.л. розова вода, защото много я обичам и я слагам на почти всички сладкиши. Embarassed

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Може ли някой да го преведе?



Kazandibi tarifi
MALZEMELER
8 su bardağı süt
4 yemek kaşığı dolusu pirinç unu
4 yemek kaşığı mısır nişastası
2 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
8 yemek kaşığı pudraşekeri


HAZIRLANIŞI
Bir tepsiye pudraşekeri serpiştirilir.Kısık ateş üzerine oturtulup karıştırılarak eritilir.Şekerin rengi kahverengiye dönünce tepsi ateşten alınır.Muhallebisi için süt, toz şeker bir tencerede orta ısılı ateşe konur.Başka bir kasede pirinç unu ve nişasta 2 su bardağı su ilave edilerek iyice karıştırılır ve kaynamaya başlayan şekerli süte azar azar eklenir.Ocağın ateşi biraz daha kısılıp, muhallebi kıvamını alana dek karıştırmaya devam edilir. Vanilya da eklendikten sonra 2-3 dakika daha pişirilip ocaktan alınır.henüz sıcakken mikserin yüksek devri ile 5 dakika çırpılır.Daha sonra tepside karamelize olan şekerin üzerine muhallebi boşaltılır, buzdolabına konur.iyice sertleşinceye kadar bekletilip ertesi gün dilimlenir.Bir ıspatula yardımıyla çevrilerek rulo yapılır.

# 29
  • Мнения: 2 199
8 ч.ч прясно мляко
4 с.л оризово брашно
4с.л царевично нишесте
2ч.ч захар
1 пакет ванилия
8с.л пудра захар

в тава се слага пудрата захар и на слаб огън се разтопява, докато покафенее
Млякото и захарта се слагат на огън докато захарта се разтопи, след това се добавя на струя, разбърканите в отделна купа оризово брашно , царев.нишесте + 2ч.ч вода (за да се разтворят)
Оставя се да се сгъсти на слаб огън.
Добавя се ванилията и след 2-3 минути се снема от огъня. Разбива се около 5 мин с миксер, залива се тавичката и се оставя да престои в хладилник една нощ, разрязва се на порции и така се сервира

Аз много го обичам, този десерт Grinning

Общи условия

Активация на акаунт