ВРЕМЕ ВЕЧЕ НЕ ОСТАНА,ТОЗИ МЕСЕЦ СТАВАМ МАМА!

  • 11 744
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
за ноктите и аз съм чувала ама не съм много сигурна закаква беше.ама пък мисля че може само на ръцете да нямаш.достатъчно е.

# 16
  • Мнения: 4 555
Момичета, бебоците са прелестни, сега разглеждах снимките, невероятни са Simple Smile
Поздрави на всички и кураж на тези, на които им предстои да се запознаят с малките създания в тях   bouquet

# 17
  • Мнения: 24
Привет мами!  Заглавието на новата тимичка е върхът! Hug Не мога да повярвам , че още малко и всички ще си гушкаме сладките бебоци! newsm03

А , сега: ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМИ КАТАЛИНА, TANYA P, FANCITY  И  JENNA! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВИЕ И ВАШИТЕ БЕБЧЕТА И САМО РАДОСТИ ДА ВИ НОСЯТ!


Ако някой знае повече информация за бебето на Tanya P / имам в предвид размери и тегло/ нека да пише , за да ги вкарам на първа страничка!
Честита годишнина и на мама Tsvetentse!  newsm51 Да сте много щастливи и много , много да се обичате!
Asmoday, добре дошла! На финала е най-хубаво и интересно!
Днес чакаме новини и от Anet  и TrilbyThinking Те сигурно вече си гушкат сладките бебчета! 
newsm53

Vanyаtr, не си единствената , която хърка. От скоро и моят мъж ми прави забележка , че не можел да спи от мен нощем! newsm62 Явно е от килцата и аз съм +17кг за сега / ама хич не са малко  Whistling/ .
На мен нощем  ми е адски трудно обръщането от едната на другата страна.Изобщо трудно ми е и ходенето . От няколко дни е просто кошмарно, изведнъж адска болка . Много ме боли ханша и от двете страни. Бебето се е смъкнало и явно си пробива път , ама болииииииииииии.  Weary
Нигела , Rally , мерси за инфото за ВИП-а . Поне ще съм подготвена.
Нигела , ти мила , на снимките изглеждаш сякаш не си раждала. Нямаш изобщо корем , а си секцио и уж по-трудно се прибирал!  Flutter На кой педиатър се спря , че аз още се двоумя.
Mirama, какво стана с количката ти? Пристигна ли?
Успех утре на Galini и на всички мами , които все още не знаят , че ще се запътят към родилния дом! Peace

Целувки на всички наши октомврийски сладки  бебчета !   love001

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 23:36 от pra

# 18
  • Мнения: 18
Ех, че хубави новини! Имаме си още бебчета!!!  newsm44 newsm44 newsm44 
smile3525  Честити слънчица на най-новите ни мами Мe_and_baby, FANCITY и JENNA! Много усмивки и радост да им носят малките съкровища!
  newsm51
Jenna, мила ти си голяма героиня! 
Чакаме новини и от планираните ни мами днес, които сигурно вече са се разтопили от щастие с мъниците в ръце. А на Trilby -   baloni  Честит рожден ден и какъв по-хубав подарък от този, който вече е получила!!!  bdbaloni baloni  breastfeeding

Нашият преглед днес мина добре. Новините са обнадеждаващи. По думите на доки още нямаме изгледи за скорошно раждане. Май ще си минем термина - 5 октомври и ако стане така на 6-ти с бодра стъпка се запътваме към АГ-то, за да се видим вече с бебата. Тя, милата, послушно вече е започнала да си намества главата, въпреки че има още какво да се желае, но изгледите са добри да се получи. Гъбите ги атакуваме с Гиназола, за да изчистим пистата от тях.  #2gunfire
Незнам как ме е запомнил моят лекар, но вече ме майтапи за датата на раждане дето съм си я харесала. Милият вече се е хванал за главата с мен и с моите планове и сметки, но до тук бебата само слуша и изпълнява. Вече ми е все едно кога ще е, нали сме 1.10, важното е тя да е добре. Очертава се да е голямо бебе - към 3500-3600, което малко ме оцъкли  Shocked, но като знам, че аз съм се родила 3500 това няма какво да ме учудва много.  newsm78 Само да не ме измъчи много, но каквото стане пък. Краката ни нещо излизат от нормата, явно ще сме дългокраки, но и това ще видим колко е вярно. Вървим към финала. Само дано си запазя настоението, което върви към подобряване и да не се шубелисам баш накрая, че голяма излагация ще да е.  Whistling Whistling
Jenia`, аз съм в твоето положение с отоците по краката. Не се шашкай изобщо, защото това си е съвсем нормално за този етап. Ако има албумин, то със сигурност ще си вдигнала кръвно и ще си започнала да качваш бързо килца. Моят доки ми обясни, че щом сутрин краката са спаднали няма проблем. Каза ми също, че това се получава, защото главата вече е голяма и притиска вени и други там пътища. Аз съм с отоци отдавна и въпреки старанието ми да ги вдигам и да не ми висят много през деня, пак съм като слонче там. Така, че споко и без шаш. Ако все пак имаш съмнения пусни една урина за успокоение.  newsm10
Asmoday, добре дошла в отбора и успех на финалната права, че гледам и на теб не ти е останало много време до срещата с бебо!  Hug
tsvetentse, честита ви годишнина! Безкрайно щастие и безброй щастливи дни с малкото човече!   bouquet  bouquet  bouquet
   

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 19:12 от mamma mia

# 19
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравейте,

Пак честитя:

Честити бебенца на Джена, Me_and_baby, Fancity и Tanya_P   bouquet Браво на всички мами  Hug

София е прекрасна на снимката в розово Simple Smile
Нолън е мноого хубав мъж Simple Smile

Сега пак за ВИП стаите в Тина Киркова: и аз като Нигела мисля, че си струват все пак Simple Smile
Долу е конвейер, пък и вероятността акушерките и санитарките да са точно толкова криви, колкото на 5 етаж, че и повече, е много голяма  Mr. Green

Другото - който не си е купил нощница, да не си купува, аз мойта я обличах само в патологията ... за родилното няма смисъл - дават съвсем чисти, стерилни, всеки ден.

Аз днес се разходих за пръв път навън - ходих да взема баткото от детска градина. Отрази ми се много добре.
Бебчо също за втори път излиза на балкона, мисля до края на седмицата да направим първата разходка с количка...  Crazy

# 20
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Честити бебчета на JOLI 24, EKITA, POLLI1234, KATALINA, TANYA P, ME AND BABY, FANCITY, JENNA ! newsm30 newsm30 newsm30Да са им живи и здрави!На мамите бързо възстановяване! newsm10
  Asmoday,добре дошла при нас!
 Хриси ,и при нас искат термометър за болницата!При предишното ми раждане не са искали.Много странно ми се видя.
 Днес цял ден ме боли и корема ми става твърд,дано вече да има някакво развитие.
 Стискам палци на мамите в родилното!

# 21
  • Мнения: 73
Честито на всички мами   bouquet Отново благодаря за посрещането, всички сте много мили  newsm03 Утре съм на лекър да видим как са нещата. Иначе не мога да се оплача от предварителни контракции защото съм имала само две такива, но за сметка на това корема ми се втъврдява още от вторият месец.

# 22
  • Мнения: 136
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБИЛИ СЕ !!!
Да са живи и здрави малчовците и бързо възтановяване на мамите!

Честито и за темичката, стана ми толкова мило като видях заглавието, още не мога да повярвам, че момента си настъпи. ОКТОМВРИ Е Simple Smile)))))
Ние все още сме 2 в 1 и се надявам да е така до секциото. Аз не съм спирала да работя и последния месец почти не го усетих как мина, но от днес започнах доста да се изнервям, нямам търпение вече да си гушна бебока Hug . Мисля, че най-после се спрях на количка, но за съжаление не съм я виждала на живо - Jane slalom Pro. Знае ли някой дали я има в друг магазин освен в Премаман?
Стискам палци на всички запътили се към родилното newsm10
Аз отивам в албумчето да гледам пак бебчетата   ylinfant

# 23
  • Мнения: 948
Е, браво!

Джена, да е здрав, весел и щастлив малкия Нолън, и много много да ви радва!

Честита госпожица на Ме & Baby! Да е здрава, красива и мила като мама!

Карина, не минавай метър, кажи как сте с малката прелест, и какво ново при вас!

# 24
  • Мнения: 113
Ихааа.Колко нови бебета.честито на Таня П,Фансити,Ме енд Бейби и Джена.Да са ви живи и здрави рожбите,много да ви радват,а на вас бързо възстановяване.

Аз пак да ви се оплача,днес за втори път отивам да ми махат конците и мойта лекарка пак не дойде,загубихме 3 часа да я чакаме,и аз със Мила на ръце,мислих ,че  ще стане бързо,не свалих количката от колата,добре ,че майка ми беше с мен та ме отменя,и че беба си ми е послушничка ,та не плака,само като огладня поцърка малко.Ама аз отреагирам веднага цицата в устата и готово.
В сряда пак  ще ходя,ми то  ще станат 2 седмици от как родих ,и аз още с конците.
И другото,още не ни е паднал пъпа.Мила става утре на 13 дена ,а още е с пъп.Мами дето родихте ваще пъпчета паднаха ли?и на кой ден?В книгата ми пише ,че до 15 дена е нормално.Аз взех да се притеснявам.

Отивам да си легна малко докато спи малката,че после елате ни вижте,с това хранене на поискване няма сън.Айде леко раждане от мен,пазете се.

# 25
  • Мнения: 1 593
Милички  Hug
Много ви благодаря за пожеланията.

Вижте каква ирония - единствената мама със септемврийски термин роди бебчо през Октомври  Grinning - не знам дали си спомняте какъв ми беше първия постинг в темичките ни ... тогава казвах, че терминът ми е през септември, но няма да се учудя ако родя Октомври, защото май генетично ми е вродено да пренасям  Crazy

Докато чакам мъникът, който се е гушнал в мама и спи сладко сладко, да се събуди, бързам да ви драсна едно редче лично

Раждането беше предизвикано, първоначално датата беше 26ти, но се получи объркване (дълга история  ooooh!) и го насрочиха за вчера. Отидох с 3см разкритие и подготвителни леко болезнени контракции.
Включиха ми система с окситоцин и още преди да се появят родилни контракции, докторът дойде, извади една пръчка и искаше да ми пука водите...
Аз изпаднах в паника и казах, че ме е страх и не мога без епидурал. Те викнаха анастезиолог, но аз реших, че не искам епидурал преди да са ми почнали контракциите, докторът направо се ядоса и аз съвсем се шашнах. В крайна сметка ми сложиха епидурала още тогава (изобщо не боли и не е страшно!) и ми пукнаха водите (също никаква болка, освен като нормален вагинален преглед).
Оттам насетне за 3 часа направих разкритие от 3см до 10см, като въпреки епидурала болките след 5см станаха доста сериозни и трябваше да прибягвам към техники на дишане.
Контракциите бяха много силни и много на често (при предизвиканите раждания обикновено са много по-силни от н ормалните), като разкрите от 6см до 10см направих за 30 мин!!!
По едно време контракциите започнаха да се "застъпват" (отново страничен ефект на предизвиканото раждане) и тоновете на бебето паднаха... аз от болки дори не се усетих какво става... само ми казаха че ако ритъмът не се възстанови до 1-2 мин ме вкарват за секцио  Confused)
Слава богу, не се стигна до там, и преминахме към стадия с напъването. Бебето беше много високо, и се наложи да напъвам над 2 часа (на всяка 2ра минута) за да може да слезе по родилния канал. Честно да си призная, много близко бях до отчаянието, умората ми беше умопомрачителна, болката от натиска беше много силна въпреки епидурала.
След 2та часа, докторът ми даде избор да продължа да напъвам или да го извадят с вакуум. На този етап вече не бях на себе си и предпочетох вакуума. След 5 мин, моят малък закъснял принц беше на бял свят.
През тези 5 минути видях всичките звезди на небето плюс множество богове, светии и апостоли... просто усещането беше нереално. Когато извадиха Ноли, не можех да се осъзная, че това плачещото бебче е моят син! Беше като на филм.

Видя ми се много мъничък и крехък, като кукличка. Когато ми дадоха да го гушна, не спрях да го цункам - истинско ангелче...  Heart Eyes
Засука веднага и сега, 24 часа по-късно, сме пишкали цели 4 пъти и акали веднъж, което значи, че добре си папкаме като за първи ден.
Много съм уморена, спала съм 2 часа за последните 48 часа, но просто не мога да не се разтапям от удоволствие, когато гледам личицето му.

Пожелавам на всички неродили мами, бързо и лесно раждане, и нека сърцата ви бъдат изпълнени съвсем скоро от същите чувства, които изпитвам в момента и аз.  Hug

# 26
  • Мнения: 19
Добро утро!

Дженка, ти си истински герой! Стискай здраво малкия Нолън в прегръдките, да папка и да расте и бързо да забравите всички мъки и притеснения! Видях снимките - голям сладур е мъника!

Аз почвам да си мисля, че ще пренося беба - ни тапа, ни води, ни контракция никаква - само спим и ядем и нищо......

Отивам на лекция на 9 месеца, че иначе изтрещявам вкъщи.

# 27
  • Мнения: 1 195
Добре дошла отново Джена   bouquet
Нолън е много сладък:) Един такъв малък и беззащитен като го гледаш ти иде само да го гушкаш Simple Smile Да ти е жив издрав Simple Smile
Като четох разказа направо се просълзих Simple Smile Голяма магия е да си мама Simple Smile

Ние с бебчо все още сме си 2в1 той блаженно от време на време се разтяга и се надявам да си седи още поне 2 седмици така Simple Smile Мен нещо ме обхваща треска #Crazy само чистя ли чистя ама стоя корем хич не съм продуктивна уморявам се много бързо  ooooh!

Какво става с ПОЛИ и МЕГИ ?  Хайде сладурки чакаме ви с нетърпение Simple Smile

Хайде за сега  приятен ден Ви пожелавам   bouquet

# 28
  • Мнения: 34
Честито на всички майчета Heart Eyes
Ние още сме 2 в 1 и това чакане много ме изнервя. Лек и приятен ден на всички  bouquet

# 29
  • Мнения: 22 436
Честито на всички майчета. ))))

Честито и на мама Джена и малкият принц Нолън. )))) Да сте живи и здрави и много радостни моменти от тук нататък. ))))
Джена, наистина раждането хич не е било лесно, но важното е че всичко е приключило добре и вече се гушкате с бебчо. ))))

pra, количката ми днес най-сетне тръгва от Лондон и я очаквам края на седмицата. ))))

Общи условия

Активация на акаунт