US Halloween 31 - Mostly For Fun

  • 13 262
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 563
Мога ли да се оплача (пак)?.... Значи, както знаете ние с Марти сме вече тук, съпругът се върна в МН и чака джоб офър за Европа, който отново заизглежда трудно реализируем - в Европа имало hiring freeze за последното тримесечие и сега не могат да го вземат. Това как да е, ама в същото време ни се обажда агентката и казва, че е намерила квартиранти за къщата, съгласни да стоят 2 години... И накрая, за капак, ако си спомняте имах един rant, за това как съпругът чака от почти 3 години да му приключат бакграунд чека за гражданство и сега последно имиграционните адвокати казали, че може ако напусне страната да трябва да започне процеса отново и че ще си загуби апликейшън-а, което означава, че работа в Европа през крив макарон ще я види. Кажете ми може ли по-карък да бъдат нещата?..... Sad Май ще си стоим разделени... и кой знае за 2 години колко пъти ще се видим. То за нас как да е, ще издържим, ама за Марти не е... Както и да е де, добре че поне сме здрави... както не съм религиозна, ще взема една свещ да отида да запаля, вече не знам какво да правя... Как мислите, чий бог е по-благосклонен към имигрантите в УСА? : Wink

Е-е-е, Бистре... Ама какви са тия три години за гражданство?! Моят мъж взе за 7-8 месеца, майка му и тя за толкова някъде. Боже, дано скоро стане това гражданство, та да може дори и за една година работа в Европа да има, да вижда Марти.

# 271
  • Мнения: 2 255
Бистре,стискам палци,да се наредят нещата по-най бързия начин,и така ,както ги искаш!
  Тандури,ти ли питаш за машина,дето все  за съвети към теб се обръщаха.Та ти си гуруто,камон.Тази,която ползвам е стара баба-голдстар,и точно от теб съм чела,че трябва да се гледа кошничката да е по-стабилна,"по-дебела",по-здрави били....Отиваш ,купуваш си една,каквато и да е ,нова ще е ,поне 2-3 години ще ти издържи.

# 272
  • Мнения: 1 147
Ей, Бистре, и вашата не е лесна... За квартирантите, как да е, като не са тези, ще е някой друг... Ама едно е Европа, друго Щатите, ще се побъркате от полети.. Моят мъж беше тук, а аз в България. В годината преди да се оженим се прибира 7 пъти, направо не знам как издържа, и то все за по няколко дни, максимум седмица.. Издържахме де, ама вие както сте с малко детенце..
Защо толкова време му отнема гражданството? На мъжа ми нещата минаха за по-малко от 6 месеца...

Бубка, и аз онзи ден така се чудех как да преведа Employer of choice.. хич не ми звучеше на български, ама няма как, нагласихме го някак си, обаче още ми е смешно като се сетя.

Тандури, от теб по-наясно с машините няма никой.. Единствено с Танита май има смисъл да си консултираш. Аз машина за хляб отблизо не съм виждала, та не съм най-подходящия човек да давам съвети.

# 273
  • usa
  • Мнения: 2 113
И да ви попитам вашите мъже панират ли се като се разболее детето макар и леко-моят ми лази по нервите-аз станах безотговорна Shocked че отидох на работа а детето има 100 градуса и остана да го гледа. А няма други признаци и като започва сега и е активен навсякъде пише спокойно... Чудя се дали е присъщо само на бг мъже?Всичките ми приятелки са така WinkДетето киха и те се разтрисат от ужас Shocked

панираше се, ама отвикна. научи се от мен да приема дребните болежки спокойно или поне спря да ми лази по нервите с неговите паники. пък и с три деца ако се шашкаш на всяко кихане ще останеш без нерви, наложи му се да отвикне Simple Smile.

Мога ли да се оплача (пак)?.... Значи, както знаете ние с Марти сме вече тук, съпругът се върна в МН и чака джоб офър за Европа, който отново заизглежда трудно реализируем - в Европа имало hiring freeze за последното тримесечие и сега не могат да го вземат. Това как да е, ама в същото време ни се обажда агентката и казва, че е намерила квартиранти за къщата, съгласни да стоят 2 години... И накрая, за капак, ако си спомняте имах един rant, за това как съпругът чака от почти 3 години да му приключат бакграунд чека за гражданство и сега последно имиграционните адвокати казали, че може ако напусне страната да трябва да започне процеса отново и че ще си загуби апликейшън-а, което означава, че работа в Европа през крив макарон ще я види. Кажете ми може ли по-карък да бъдат нещата?..... Sad Май ще си стоим разделени... и кой знае за 2 години колко пъти ще се видим. То за нас как да е, ще издържим, ама за Марти не е... Както и да е де, добре че поне сме здрави... както не съм религиозна, ще взема една свещ да отида да запаля, вече не знам какво да правя... Как мислите, чий бог е по-благосклонен към имигрантите в УСА? : Wink

ти би всички рекорди по каръщина... не може ли съпругът да наеме един малък апартамент, а къщата все пак да я дадете под наем? според мен ще сте насметка. а за две години той все ще вземе гражданство и все още да има шанс да започне работа в европа по-близо до вас. а в уса, съдейки по броя на индийците, мисля, че буда е най-благосклонен към имигрантите.

# 274
  • Мнения: 1 593
Е, Бистре, не знам и азече какво да кажа - голяма каръщина, голямо чудо  ooooh!
Дано да започнат вече да ви се нареждат нещата в скоро време  Praynig

момичета, благодаря за вниманието. Преживяхме голям ролеркоустер с Джоска, тъкмо се поуправи, после пак започне да повръща и да слабее, вече не знаехме каквп да правим... гушкахме я, топлихме я, пак почнахме с forcefeeding и вчера изведнъж настъпи подобрение newsm20
Сега е слабичка, но поне се храни самостоятелно, дай боже това натравяне да е вече зад нас  Praynig

МисЗ, Зоре, мъничко ви остана вече - темичката ще се освежи с нови бебе-новини, чакам с нетърпение  Hug

Кейси, много е забавени сладък Сами, а пък щом и помощ можеш да намажеш, направо завидях  Flutter

Ние днес ходихме до мол-а, еми то цяла експедиция с бебе. И ние понеже неопитни и зелени, не сме в час много, не взехме дрехи за преобличане. Нахранихме  се в колата, преобухме се криво ляво, и обратно в количката. Тъкмо влизаме в мол-магазин, и малчо като се изповръща - намокри половината дрешка вир вода. Глей как търчахме да купуваме нова дрешка и сме го преобували прав на ръце насред магазина с дрешка размер 6 месеца и без onesie отдолу. Абе много е стресиращо - никак не съм се адаптирала в това отношение...

# 275
  • Мнения: 7 091
Аз за машните за хляб питам конкретно кой от какво е доволен, щото аз на теория знам каква искам, ама като не познавам никой, който да я е ползвал, пък аз сега всеки ден пека и ми трябва нещо стабилно. Гледах, четох ама се чудя на моето серийно производство и манифактура коя ще издържи  Mr. Green Laughing

Бистре....какво да ти кажа...Добре дошла в клуба, имаме рекламни фланелки.  Sad Общо взето сме на един кораб, ама на лични ще ти пиша.  Rolling Eyes Стискай зъби и това е, за съжаление плановете ей така пропадат от нищото, но пък се успокоявам, че много други положителни неща изскачат пак от нищото, та нали знаеш, всяко зло за добро! Изтъркано е, ама от препатилата си глава да ти кажа- вярно е!

# 276
  • Мнения: 810
Ох, Джена и ние сме така, имаме две излизания за проста разходка- пълен провал  Laughing Аз преди сънувах кошмари как забравям да си храня бебето...и то една от разходките беше точно така. Излязохме с колата и тръгнахме към Бевърли Хилс да си взема часовника от един магазин, на половината път се сетихме, че сме забравили шишето с млякото. Взехме часовника, върнахме се вкъщи, аз го нахраних в колата, оттам към Санта Моника да се разходим там, за да не се връщаме обратно към БХ. В Санта Моника слизаме от колата, решаваме че духа много и обратно с колата вкъщи. По молове още не ходим, защото не ни дават, поне до тогава ще се понаучим  Laughing

Радвам се че Джоската е по-добре! А ветеринарния ви лекър какво мисли?

Размислила съм се за твоето мляко. Мислила ли си да го дариш на банка? http://www.hmbana.org/ Защото аз съм решила ако ми свърши моето да купя от банка. Не съм разучила още как става обаче. Ако беше по-наблизо направо щях да ти го искам...3литра, още ме боли сърцето като се сетя. Аз вчера броих моите шишета и имаме едва 2л и то при положение, че бебчо колко ли яде..

Аз отивам да ви чета, да вляза в час.

# 277
  • Мнения: 2 255
Джена,даааарлин',да си дйдем на думата:) та като стане на 20-тина месеца,ще те питам как са баровете Wink (лееека шегичка,да се не втурнеш сега в дебати,немой).
 Ще пия едно за здравето на Джоска.Тя ще си идва ли с вас в БГ?
 Тандури,коя е тази дето искаш?Чисто любопитство.
Уха,за утре си приготвям изненадка,дано навия големия да гледа малкия и да се разсея по моему.Стискайте палци.

# 278
  • Мнения: 810
Тандури, аз имам една кръгла, съвсем обикновена и практична. Не знам обаче ти какво искаш..но бих те посъветвала с твойта манифактура да вземеш нещо от скъпия край, да знаеш че имаш Машина. Хляб ли правиш всеки ден? Я метни една рецепта  Mr. Green

Бистреее...много неприятно! Извинявай, аз не съм много информирана за ситуацията ви, но ти не можеш ли да се върнеш обратно, след като е такова положението?
Моли се на Мексиканския Бог  Thinking

Кейси, ама голям певец и грижовник  Laughing Какво казва след като приключи с песничката, мъчих се но нищо не разбрах?
А това с микровълновата, как го правиш? Просто включваш да я завърти за 1мин ли?

Бубка, "безопастност преди всичко", "безопастността на първо място"

Днес водих Иван на лекър, да го видят жълт ли е зелен ли е. И не искаха да му замерят билирубина, не им изглеждал толкова жълт. Което е успокояващо, но по-успокояващо е да го замерят да ми кажат цифра на мен...Ох аз май съм от големите паранои..
Иначе е станал 3кг, 50см. Още сме компактно вързопче, но растем  Grinning

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 05:47 от Пумпал

# 279
  • Мнения: 419
Тандури,това е мойта и аз съм страшно доволна,аз мисля че съм ти я показвала преди време.Момичета,време не ми остава изобщо за вас,нито да чета нито да пиша,но когато мога ви следя.

http://www.amazon.com/Breadman-TR8752-Pound-Breadmaker-Stainless … 455602&sr=8-1

# 280
  • Мнения: 1 116
Аз за машните за хляб питам конкретно кой от какво е доволен, щото аз на теория знам каква искам, ама като не познавам никой, който да я е ползвал, пък аз сега всеки ден пека и ми трябва нещо стабилно. Гледах, четох ама се чудя на моето серийно производство и манифактура коя ще издържи  Mr. Green Laughing

Аз ти препоръчвам машините на Breadman.

Моятя е тази, имам я от 5 години и съм много доволна. Аз обаче правя много рядко хляб, щото почти не ядем хляб, ползвам я най-вече за тесто за питки по празници и за гости, но сега ако дойде свекър ми ще се наложи да правя всеки ден. Преди време правих проучване, щото бях изтървала кошничката и почна много трудно да се изважда, но я оправих. Ако се развали ето тази ще си купя според мен най-доброто като функции и кошничката е хоризонтална, мисля че по-добре се изпича хляба в такава.

# 281
  • Мнения: 1 800
SG1, не се панира моя съпруг за такива неща. Ако кихне бeбчо казва, а сигурно алергия, а аз тичам да намаля климатика. Когато падна рече,  а това е само първото, колко още има да пада. Аз знам, че е така, ама ми идваше да го смачкам в този момент. Мъжа ми има 18 племенника(то и аз де Mr. Green), бил е около деца постоянно и не му прави впечатление, че някой паднал или кашля.
Таndoori, преди време Танитта препоръча една машина за хляб, но не си спомням коя беше.

Я, Танита писала вече, аз докато редактирам поста ми Mr. Green


Кейси, голям певец е Сами, напълни ми душата Hug

Пумпал, Jenna, аз още забравям-burp cloth, дрехи чат пат, никога не съм взела достатъчно бутлики, хем че всеки път се презареждам с повече от предишния. Най-  накрая сложих резервна чанта с памперси, вода, формула, 1-2 оnesies в колата за всеки случай, та ми e мирна главата. Поне по-малко неща забравям Mr. Green.
Пумпал, браво на малкото сладурче, все така да расте. Hug

Бистре, ако мъжа ти чака за green card, не може ли да кандидатства за re- entry permit и да не се брои срещу него, когато не е тук. Или чакате за citizenship? Много кофти. Прегръдки от мен Hug Hug Hug

Аз пак стягам куфарите, отиваме на гости в Сиатъл, да се запознае А.J с някои от братовчедите си, с родителите на БМ и да ходим на трик ор треат с баба Б. и костюмираното и куче Laughing
 
Jenna, лек път, в случай, че не успея преди това да влеза в темичката Hug
Aйде да се оправя Джоската, че кой ще го гледа тук ?

# 282
  • Мнения: 3 367
dobro utro,
по повод дайпер бегс - е,много ги мразя..нещо са ми като "вановете и сокър мамите" (моля никой да не се обижда,споделям мнение),все нещо няма вътре дето ми трябва,забравям ги и пр...та реших ? с 2 пластмасови бина ,по 1 във всяка кола (дайперс,кърпи,формула,бутилка,1 кат дрехи,книжки,бисквито-чириози)..дет' ходим-колата е с нас..ако е на гости-ходя до багажника ако се наложи..ако е в мол-в плик в нета на количката..1/месец презареждам биновете и чиста работа..
*
Тина,дааааарлин',сподели с дружките ти виртуални какви ще ги чиниш; пък ние палци стискаме..
*
Бистра, прави са за апликейшъна,аз лично не бих рискувала..татко ни седя тук 10 години без да мръдне и до Канада,не е фън,но пък като стане е завинаги..ти имаш ли право да се върнеш тук (за Марти ясно че  им е гражданин)? Иначе скайп до дупка,няма да ви кажа как Стефан казва на телфона БАБА  и защо newsm45
*
от оня ден се зарибих с  facebook, голяма забава пада,ако имате време за губене..

айде адиос ви,ние сме офф на испански и парти хелоуинско

# 283
  • Мнения: 7 091
За машината за хляб, аз искам Zojirushi, ама са ми скъпички и затова търся някой дето има, че да питам от първа ръка как се държат.

За дайпър чантите, аз съм почти като Анет, само че в чанти ги държа- по една във всяка кола, но не я мъкна с мен, а там си седи.

Къде го гледахте певеца на Кейси, че не мога да намеря линк? newsm78

Танитка, мерси за препоръката, аз се притеснявам обаче, че първото, което се разваля е функцията печене на всички машини ( мои впечатления).  Confused Затова и в момента съм принудена да меся с моята тесто, но не пече, а разхода на ток при печене във фурната е по-голям, при положение, че трябва и да стопляш стаята за да втаса след като го изкараш от машината. Май ще помисля още малко....( а и блаженно си представях как меся 4 паунда тесто с двете, особено за козунаци, че никога не стигат ). Mr. Green
И аз задължително държа на хоризонтална кошничка.

Пумпал, следобед ще ти я напиша рецептата за хляб.  Peace

# 284
  • Мнения: 2 255
Анет,мен ме радват малки неща.Планът е да посетя любимото си кино.Всяка година,уикенда преди Хелоуйн,има прожекция на Носферату,с акомпанимент на орган.Дано се организирам на време днес,да имам есктра минутки,та да си закупя билет,дано не отида 5 мин. преди прожекцията,и да мрънкам после....
 facebook,що е то?

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 22:09 от ТинаХрис

Общи условия

Активация на акаунт