Чакаме нашето АПРИЛско мъниче да ни поздрави с ритниче

  • 12 189
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 200
Жабче и аз от 7ма седмица повръщам, леле какъв ад. Стигала съм до 5-6 пъти на ден и не можех да стана от леглото, много лошо ми беше. Сега съм по-добре да чукна на дърво!
За сърцебиенето и аз го имам, а горещата вода не ми понася, почва да ми прилошава от нея. Някъде бях чела че бебето не обича затоплянето по принцип, внимавайте мами Simple Smile

# 256
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
БХС не се ли прави в 16та седмица? Но то не дава категоричен отговор, само оценка на риска и може да даде както фалшиво отрицателен, така и фалшиво положителен резултат.
Иначе ранната диагностика за синдрома на Даун се прави и у нас - в 12-13 седмица с преглед на 2Д ехограф, нарича се нухална транслуценция. Изследването не се поема от ЗК и на мен лично ми струваше 65 лв.

Аз редовно повръщам след като се изкъпя, особено ако се загрея.  Rolling Eyes

Аз май много пиша, но като съм си по цял ден вкъщи и...  Crazy

# 257
  • Мнения: 200
На мен доки за нухална транслуценция не ми взе нищо, само 20 лв за ехографа.

# 258
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Разни лекари - разни тарифи.  Laughing Аз го правих при д-р Янкова в 14та поликлиника - млада, много мила лекарка.

# 259
  • Мнения: 0
Аз ходих в 12 г.с. на ултразвуков скрининг във Фемина - гледат на 2Д ехограф, а в петък като бях при моята лекарка от ЖК - тя без да й казвам сама си го провери. И двете лекарки, при които ходих казаха, че щом вече са направили прегледа за Даун не е необходимо да ходя на биохимичен скрининг.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 1 285
Привет и от мен тази вечер!
Аз за щастие почти нацяло напуснах "клуба на повръщащите"  Wink Иначе за ФМ споделям мнението на Жабче - може да е с всякакъв ехограф - 2,3,4 Д. Последните са за глезотийка, ама и аз все радвам на машинарийките на Док  Joy Важно е какъв е лекарят зад апарата  Wink На мен прегледа в 12 седмица си ми струваше същата сума, каквато обичайното ми посещение при Док...

# 261
  • Мнения: 471
Леле, момичета, какво правите - пишете по по малко Wink че не смогвам вече да ви изчета. Жабчеее, толкова се радвам, че пишеш и че си по-добре. Хайде вече и вечерните повръщания да изчезнат, време им е.
По темата за нервите - нищо такова няма при мен, ама мъжа ми все пак забегна в командировка за цяла седмица Wink

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро!
По въпроса за новата тема, гласувам за първото заглавие Peace
Слончетка, толкова се радвам  да те видя тук Hug
Аз да се похваля, че усещам вече бебето. Струваше ми се раничко, но според майка ми при втора бременност започва да се усеща по-рано, така че явно не съм се заблудила Laughing

# 263
  • Мнения: 912
Добро утро,
Ясно за нухалната транслуценция- по-логичо е да се изследва за Даун на много по-ранен етап от бременността.
Но моята от ЖК явно няма апаратура или не иска- каза, че ще ме праща на БХС в 18 г.с. доколкото помня.

# 264
  • Мнения: 25
Момичета и аз така мисля а и май бях чела за ФМ-прави се на обикновен 2D, но принципно апарата трябва да е с по-голяма разделителна спососбност от обикновенно ,а и до много голяма степен зависи от професионализма на лекаря който гледа. А за 3D и 4D те са си глезотийка... мисля даже че изобщо лекаря не ги ползва за диагностика , те са само за нас любопитните мамчета Party Аз днес съм на преглед при Марков и се надявам всичко да е ОК и си мисля даже ако резултатите са добри да го питам дали е задължително да ходя на БХС! Иначе да знаете че той  принципно е много зает и аз се бях обадила близо месец предварително да си запазя час при него....така че мислете за около  20 та г.с.
И на мен много ми харесва темата :Какво се крие в АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?
Весел ден Мами и после ще се отчитам и аз Hug Laughing

# 265
  • варна
  • Мнения: 147
Здравейте,мамчета!Леле,колко много сте изписали за няколко дни!Ще изчета всичко и пак ще пиша.Поздрави на всички!
Незнам дали си внушавам,но май усетих бебчо. Simple Smile

# 266
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Simple Smile

И аз днес съм на консултация в Токуда, ще мерим гънката, ще гледаме бебето. При мен бебето върви 6 дни назад така че ще е навреме меренето на гънката. Нещо обаче ми се е свило под лъжичката Sad Дано всичко да е наред  Praynig

Изследвания правих, прекрасни са, хемоглобина ми е 131.

БХС ще правя, ФМ също ще правя към 20 г.с.

За усещането на бебето, усещам го от няколко дни (поне така си мисля  Thinking). По принцип Мая я усетих в 15 г.с. тоз път по-раничко. Най-добре се усеща като легнете по гръб, обикновенно бебето се размърдва Wink По-слабичките момичета ще усетят бебето по-рано отколкото по-пълничките. Това е другия принцип Wink

Ами това е Simple Smile

Хайде цунки и лек ви ден  Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 449
Ох, Жабче, съчувствам ти за това повръщане, като чета постовете ти, аз направо съм цвете  Thinking. Но си повръщам по два пъти на ден - сутрин и вечер, а в почивните дни и повече. Аз си казвам, че бебо знае кога почивам и ми го връща за през седмицата, когато го тормозя с късно стоене на работа и нерви.
Акварел, искрено се надявам да не сме от непрестанно повръщащите  Praynig , но ще се поуспокоя едва когато видя бебо другата седмица  Hug
Приятен ден момичета!
Радвам се, че заглавията ви харесват  Hug

# 268
  • Мнения: 508
На мен ми се струва доста раничко усещането на бебето Confused
Усеща се в средата на бременноста, или по_точно ка3ано около 20 г.с.
Нооооо важното е да сме 3драви Hug

# 269
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Добро утро.  Hug
Аз днес съм на ЖК в Тина Киркова, иначе на преглед при моя Док съм чак след 3 седмици.

Ритка, всичко ще е наред. И на мен ми се беше свило сърцето преди прегледа, особено като знам колко лекарства изпих през първите седмици. Но след това просто не можех да спра да се усмихвам целия ден.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт