Имаме си вече първо бебче,и НОЕМВРИ съвсем не е далече

  • 8 942
  • 284
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 160
Успях да кача снимки.Дианче корема ти е огромен,пу-пу.Невиждам да кривее,макар че и моя ми се струва на една страна и си мисля,че сигурно беба така е застанала,та затова.
Блазе ви,че макар и недоволни от фризурите,все пак се подстригвате,а аз диването се заканих,че цялата бременност няма да се стрижа и няма да ви казвам за какво става въпрос,това русо направо...Нямам търпение да отида на фризьор.

# 121
  • София
  • Мнения: 672
арабела, ами на тази бележка трябва да има ИБАН-а на сметката ти и името ти. То е като сл. бележка от банката че ти притежаваш тази сметка. Тя се прикрепя към декларацията за банкова сметка която счетито ще ти даде да разишеш.

Междудругото, на болничния на една мама, който носих миналата седмица в НОИ ми направиха забележка за същото писмо (една от мадамите дето приема болничните ми е позната). То беше от СИБАНК и беше всъщност онова писмо, което всички получихме като преминавахме към ИБАН системата юни миналата година. Та тя предпочете да ме върне, но не ми го взе с това писмо... От СИБАНК отказаха да издадат каквото и да е друго писмо (което ме изуми защото НОИ работи със СИБАНК) и момичето си отвори сметка в друга банка ...

По принцип момичетата са прави - като идеш в банката и им кажеш че искаш писмото за болнични и веднаа ти го дават. В нормалните банки е така . . . Успех ти пожелавам!

# 122
  • Мнения: 37
Ихаа, разгледах новите попълнения със снимки, аз съм шашната от Вас мами, мн съм доволна и развълнувана, наистина на
Saily покупките са прекрасни, zita bg пък изглежда мн яко според мен, а корема на Diana_T си ме изкефе, защото се зачудих как го носи, олееее.Ами аз имам доста по-малко корем4е,ей такова като на ProstoAz,ама съм била разтеглива и бебо е в малко корем4е пък 2500кг,ще видим ние кой кого и какво е познал.

# 123
  • Мнения: 324
Jutoo, точно за това, което е обяснила Тиха вода става въпрос.
Заедно с болничния преди раждане, пред НОИ трябва да се представи Декларация по образец, за банкова сметка и изплащане на обезщетенията по нея. Към тази декларация се прилага и документ /или копие, незнам точно/ от банката с данните за банковата сметка.
Тиха вода, казах им за какво ми трябва, ама май попаднах на не съвсем компетентна служителка. Не може да няма дори имената ми, ами как ще се докаже чия е тази банкова сметка. И осмвен IBAN, като се внасят пари по сметка се иска и BIC, а него също го няма в документа.
Ама и аз съм си виновна, че не огледах на място, ами го грабнах и чак вкъщи се загледах. Сега трябва да ходя втори път  Close
Galaxy_25 , ще ме умориш от смях  Laughing с тези звуци на скъсано месо. Незнам за какво говорите с Тиха вода  Laughing, но най-много да се завъртяло нанякъде бебчето. Честито за новата, сладурска, покупка!
Диана, не го виждам и аз крив корема ти  newsm78 Че е големичък, големичък е иначе, пу-пу  Simple Smile Трябва и аз да си направя някоя снимка за сравнение  Simple Smile А пък и не съм се снимала от началото на петия месец. От първата ми бременност нямам ни една снимка, на която да ми личи, че съм бременна, сега ще стане същото - от четвърти-пети месец, мога да мина и за леко преяла само  Laughing
За прическите, я не се кахърете! Аз пък мисля, този месец да кълцам повечко - три/четири/пет пръста, колкото може, че после кой знае кога ще имам време да отида на фризьор. Аз, ако пропусна два-три месеца да поорежа крайчетата и заприличвам на самодива  Crazy

# 124
  • Мнения: 324
m_face, сега прочетох и твоя отговор.
Пак казвам, упоменах, за какво ми трябва.
Аз че ще отида за нов документ, ще отида, но само това остава, после да се окаже, че пак не е точно това, което трябва и да си откривам нова сметка, ааааааа, не  Naughty
То пък и от НОИ големи претенции за формата.  Crazy
Не става въпрос за СИБАНК, междудругото. Но какво означава, че НОИ работят със СИБАНК  newsm78, не може ли сметката да е, в която банка си решиш, или има такива, с които НОИ не работят?

# 125
  • София
  • Мнения: 672
Ей са идвам и аз от албумчето-Saily, ама много са ти готини покупчиците Simple Smile Хайде пък със здраве да си ги ползвате Simple Smile

Дианче, коремчето ти е супер готино - моето май е малко по-малко  newsm78 Simple Smile И моето никога не е равно  -  или е по-издуто от ляво или отдясно и даже понякога може да се види как беб се мести от ляво на дясно и обратно Simple Smile Много е веселяшко Simple Smile

Галакси, а това жълтичкото гащеризонче е направо да го изядеш Simple Smile Много е сладичко Simple Smile И ние все такива или подобни избираме, все с шапчици Simple Smile И не знам как сте вие, мами, но ние освен 7 одеалца, вече имаме около 6 шапчици Simple Smile И ще има поне още една, че нали казват че на бебо първото нещо което му се купувало от майката след като се роди трябвало да бъде шапката.

# 126
  • София
  • Мнения: 672
Но какво означава, че НОИ работят със СИБАНК  newsm78, не може ли сметката да е, в която банка си решиш, или има такива, с които НОИ не работят?

Означава че сметката от която НОИ превеждат парите е в СИ БАНК (поне за София). А ти можеш да имаш сметка, в която банка си пожелаеш Simple Smile Щом си казала за какво ти е бележката, всичко ще е наред Simple Smile

# 127
  • Варна
  • Мнения: 208
Арабела ти нали беше от моя град  Wink

та Арбор наоколо няма - звънях им - най-близко е в Бургас - иначе по каталога си избираш и те ти поемат разходите до Спийди и от нататък ти си плащат - което означава че половина транспортни си делите с фирмата може би.

Мебел Джен - едно легълце има в Мебелна палата - мисля че Цецето беше пуснала снимка - ако искаш върви да го видиш - но аз търся кошара - но се поразочаровах от това което видях в мебелната и се чудя дали да ходя до Шумен да гледам кошарите.

Пиеро - има ги в новия магазин на Бебчо горе под Техническия университет където може да видиш - бяха две аз като ходих - за качеството - страхотни са - тук ги предлагат с лека надценка - ако имаш познати в София може от там да си ги купиш и те да ти ги докарат до тук.

Има още едн афирма българска - изнася за Гърция - но цените са като на гръцките Пиеро - не може никъде да се видят на живо в града - пратиха ми каталози - ако искаш да гледаш - може нейде кафе да пием.

Също погледни в Премама - те са средни като цени от горе - може нещо от там да ти хареса от нещата които имат в магазина.

за болничните - за документа от банката - при нас вземат и преснетото картонче с банковата сметка и заверено верно с оригинала. все пак ти си декларираш сметка - квото покажеш там ще ти го пратят.

# 128
  • Мнения: 84
Galaxy, много благодаря    Hug ама аз само тука се харесвам че не се виждам хубаво  Mr. Green
m_face, предполагам че ти ще знаеш, затова да те попитам имаш ли представа кога от фирмата носят болничния в ной, има ли някакъв срок в който трябва да го представят. Първият ми болничен е от 1 септември и се чудя дали са го представили. Благодаря предварително

# 129
  • Мнения: 34
Хайде и аз като един бивш банков служител да се изкажа Laughing Не се кахъри толкова за тази бележка, идеята е да е на лист от банката, за да не стават грешки, че стези дълги IBAN-и е много вероятно това да се случи. Не съм сигурна дали навсякъде е така, но при нас държат на печат от банката. Така че не се разкарвай за нова, а BIC на него не държат толкова

# 130
  • Мнения: 34
Еййй гледам в темата на октомврийките какво ставаааа newsm07 валят бебета всеки ден! Като си помисля, че и тук скоро ще е така направо настръхвам, а как ме е страх baby_neutral. Аз още незнам как ще раждам, искам вагинално с епидурал, ама ще видим дали може, ама направо .... абе много ме е страх Embarassed Добре, че съм от последните Mr. Green ако устискам де.

# 131
  • Мнения: 3 416
аз пк хич не ща вагинално,но ако се наложи какво да се прави,ама поне епидурал да предлагаха тука,нищо няма,като диваци сме май Twisted Evil

# 132
  • Мнения: 324
Момичета, благодаря за отговорите! То голям проблем направих от тази бележка  Embarassed
Валенсия, златна си!  Hug В Арбор и аз звънях. За Мебелната палата, точно днес се присетих, че за всеки случай трябва да погледна и там какво има. И за Премама също си мислех, да огледам. Направо си ми прочела мислите  Laughing
За кафе, ще ти пиша непременно /не, за да гледам каталози, а да се запознаем просто/  Simple Smile Само да свършва учителската стачка и да тръгва дребната на училище. А и да оздравея напълно.

# 133
  • Мнения: 34
аз пк хич не ща вагинално,но ако се наложи какво да се прави,ама поне епидурал да предлагаха тука,нищо няма,като диваци сме май Twisted Evil
Абе как така не предлагат! Shocked Сигурна ли си? Тук си плащаш и ти слагат

# 134
  • Мнения: 3 416
аз пк хич не ща вагинално,но ако се наложи какво да се прави,ама поне епидурал да предлагаха тука,нищо няма,като диваци сме май Twisted Evil
Абе как така не предлагат! Shocked Сигурна ли си? Тук си плащаш и ти слагат
за нормално раждане "екстри"-окситоцин и производни и коктейл бусколизин
за секцио-пълна упойка
и да искаш да си платиш-няма за какво ......

Общи условия

Активация на акаунт