ЯНУАРИ чакаме си всички,сладки пухчета мънички!

  • 12 883
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 802
добро утро,
как само ме развеселихте ...
и моята малка племенница, която е на 3 год. постоянно повтаря, че има бебе в корема си  Joy
а племенника на мъжа ми беше попитал следното : " Това в корема бебето ли е ?! ами как го напъхахте там ?! "  Joy hahaha

Аз сега ставам да закуся и да си пия лекарствата .
Мога да се похваля, че спах добре, имах малко стягания - 2- 3 пъти само като ставах до wc.
Но чакам не само да намалеят ами да изчезнат вече .
Продължавам да си лежа .

Благодаря на всички за подкрепата . Hug Hug Hug

# 226
  • Мнения: 374
Добро утро,момичета:)Как сте днес?
Усмивка,не се притеснявай,пази се и всичко ще е е наред!
Alex,можеш да ми сложиш щъркелче и на мене - вчера докторът ни каза 100% момиченце.  LaughingПорастнала е,голяма, добре е и аз съм много доволна и щастлива!Вече говоря в женски род на коремчето ми:)
Хубав ден на всички!

# 227
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Joy децата са страхотни.Нашата Андреа все се хвали, че "ще си родим бебенце" и , че кака не е дебела, а има бебенце в корема  hahaha( добре, че е тя, че да ми повдига самочувствието).

# 228
  • Троян
  • Мнения: 141
Определено ме развеселихте с тези истории и денят ми ще е по-хубав Laughing Желая ви прекрасен ден.

# 229
добро утро и от мен.
най-накрая се наканих че онзи ден ходих на една огромна разходка по магазини (от 11 до 17 без никаква почивка) и после два дни релаксирах:) много ме боляха кокалите-таз,стави и пети.и аз се задъхвам гадно,през вечер не мога да спя-никак не ми е удобно,качила съм 14-15кг а ми остава още бая до края  ooooh!,както обичам да се изразявам пред приятелки-кръст,гъз всичко ме боли.
вече никакви дрехи няма да купувам!!!!само ако нещо страшно много ми хареса и немога да спя от мерак.
гледам доста сте изписали за хемоглобин,изследвания,лекарства и честно казано се моля всички при мен да е наред защото ако не е няма как да разбера.после си мисля,че може би не е толкова фатално щом тия тук не правят нищо по въпроса....или поне се надявам.

усмивка-много много съжелявам че ти се случва това...пожелавам на теб и другите майки с подобен проблем много спокойствие и бързо нормализиране не нещата.знаеш че имам опит с лежането и знам че е много неприятно ,натоварващо-защото само за това мислиш,но пък си заслужава.ако мога да те успокоя изобщо аз когато бях в подобно положение беше в началото на бременността и знаех че ако се случи най-лошото за бебето няма никакъв шанс.броях дните да мине опасния период ,после да мине 24 седмица.тук така ни казват-след 24 седмица бебето е жизнеспособно.т.е. ако се наложи с лекарска помощ но има големи шансове да оцелее.мен това ме крепи и успокоява.но искрено се надявам а и съм сигурна че ако си вземаш лекарствата,инжекциите,лежиш както са ти казали бавно и сигурно всичко ще се нормализира.просто не падай духом.
благодаря за мненията ви относно покупките ми:)чакам с нетърпение да видя и вашите. Heart Eyes
тензухените пелени не са от българя ,но някой беше писал че също ги е ползвал и е много доволен (от форума беше но не се сещам кой Embarassed)трябва да ги или по бебешките магазини.а чух че в софия има магазин от веригата на мадъркеар...много го харесвам.тук е малко по-скъп от останалите но пък има много качествени и уникални неща.просто съм любопитна да сравня тукашния и българския като цени.
благодаря още и за мненията относно името божидар.много се колебая,чак ме е страх какво да реша.татито не харесва нищо.аз се замислям за теодор.1-во както казваре означава божидар;2-ро майка ми е тодорка;3-то има и такова английско име, но аз не предвидих това развитие на нещата и преди време бойно заявих че на никой не кръщавам детето си за да няма сърдити а и аз да си харесвам името,но.......вижте какво стана...и сега честно казано не смея да кажа на мажа си какво ми се върти в главата,че ще ме заяде или ще ме вземе за подбив...абе не обичам да си падам по гърба...но теодор е хубаво име  Twisted Evil
 иначе относно сънищата пак-когато зълва ми забременя ни каза в 2месец и аз я сънувах с момиченце рижо със сини очи,спокойно т.е. неревеше а нея доста оправна като майка-което не беше за вярване:) и така и стана.тя вече е на 2 години такова ухилено дете чак да и завидиш  Wink
стига толкоз.после пак лек и спокоен ден:)))))

# 230
само още нещо-някой беше писал по-горе може да има новогодишен подарък т.е бебо да се роди тогава.моят мъж е роден на 31.12.....гласи и сина/щерка си за тогава.каза че така го е изчислил...понеже нали казват че 2 седмици по-рано или 2 седмици по-късно от термина вече е напълно нормално да родиш,а моя първоначален термин е за 6.01-което освен йорданов ден е датата на нашата сватба....абе тя е доста забъркана с толкова съвпадения и изчисления  Joy Joy Joy живот и здраве да е

# 231
  • Мнения: 51
За пеленките понеже онзи ден забравих да кажа и аз си намерих едни от мойто време, ще ги изперем и ще ги ползваме, защото сега май такива няма да немеря...
Жалко,че не е останала нито една дрешка, всичко сме раздали, кой си е мислил,че сега всичко ще е толкова скъпо...а иначе със сигурност са били много по-качествени от сега.
Но нищо, поне за мойте дежа ще знам да пазя повече неща.
Все пак ще разровим пак с майка ми за последно, дано изскочи нещо полезно.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 251
И моята щерка се включва в отбора на "младите майки" - все повтаря, че имала бебе в коремчето и си маже корема с крем по-редовно и от мен Wink Само да докопа някъде мазило - вдига блузата и почва да се мацоти по корема.
До скоро повтаряше, че е вече голяма, но напоследък взе да казва, че била бебче  newsm78 това ме навява на мисълта, че вече малко ревнува, защото съм и казала, че заради бебчето не може да ми се друса на корема /любимо нейно занимание/
А тези инструкции с кърменето и четенето на книжка и аз ги прочетох в една книга. За жалост всички майки на 2 деца, с които ги споделих ги посрешнаха с бурен смях и това малко ме стресира  Sad , но ще потърся книжката на Астрид Лингрен ,че съм и голяма почитателка.

Вчера бях при доктора при който ще раждам и той каза, че е рано за подготвителни контракции /в ЖК преди седмица ме успокоиха, че било нормално до 5-6 на ден/ и ми каза да пия Магнерот 3*1.

Оказа се и че с изследването за желяза са ми пуснали и за захар.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
Ето ме и мен на линия. Наспала се, закусила...е, къщата още е разхвърлена но пък имам време да разтребя. Wink Момчетата явно по друг начин възприемат бебетата в коремите ни. И моят само ми го гушка, целува, милва и ме пита все защо не го ритал. И понеже мен много ме болят ставите все ми вика, че ходя като бабичка. И като нещо не ме слуша и му казвам, че ме боли коремчето като не слуша и той започва също да се държи за коремчето и да ми казва "И мен ме боли коремчето."
Тази сутрин нещо не го усещах бебо иначе всяка сутрин с мен е вече буден и по едно време взех да си потръсквам корема да го събудя, че направо страх ме хвана като съм свикнала всяка сутрин да си ме подритва. Embarassed Направо си мислех, ако още малко не се обади ставам и тръгвам при докторката. ooooh!  Ама то пък  взе, че леко леко се помръдна. После се чувствах виновна, че го събудих. Laughing Абе шантава работа. Crazy
Аз се опитвам да пия Диаспорала само по едно на ден. Сега се чувствам добре и не искам много да пия лекарства - не съм им фен. Naughty Почнах с О'мами витамините.
Това е от мен. денят е малко мрачен но на вас пожелавам слънчево настроение. Hug

# 234
  • Мнения: 851
Привет мимичета кокичета  Hug
Debi: Много хубави разходки си правиш  newsm10 Чудесно е, че се разхождаш на чист въздух. И аз съм любителка на планините, но лятото обичам и морето  Laughing

Такива сладки историйки сте споделили, че няма човек да не се усмихне  Laughing Joy Joy Joy

Gerit0 - Честито розово щъркелче  stork-girl

Incadescent: Дано следващия път бебето да не е толкова срамежливо и да покаже на мама дали ще е мъж или дама  Grinning

# 235
  • Мнения: 405
Привет и от мен днес в този облачен ден момичета Hug. Как сте днес? Аз днес бая си поспах, нещо от 2-3 дни съм много сънлива Laughing. Може би се дължи на промяната във времето newsm78

 Поздрави на всички и хубав ден   bouquet

# 236
Здравейте и от мен! Вече е петък и се чуствам уморена от тази работа, уж ми е лека работата, ама и само да седиш е уморително.
Крис и аз само сънувам и моите сънища винаги се сбъдват. Още във втори месец сънувах, че раждам момиче с черна коса и сини очи, но допоследно се надявах да е момче, за да ги нашарим, да ама докторката всеки път ми казва, че мъжът ми е художник Wink. Предния път със Софи пак така сънувач, че е момиче и вярно така беше.
За пелените аз също ползвах стари, но от мъжа ми и бях много доволна, главно ги използвахме, когато я къпехме и я повивахме докато проходи. Да ви кажа и моят корем се стяга, ама засега не пия нищо. Док ми каза 3х2 папаверин и 3х1 но-шпа, но още удържам положението.
само още нещо-някой беше писал по-горе може да има новогодишен подарък т.е бебо да се роди тогава.моят мъж е роден на 31.12.....гласи и сина/щерка си за тогава.каза че така го е изчислил...понеже нали казват че 2 седмици по-рано или 2 седмици по-късно от термина вече е напълно нормално да родиш,а моя първоначален термин е за 6.01-което освен йорданов ден е датата на нашата сватба....абе тя е доста забъркана с толкова съвпадения и изчисления  Joy Joy Joy живот и здраве да е
Аз родих София 22 дни по-рано, първо не беше толкова голяма /3.390кг. и 50 см./, че аз съм с много тесен таз, а и защо да се мъчех до термина - той беше на 03.04. а аз родих на 12.03.
Герито честита девойка!

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Привет момичета   bouquet
На мамите, които трябва да пазят леглото известно време - дръжте се, стискаме палци  Peace
Аз все още търча като луда, лазя по пода за да го чистя на ръка с парцала Laughing като лека гимнастика де, не като друго Simple Smile
Незнам как съм с килограмите, защото нямам кантар  Embarassed но пък редовно си меря "талията"  Laughing - 92 см  Crazy
Много ме развеселиха историите на мамите с малки дечица  Laughing

В този сезон на болести и вируси ми се иска да си гълтам бременските витамини, но моя проблем е, че желязото ми е над нормата  Shocked а както всички знаем, в повечето витамини за бременни има доста желязо.
Май май почти решихме бебето да се казва Михаела  Heart Eyes

Има един канал по ТВ - Здраве, и към 12-1часа дават раждания  Rolling Eyes
Гледам го отвреме навреме и се чудя - така ли е в България?
Или поне има ли нещо общо  Rolling Eyes


# 238
  • Мнения: 405
Ханна, аз също зяпам от време на време въпросното предаване по ТВ "Здраве" и да ти кажа и аз все си задавам същия въпрос - дали има нещо общо newsm78. Между другото снощи го гледах за последно. Очите ми направо се затваряха, обаче го изгледах до края Laughing На моменти толкова се вживявам в създадените ситуации в предаването, че забравям да мигам Joy

# 239
  • Мнения: 374
Вчера като разбрахме, че ще е момиченце нашето детенце и почнаха разговори за името:)С таткото сме на различни мнения - Нели или Ема?Дайте мнение и вие Party
И аз съм станала адски сънлива:)Сутрин не ми се измъква от леглото. Добре че вече работя по половин ден, та като се прибера у нас си полягвам:)

Общи условия

Активация на акаунт