"Второкласници"1

  • 24 382
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
С този околен свят се удосвах миналата година, те започвам сега пак и с второто. Обаче ще минаваме по-леко, защото сме гърмяни зайци.

# 61
  • ново
  • Мнения: 6 015
Привет, момичета   Hug
При нас всичко си върви спокойно - нямат много домашни, дори са напред с материала. Почти всеки ден правят диктовки по Бълг. език. По Развитие на речта правиха съчинение и преразказ. Миналата седмица имаше за домашно, да направи преразказ на Спящата хубавица - резултат 6 страници  Simple Smile и оценка отличен. В бележникът има вече 7 оценки.
Утре ще ходят на екскурзия до София, с посещение на Патиланци. Госпожицата е безкрайно щастлива. Още от вчера си е приготвила дрехите и чантата за пътуването.

# 62
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Моля, за читава програма за родословно дърво...В http://www.download.bg/ нещо са много сложни за използване и от 4 програми - аз нищо не успях да направя!

Молив, линийка и тетрадка с карирани листове са моят фаворит! Правих схема с брой квадратчета на ред и номерирах имената І(ред)1(първи човек) - децата, ІІред - от 1 до ... родители, лели и чичовци и т.н. И само малки имена, при това пренесени, без дати.
Ние докарахме до прабаби и прадядовци максимум, че оттам се почват едни фамилии с по 9-10 създали потомство деца и двоен лист голям формат не стига. Само сестра ми и аз имаме 78 втори братовчеди!

# 63
  • Мнения: 1 210

Молив, линийка и тетрадка с карирани листове са моят фаворит! Правих схема с брой квадратчета на ред и номерирах имената І(ред)1(първи човек) - децата, ІІред - от 1 до ... родители, лели и чичовци и т.н. И само малки имена, при това пренесени, без дати.
Ние докарахме до прабаби и прадядовци максимум, че оттам се почват едни фамилии с по 9-10 създали потомство деца и двоен лист голям формат не стига. Само сестра ми и аз имаме 78 втори братовчеди!

Моля те, кажи ми, че не говориш за онова упражнение в учебника Околен свят #Crazy. Синът ми го има за домашно, но го направи по образеца в учебника- само баба, дядо, мама, тати от една старана и леля и чичо от другата с двамата му братовчеди.

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И ние до сряда трябва да се преборим с това домашно.

# 65
  • Мнения: 24 467
Когато имахме това домашно аз ползвах два отделни листа голям формат, че иначе трябваше да се побираме на картон. Единият лист беше за моята рода, другият- за на тати родата. Направихме заедно моята рода, че е по- големичка, с доста братовчеди, като писах само "званието" и името, за повече инфо няма място. Аз съм с 11 първи братовчеди, а неговите втори братовчеди са доста, изписахме и тях и се спряхме до там. Родата на тати му я изброих писмено на листче- кой как се казва и какъв му се води по "длъжност", писмено и на втория лист той си я черта и маза сам. Да, ама тати си има една единствена първа братовчедка и една сестра. Това си е задачка направо за първи клас, не е като моята македонска линия, за която се иска направо да си взел материала по "Семейно и наследствено право", че да се оправиш.
И при двете схеми започнах с по два чифта пра- баба и пра- дядо /на сина се водят такива/, т.е. четири човечета за основата, за да не ощетя единия клон за сметка на другия.
Ох, дано да сте схванали какво искам да кажа. Синът схавана, но показвах нагледно и с имена на хора, които или познава лично или е чувал.
А, пропуснах, никога не съм била на "ти" тънките нашенски разлики между сложните звания на чичовци, стринки, лели, вуйни, вуйчовци, учинайки и тем подобни. За мен всичко си е "чичо" и "леля", по- ми е чисто и така ги ползвам и за себе си.

# 66
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Ние ще го пишем за понеделник родословното дърво.Хич не смятам да го правим огромно и много разклонено.
 Снощи Пепи ме накара да му направя диктовка по български.Не вярвах на ушите си. Подозирам,че класната нещо му е казала,но той отрича.

# 67
  • Мнения: 361
А има ли дечица, които не са учили английски език и сега ще започват да го учат?Досега сме имали само четири часа и на четвъртия ни карат да четем без да познаваме азбуката.Не трябва ли да започнат от нея?

# 68
  • Мнения: 3 216
А има ли дечица, които не са учили английски език и сега ще започват да го учат?Досега сме имали само четири часа и на четвъртия ни карат да четем без да познаваме азбуката.Не трябва ли да започнат от нея?

Синът ми не е учил досега  Peace Имали са само 1 час засега и все още не мога да споделя впечатления. Но азбука определено не са вземали този час; в тетрадката имаше написано само: I am Daniel; каза ми, че само това са взели  newsm78

# 69
  • Мнения: 1 180
Ауу, вие ме вкарахте в размисъл с този английски! Скоро бях на родителска и ми казаха, че до края на втори клас ще вземат 4  Shocked времена!

# 70
  • Мнения: 361
Домашното по английски за понеделник е прочитане на урока 10 пъти.(А като съм учила немски как да помагам?)

# 71
  • Мнения: 8 962
magism , много странно ми се струва да ви карат да четете по английски без да са взели азбуката. Тия учители съвсем се самозабравиха. Като искат по-високи заплати, поне мааалко по-съвестно да си вършат работата. Мисля, че не трябва да си мълчите!
На моята дъщеря им предават по 3 букви на час и по 2 думички.

А аз исках да изразя възмущението си относно учебниците по всичко. Пълни са с картинки. Често задачите нямат написано условие и трябва да гадаем какво е нужно да се направи....
Изобщо - под всякаква критика!

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
За английския много зависи от системата, която се използва. Българската, според мен, е пълна боза и всеки път като отворя учебника на детето ми става лошо.
В първи клас също учиха английски2 пъти седмично. Запознаха се с азбуката до известна степен, но повече се разказваше по картинки. Сега във втори клас ще е гадно. В българския учебник по английски е ужас (миналата година пак учих по него с другото дете). Започват направо да пишат цели думи, не се обяснява граматика и ако детето двене разликата между this is and these are, значи е почти гениално, защото не се обяснява. А се правят упражнения с писане на цели изречения и се слагат подходящите думи. И с четенето е ужас. Фонетично децата успяват да "прочетат" какво пише, но ако ги попиташ дали разбират какво четат, ще срещнете странни погледи.
Казвам тези неща, като наблягам изрично, че моите не ходят на алианси или някакви уроци по английски. Това, че аз им помагам и върша голяма част от преподаването (за което се съмнявам дали е виновна учителката) е бонус. Подозирам, че изобщо не е предвидено обясняването на примери за граматическите правила и се разчита детето само да открие разликата в употребите. Но ако на родния си език е денонощно бомбардирано от безброй примери и може да си извади сами правилата, то с чуждия език е точно обратното и тогава е нужно правилата да се внесат наготово и да се научават с примери.

Извинете, че стана дълго, но и аз съм го насъбрала покрай двете деца. Сега се боря с английския за трети клас и ми иде да хвърля учебника и да намеря начин само аз да ги уча, вместо да се объркват от написаното в учебника и преподаването по него.

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
И нашите вземат по 3-4 букви и две-три думи на час. Учат по Bluе sky for Bulgaria.
Миналата година изобщо не учеха букви.
Ние донякъде записахме щерката на курсове именно с тази цел - когато започнат сериозното учене по английски, да има малко аванс. Бабите определено не биха се справили с подготовката на чужд език. Както ме плюеха миналата година, сега са много доволни - английският е единственият предмет, по който домашната се пише още в училище.

Момата има петица на входното ниво по математика. Замълчах многозначително (въпреки че очаквах не повече от четворка, по впечатленията й след теста). Mr. Green 

# 74
  • Мнения: 10 758
Най - после и щерката донесе първата оценка. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт