За ДЕКЕМВРИ всички сме готови - имаме си легълца и дрешки нови!

  • 11 782
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 277
здравейте мами дами
пиша от софия. е пък толкова мило ми е като се прибера тук. вчера ходих до паспортното на мария луиза за нова лична карта и толкова готино ми стана като се разходих от цум до там. не планирах идване, но ми казаха в консулството, че ще отнеме 4 месеца за подмяна на документите (заради фамилията), защото пощенският гълъб на дипломатическата поща си е навехнал крилото и пътува веднъж на 2 месеца. о, боже. та на цвети искам да кажа, че за подмяна на фамилията (за адреса не знам) искат оригинал и копие на акта за брак, 2 снимки (35 на 45 мм), платена такса и попълнен формуляр. най-лошото е, че ако имаш и задграничен паспорт, той се обявява за невалиден и трябва да го предадеш при взимането на новата лк. аз я взех същия ден и даже успях да си подам документи за нова книжка (която също скоро ще стане невалидна). в КАТ ме побутваха полицаите да минавам отпред на опашката. мъжа ми много се впечатли. но то и както казва шефа, вече съм много очевидно бременна Simple Smile
купихме и легълце, но сега пък ще търся скрин. аз, мами, да си призная съм 90% готова с покупките. дори и топоцин за пъпчето на бебето съм взела. това ме успокоява. скоро ще се търкалям, а пък след раждането едва ли ще знам къде се намирам
шантал, не се притеснявай толкова за изоставането. моето също изоставаше и дори се чудех как да се храня (защото аз в никакъв случай не изоставах), но сега пък мръдна даже малко напред. аз съм едричка, а ти си дребна. плюс това, с напредване на бременността, грешката в замерванията става все по - голяма
дари, вярвам, че вече си се успкоила за изпита. някой хора се впечатлват негативно от бременни. и може и съвсем нарочно да те е изтъпанчил, за да покаже, че той не прави компромиси. хора всякакви. и гадни
а за мама яни, много жал ми стана. първо баща и, сега пък детето. аз толкова се натъжавам от истории с болни дечица, като знам колко са безпомощни...
стискам палци на всички, които са с контракции. почивка му е майката (казват хората). аз утре се връщам към румъния (и толкова ми е мъчно, че скоро няма да си идвам) и сега гълтам магнерот да предотвратя контракциите, въпреки че мъжът ми като кара, нямаше проблем
валка, спазваш ли диета за захарта
сигурно забравям нещо, но поне ивето да не забравя да поздравя отново за прекрасната тема

# 61
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро  Grinning
Гледам, че тази сутрин всички сте сънчовци, но това не може да се случи на запален спортен фен като мен, който освен футбола и тениса е и отявлен Ф1 почитател. По принцип нямам много поводи за радост покрай тази ми страст, тъй като рядко любимците ми са сред фаворитите, но тази сутрин, моето момче направи чудесно представяне и се класира 5ти. Надали ще се учудите, че става сума за поданник на кралицата (пусто да остане имам слабост към британци) - талантливия и  страшно сладък Дженсън Бъттън. Прилагам снимков материал:

Е, новините не са само добри, защото онзи мазник известен като Човекът-вежда (поради слаб стомах - без снимка на Алонсо) запазва шансовете си за титла, но аз ще му отправя едно сериозно проклятие за последното състезание, та изобщо да не финишира.
Венчо, лек път наобратно!

# 62
  • Мнения: 469
Добро утро!  Hug

mamaYanni, много ти съчувствам и дано вече се е поуспокоила дъщеричката ти откакто сте вкъщи. Стискам палци лимфният възел да не е нещо сериозно!  Praynig

Дари, не мога да ги разбера тези комплексари, които ще се правят на интересни на  гърба на бременна жена! Да си гледа работата, добре че няма да се налага следващия път пак да се срещаш с него!

Аз за съжаление не мога да се сетя за някакво заведение в центъра за толкова много души. Ходила съм в една пицария Мания около Алабин и храната беше хубава, ако е същата като тази в Южния Парк. Аз съм съгласна на всяко заведение, макар че на работещите мами ще им е по-удобно някъде в центъра. Мисля си за пицарията в която бяхме - Колизеум - там всяка маса е за по шест човека, има три маси една до друга, може би пък ще успеем да се съберем.  Пък и е на много хубаво място и не е много голяма, тоест няма да е шумно и задимено.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 078
Привет и от мен.
Мама Яни,дано не се наложи повече да влизате в болница и Раличка да се оправи бързичко и забрави преживяното.Аз също съм била с дъщеря ми в инфекциозното преди години.Но ,прочитайки поста на Лилибон,правя извод,че съм била от "късметлийките" - имала съм легло.Всичко останало си взехме-телевизор,спално бельо,дрехи и храна за мен.Освен мръсотията и олющените неремонтирани стени (все пак е инфекциозното,не разбирам защо беше толкова мръсно) не се чувствах толкова унизително,колкото описват майките в темата на Лилибон.Не можах да я изчета цялата - просто ми стана ужасно тъжно,разплаках се...Не разбирам аз тези изпитания,които ни се дават от някой там отгоре...защо невинните дечица трябва да страдат и да умират?Трябва ли те да отговарят за някогашните грешки на предците та да дадат жесток урок на следващите?Не разбирам,това е несправедливо.Старая се да помагам с каквото мога - глупавите СМС-и,които са капка в морето,но все пак е нещо,пари по сметки,ако имаме такава възможност,петиции и тем подобни...Но нищо,за съжаление не можем да променим в сърцата на хората,тези ,които уж трябва да ни помагат,да подадат ръка и надежда.Имам предвид лекарите,сестрите...като че ли обикновенните санитарки са най-човечни,от онези,които ни лекуват,но от тях не зависи нищо в нашето здравеопазване.Скапана система произвежда скапани специалисти,които от мизерия се озлобяват и отмъщават на всеки,който е нарушил "спокойствието" им...Нещо много тъжно ми стана и от там и такъв пост.Сорри за което.
Дари,стискам палци за следващия ти изпит Peace
И ,момичета,недейте наистина да линчувате за хвърлени думи.Както казваше майка ми,лека й пръст:"Не суди да не судим будеш!" Това е на руски,а значи да не съдиш никого,за да не бъдеш и ти осъждан от другите.Човек понякога говори за своя горчив опит без да иска да обиди някого конкретно,на ние имаме навик всичко да отнасяме към себе си.
Не че не съм и аз такава,не че не съдя другите,но е по-лесно да дадеш умен съвет,нали? Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 684
Здравейте момичета!
Мама Яни дано всичко с РАли е ок и всичко вече да е минало и заминало...
За "Фея" много е хубаво там но е на толкова за4укано място че ще видят зор мамите които не са ходили...да не говорим че там 20 коли трудно ще спрат на паркинга им...то е направо в някаква като вилна зона зад автомивките на Сребърна...
Аз съм за навсякъде, само да има къде да спрем и да се съберем...
Дари за изпита не се тервожи...ти си имаш сега една голяма радост в корема, така че....Е....му майката на този асистент-грубичко прозвуча ама... #2gunfire #2gunfire #2gunfireповечето са такива "редки Л...А"
Лек ден засега и дано не вали  bouquet

# 65
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Уж утрото трябва да е добро, но за мен е убийствено. Цяла нощ рИвах от болки. Зъб ли е, венец ли е - не знам, но такава болка в живота си не си спомням да съм имала. Та изкарах нощта в безсъние, броейки минути и часове докато съмне и се обадя на док. Този, в чиито ръце съм се оставила от близо 10 години, по закона на Мърфи / Дари - явно Мърфи се е гаврил и с двете ни  Hug/, не е в София. Имаме много близко приятелско семейство, мъжът е стоматолог и щеше да ме вземе рано-рано сутринта, но прекрасната му съпруга и една от най-близките ми приятелки е с бъбречна криза, та сега и те висят по болници. Чакам обаждане и се изстрелваме към кабинета му при първа възможност. Ужасяващото е че ме боли от Петък /Мърфи пак се е посмял/ и си мислех, че ще ме отпусне. Да, ама НЕ! Болката вчера се засили, през нощта ми разказа играта, а сега вече наистина не знам на кой свят се намирам. Пулсира, боли - майката си трака.  #2gunfire Паралелно с това един съсед явно е решил да срути блока и чука като подивял. Всяко чукване, на мен ми бърка в мозъка. Колко дълги , български съм ги изредила по негов адрес цяла сутрин - само аз си знам.  Blush
  МАМО ЯНИ, толкова мъчно ми стана като си представих какво сте преживяли с Рали. Гушни я от мен, моля те. Дано всичко остане само в миналото и никога повече не минавате през този АД.
   ДАРИ, освен да си навлече всеобща омраза въпросния асистент, друго не е направил. Ти изпита ще си вземеш, но той ще си остане същия ГЪЗ, ненавиждан от сто и кусур Декемврийки. Относно изказването на Анейс ...предпочитам да го оставя без коментар. Имам какво да допълня към постингите на другите момичета по повод правописа й, броя на образованията й и неуместни изказвания и въпроси, но ще замълча.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 12:01 от GOLDEN ROSE

# 66
  • Мнения: 280
Добър ден  Hug
Бабче и аз ги гледах, не че съм фен, просто не ми се гледаше другите простотии по тв-то. Старта и финала са най-интересни, през останалото време похапвах  Laughing
Как ми се иска и аз да дойда на срещата ,ама пусто, много далечна ми се види тази разходка. Последно като бях в София в сряда и минахме покрай Ариана, много ми хареса, що не идете там?
Венчо, браво на теб и аз искам да приключвам вече с покупките и да релаксирам докато дойде бебчо, ама нейсе. Тия с тая дограма ме убиват, уж обещаха за утре ама нещо не ми се вярва, пък и не се обаждат да потвърдят ,че да ги чакам сутринта.
Ох, Розичка, знам как боли зъб ,аз утре съм на зъбар и вече май ще ми слагат пломбата. И за бъбречната криза ми е прясно, дано бързо се оправят девойките  Confused
Лек ден  Hug

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте .мами!
Golden Rose.това ще да е някой кариес.ако е нетърпима болката можеш да си вземеш един аулин.до 3-4 на седмица може при бременните.Това е болката.която не търпя.секциото ми се стори по безболезнено.понеже си бях изпатила здраво от един зъб и сега ела ми виж как ходя но профилактични прегледи през 6 месеца.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 078
Не е ли много силен аулина? newsm78 Не знам ,всъщност,дали е забранен,но ми се вижда силничек.Макар че зъбната болка си една от най-гадните,а пък и когато не можеш да взимаш нищо съвсем кошмар ми се вижда.

# 69
  • Мнения: 13
nivear,извинявай,че се забавих с отговора,но уикендите са ми заети със семейството. Simple Smile
За пратката-размерите са 95см на 56,5 на 25,5 и тежи 15,9 кг.Не малка всъщност.
Дано съм ти свършила работа.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
ако болката е нетърпима може да вземе аулин

# 71
  • Мнения: 534
Бабче, кажи ми как завърши формулата...нещо пропуснахме финала с моя мъж, щото лепим стиропор на таваните...ние бяхме фенове на Хамилтън, ама нещо много тежко взе да го дава и да се келеши, та го разлюбихме и май си останахме верни на Кими...той поведе по едно време, ама дали успя да завърши пръв?
Дари, няма какво да коментирам въпросният асистент...изпита, че ще го вземеш е ясно, а той...както каза и Розичка ще си остане същият профан...
Розе, и аз мисля, че от един аулин нищо няма да стане на бебо, а теб може да те облекчи, докато се обади доктора...
Аз няма да мога да дойда мили момичета Sad...има още работа да се върши в къщи (от вчера мъж ми е със схванат врат и няма да може да свърши работата по план, та ще трябва с тате да довършваме през седмицата), а и няма баш къде да пренощувам...мъж ми ще бъде на хотел, пък и за мен някоя и друга хотелска нощувка в този момент би ми дошла в повече...а и времето май се кани да се разваля, та...ще си го спестя в къщи...но...една от вас - по избор да не посочвам Wink да пийне една бира и за мен Peace
Спокоен ден от мен  bouquet

# 72
  • Мнения: 2 641
абе момичета вие добре ли сте, или какво четете? никакво желание и намерение нямам да обиждам някой особено за изпити. сигурно всеки е бил скъсван, аз също. не е възможно винаги да си подготвен за 5 години. това което исках да кажа е по повод супер заниженото ниво на висшето ни образование. нима имате познати дето вече да не са записали Горно трънски университет или Долно Панагюрски югозападен? в този смисъл се изкефих на асистента, защото явно човека си уважава предмета който и да е той и независимо от причините /колкото и сериозни да са за някоя от нас/ е написал слаба оценка. тук не става изобщо дума кой е тъп и кой е умен, а взех отношение по повод решението на асистента.
анна ник как установи че съм антисоциална Simple Smile може и да съм когато става дума за определени хора Simple Smile

# 73
  • Мнения: 280
Анайс, всички сме добре,можем да четем и разбираме какво е написано. Няма нужда от повече коментари, темата се изтърка вече.Пък и едва ли някой се е обидил от мнението ти. Само един съвет ,ако позволиш разбира се, слагай главна буква в началото на изреченията. Всъщност то това се учи в началното училище ,а не в университета.

# 74
  • София
  • Мнения: 210
Иве, завърши с победа на Кими! След него Алонсо и 3ти Маса. И сега е времето на големите сметки - кой как ще завърши следващият път - Хамилтън е на 4 точки пред Г'Алфонсо, който е на 3 точки пред Кими.
Ние сме една бойна група фенове на Ф1, които от 3 години се събираме да гледаме заедно формулата (когато е в нормален час) и сред тях имам 2-ма ултра запалени по Макларън. До миналия сезон им беше добре, но извънредно трудно преживяха факта, че Кимчо отиде във Ферари, а на негово място дойде онзи гнусляр. Сега викат за Кими и почти не могат да се зарадват на победа на Макларън.
А Кими няма как да не ми е слабост, имайки впредвид, че освен с доста малоумния прякор "Ледения" е познат в не един парк и като "Човека с шлифера" или "Чичкото-изненадка", а като истински финландец е и неизменно подвластен на високоградусовите напитки.  Drunk
За малко да забравя - ще ни е ужасно мъчно, че няма да можеш да дойдеш, но сме вече на такъв етап, че не бих посъветвала никога да рискува неудобство, притеснения и излишно натоварване. Което пък значи, че най-отговорно те призовавам да го даваш по-леко с ремонта. Дет се вика, ако ще е натоварване - по-добре да е от вдигане на чаши и вилици в наша компания!  Wink
Розичке стискам палци и  Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 15:09 от babaToHka

Общи условия

Активация на акаунт