Ние ще сме ЮЛСКИ мами, по-щастливи от нас няма!

  • 10 919
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 171
Добро утро, мили момичета Hug!

Добре дошли на новите кандидат-майчета Hug

Катче, Мариета, честита ви точица, вече официално Grinning

Сисони, стискам палци днес да на прегледа да видите точицата и да чуете сърчицето. Ще чакаме с нетърпение да пишеш как е минал прегледа и, както казва Патишонка Wink, с подробности.

Бухтичка, не се притеснявай за течението. Винаги се увеличава течението при бременност, от хормоните е и е напълно нормално. Аз не си спомням дали ви писах, но моето положение е малко деликатно, защото миналия месец ми откриха трихомони и точно чаках цикъла ми , за да започнем лечението и бебето ни изненада. Та сега ще съм на тръни през цялата бременност да не стане нещо. Събота ще попитам лекаря ми дали ще мога да се лекувам по време на бременността, макар че съм сигурна, че първите 3-4 месеца няма начин за лечение.

Странно, само на мен ли калкулатора в Зачатие ми показва разлика в термина newsm78

Леле, каква активност, докато напиша поста си и 4 нови отговора Joy Само така Peace

Патишонка, и аз като теб си мислех, че 6 г.с. трябва да се чуе сърчицето, но явно си е индивидуално. Аз си ходя при един доктор от началото на първата ми бременност и си мисля, че събота ще ме запише на ЖК. А по въпроса за витамините, с първата ми бременност доктора ми не ми изписа изобщо витамини до самия край. Беше ми казал, че не е нужно, защото карах лятна бременност и имаше много плодове и зеленчуци. А и аз бях чела, че се напълнява повече след прием на витамини и реших, че няма да пия. В крайна сметка и без витамини качих 25 кг и родих бебе 3.900 кг. Laughing

# 61
  • Мнения: 2 660
А някой виждал ли е калкулатор, който смята термина според датата на зачеване?

# 62
  • Мнения: 326
А някой виждал ли е калкулатор, който смята термина според датата на зачеване?
Patishonka  не се главоболи излишно. Така или иначе доктора ще ти го изчисли и като премери ембриона тогава той ще реши кога ти е термина. Аз предишната бременност забременях с овулация около 26-я ден. Но така или иначе термина ми го изчислиха по стандартната процедура - "Първи ден на последна менструация + 7 дни - 3 месеца".

Вчера бях пак на лекар, определи ме 6 г.с. + 3 дена Simple Smile Още миналата седмица чухме сърдечни тонове, вчера също  Laughing  Hug
Ох започвам да се притеснявам. CryНие защо вчера не чухме нищо. Докторката каза, че е с размери  4-5г.с. или по-близко до 5г.с. А като виждам по това време при други момичета се чуват тонове. Оххх душичката ми е толкова свита. Tired Shocked
kami_ch  ще ти напиша меил на лични относно Закрила.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 10:18 от Kokolin@

# 63
  • Мнения: 2 171
Ох започвам да се притеснявам. CryНие защо вчера не чухме нищо. Докторката каза, че е с размери  4-5г.с. или по-близко до 5г.с. А като виждам по това време при други момичета се чуват тонове. Оххх душичката ми е толкова свита. Tired Shocked

Спокойно, миличка Hug. Аз бях писала, че с Алекс се чуха тонове чак в 8 г.с. Много е индивидуално и зависи от много неща. Не го мисли, всичко ще е наред, важното е, че точицата си е на мястото, расте и съвсем скоро ще чуете сърчицето й Peace

# 64
  • Мнения: 1 584
Добро утро момичета,
честито на всички, видели точиците си Heart Eyes

За термина - доколкото знам дори и да си правил секс само 1 път в месеца, пак не е точно да се смята, че тогава си забременяла, защото оплодената яйцеклетка мисля имаше около 24ч живот, а сперматозоидите - 2-3 дена newsm78 Така, че оплождането може да стане и няколко дена след секса Peace

За коремните ехографи - винаги се ходи с пълен мехур, за да се вижда по-добре. Мен преди 1 път ме бяха накарали да дам урина преди ехографа и докторката се изненада, но пак се виждаше добре всичко Peace
Един път пък една бременна щеше да се напишка в чакалнята, защото нещо много се замотаха и не и даваха да ходи до тоалетната, че била следваща...

За раничката не мога да помогна, никога не съм имала такова нещо.

Витамини тук не изписват - само фолиева киселина и малко по-късно желязо при нужда.

Аз преди бях ходила на 10 дена закъснение - видя се точка - само 2мм. Докторката тогава не го броеше за бременност още Sad Викнаха ме след 2 седмици (към 7/8г.с) тогава се видя сърцето и ми заведоха документите, пуснаха ми всички кръвни изследвания и тн. За съжаление тук не пускат да се чуят тоновете на бебето - чак около 30та седмица ги чух когато започнах да ходя на записи. Само виждах как пулсира на монитора.

А защо сте се разбързали толкова за работодателите? Не искам да ви натоварвам с отрицателни емоции, но все пак до 12г.с има риск и поне тук се казва след това.

Аз иначе от няколко дена съм доста зле - гади ми се постоянно през деня, и повръщам сутрин като стана. Днес ми се размина слава богу, да видим как ще е нататък Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 48
Добро утро на всичи   bouquet

Нямам възможност да пиша често в нашата темичка, но за това пък редовно чета.
На всички мами, видяли точицата, честито и от мен   bouquet
kokolin@ не се притеснявай, много е рано да се чуе сърчице. При мен също се видя само плодно сакче, докторката каза че съм в 5г.с. и 5 дни. За тонове на сърчице можело да отида най-рано след две седмици. Просто трябва да се въоръжим с търпение  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 334
Коколинка, не се притеснявай - наистина е раничко още, имай още мъничко търпение  Hug
Аз го чух, но съм в средата на 7 г.с. - т.е. по-напред съм така или иначе.
Още малко и ще го видиш и ти как пърха  Heart Eyes
Строго индувидуално е, а и зависи и от самия ехограф, предполагам - може би някои са по-чувствителни, а други по-малко.
След 2 седмици и ти ще го съзерцаваш, сигурна съм!  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 2 171
Аз днес съм супер активна Laughing (дано не стана досадна Embarassed).

Майра, аз лично мога да кажа защо реших за себе си да съобщя на шефовете ми толкова рано. Работя на ново място само от 1 месец, ако бях изчакала до 12 седмица, щеше да бъде изтълкувано като че все едно съм искала да го скрия докато си осигуря стабилно място във фирмата. А това едва ли щеше да благоразположи шефовете ми. И понеже съм на изпитателен срок, вероятността да ми прекратят договора заради тази лъжа, щеше да е огромен. А и от друга страна като започнат неразположенията като гадене, световъртежи, поспаливост и т.н."екстри", едва ли щях да съм в състояние да ги скрия и пак щяха да ме "хванат в лъжа". А сега ми е много леко и спокойно след като си казах.

# 68
  • Мнения: 2 660
Не ме свърта днеска! newsm68 Мисля вече да казвам на всички ...
Много се радвам!
И е толкова хубаво, че е петък! Утре цял ден спане, ядене и гушкане!

Момичета, какво мислите за пътуването в ранните месеци? Има ли проблем да пътувам дълги разстояния с кола - 4 часа примерно.

# 69
  • Мнения: 326
Вие сте истински душички. Hug Благодаря ви за подкрепата. Мен днес ме е обхванала някаква страхливост. Ама че съм шматка. #Crazy
Момичета, какво мислите за пътуването в ранните месеци? Има ли проблем да пътувам дълги разстояния с кола - 4 часа примерно.
Няма проблем да пътуваш, стига да не ти прилошава. Притесненията идват в по-късните месеци. Тогава има опасност от подуване на краката от обездвижването. Но дори и тогава, ако се правят почивки и се разтъпкваш няма проблем. Мойта лекарка предишната бременност казваше "Ходете сега, че като се роди бебето ще е доста по-трудно". И аз така цяла бременност обикалях. Ходихме 2 пъти до Гърция(в 4-ти и 7 месец). После два пъти на море с корема ха ха ха. Вначалото ми беше неодобно ама после свикнах hahaha hahaha.  Даже и в една пещера си спомням, че обикалях в 7ми месец.
Къде ще ходите. Я кажи че и мене не ме свърта в гадната София Crazy А пък ние се канехме да ходим на ски тази зима. Дайе резервация имаме от преди 2 месеца. Ха ха ха Дали ще мога със шейничка да се спускам. И на това ще съм щастлива май май Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 11:18 от Kokolin@

# 70
  • Мнения: 2 660
 hahaha Ами в гадната София  Joy

Нали уж вибрациите от колата не били препоръчителни?
Честно да ви кажа, аз не се притеснявам да пътувам с колата - не ми става дискомфортно - ама знае ли човек? Веднъж като ми пуснаха мухата - трябва да проверя каква е истината smile3530

Еее, ти пък на шейна! Joy Стой си там и си прави снежните човеци! hahaha

Как казахте на половинките за положителния тест? Обявявам конкурс за разказ, за награда ще има шоколад  Laughing

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 11:26 от Patishonka

# 71
  • Мнения: 1 584
АстартаHug нямах предвид да се лъже. Идеята беше за избързването, но явно всяка ситуация е различна и всеки сам си преценява Peace
Аз самата бях в подобно положение преди - бях кандидатствала за нов екип и ме викнаха на интервю след като вече знаех, че съм бременна. Всичко мина много добре, едва ли не от утре да започна и като казах на "бъдещия" шеф - и той ме отряза. Всички ми казваха, че съм луда и не съм била длъжна по закон да казвам, но аз тогава също така прецених Peace

Патишонка, при нас не е интересно с теста, че беше планирано много планирано Crazy Въпреки всичко бях станала по-рано, направих теста и го оставих на видно място. Татито го видя и взе да се чуди положителен ли е или какво  Mr. Green

А на мен не ми се яде нищо сладко? Подминавам шоколади и подобни без да ми пука.

Аз преди пътувах много. Консултирайте се с лекаря все пак. Карах ски в 6г.с, летяхме до САЩ, когато бях 8г.с някъде, после към 5ти месец до Бг, отделно с кола многократно на повече от 500 км - дори бях в Амстердам с един Кофишоп, но не съм пушила де Whistling

# 72
  • София
  • Мнения: 2 921
 Kokolin@  Hug и аз имах планове за ски, ама още не съм се отказала Mr. Green, ще се кача, пък ако ми е тежко, ще бутам малкия с шийната Joy
оф това дете не ме оставя да си събера мислите, айде като заспи ще пиша Wink

Patishonka аз съм се навила до гърция да ходим с още майчета на пазар Grinning, само чакам да се съберем и паля джапанките Mr. Green

# 73
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета!Отдавна не съм писала и виждам, че страшна станичка сте си заформили.
Много е красива, а и линковете с информация са много полезни. Браво на Кетито Hug Аз нали съм си с термин края на юни съм и при тях и при вас! Wink

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 337
Ketito нищо не можах да направя с тази ленти4ка...все пак много ти благодаря за отделеното време и внимание...  bouquet

тази нова теми4ка е страхотна...

Здравейте на вси4ки които не познавам...и 4естито!!!

Аз да да се похваля..
в4ера бяхме на преглед...видяхме нашия бебок с тупкащо сър4ице...чувството беше невероятно...и съм много щастлива...а
тати плачеше като бебе... Grinning

целувам ви вси4ки!!! Hug


Общи условия

Активация на акаунт