Бебче в коремче силно рита, предрича ЯНУАРСКА радост то честита!

  • 11 696
  • 280
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 274
Малеййййй!Колко сте изписали , то аз докато се включа и ... По повод обезкосмяването , аз мисля , че не е много добра точно преди самото раждане . Първо , че те третират с йод и второ , ако имаш епизиотомия тези непоникнали косъмчета после къде ще поникнат ?! newsm78 Аз и двата пъти самичка се бръснех , но тоя път с това огромно чудо preggoще разчитам на мъжлето. Ето ви едно предложение за темичка : С тези огромни тумбачета , ще родим януарски юначета    или Януари , зима снежна - мама бебче гушка нежно .

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 19:43 от Djulichka

# 241
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте,
Филипа дано мъжа ти се върне бързо, и да няма нищо притеснително!!

Ира, относно размерите на бебето и мойто минали път го изкараха с термин 9 Януари, а аз съм с 24 Януари. Докотра хич не се притесни и каза че апратите дават отклонение, а и мъжлетата са с по-големички глави!! Мазнейкова и много добър специалист и аз съм се срщала с нея, понякога е малко джаста-праста да не ти прави впечетление.

За тоалета преди раждането, и предния път и сега ще отида на кола маска, макар че при мен не е задължително защото съм секцио, ама аз така или иначе ги махам, къде с кола къде с бръснача.

За болницата нищо не съм подготила още, мисля че е рано!!

Оххх и аз имам ужасни киселини, особено като хапна нещо тестяно или пикантно, аз лично пия сода за хляб.

# 242
  • Мнения: 60
здравейте момичета Grinning ама как вали сняг....аз като започна да пиша май все с тоя сняг ви занимавам Winkтези дни мойта мама ми беше на гости и направихме обиколка на бебешките магазини ,та се здобихме с няколко бодита,2 пижамки комплект за исписване(който е с някакво слонче-дали детенцето ми ще е тромавичко като слон Rolling Eyes) и разни други дреболийки,но най-важното е че си капарирах легло и обиколници !Шушони тоновете ми ги записват всяка седмица трае 20 мин. и си плащам ,Iramira не се тревожи ехографите имат отклонение от размера който ти дават!а интимния тоалет възнамерявам да си го направя в къщи с помоща на милото де Grinning

# 243
  • Мнения: 85
Илияна на Вава, предния път пак ли беше секцио? Защото аз с първото си детенце бях също секцио, бях си направила тоалета, и въпреки това те пак ме "обработваха", което направо ме вбеси. Но нали крайната цел беше важна,  Laughing та само стисках очите и си повтарях, че този ден ще мине. Мен най-неприятен ми беше катетъра. Едвам го издържах. Болката въобще не си я спомням.

Сега пак ще съм секцио и си знам урока. Само бебо да е добре, другото.... ignore2

# 244
  • Мнения: 980
ЗА ТОАЛЕТА МИСЛЯ АЗ САМА ДА СИ ГО НАПРАВЯ, И МОЯТ КОРЕМ НЕ Е ЧАК ТОЛКОВА ГОЛЯМ ЗАСЕГА НО ПО НАТАТЪК ЩЕ ГО ПРАВЯ БЕЗ ДА ГЛЕДАМ МАЙ Simple Smile

Мари рус, попитай пьрво в клиниката или някоя дама раждала вьв Франция преди да си направиш прическата. Аz живях дьлги години в Германия и пишех в "Родители в чужбина". Там ведньж стана дума zа прическите и много от жените бяха искрено учудени и каzаха, че при тях няма такова нещо Naughty

А иначе мен ме е страх да ида на кола маска,че да не станат контракции Thinking а иначе аz така или иначе ще опищя орталька Crazy

И една весела случка от мен. Една приятелка ме пита дали имам киселини. Аz отговорих "ми, не" и гледам умно  Rolling Eyes а тя ми вика "zначи ти е плешиво бебето"  Crossing Arms еееееййй, че се zасегнах.... мина седмица, докато ми мине и сега вече се смея Wink

# 245
  • Мнения: 1 325
МОИТЕ ЗАГЛАВИЯ СА
Януари ще си бъдем у дома щастливи с малки бебенци игриви!
Януари памперси ще сменяме, с радост наште бебенца ще гледаме!
Януари ще се появим с радост мама ще дарим!
Януарските мадами чакат малките си беборани!

