Работещи майки 2006 г. - тема 9

  • 22 178
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
velmar, как е Дари?
 Този Фторник няма ли край  #2gunfire
Аз се побърках с тия избори. Готвя и базар, за капак имам яки   хормонални смущения- направо откачам. Пия хапчета и ми идва през 20 дена.Направооооо откачам.Така ме пере сачмата, че не мога да ви опиша.А как съм изморенаааааа- #Crazy
 Отивам да бачкам, на всички -   bouquet Hug

# 241
# 242
  • Мнения: 2 109
Днес отправих по скайп едно конструктивно предложение към Равия - да си направим клуб на хормонално дисбалансираните. Тя веднага ме предложи за председател, аз не се съмнявам, че Венци като най-потърпевш ще се заеме да е главен спонсор, и така Simple Smile решихме проблема.

Майра, покажи и тук есенните снимки, много са яки. ще ги оценят със сигурност.

Списъкът с най-стресиращите професии като гледам го оглавявате ти и Катето, аз съм чак на 5то място Mr. Green

Майра питаше за развитието. И трите мартенски мами тук сме мъжки мами. Мъжете доста по-бавно проговарят от жените по принцип. Кало не е от приказливите, типично е да си хареса 2-3 думи и да ги повтаря нон-стоп. Сега сме на :Няма. за всичко се казва Няма, дори и когато се хили или подава нещо. Още модерни думи: Па(д)на, Те(д)ни (седни), Няма Кааййй, О(ш)ти Е(д)но. Както виждаш, "д" не е любим звук, сигурно за това пропуска "ДА" Simple Smile
От няколко дни обаче се светва на граматика. Например за мама казва: Няма Я, а тати Няма ГО. От днес вече започна да задава прости въпроси. Тоест , до сега беше на "АаааА? " а сега: Пана ли? Няма ЛИ? Има ли?  Оти ли? абе светна се на мекото на баницата... няма инверсия, глупости. Слагаш едно "ЛИ" на края и готово... Де така добре и учениците ми да се справяха с въпросителните изречения Joy

Иначе ... бавачката е болна, редуваме се кой да го гледа. Днес си бях у дома и дълго време се борих с Кало да свърша един превод. Той пък дълго се бори с мен да НЕ го свърша въпросния превод. В резултат не спа, не излизахме, къщата е в сухари и пуканки (пупи) a аз едната страничка я превеждах около 4 часа.

# 243
  • Мнения: 993
Списъкът с най-стресиращите професии като гледам го оглавявате ти и Катето, аз съм чак на 5то място Mr. Green

Аз съм на 4-то, ама нещо не съм съгласна с тази класация. Обаче като прочетох, че резултатите са според самооценката на анкетираните, ми стана ясно каква е хавата. А терминът IT professionals e толкова общ, че май и на тях самите не им е ясно какво искат да кажат. ОК, за администраторите съм съгласна донякъде, че е нервиращо да се занимават с тъпи USER-и, ама и на горките USER-и сигурно не им е лесно да зависят от лигави администратори (Кате, нямам тебе предвид). А за другите области на IT-то... ами то програмирането си е голям кеф. Аз съм IT аматьор, но с това се разтоварвам от стреса... Абе, всъщност какво значение има!
Калинче, Иван пък на всичко казва ДА! И то с такъв сериозен и категоричен тон  hahaha Много е смешно  Laughing  А картинката у вас мога много добре да си я представя. Онзи ден така малкият напираше за разходка, а аз го увещавах: "Чакай мама да си допише бизнес-плана"... Joy Joy Joy

# 244
  • Мнения: 1 336
Списъкът с най-стресиращите професии като гледам го оглавявате ти и Катето, аз съм чак на 5то място Mr. Green

Аз съм на 4-то, ама нещо не съм съгласна с тази класация. Обаче като прочетох, че резултатите са според самооценката на анкетираните, ми стана ясно каква е хавата. А терминът IT professionals e толкова общ, че май и на тях самите не им е ясно какво искат да кажат. ОК, за администраторите съм съгласна донякъде, че е нервиращо да се занимават с тъпи USER-и, ама и на горките USER-и сигурно не им е лесно да зависят от лигави администратори (Кате, нямам тебе предвид). А за другите области на IT-то... ами то програмирането си е голям кеф. Аз съм IT аматьор, но с това се разтоварвам от стреса... Абе, всъщност какво значение има!
Joy Миньонче, последните 8 години съм минала през всички сектори на ИТ бизнеса и най-мръсната и стресираща работа е да си някакъв шеф в бранша, гониш срокове ако си във фирмата разработчик, всички ти пискат на главата, че ще плащат неустойки, ако си в ИТ дирекция на фирма, чиято основна дейност не е производство и поддръжка на софтуер пък отговаряш за милионите на някого, защото ако им спрат тъпите системи и машини губят пари и полудяват... Няма ден и нощ! Абе както си говорихме с мъжа ми при този начин на живот на 55 ще подпрем маргаритките от долната страна  Joy  На 35-40 си напълно амортизиран технологиите напредват и ако не си си боднал мениджмънт позиция в сивито си загинал като чиновник в някоя спокойна организацийка дето ще вземаш 10 пъти по-малко отколкото пред 1 година...
Майра онези снимки в листата са разкош   bouquet
Айде, че пак съм с домашно и се отплеснах а днес ми го дадоха с вчерашен дедлайн  #2gunfire
Утре ще пиша повече  Wink
 

# 245
  • Varna
  • Мнения: 503
  Майра, снимките в листата са чудесни.
Ние като представители на априлско-майските госпожици , имаме вече богат репертоар от дупички Не-не не ни се отдава чудесно дай, нани, миако,  Мама тати бати моия -впревод моля.
  Ягодката при нас е  Ко правиш и ко тую това е вследстивие на "диалекта" на батко и.  Но определено е страшно забавно Бетка като се срещнем с някого да му забие едно " ко провиш"
 

# 246
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 newsm78Ние сме от мълчаливите. За пореден път се убеждавам,че детето не  е от мен.  Naughty
Копира като попивателна всичко.Нашата гледачка нали е детска учителка- всички песнички и други подобни занимавки за децата от детската градина й се показват и после следва едно показване,ни ти е работа.Но думички - нееее!Май, само като ходим да будим бати,дърпа завивката му и му вика ейй Joy
Абе кви снимки в листата? newsm78Аз що не виждам от къде да надзърна там?Яяяяяя,дайте линкИ за там.
Кали,как е гилдията на хормонално повредените? hahahaСпонсора зарадва ли ни се? Вчера ми се накараха трима човека,че не си гледам здравето,всичката работа ли съм се опитвала да свърша и да сега ме карат да ходя на терапия - как да се науча да си почивам. Ако сте чували за специалист някакъв-свиркайте.Хич не си правя майтап-направо болестно състояние е, ама май мозъчен специалист трябва да посетя- проблема е в процесора newsm78
Отивам да си правя кафе- който иска,да се нарежда! Хубаво кафе правя, неда се хваля,ама верно! bowuu
Хубав ден неФторник!  bouquet

# 247
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

ето снимките от неделната ни разходка из градината на замъка ми Mr. Green

Есен

Програмирането е кеф да, аз нали това работя вече 7г - мале колко дърта съм станала Crazy

На 35-40 си напълно амортизиран технологиите напредват и ако не си си боднал мениджмънт позиция в сивито си загинал като чиновник в някоя спокойна организацийка дето ще вземаш 10 пъти по-малко отколкото пред 1 година...

Принципно е така, ама пък моя преден шеф беше на около 45-50г и беше изостанал със знанията си по програмиране от неговото време на девелопер и не приемаше нищо ново, защото не го разбираше #2gunfire Та по тоя начин "изгони" половината екип, накрая него го изгониха. Сега вегетира в някакъв спокоен отдел, ама пак 10-15г до пенсия не си е работа така. Макар, че на 50г всъщност сигурно и аз нямма да искам динамичност както при нас сега newsm78

Иначе повечето тук на около 35г вече имат големи семейства, построили са къща, която ще изплащат 30г и идват на работа само колкото да тече заплатата... Верно, че апарата е много сложен и израстванията са много по-редки, защото е по-трудно да блеснеш на фона на 10 000 маймуни, отколкото в малка компания, ама повечето немци сякаш са ваксинирани против инициативност Rolling Eyes

Много се разписателствах рано рано  ooooh! Хайде лек ден от мен!

# 248
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 newsm09 Майра,какви са тези творения????Направо ми взе ума smile3501
И д осега си траеш за замъка,нали. Само оная стаичка там ми показваш, а на Калина -цялата градина на замъка, да си разпънела палатката там Naughty И аз искам палаткааааа....

# 249
  • Мнения: 2 109
равия, сега.... не е майра виновна... и пролетта беше показвала едни цъфнали дръвчета... после едни басейнчета лятото.. ама ти като не искаш да си покажеш носа навън.... но нищо.. ще те поканя в палатката Simple Smileсамо беба да не идва да ми дърпа одеалото, че не обичам да ми викат Еееййй Simple Smile

# 250
  • Мнения: 1 584
Кали, тя Равия сега ще каже, че и автопарка не ми е видяла  Mr. Green

Иначе не съм много съгласна май с това, че момчетата проговаряли по-късно - ама нямам база за сравнение много де. Сестра ми каза, че нейния отначало се чудел на какъв език да проговори (тя - бг, мъж - македонец, живеят в Италия) ама сега на 2г говори много отчетливо и вярно, знае много песни и пее вярно и смайвал учителките в детската градина с броене до 10 на трите езика и О'Соле мио на италиански Crazy

Иначе Ясмин ме изненада днеска с "Бан" виждайки ме, че си взимам банан за офиса. И любимо и  е като кажа "Не", тя да ми размахва пръст и да ми вика Nein Crazy Като ми подава нещо ми вика Данке. Много сме културни Mr. Green

# 251
  • Мнения: 2 109
Как данка бе!? Ти нали си Иринка?!

Joy

ние сме на "бани" (баня) / Пана... и па(д)на ли? Когато очевидно го е хвърлил нещото Joy  / И много поледни или средни срички на нещо (соле)Тиии , Бони ВЕДНАГА го научи, ама само от едно чуване и от първото опитване на бонбони. Сега ме ака вечер с: Мамо, бони? Бони бони бони и ме води да ми покаже къде ги крия. hahaha

# 252
  • Мнения: 658
Девойки, влизам само на бързо за да докладвам че Дари на Велмар е добре. Миналата седмица е направила ларингитен пристъп (или нещо такова) и за това се е наложило да я закарат в болницата. Но всичко е отшумяло бързо. Най-вероятно е проявила реакция към препаратите, с които дезинфикцират в яслата. Но сега малката шушка е добре и с удоволствие ходи на ясли Peace
Аз пак съм горе на черешата заради гърча в работата. Дано ми остане време пак да влезна в темата...

# 253
  • Мнения: 1 584
Как данка бе!? Ти нали си Иринка?!
Joy
Joy
Кали, май ще си спамим с теб днес Mr. Green На мен ми е простено обаче, че още 2ч и излизам в кратка ваканция (утре е почивен ден тук, а петък си взех отпуска) и ще мързелувам 4 дена  newsm44

Радвам се, че Дари е добре.

# 254
  • Мнения: 1 668
Леле, мами, колко сте изписали... И аз  съм на черешата - шефа пак е в истерия... То не без основание, ама аз вече се чудя кво да направя. техническия ни отдел се е оплел като пиле в калчища,  а аз съм безсилна да им помогна и лудницата е пълна просто. Още една седмица в тази истерия и ще умра....

Общи условия

Активация на акаунт