Чакаме нашето АПРИЛско мъниче да ни поздрави с ритниче

  • 12 190
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 111
Добро утро и от мен, момичета!  Party Радвам се на хубавите новини, че нашите априлки вече се чувстват вече по-добре!
Имам и аз две предложения за заглавие на новата темичка:

Палави крачета, мънички ръчички,с нашите Априлчета усмихнати сме всички!

и другото, което на мен лично повече ми харесва е:

Чакаме Априлчета - мънички, красиви! Ах, ще бъдем майки, колко сме щастливи!

Надявам се да ви харесат!
Пожелавам на всички бъдещи мами усмихнат и красив, спокоен бремелински ден!   bouquet

# 271
  • Мнения: 3 116
Перла, зависи от много фактори кога точно ще усетиш бебето Simple Smile

В 20г.с. Майчето комуникираше с татко си през корема. Той й почуква отвън, тя отвътре  Crazy

# 272
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро и от мен Simple Smile

И на мен от време на време през послените 2 дни ми се струва че усещам нещо, ама не съм сигурна какво е точно. Все едно ми бълбука нещо в корема, за няколко секунди и спира и така от неделя средно 1-2 пъти на ден Simple Smile
Може и да си въобразявам Simple Smile

Пожелавам на всички един страхотен есенен ден Simple Smile

# 273
  • Мнения: 80

А добро ви утро:)

Аз само да се оплача или по-скоро да успокоя повръщащите мами, че не са сами Hug

Аз си повръщам по два пъти на ден и то следобед и вечер:) Така че горе главата:)

Усмивки и прекрасен ден на всичкиии мамчетааа!

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Добро утро  bouquet
Тези дни хич не ми остава време за писане/четене, лудница някаква #Crazy Надявам се, че всички сте добре Heart Eyes Привет на новите майчета Grinning
Кокетка, идвам ти на гости  Party Имам работа в Попово (майка ми е оттам) и бая път ще падне днес в едната, утре в другата посока. Дано успея да си свърша работата, че ако трябва да пътувам пак след 1-2 месеца, както и сняг на Шипка ще има вече  #Crazy
Калли, за 3Д (триизмерен) -4Д (четвъртото е времето-виждат се движенията на бебето в реално време) Peace И двете са за радост на мама и тате, док си вижда и на 2Д Grinning
Жабче, с миналата бременност ми излязоха косми на корема, не бяха много тъмни, но пък бяха дълги Mr. Green и имам момче. После четох, че се полечавало от повишен тестостерон при бременноскт с момче обикновено. Така че ще проверим теорията Wink Тази бременност нямам, така че се самонавивам, че е момиченце Flutter Ще стане ясно след поколо 2 седмици, де!

# 275
  • Мнения: 269
Здравейте,момичета!!  bouquet
Аз съм горе-долу добре.искам да ви питам, усещате ли  ,когато ставате или клякате ,придърпване горе високо на корема,отляво и отдясно,нещо като дърпане на жила ? Доста често ми си случва. Споделете.
Какво се крие в АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?
Тази тема ми харесва много, защото много искам да разбера дали този път ще имам момче.
Ще ходя на консултация и бХС чак на 02.11 ,може би тогава ще ми каже док какво вижда в коремчето.
Пожелавам на мамите с повръщането много скоро да отмине.

# 276
  • Мнения: 194
"Какво се крие в АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?" И на мен тази тема ми харесва най-много.
 Вижте какво намерих: "В един древноегипетски папирус от времето на царуването на фараона Рамзес II е написано, че полът на плода, който все още е в утробата, може да се определи ако с урината на бременната се поливат зърна ечемик и пшеница. Ако пръв прокара ечемикът – ще се роди момче. А ако е пшеницата – ще се роди момиче. В наше време учените са проверили този метод и се оказва, че действа с вероятност около 80% "

Източник: www.lekar.bg/news-43/info-802

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 12:26 от wonderful

# 277
  • Мнения: 354
Аз се извинявам предварително за глупавите въпроси, но ми е за пръв път и малко ми е объркано. Embarassed Какво точно представляват БХС и ФМ и дали са задължителни, в коя седмица се правят?
За тема гласувам и аз за   Какво се крие в АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?
А за ритничето - още го чакаме.

# 278
  • Мнения: 3 116
"Какво се крие в АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?"   Hug

БХС - биохимичен скриининг. Кръвен тест който дава информация за вероятността за генетични болести като Синдром на Даун например. Струва около 30 лева и се прави в Майчин Дом.

ФМ - фетална морфология. Преглед който се прави на добър ехограф, разглеждат се всички органи на бебето и се търсят увреждания. Струва около 80 лева. Прави се само при определени специалисти и центрове.

Двата прегледа не са по ЗК (БХС може да е безплатен за жени над 35 години, но не съм сигурна). Поне ФМ за мен е задължителна.

С първата ми бременност имах много косми по корема и си имам щерка, тъй че не е ясна работата Simple Smile

# 279
  • Мнения: 371
Честито на всички усетили бебчо   bouquet

# 280
  • Мнения: 410
ето ме и мен.едвам се надигнах от кревата-така глава не ме е боляла #Cussing out-чета ви и лягам,че тука е една жега и не се диша.аз нищо не усещам още-незнам вие как усещате Thinking..............лек ден и ще мина по-късно Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 200
Здравейте и от мен Hug
Днес се събудих с болки в гърлото, главоболие и едвам дотичах до тоалетната където нестига че ми се появи разстройство ами и повръщах. Май се разболявам   smile3518 Добре че не съм на работа днес. ooooh! Сега съм по-добре Simple Smile
По-късно ще си направя чайче с мед, да ви питам за бонбонките Голиа нали няма проблем да се смучат колкото ми се иска ? Днес ще питам доки какви лекарства мога да пия ако съм настинала. Ама то такъв студ хвана навън пък и аз съм една зиморничева  Rolling Eyes
Лек ден момичета и се пазете в това уж слънчево пък студено време Simple Smile

# 282
  • Мнения: 371
На мен лекарката ми беше казала,че може ако се разболея да взимам всякакви хапчета за смучене, така че не вярвам да е проблем да смучеш гулия това са си бонбони

# 283
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
За смучене само за Strepsils не съм сигурна дали става за бременни, знаете ли?
Чувала съм, че не трябва ад се пият повече от две опаковки, значи ма все пак някакво влияние на организма и не смея да го пия. Утре съм на рпеглед и дано не забравя да пия лекарката. За гърло много помага лъжица мед през 1-2 часа и гаргара с чай от лайка и лъжица сода Simple Smile

# 284
  • Мнения: 134
привет и от мен аз се опитах да се разболея но пих един разтворим панадол знам 4е парацетамол може и ме пресе4е .Aquariel  пробваи ако искаш а за сму4ене има едни на д-р Тайс Салвия пастили тва е от градински 4ай на мен ми помагат 2,70 лв. има ги навсякъде ако не намериш Ефизол4е си вземи и то върши работа и всякви такива бонбони и про4ие дано да не е сероизно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт