казан деби?

  • 18 293
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Направих го в събота и не ми хареса. Като мляко с ориз, но с  брашно  Confused

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Благодаря ти Айля! Ти правила ли си го или си го яла в сладкарници? От къде в България може да се купи "оризово брашно"?

Горгона медуза - ти в събота по коя рецепта си го направи?
Нали някой се беше похвалил, че го ял в някаква сладкарница?

В Пловдив дали го продават в някоя сладкарница? В Дриймска? Трябва да се провери

# 32
  • Мнения: 2 199
  Благодаря ти Айля! Ти правила ли си го или си го яла в сладкарници? От къде в България може да се купи "оризово брашно"?

Правила съм го да, последния път когато ходихме на гости в Турция си бях купила, нямам изобщо спомен да съм срещала тука оризово брашно  Sad
Оризово брашно се слага и в крема на така обичаните Наполеонки  Crazy

# 33
  • Мнения: 836
От къде в България може да се купи "оризово брашно"?

провери в диетичните магазини или на диетичните щандове в големите супермаркети.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 Айля, а как е "оризово брашно" на турски?
Родителите ми ще ходят в Турция другата седмица/в Одрин/ и ако там се продава в "Маргито" ще ги помоля да ми купят. Но как се превежда оризовото брашно на турски???
А знаеш ли какво си заслужава да се купи от там предколедно, на по ниски цени/освен олиото, зехтина и праховете за пране/?
Мога и аз да отида в Одрин, но още се мисля... newsm78  newsm78

# 35
  • Мнения: 2 199
Айля, а как е "оризово брашно" на турски?
Родителите ми ще ходят в Турция другата седмица/в Одрин/ и ако там се продава в "Маргито" ще ги помоля да ми купят. Но как се превежда оризовото брашно на турски???
А знаеш ли какво си заслужава да се купи от там предколедно, на по ниски цени/освен олиото, зехтина и праховете за пране/?
Мога и аз да отида в Одрин, но още се мисля... newsm78  newsm78

оризово брашно=пиринч уну  Flutter
Незнам какво е маргито? но в магазините или бакалиите трябва да го има  Peace
Турският булгур е вкусен(мнооогоо различен от нашия), за друго не се сещам...
аа има и едни желета и тях си ги бива, вместо всеки път да се мъчиш с желатин, готови кремове- стават желирани  Heart Eyes
Ако се сетя ще ти пиша  Party

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Горгона медуза - ти в събота по коя рецепта си го направи?
Нали някой се беше похвалил, че го ял в някаква сладкарница?
ето по тази
Казан депи

5 ч.ч. пр. мляко
2.ч.ч. захар
1с.л масло, за предпочитане овче
1.ч.ч. брашно
2 с.л нишесте
5-6 ванилии
канела

Намазваме съд (йена глас или тефлонов съд или керамичен, т.е. не залепващ) с маслото, поръсваме с 2-3 с.л. захар и слагаме във фурната да се карамелизира. След това го вадим.
Разбъркваме брашното, нишестето и млякото, като внимаваме да не се получат бучки и го загряваме на ниска температура за 10 мин. при непрекъснато бъркане. Когато се получи смес с кремообразен вид добавяме останалата захар и бъркаме енергично за около 1-2 мин. Накрая добавяме ванилиите.
Изсипваме сместа в съда с карамелизираната захар и печем в умерена фурна за около 20мин., ако искате вкуса да е "по-изгорял" печете повече и обратното, "по-малко изгорял" печете по-малко.
След като извадим тавичката от фурната я слагаме в съд пълен със студена вода за поне 10 мин. След като напълно изстине, внимателно обръщаме съда с казан депито и го поръсваме с канела. Реже са на квадратни парчета.

# 37
  • Мнения: 94
Много вкусно изглежда Laughing
И аз ще го приготвя някой ден на мойто домочадие Wink

# 38
  • Мнения: 1 679
Тук ( северна Гърция) се прави и е на почит. В оригинал е с биволско мляко, но на повечето места се прави с краве мляко, но висок процент.

Казан депи

5 ч.ч. пр. мляко
2.ч.ч. захар
1с.л масло, за предпочитане овче
1.ч.ч. брашно
2 с.л нишесте
5-6 ванилии
канела

Намазваме съд (йена глас или тефлонов съд или керамичен, т.е. не залепващ) с маслото, поръсваме с 2-3 с.л. захар и слагаме във фурната да се карамелизира. След това го вадим.
Разбъркваме брашното, нишестето и млякото, като внимаваме да не се получат бучки и го загряваме на ниска температура за 10 мин. при непрекъснато бъркане. Когато се получи смес с кремообразен вид добавяме останалата захар и бъркаме енергично за около 1-2 мин. Накрая добавяме ванилиите.
Изсипваме сместа в съда с карамелизираната захар и печем в умерена фурна за около 20мин., ако искате вкуса да е "по-изгорял" печете повече и обратното, "по-малко изгорял" печете по-малко.
След като извадим тавичката от фурната я слагаме в съд пълен със студена вода за поне 10 мин. След като напълно изстине, внимателно обръщаме съда с казан депито и го поръсваме с канела. Реже са на квадратни парчета.


Казан депи е един вид азиатски крем брюле.


Тeopr и аз записвам тази рецепта. Много ми се иска да опитам да направя торта с крем брюле. Крема ще го приготвя по тази рецепта.

# 39
  • Мнения: 314
Момичета ,който ходи често в Турция ,продава се и Казан диби  в опаковки като пудингите на д-р Йоткер цената му варира между 1,50 - 2 лв,значи на опаковката се сварява с мляко ,след това кремат се изсипва върху тава поръсена с пудра захар и се върти тавата върху котлон докато захарта се карамелизира и после се поднася така, че коричката да е отгоре .Наистина е много хубав сладкиш .На мен майка ми носи такива готови пакетчета казан диби както и ашуре (вътре има стафиди ,портокалови кори ,нухут абе общо са 7 вида ядките ) и се прави с мляко или вода .

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ашурето така и не ми хареса  Sick

Общи условия

Активация на акаунт