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 19:17 от mari_rus

# 246
  • София
  • Мнения: 308
kokonka одеалцето е произведено в Испания от фирма Belpla, но нямат интернет сайт, за да го покажа. Иначе към него си има упътване в което много подробно е обяснено как точно се пере, кисне, изплаква и суши, защото е произведено по технология "нетъкан текстил". Та именно затова се замислих че не е добра идея сега да го бухна в пералнята както си мислех. Нека да мине изписването, да му направим сефтето и после, че няма да си играя да пера на ръка е почти на 100% сигурно.

А наистина снегът навън е разкошен. Направо приказка. Поне за малко София не изглежда толкова мръсна и кална.

# 247
  • София
  • Мнения: 56
Iramira, моят доктор ми беше казал ,че ехографите особена в по-късните месеци дават отклонение до 2 седмици.Той бе трябвало да знае, така че не се притеснявай.

Относно прическата,- за секцио трябва ли да я правя или не. След шестия месец прекратих обезкосмяването в тази област, че ми беше доста трудно заради коремчето. Сега не знам дали ще се справя сама , а не съм сигурна че и мъжа ми ще успее

И извинявайте за глупавия въпрос ,но с какво ще се облича бебчето- боди с дълъг ръкав и ританки- отгоре се слага гащеризон или нещо друго-  - за какво се ползват тогава камизолките и с какво спи бебчето. нЕЩО СЪВС ЕМ СЕ ОБЪРКАХ С ТЕЗИ СПИСЪЦИ. newsm78

# 248
  • Мнения: 1 325
TEDSAN, в смисъл че там не се изисква жената да е обръсната ли? аз също съм живяла малко в Германия в Мюнхен.Бях питала тук една родила позната и тя ми каза че, била си направила тоалета една седмица преди това и така е раждала, но незнам в моята клиника какви са им изискванията.

# 249
  • Мнения: 85
mari_rus, както винаги с няколко предложения!! Hug Всички са готини, но първото най-много ми допадна.  newsm10

# 250
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 879
Здравейте бременлинки. Рядко пиша, но редовно ви чета Wink
И аз имам много киселини и пийвам понякога Ранитидин. Моят АГ каза, че може,  но като чета май никоя от вас не пие нещо различно от сода newsm78

# 251
  • Мнения: 851
Момичета, днес бихте всички рекорди по писане  Joy
Така съм се смяла на суеверията, за които разказвате  hahaha Joy
Iramira: Мила, въобще не се притеснявай за размерите на главичката. Ехографите дават отклонения, а и все пак докторът на ръка поставя границите от къде до къде да мери и ако ръката  му трепне дори част от милиметъра дава сериозно отклонение. Така че хич не му се връзвай на приказките. Бебешора си расте нормално, а и без това главичките на бебетата растат по-големички.

Филип@: Мила дано бързо се оправи съпругът ти и скоро да го изпишат  Peace Praynig Баща ми преди 5 дни го вкараха в болница - откриха, че има диабет и сега е на инсулин  Sad На мен ми беше много кофти като разбрах - той винаги е бил толкова здрав човек... Но като спазва диети всичко ще е наред  Peace
За тоалета: аз ходя на козметик. Преди време чух, че не било хубаво да се ходи, но така и не разбрах защо  newsm78 и продължих да си ходя  Simple Smile Онзи ден бях на кола и мисля 2-3 седмици преди термина отново да отида. А и да ви кажа забелязах, че ми растат много по-бавно космите
А тоновете - те се слушат на отделен апарат около 20-30 минути, както Филип@ и Incadescent са писали. На нас онзи ден ни ги слушаха за първи път и всичко беше ОК  Grinning

# 252
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
За обличането на бебетата. Мартина я обличах както видях в болницата. Боди с дълъг ръкав, ританки, чорапки, блузка, но не от тези с връзките, а с копчета и гащеризонче. За разходка+космонавт. За спане-махам ританките, чорапите и блузката. И бебето мися да обличам така

# 253
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Благодаря ви момичета. Говорихме с доктора, че размерите са +- 2 седмици, но той ни е приятел и според мен се презастрахова, че да не се окаже нещо сериозно.
 Филипа, стискам палци татето да се оправи по-бързичко и да се прибере у дома.

# 254
Здравейте и от мен.
Филип@,много съжелявам за мъжа ти,дано се оправи бързо.
И аз мисля да си направя тоалета сама или с помощта на мъжа ми,защото хич не искам да разчитам на разни акушерки.Тук цял ден вали сняг и на мен ми е едно такова мързеливо.Някоя от вас дали знае някакво лекарство за киселини,което да става и за бременни.
Лек ден от мен
аз  си правя в 1чаша слагам 1кафеена лъжичка захар 1к.л-лимонтоз наливам малко вода разбърквам и добавям 1к.л-сода разбърквам и докато ври го пия на екс.оригвам се и съм ОК. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт