КАК, КЪДЕ И КАКВО ДА ДАРИМ? и СПЕШНИ НУЖДИ на ДБМ

  • 76 414
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 130
Имаме много дрешки бебешки,юношески...не знам къде биха били най-полезни.Досега сме ги давали на приятели в нужда,но има още доста и си мисля ако някой може да ме насочи ще е добре.

# 16
  • Мнения: 908
Имаме много дрешки бебешки,юношески...не знам къде биха били най-полезни.Досега сме ги давали на приятели в нужда,но има още доста и си мисля ако някой може да ме насочи ще е добре.

Виждам, че си от Варна. Ето списък с домовете тук и областта Simple Smile

Бързица 9274   ДОВДЛРГ                                    тел. 05120/521
Варна      ДДДМУИ                  ул."Евлоги Георгиев", кв. Левски до бл. 22 25   тел. 052/30-32-88
Варна 9000   ДОВДЛРГ "Княгиня Надежда"         ул."Кракра" 2               тел. 052/61-32-79
Варна 9002   ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) "Другарче"      ул."Генерал Колев"90            тел. 052/303574
Варна 9003   СОУ с нар. зрен. "Проф.д-р Иван Шишманов"   кв.Аспарухово;м.Вилите            тел. 052/37-04-15
Варна 9004   ПУ "Братя Миладинови"            ул."Сливница"113            тел. 052/230257
Варна 9006   ОУ "Д-р Никола Димитров"         ул."28- ма" 28               тел. 052/36-14-25
Варна 9022   ДМСГД                  кв. Виница, ул. "Овеч"-2         тел. 052/342-403; централа-342-304
Кривня 9217   ПУ "Св.Св.Кирил и Методий"                           тел. 05181/313
Невша 9229   СПИ "Иван Вазов"                              тел. 05165/215/378
Провадия 9200   ДОВДЛРГ                  ул."Иван Вазов" 5            тел. 0518/20-35
Рудник 9105   ДДМУИ                  ул."Никола Петков" 49            тел. 05148/362

Освен това можеш да се свържиш и с варненските майки, ето тук е темата им: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233112.0

И другото, което е, не ми е проблем да ги транспортирам до София, ако прецениш, че желаеш да ги дадеш за някой дом в Сф или областта  Hug
   

# 17
  • Мнения: 130
Благодаря ти много в понеделник ще се организираме с домашните да зарадваме дечицата.

# 18
  • Мнения: 178
Здравейте казвам се Миглена Руменова от София.Про4етох 4е фондацията има нуйда от хора със свободно време.Е аз имам такова от време на време.И ако мога да бъда полезна 6те се радвам. Wink

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте казвам се Миглена Руменова от София.Про4етох 4е фондацията има нуйда от хора със свободно време.Е аз имам такова от време на време.И ако мога да бъда полезна 6те се радвам. Wink

виж в закованата тема на фондацията последният ми постинг Peace

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Олимпия, в рамките на софия се сещам за "П. Славейков" - дома е срещу кино Арена на Тодор Александров
ако искаш, мога да дойда с теб, ако е обедно време - имат нов директор, там си имаме един сладур - Ники, има много деца, нужди също има винаги Rolling Eyes
Днес ходих там - посрещна ме един възрастен мъж, много мил.
Оставих доста дрешки и обувки за дечицата, утре ще звънна да питам дали са им харесали на миличките...

# 21
  • Мнения: 3 634
Аз нали може да "изплагиатствам" част от текста и да го рапечатам на постерчета из "милото" ми село?  Blush За подсказка на местните да си прегледат гардеробите.  Hug

# 22
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Аз нали може да "изплагиатствам" част от текста и да го рапечатам на постерчета из "милото" ми село?  Blush За подсказка на местните да си прегледат гардеробите.  Hug

Плагиатствай на воля  Mr. Green, стига да има ефект всички да го разпечатват и разлепят МОЛЯ  Joy

# 23
  • Мнения: 3 634
хи-хи.  Mr. Green Ти докато ми отговориш аз вече ги разпечатах. Още утре ще ги залепя на "мегдана"  Laughing Някой, ако иска мога да изпратя файлчетата да си украси спирките в квартала. Факт е, че много хора не знаят как, къде и какво да дарят.  Peace

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте казвам се София Туфанова от гр. София прегледай сайта на ДБМ , но не успях да открия лица за контакти и телефони тук в София. Имам огромното желание и възможност за контакт с деца от домове за сираци и дарения.

# 25
  • Мнения: 908
Здравейте казвам се София Туфанова от гр. София прегледай сайта на ДБМ , но не успях да открия лица за контакти и телефони тук в София. Имам огромното желание и възможност за контакт с деца от домове за сираци и дарения.

Росица Букова  изпълнителен директор  0888849803 / 0894606188   
Мария Милева  председател на управителния съвет  0888849932 / 0894606187   
Ева Димитрова   0887237348 / 0894606184   
Гергана Пожарски  отговорник проекти  0886364561 / 0894606186   
Линда Александрийска  връзки с обществеността  0878 786007 

Тези, първите са от София  Peace
http://fdbm.org/site2/component/option,com_contact/catid,12/Itemid,27/lang,bg/

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 153
Олимпия, в рамките на софия се сещам за "П. Славейков" - дома е срещу кино Арена на Тодор Александров
ако искаш, мога да дойда с теб, ако е обедно време - имат нов директор, там си имаме един сладур - Ники, има много деца, нужди също има винаги Rolling Eyes
Днес ходих там - посрещна ме един възрастен мъж, много мил.
Оставих доста дрешки и обувки за дечицата, утре ще звънна да питам дали са им харесали на миличките...

На каква възраст са децата в този дом, че и аз имам какво да занеса.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Олимпия, в рамките на софия се сещам за "П. Славейков" - дома е срещу кино Арена на Тодор Александров
ако искаш, мога да дойда с теб, ако е обедно време - имат нов директор, там си имаме един сладур - Ники, има много деца, нужди също има винаги Rolling Eyes
Днес ходих там - посрещна ме един възрастен мъж, много мил.
Оставих доста дрешки и обувки за дечицата, утре ще звънна да питам дали са им харесали на миличките...

На каква възраст са децата в този дом, че и аз имам какво да занеса.

decata sa ot 7 do 18 god Hug

# 28
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Значи за дома - звънях 3пъти след това, за да питам дали децата са харесали дрешките...Никой нищо не знаеше, били различни екипи, не знаели кой какво е приел на смяната си....
Писах на една от мамите, които ме насочиха към този дом, обаче ето какво ми каза тя:
аз: Здравей!
Преди около 2седмици занесох много дрешки (нови или запазени, изпрани и изгладени), малко обувки в дом "Славейков". Не влязох вътре, защото бях оставила малкия в едно клубче наблизо, а пък  ме беше страх от грип  ...
Два пъти звънях в дома да питам дали децата са харесали дрешките и всеки път не знаеха за какво става въпрос - били различни екипи, не знаели за такова нещо....
Майка му стара, координация ли нямат помежду си?
Ще занесе някой толкова дрехи и никой нищо няма да знае?
25панталона (повечето чисто нови), 30блузки с дълъг ръкав, 21блузи с къс ръкав, 7пуловера, 2зимни якета, 2жилетки, 6поли, няколко чифта маратонки, обувки, 10бр.зимни чорапогащи (чисто нови) и други летни и зимни дрехи така ли не се забелязват????Да не би всеки ден камиони да се изсипват там???

тя: НА дом с много кофти ръководство си ги занесла
за съжаление, там е една бездънна яма
почти нищо не стига до децата
самите деца сас без контрол, всичко рапродават, повечето от децата са с по 2 мобилни, познай от какво
с нов директор
който нас не пуска там, защото зааваме кофти въпроси
имаме си едно дете там - Ники, едвам с него се виждаме
за съжаление и да са ти там дрехите, от 150 деца трудно могат да ти кажат на кое са ги дали АКО въобще са им ги дали
много домове са така
за съжаление, ние нямаме силите и времето да го променим и рабитим само с домове, където познаваме не само децата но и персонала и знаем кое къде и за кого отива
другия път, особенно ако са дрехи за големи свирни да ги занесем в трън или доганово или да ги пратим в провинцията - там имат голяма нужда
тук в софия дарители постоянно наливат и такива като теб и мен с по 1-2 чувала не ни бръзнат за сливи.......за съжаление
но по принцип са длъжни да докажатна дарителя, къдеи за какво му е отишло дарението
инач можеш да пуснеш жалба при социалните и те да направят проверка.............ама са си колеги с персонала в дома, така че....
абе много тежък дом е Славейков
напънали сме го по канален ред и ще създадем ядове на персонала, който е под всякаква критика....особенно новия му скапан директор, той дори децата не си познава

Така че си помисли, на мен ми стана много гадно, защото не съм искала да си изчистя къщата от боклуци, а занесоха хубави дрешки, повечето необличани....

# 29
  • Мнения: 2 584
OLYMPIA Hug Hugне ходи за известно време, предстой ти раждане не се разстройвай допълнително, навсякъде е така но това не значи да не се помага, има деца който си носят дрехите и много им се радват
я си лежи в къщи и без друго имаш малко време още да си почиваш, като дойде бебчето няма да имаш време за почивка Hug Heart Eyes леко и безпроблемно раждане ти пожелавам

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 15:52 от rut

Общи условия

Активация на акаунт