Много Октомврийски слънчица вече сгряват майчини сърца

  • 16 410
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
ilenkata тоновете спокойно можеш да ги слушаш в Тина Киркова! А за болница почвай подред да звъниш по всички родилни домове!Аз бих постъпила така!
Честит син Станислав на мама Mpulle Да е здрав и щастлив малкия юнак и да радва много мама и тати!

valen_tina за въпросите ти :
1 - редувам гърдите
2 - не цедя нищо
3 - напрегнати са преди кърмене даже потичат
4 - горе-долу през 3 часа а през ноща през 4 даже се еслучвало и 5 часа
За кърма не е нужно да се тъпчеш като за световно а просто да се храниш рационално и да ядеш подходящите храни!пий течности ако са сокове да не са цитрусови.
Яж варено жито със орехи и сушени плодове и ако искаш пий чайче на ХИП за кърмачки - аз съм много доволна!

# 16
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте и от нас ние цял ден сме на разходка
виртуална по4ерпка за първата месе4инка на моето дива4е

4ЕСТИТИ БЕБ4ЕТА НА МАМА КОКИ И НА МАМА МПУЛЛЕ, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕ4ИЦАТА И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ
наде поли големи сте ентусиасти и искрено ви завиждам, тук е невъзможно да си накърмиш детето на вън, има глоби

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 17:48 от ANETT

# 17
  • Мнения: 2 100
Честити малки сладки синова на мамите КОКИ и MPULLE! Да са живи и здрави и да ги радват много! smile3525

ANETT, честита месечинка!

Rally, честита ви годишнина! Спокоен и дълъг семеен живот ви пожелавам!

Ние днес останахме само тримата, без помощ, та ето сега започва голямата веселба  Crazy
Незнам как е при вашите бебета, но Крис започна много активно да будува и незнам с какво да го занимавам. След хранене час-два не иска да спи, само се кокори и маха с крака и ръце. После като се умори пък идва време за ядене и така пропуска съня, а понякога след дългото будуване спи и пропуска ядене  Rolling Eyes
Тъй като обожава някой да го дундурка (наследство от голямото внимание този месец), решихме с мъжа ми, че вместо да се правим с него на шезлонги най-добре да му купим такъв, белким се оправим! Пак не спи, ама поне не се налага да го дундуркаме и да оставаме без ръце и гръб.
Питах за Пентаксима, тъй като другите ваксини по здравната каса не били много безвредни. Имаше тема по въпроса, но не успях да я намеря и да прочета!
А за кърменето...на мен ми е неудобно в интерес на истината, та исках да разбера как е при вас и много се радвам, че не сте като мен! А това, че в Испания се глобява за това... #2gunfire
А четохте ли за продуктите АВЕНТ?! Според направено проучване за 5те най-канцерогенни бебешки продукти, те са били на първо място! Не искам да ви шашкам де. Просто питам какво мислите.

# 18
  • Мнения: 6
Извинете ме, грешка  Simple Smile

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 19:28 от Октомври07

# 19
  • Мнения: 318
ANETT ?????????????? Глоба?!?!?! #Crazy  smile3556, ако кърмиш на вън?!?!?

Бе знаех си аз, че испанците са ИДИОТАС #2gunfire, ама чак пък толкоз!

Наде, бе! Умрех да се хилота на снимките ви от парка Joy Heart Eyes  jumpuu, а тази без мамите е страхотна!
ANETT, да ти е живо и здраво синчето. Много вкусна почерпка Simple Smile

Честито синче на мама Мпуле. Бързо възстановяване!

ilenkata, може би е най-добре да се уговориш с друг лекар, от израждащите в досегашната ти болница, щом там приемат договора ти за стволови клетки, така ще търсиш само лекар. Ще е по-лесно, отколкото да търсиш и болница и лекар. Успех!

valen_tina:

1. Редувам ги, за да не забравям дори си местя гривната на ръката от която страна трябва да кърмя - лява цица, гривна на лява ръка Simple Smile.........., ако съм давала от 2-те, на следващото хранене почвам от гърдата с която е свършило предишното - кърмила съм лява-дясна , следващото хранене почва с дясна. Ако храня беба, което често се случва, повече от 1 път в рамките на 3 часа, давам само една гърда - 3 часа от лява, следващите 3 от дясна. Това се прави с цел да се изпразва цялата гърда в рамките на 3 часа и бебо да изяжда "задното" богато мляко.
2. Изцеждам, само гърдата от която съм давала и то не винаги, а в случаите, когато беба е била ленива, сукала е по-малко, бързо е заспала и само на 1-то кърмене от 3 часовия период. Например яде в 12 от лява гърда, но е сънлива и не суче лакомо - изцеждам, яде в 13,30 - пак лява, не изцеждам, яде в 14,15 - лява не изцеждам.
3. Гърдите ме напрягат силно и доста неприятно - сякаш ме бодат с хиляди иглички, точно на 3 часа и потича мляко Simple Smile За разлика от беба, те явно имат изграден режим.
4. От чая на Хип и аз съм много доволна, важно е да се ядат течни храни - повече супички, , да се пият чайчета билкови - лайка, мента, копър, анасон, глог и да се пият достатъчно течности, не по-малко от 2,5 л на ден. Много полезни са и ядките, особено орехите.

За да не се запушва носа на бебето, а и сега при пускането на парното да няма сухи сополи е добре да се капват по 2-3 пъти на ден по 1-2 капки физиологичен разтвор в нослетата.

# 20
  • Мнения: 1 593
Честито син на МПулле    bouquet  bouquet  bouquet

1. Едната ми гърда изхранва самичка моя гладник. С другата му давам да суче 30-40 мин и като омекне го прехвърлям на втората.
2. Цедя, когато суче лениво или не е ял изобщо от по-"неплодовитата" гърда - гледам макс по 40-50мл да цедя.
3. Гърдите ми бяха напрегнати допреди няколко дни, сега изведнъж омекнаха и настана живот  newsm44
Няма нищо общо с по-малко мляко, дори напротив, когато цедя за шише без грам проблем напомпвам 160мл за 5 мин.

и понеже никой не ме утеши и обърна внимание пак да изохкам - нашият пъп още не е паднал

# 21
  • Мнения: 1 817

Ето че най-после и аз качих снимки в албумчето. Който иска да заповяда тук V

http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=186615

# 22
  • Мнения: 249
Jenna не се притеснявай сигурно е много дебела пъпната връв , ще падне , аз третирах пъпчето със 95% спирт , и бивацин и 1-2 дни преди да падне бяхме на консултацияи педиатърката каза , да третирам освен с тези 2-те неща и с Йодсептадон с това го туширах 3 пъти през деня и падна като , че ли по-бързо
и вашият ще падне 

# 23
  • Мнения: 26
Честито на всички нови мами newsm51

Уф, няма да пиша и тоя път, то се е видяло. Стоян се дере като магаре от тия колики и баща му го дундурка ама вече се поизнерви и той.

Надя73 какви са тия стафилококи? Как разбра че ги има, в смисъл такъв защо му прави изследвания на бебо? Моя е със запушен нос непрекъснато и хърка ужасно. Като казах на педито и тя вика- ми то си е нормално Sad А той едва диша горкия.

Изчезвам, че ще ме бият вече!!!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте ! Hug Hug Hug

Изключително много се радвам за новите ни мами Коки и Mpulle!

Коки, Mpulle - да са ви живи и здрави бебоците! Да ви радват много, да ги слушате много  Wink и да се гордеете с тях! Хайде бързо възстановяване и скоро да се връщате при нас!  newsm51 newsm51 newsm51


Честита годишнина и на Рали!
smile3525 smile3525 smile3525

Наденце - а парола за снимките?  newsm78

За яденето - моята бубка изяжда обикновено към 80-90 мл, пък вече е на повече от месец. Все се чудя дали не е малко, но не иска повече. Иначе имам кърма и изцеждам след това, така че не е причината в това. Но пък щом се чувства добре няма да се притеснявам.

За кърменето навън - аз веднъж кърмих в колата, но беше голямо шоу, защото бях с боди, пък бяхме паркирали до един тротоар, постоянно минаваха хора и да не ви казвам какви пози правих, за да го разкопчая.  Mr. Green Днес пак си направихме около 3 часова разходка и се наложи да кърмя в Южния парк. И пак бях с боди ествествено... smile3538 smile3538 smile3538 Сума ти време търсихме място където да го откопчая.  ooooh! Но пък после си кърмих без проблеми. Бях окуражена и от примера на Надето и Поли вчера.   bouquet Да си кажа и аз - видяхме се със Светлето, Надето и Поли и всички бебоци и беше супер. Дано скоро имаме възможност да се срещнем пак.  Praynig

geriing -  за бивацина и смрадликата - аз по принцип бях с разорбиращи се конци, но 2 дена след като ни изписаха отидохме при лекарката ми да ми ги махне. И по-добре де, защото голямо облекчение беше след това.  Тогава тя ми каза още 2 дена да правя промивки и да се пръскам с Бивацин. Значи съм престанала на 8 ден след раждането.  newsm78

ilenkata - дано всичко се нареди добре. За сега се сещам за Вита - там правят епидурална и бебчетата са при майките, доколкото знам. Успех!  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Честито на новите мами Pra, Leni, Koki, Mpulle! Да са им живи и здрави бебоците, да са много послушни и усмихнати! Бързо възстановяване!

Честита годишнина на Рали! Пожелавам Ви дълъг и щастлив семеен живот и след време още едно бебче   Grinning

Честита месечинка на синчето на Анет    bouquet

Аз няма с какво да се похваля освен, че сме в криза на растежа и имаме колики  Cry

Останаха ли още октомврийки или всички се отчетохме?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 524
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА КОКИ - МНОГО ДА ПАПКА И ДА РАСТЕ , А ТИ БЪРЗО ДА СЕ ВДИГНЕШ НА КРАКА.

Mpulle, ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЕТО И БЪРЗО ВЪЗТАНОВЯВАНЕ

 

Има една бяла птица, сигурно я знаете - името и е МЕГИ.
Вчера беше прекрасен ден, топъл, слънце пробиваше.
Тръгнахме на разходка и така навлекох милото си бебече, че я претоплих.
Вечерта бяхме с 38.1-38.4 температура, аз пред инфаркт.
Давахме панадол бебе, ама пак патката заспала и даде лекарствата след кърмене.
Брей четри пъти повръща, вече бях и пред инсулт.
На сутринта викнах педито си - дотърча жената веднага.
Естественно беба вече нямаше температура, още по телефона ми каза да купя и да дам еферелган течен за бебета- дадох ПРЕДИ кърмене - така трябва да знаете.
Прегледа я обстойно и каза че за нея беба е здрава, но претоплена, като и обясних как съм я извеле навън - е жената само дето не пометна - вече беше твърдо убедена -ПРЕТОПЛЯНЕ.
Да знаете - много е опасно, може бебо да вдигне до 40градуса и да поддържа тази температура, добре че се разминахме с по-ниска.

Джена, хахаха тъй като четох но не писах цял ден, да ти кажа мислих си за твойто пъпче, ще падне спокойно, просто го обработвай по-грубо със спирт, тоест с малко по-голям натиск, там където се вижда засъхналата кръв. С напоено памуче със спирт, откъсваш малко и забърсваш на границата на пъпчето, така си късаш и забърсваш по веднъж докато спре да се цапа памучето. Брей дано ме разбра, поне така при нас падна бързо, а също според докторите ни беше дебела пъпната връв.

Ивон снимките се в нашия албум. Наде, Поли Ивон страхотни сте, аххххххх че ви е било гот. И на мен количките без мамите ми е любима снимка  Mr. Green а мамите сладолед папат а?

Mira_V горките вие , двойно реване за папне и от колики, пожелевам ти бързо да отминат и двете неволи.

Рали честита годишнина, пожелавам ти много да те слуша мъжо и да те глези още повече.

ANETT тези са ненормални - да си сложат в ду...то глобата. Егати в цял свят кърмиш навсякъде, само при вас не може (е и при мюсолманите)

Джиджа четох за Авент и колко са опасни, но да ти призная вече ми писна, то не бяха опасни играчки, опасни легени, списъци на лоша козметика, а и тази тема за опасните шишета я имаше преди 6 месеца , а сега наново се почва.
Успокоява ме фактът че сме само на кърма и беба само малко вода пие от шише и когато и изцедя , та може би за това даже не я четох темета, само ми мина погледът отгоре, отгоре.

ilenkata окръжна болница - мамите са доволни май от там. Иначе от частните Вита и Токуда. Ох милата хайде да си избереш болница и да раждаш и ти - малко сте вече тумбаланите.

Извинете за дългия пост - ама ми остана време и беба спи. Да ви призная още колко мога да пиша...............

# 27
  • Мнения: 405
Хорааа направо откачам !!!!!!  smile3511 smile3514  Вече второ денонощие зверски колики - след всяко ядене  #Crazy направо вече умирам за сън, ама то тука кой ли пък се е наспал  Joy Joy
 Няма ден, няма нощ ви казвам, всички известни и неизвестни лекове опитахме, само цица го успокоява и такааа. Не е истина!!!  #Crazy
Педи каза,че имало такива кризи понякога, но траят най-много 3 дена, така че се надявам тази нощ да има пауза за сън  Praynig
Не съм ви чела подробно, затова се извинявам, че в моя постинг диалог няма - само монолог  hahaha

Обаче гледах снимките от парка - супер сте, особено ме кефи тази адресирана към хората дразнещи се от кърменето навън  Mr. Green
Яко е, че сте успели да се съберете четири мами в парка и то с бебоците, по едно и също време  Peace
Надявам се следващия път да се присъединим и ние  Hug


Рали, честита годишнина !   bouquet По вода да ви върви и да сте затрупани с любов, късмет и пари  Laughing

Честито на всички които се обебиха последните дни!!!!     bouquet   


Меги, милата ти, тежка нощ си имала, хубаво е, че всичко вече е зад гърба ти. А още по-гадно е, че човек в такъв момент допълнително утежнява положението с чувство за вина..не е лесно.  Това /самообвиненията след грешка/  лично на мен ми е най-трудното засега от цялото родителство.  Peace



Скоро се местим в "родени през 2007"  Колко бързо мина времето !

Цунки  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 249
и ние сме с колики , давам му еспумизан и го слагам на коляното ,като коремчето е на коляното

# 29
  • София
  • Мнения: 1 228
Честити бебоци на Коки и МПулле!
Много здрави и усмихнати дечица, а на мамите бързо възстановяване   bouquet

Честити месечинки на близнаците на Танини, на Алекс на Анет и на всички останали бебчета, родени на 27.09   bouquet

То докато се наканя да пиша и стана утре, та:

Честита месечинка на Кари на Меги!

Честити месечинки на всички бебоци, родени на 28.09 Simple Smile

Днес бях убедена, че никой няма да иде в южния парк, пък вие сте ходили ... хайде другия път и ние Simple Smile
Благодаря на всички за пожеланията, да ви се връщат  Hug
Лека нощ сега, че умирам за сън, утре (днес де) пак ще пиша и то по същество  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт