Чакаме нашето АПРИЛско мъниче да ни поздрави с ритниче

  • 12 191
  • 308
  •   1
Отговори
# 285
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Момичета, чета че сте ходиил повечето на нухална транслукенция, изследвания за даун и такива неща още през 12 г.с., а моята лекарка все още нищо не ми е казвала за такива изледвания и къде трябва да ходя. Кажете, моля ви, за какви изследвания трябва да настоявам да ме насочи към специалист или да ми даде направление? Видях и списъкът със задължителните изследвания през първото тримесечие, но там само за кръв и урина май се препоръчват изследвания.
И още един въпрос - достатъчно ли е да се ходи на ехограф или и на видеозон е добре да се ходи?

# 286
  • София
  • Мнения: 289
Момичета, чета че сте ходиил повечето на нухална транслукенция, изследвания за даун и такива неща още през 12 г.с., а моята лекарка все още нищо не ми е казвала за такива изледвания и къде трябва да ходя. Кажете, моля ви, за какви изследвания трябва да настоявам да ме насочи към специалист или да ми даде направление? Видях и списъкът със задължителните изследвания през първото тримесечие, но там само за кръв и урина май се препоръчват изследвания.
И още един въпрос - достатъчно ли е да се ходи на ехограф или и на видеозон е добре да се ходи?

Аз се бях притеснила като тебе и маналата седмица като ходих при лекарката я питах. Тя ми каза че тези изследвания за Даун и малоформации се правят м/у 16-та и 20-та седмица и следващия път като се видиме ще ми обясни и ще ми каже къде да отида. Така че не се притеснявай има време

# 287
  • Мнения: 2 751
И още един въпрос - достатъчно ли е да се ходи на ехограф или и на видеозон е добре да се ходи?
Това са две еднакви понятия  Peace

За смучене: според мен най-доброто и най-безобидното е ISLA -кафявия. Става за бременни и малки деца и е адски ефективен. На мен винаги той ми помага най-много.

# 288
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Мерси за отговорите.
Kalli, имах подозрения, че едно и също  Embarassed
Определено ме успокои, doly_dog, благодаря Simple Smile

# 289
  • Мнения: 2 751
Успях да си запиша час при Димитрова от Фемина за ФМ  Flutter  Grinning
Четох, че е една от най-добрите, пък ще видим  Peace

# 290
  • Мнения: 407
След като почти 2 часа се опитвах да писпя малката се чуствах на ръба на нервна криза. Е добре, че заспа. След това докато гледах новото предаване по бтв Часа на мама така се наядох, че от сутринта не бях слагала нищо и сега познайте. Приспа ми се. Но как да легна като онова зверче ще надуе глас след малко и само главата ще ми се размъти.
Затова мами с първа бременност почивайте си сега, че после...

# 291
  • Мнения: 3 116
Ето ме и мен Simple Smile

Ходих на лекар, бебока е добре и расте Simple Smile

Бебчо беше застанал в много интересна поза. Седнал на дупенце, риткаше с краченца и си смучеше палеца Simple Smile И това се виждаше перфектно в профил Simple Smile Докторката ми каза че много рядко попада на такава поза и много и се радва Simple Smile Бебчо беше много сладък, да го изпапкаш  Joy Изследванията са добри. На 30 септември ще отида пак да направим ехография и на 31 септември ще дам кръв за БХС.

Другата седмица ще отида пък на държавната ЖК. Там лекарката ми е много добричка, наблюдава ми и предната бременност Simple Smile

Това е засега от мен Simple Smile

# 292
  • Мнения: 264
здравейте, аз също съм болна от две седмици, поддържам ниска Т и утре ще ходя да ми взимат кръв и урина. Пазете се колкотое въаможно повече, че в това състояние се лекуваме трудно.

lady cherie, doly dog, това пък , което ми обясниха на мен във Фемина е, че първото изследване за малформации е нухалната транслуценция, което се прави между 10 и 13 г.с. и ако си правиш такова изследване, няма нужда да се прави БХС в 16 г.с., защото нухалната изпреварва по точност БХС. А ФМ се прави между 18-21 г.с. и се гледат органите в подробности отново.

Мами от ВАРНА, може ли да ми изпратите на лични координати на добри лекари във Варна, които извършват нухална транслуценция и ФМ, благодаря предварително!

# 293
  • Мнения: 25
Новина мили мами мога да се похваля а и да ви зарадвам че отбора на Априлските бебчовци се увеличава с още един БЕБОК
В къщи имаме голяма радост-Ще си имам близнаци за което нищо не подозирах!
целувки на всички!!!! Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 294
  • Мнения: 2 751
hrispi, страхотна новина  Hug  bouquet

# 295
  • Мнения: 209
Здравейте!
Одавна не съм писала....но редовно ви чета! При мен нищо ново, до следващата консултация има цели 13 дни и така съм в очакване на следващата среща с бебо!

hrispi, много се радвам за прекрасната новина!!! Честито!!! Дано всичко мине нормално и най-вече леко за теб!  Wink  Hug

ritka, личи ти, че си много развълнувана, щом даже се върна месец назад  Wink

# 296
  • варна
  • Мнения: 147
Hrispi,страхотна новина!Честито,дано всичко е ок! Дядо Коледа май подрани с изненадите,а? Laughing

# 297
  • Мнения: 165
 hrispi ,честито да са ти живи и здрави. Hug ми как са били застанали,че не са се видяли по рано?

# 298
  • Мнения: 2 751
ми как са били застанали,че не са се видяли по рано?
Само да кажа, че на една бивша колежка й ги видяха в 8ми месец  Joy
А в 5ти и 6-ти й беше толкова голям корема, че ния през цялото време я майтапехме, че ще има близнаци.
И то накрая...  Laughing

# 299
  • София
  • Мнения: 289
hrispi ЧЕСТИТО Simple Smile Много се радвам за теб Simple Smile newsm51 smile3501
Пожелавам ти само хубави неща, да са ти живи здрави Simple Smile

Bezmerna може и така да е, незнам... моята лекарка нищо не ми е казвала за тези по-рано. Каза само за другите. Ами то така или иначе аз вече съм минала 13-та седмица така че....
Благодаря ти за информацията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт