ЕНДОМЕТРИОЗА - да поговорим!

  • 129 111
  • 1 129
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 1 298
С тия жежки вълни, вече смешна ставам - викам на гостите в къщи, я да ви отворя прозореца, че жегата е страшна, а всички ме гледат като че съм луда...  Joy Надявам се, че това значи, че лекарството действа.

# 1 066
  • Мнения: 4 269
 а действа  Simple Smile Simple Smile.И на мен ми е горещо ,но навън като излеза се поохлаждам

# 1 067
  • Мнения: 844
аз пък нямам вълни  newsm78 , може и от Регулона да е...знам ли?

# 1 068
  • Мнения: 1 291
Гадни са тези вълни, но после отшумяват и се забравят.Поне разбрах какво е да си в критическата!
ЧЕСТИТИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!
И много бебчета през 2009г. Hug santa2

# 1 069
  • around the world
  • Мнения: 651
Честити празници и от мен!
Дано 2009 г. ни донесе много много здраве и  повече сбъднати мечти   ylinfant !

На мен цилъка ми се възстанови след около 120 дни и то с лекарства. Дойде ми на 4 дек. след дълго чакане, но сега отново никакъв го няма. Вчера вечерта вече не се стърпях и реших да си направя  ранен тест. След 5 мин. се появи наситена контролната чертичка и бледа втора чертичка( доста по-бледа от контролната, но определено има 2-ра чертичка).
Много се чудя дали е възможно да има надежда за истинска втора чертичка или това е някаква реакция от лекарствата, които пих, за да ми дойде. newsm78 newsm78
Другата седмица, ако  все още не ми е дошло ще се обадя на д-ра, но от вчера тези мисли мир не ми дават. Embarassed Embarassed

# 1 070
  • Мнения: 4 269
Много хубава новина Bueno   Grinning!
Не може от лекарствата да ти се появи втора чертичка .По скоро е знак за нещо друго  Grinning
Отиди при док и да ни съобщиш официално новината  Grinning
Сега само спокойствие и хубави емоции
Ако се притесняваш си направи още един тест след 1-2 дни
Поздрави

# 1 071
  • around the world
  • Мнения: 651
Много хубава новина Bueno   Grinning!
Не може от лекарствата да ти се появи втора чертичка .По скоро е знак за нещо друго  Grinning
Отиди при док и да ни съобщиш официално новината  Grinning
Сега само спокойствие и хубави емоции
Ако се притесняваш си направи още един тест след 1-2 дни
Поздрави
Дано наистина да имам какво да ви съобщя  Embarassed. След няколко дни ще си направя втори тест. baby_neutral baby_neutral
На листовката пише, че положителен резултат  може да се повлия и от  хормони, ако се приемат такива. Но аз хормоните ги пих за 7 дни края на ноември/дек.

# 1 072
  • София
  • Мнения: 2 381
Bueno newsm10 за EFP

# 1 073
  • Мнения: 2 899
Bueno, втората чертичка си е втора чертичка!  Очакваме те с още по-хубави новини след няколко дни!   bouquet

# 1 074
  • Мнения: 1 298
Bueno,  fingerscrossed
  bouquet

# 1 075
  • Мнения: 844
Bueno честито тихчко честито! Дано след няколко дни да имаш най-наситената 2-ра чертичка!

# 1 076
  • around the world
  • Мнения: 651
Bueno честито тихчко честито! Дано след няколко дни да имаш най-наситената 2-ра чертичка!
Благодаря ви момичета Hug  bouquet!
Все още не смея да повтория теста baby_neutral

# 1 077
  • Мнения: 1 298
Bueno, кротичко ще чакаме и ще дочакаме!  Hug

Момичета, след коя инжекция ви удариха ефектите на лукрина или другите препарати? Аз съм преди трета, и се чувствам доста кофти вече Sad Непрекъснато ми става ужасно горещо, не мога да спя от това... Раздразнителна съм доста, и ми е едно криво. Знам, че това е офф, но друг не може да ме разбере: появяват ми се всякакви тревоги, мисля си за това как нямам работа (напуснах работа заради страхотни недиагностицирани тогава проблеми вследствие на ендото), че трябва да правя опити за бебе след лукрина, пък нямам работа, и се чудя каква пък работа да започна, от която ще изляза по майчинство (дано!) след няколко месеца...  Просто се побърквам от тези мисли. Чувствам се като болник в изолатор, и...безполезна.  Embarassed Никога преди не съм правила опити, операцията ми е горе-долу успешна, обаче в главата си вече се виждам как търся пари за инвитро и т.н., чета даже темите... Чувствам се в някакво абсолютно безвремие, без никаква ясна идея какво да правя точно. Чувствам омраза към държавата, която прави всичко толкова трудно (досега за лечение си плащам като поп, и ако така стане  и с майчинството...), към бившия ми работодател, за който си давах здравето години без 1 ден болнични, а сега като ми е нужно даже здравни осигуровки нямам. Дори на най-скъпите ми (напълно неоснователно) вменявам някакви потенциални лоши мисли към мене, и им се сърдя за неща, които са в моето хормонално-развинтено въображение.

От друга страна, имам до себе си най-невероятния мъж, за който си давам живота от раз, здрави любящи родители, финансите не са чак непреодолим проблем, имам и предложения за работа. Проблемите ми са доста изсмукани от пръстите, ама се занимавам с тях по цял ден и нощ!  #Crazy
Знам, че това не е група за психо помощ, модераторът нека махне поста, ако прецени...
Но си мисля, че може и други да са в подобна психологическа ситуация, поне да знаят, че не са сами...
  bouquet

# 1 078
  • Мнения: 4 269
Здравей nelita79',
Напълно те разбирам как се чувстваш.
При мен положението в момента е подобно откъм горещината,болките в ставите и пристъпите на паника и депресивните състояния от време навреме.Това е странична реакция от Лукрина и Деферилина.
Според мен трябва да си решиш кога искаш да почваш работа.Аз лично се полекувах няколко месеца ,защото  престоя по 4 часа в клиника по стерилитет на ден не  можеше да ми осигури никаква работа ,освен надомна.
Така,че не съжалявам ,че се лекувах и не дадох своя принос към "държавата" известно време през 2008.
През това време си подадох документите в Здравната каса по програмата инвитро,одобриха ме за лекарства.
В един момент реших ,че трябва да тръгвам на работа ,защото положението ми беше ясно ,предстои ни инвитро.
В момента тичам в 5 часа следобед на прегледи ,отработвам ги сутрин,лягам както бебетата в 20 и 30 ,но няма как.Поне имам 8 часа от деня ,през които не мисля за здравословните си проблеми.В службата ми нямам възможност за достъп до проблемите сайтове и това донякъде е добра терапия за моята изтерзана душа  Grinning
Колкото за работодателите,навремето един бивш шеф ми каза ,че нещата са просто бизнес ,нищо лично и оттогава вече не им се сърдя толкова на бившите работодатели  Laughing Laughing
P.P Здравните осигуровки можеш да си внасяш по банков път ,въпреки че не работиш.
Поздрави

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 05:23 от malinkap

# 1 079
  • Мнения: 1 298
Благодаря ти, malinkap. На работодателите не им се сърдя, и знам, че не е лично. Проблемът си е мой - че аз давам прекалено много на работните си места, и го приемам доста лично, и после съм разочарована, че не се отговаря със същото. Но вече съм се примирила с това. А здравните си ги внасям, няма как. 
 

Общи условия

Активация на акаунт