недоносени дечица 5

  • 17 861
  • 313
  •   1
Отговори
# 30
Браво на Маслинка!!! Поздравления и от мен и ако може да включиш и нас - сладката Натали родена в 29.г.с. - 1.300 кг.

И един въпрос за всички мами на недоносени бебчета - искам да ви питам кога започнахте да извеждате свойте бонбончета по малко на вън и кога почнахте да ги захранвате.

# 31
  • Мнения: 256
Да кажа и аз едно привет на вас,момичета и на малките и не толкова малки дечица  Hug

Гоца,Тина е права за вътреутробното развитие на близнаците/разбира се не винаги е така,но../.Моите никога не са им гледали коригираната възраст,но аз винаги си имам едно наум и макар да се развиват чудесно и да не са имали никакви проблеми,резултат от преждевременното раждане,аз не мога да се оттърся...

За обръщането:да не ви казвам,сигурно водим класъцията за най-късно Laughing.Ами съвсем коро започнаха Mr. Green.Какво ли не правеха,само това пусто обръщане,тояха настрани,но не се обръщаха.Питах пед.и тя каза,че щом стоят настарни могат ,но не искат.В един момент си милех,че ще проходят преди да се обърнат. Laughing

За захранването: на 6м и 10 дни-аз съм за късното захранване не cамо заради pанното им раждане.

За извеждането:наякаде около 3 седмица /преди това беше дъждовно и студено при нас/ и даже ги хранех навън и те бяха много доволни,но избягвахме  местата  c много хора и деца.

Маслинка,благодарая и аз   bouquet

# 32
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Ето ни и нас след дълга пауза, поради липса на време и/или организация Wink

Да се похвалим, от 20-тина дни ходим и днес на прощъпулника си взехме лекарски слушалки  Grinning


Поздрави на всички   bouquet

# 33
  • Варна
  • Мнения: 965
Браво на Жана  Hug

# 34
  • Мнения: 2 116
Гоца според мен трябва да се съобразяваш и с коригираната възраст, която в случая е по-важна!  Peace

# 35
  • Мнения: 934

МАРИЯ  И ВЕСЕЛИНА НА МАМА  УФСЪ-35 г.с.2250 гр. 44 см.  33г.с.2360 гр. 47 см.smile3522, smile3522
 

Аз само да коригирам.
 - Мария - 35 г.с , 2360 гр. и 47 см.
 - Веселина - 33 г.с , 1980гр. 43 см.

И да се запиша да следя темата. Редовно Ви хвърлям по едно око.

# 36
  • Varna
  • Мнения: 503
И нас ни няма в списъка Бетина 35г.с. 12,04,2006 год 2,450 . И батко -Томислав преди 14год също 35г.с. 13,11,1993год.-2,500

# 37
  • Мнения: 388
УФСЪ и Inochka, в списъка, който подготвям аз ви има и двете (по него Надя прави първите оформления). Водя го от първата тема и ровя в целия подфорум за да търся всяка ново-записала се мама. Надявам се до пускането на следващата тема да съм успяла. Преди това ще го публикувам - мамите да сверят и да казват мнения относно оформлението.
Ама какво става? Нямаше ли да донапълним "Недоносени дечица 4" и тогава да се местим тук?

# 38
  • Мнения: 1 165
Ние още не се обръщаме и ни броят за проблемни.
Zoia_Alex не се притеснявай-на моя позната детето й започна да се обръща на годинката, а имай предвид, че е доносена.

# 39
  • Мнения: 219
Здравейте мами,
Искам да ви споделя и нашия опит, защото и аз така като вас много се притеснявах за обръщането. Моите момчета са родени в 34 гс с доста ниско тегло за възрастта си - 1980 и 1280 г. Единият го изписаха 2 седмици след раждането, а другия - след 45 дни. И до днес си имат разлика в килограмите. Обръщането започна на 8 м. некоригирана възраст. Понеже бях наплашена, съм следила всичко кога и как го правят - от заглеждането, хващането и посягането с ръчичка, до прохождането. При нас всичко се разви с около 3 м. закъснение. Мисля, че за забавяне на обръщането донякъде вина имам и аз, защото не им осигурих достатъчно пространство. Чак, когато послах едни одеала на земята и направих от половината хол детска площадка, чак тогава децата започнаха да се въртят, обръщат и лазят. До 9 м само се обръщаха, а после като ги пуснах на воля да обикалят из голямата кошара за 20 дни от обръщане започнаха да се изправят. Не знам, може би им е дошъл момента, но у мен остана впечатлението, че ако имаха повече пространство, може би по-бързо щяха да започнат и да се обръщат, и да лазят. Проходиха на 1г. и 2 м. некоригирана възраст, като поне месец преди това се изправяха и правиха крачки, хванати с едната ръка някъде за опора.

# 40
  • Мнения: 3 914
Ние още не се обръщаме и ни броят за проблемни.
Zoia_Alex не се притеснявай-на моя позната детето й започна да се обръща на годинката, а имай предвид, че е доносена.
Peace

Това с обръщането е доста относително като действие,по отношение на развитието.Моето дете /34г.с/ се обърна на 4 реални месеца ,нооооо вече е на 5 ,а още не ходи самостоятелно,по ред причини Peace
Познавам и дете/малката ми племенничка/ ,което неможеше да седи само ,а проходи/вероятно пазеше равновесие по добре права ,отколкото седнала Wink/Та ,какво да ви кажа,наблюдавайте децата,ако имат нужда от помощ от специалист ,водете ги,но и не се вторачвайте прекалено,понякога в стремежа си да не пропуснем нещо,май ги стресираме прекалено PeaceПък и всички деца са различни Peace

# 41
Здравейте на всички мами. Моето бебе Даниела се роди на 8.10.2007, 1170г,38 см в 28г.с. Още е в инт. отделение. Надявам се скоро да я преместят в отделение эа недоносени. Радвам се че се включих при вас.

# 42
здравеи, Дима.И аз съм новичка във форума ама маи всички мами пишем в "недоносени деца-4".Мисалта ми е че тук се пише по-малко и по-рядко.Пиша това за да не се чудиш.Някои да ме поправи ако греша.

# 43
  • Мнения: 199
пишете в тема недоносени дечица 4http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232937.0

# 44
  • Мнения: 2 116

Тогава кой и защо бърза с Номер 5???  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт