Откриха ми МИОМА!

  • 30 517
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 558
kalia77@yahoo.com, моля те, не плаши жената, най-малко от това има нужда сега. По-добре седни и прочети какво е 2 сантиметрова миома или питай някой доктор.

Има някакъв процент и злокачествени образувания (май беше около 2 или 10%) ...

0.5% е, т.е много много рядко, по-скоро го има на теория, отколкото на практика.

# 31
  • Мнения: 485
Благодаря на всички,които са ми отговорили...  bouquet
Лошото при мен е че имам постоянни болки и извънменструално кървене(леко ,по-скоро като зацапване),та затова не знам колко време доктора може да  наблюдава дали расте...все пак болката не е един ден.От направения преглед стана ясно ,че нямам някакво друго възпаление...сега чакам микробиологията да видим дали няма някаква патологична гадинка.
Имам и дискови хернии....стомахът ми е "скапан" от обезболяващи та не мога да вземам нищо ,дори Аулин.
Не ми каза точно къде се намира миомата,но сподели,че е до пикочния мехур и ме попита за проблеми с уринирането...а аз наистина напоследък доста често "ходя" през  час и се чудех защо ме наболява след като нямам бъбречна инфекция.От всичко-оказва се май,че понякога размерът на миомата не толкова важен колкото мястото на което се намира...

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 127
Момичетата са ти дали всевъзможни съвети... ShockedАз съвет немога да ти дам,но ти желая ,всичко да се оправи,възможно без операции. Hug
 За йода съм чувала ,че има лечебни свойства,аз бих опитала.

# 33
  • София
  • Мнения: 304
И на мен наскоро ми откриха миома 2х2 см, но ми казват, че засега нищо не трябва да се прави. Трябвало само да се седи два пъти в годината.
Едновременно с това имам и ендометриоза и сега започнах да пия Оргаметрил. Обаче откакто го пия, вече 12ден не ми спира цикъла и съм много притеснена. Моля някой ако може да препоръча добър гинеколог, специалист в тази област.

# 34
  • Мнения: 928
Здравейте Simple Smile
и аз съм с новооткрита миома, при профилактичен гинекологичен преглед. Пих противозачатъчни 4-5 месеца и според мен миомата се е появила или е нарастнала от това. В момента не пия и се надявам хормоналното ми равновесие да се възстанови  Wink
Не знам колко е голяма, не мога да се ориентирам от ехото, защото имам 2 снимки, на които са написани различни стойности. Гинеколожката ми каза, че трябва да се отстрани оперативно и аз ахнах. Започнах да разпитавам какво представлява обаразованието... наистина ли трябва да се направи операция веднага... толкова ли е спешно... Ето ги нейните отговори:
Миомата, в повечето случаи, е доброкачествено туморно заболяване ( на мен ми пуснаха тумор маркер, за да видят дали наистина е такова). Добре е миомата да се наблюдава и евентуално да се отстрани. Операцията не е спешна и за сега аз изчаквам. След около 10 дни съм на преглед и ще видим какво още ще ми кажат.
Лично аз не се притеснявам. Миоми се появяват при всяка 2-ра жена на възраст над 35 Simple Smile
макар, че имам още време до тази възраст  Hug
Що се отнася до билки - мисля да пия чай от бял равнец. Ако не ми помогне, то поне няма да ми навреди. Има логика в това за йода, миомите се образуват изцяло под влиянието на нарушеното хормонално равновесие  Peace

# 35
  • Мнения: 820
Приемането на високи дози йод може да е опасно за хора с определени заболявания на щитовидната жлеза. Да не говорим, че прекаления прием на йод по време на бременност може да предизвика кретенизъм у бебето.
Нямам нищо напротив да се пробва лечение с йод, но САМО след направна консултация с необходимия лекар.

# 36
  • Мнения: 556
Здравейте,
Разказвам историята си набързо. Откриха ми миома когато бях на 22 години - 2,2 см Х 2.7 см. Казаха ми да пробвам веднага да забременявам. Естествено последвах съвета. След около година започнаха болките и менструалните кръвоизливи. Всички лекари, при които ходех ме съветваха да чакам и да опитвам да забременея. Правиха си различни експерименти с препарати - хормонални. Пих и билки - кой каквото ми каже. Миомата имаше застой първите 3 години - после започна бавно да расте. Бебето не ставаше. Зачестиха кръвоизливите и накрая започнаха всеки месец. Беше страшно. Докато попаднах на една млада лекарка - случайно. И тя препоръча операция веднага. Намерихме (много трудно беше) добър опериращ гинеколог. При прегледа тя каза, че миомата за тези 7 години много се е враснала в матката и въобще не гарантира, че ще ми спаси матката. А миомата беше  7-8 см. (не много голяма), но на много кофти място. Периода от този преглед до операцията беше самия кошмар. Представете си само какво преживях.
Последва 3 часова коремна операция. И слава богу всичко е ок. Когато се събудих и ми казаха, че имам матка бях най-щастливия човек.
Та моя съвет е - да хубаво - булшинството от лекари така съветват. И вероятно са прави. Но гледайте това наблюдение да не продължава твърде дълго. В случая става дума за малка миома. Но ако започне да расте или бебето не става - просто действайте оперативно.
А извода, който направих за себе си, е че какво ще стане с една миома никой не може да каже. При всеки е различно. Ако нещо действа при някой - при друг не действа. Ако при едни пречи за бременност, при други не пречи. Една бременност с миома може да бъде и проблемна и безпроблемна. Това никой не може да го каже на 100 %.
Наблюдавайте стриктно тези гадини.

# 37
  • Мнения: 472
Моят съвет е е да не си правиш никакви експерименти. Най-добре отиди и на друг гинеколог. На мен ми казаха, че имам миомен възел, когато бях бременна в 8-мия месец. След раждането щял да се прибере и други глупости. Влачиха ме още 7 месеца след това и се оказа, че съвсем невинната миома всъщност е злокачествен рак. И аз търсих алтернативни варианти за не оперативно лечение, но те уверявам, че няма. Стискам палци при теб всичко да е наред и очаквам добри резултати. Успех

# 38
  • Мнения: 46 558
Adry, при теб е объркана диагнозата, съвсем друго е Confused

Надявам се вече да си добре и да нямаш проблеми  Praynig

... А миомата беше  7-8 см. (не много голяма) ...

Бая голяма си се води, малка е 1-2 см. При наблюдение през 6 месеца (както се следят жените с миоми) лесно се вижда, че расте, все пак не е станала от 2 до 8 см. за един ден.

За бременността, непредсказуеми са, но в повечето случаи им действа добре, в смисъл намаляват, при мен също беше така, от 7 см. стана 5 см.

# 39
Никол,
Знаеш ли какво е "миома"? Защо мислиш че са и сгрешили диагнозата?

http://www.puls.bg/issue/mioma_issue_321_part_1.html
Вероятно си чела това. На никоя жена няма да и е приятно да е в тези 0,5%, но ще е фатално за нея ако пропуснат този факт.

Глупаво е да имаш вяра повече на форумски мнения, отколокото на гинеколог. Не казвам, че трябва 100% да вярваш на някой, но училите имат повече знания и квалификация в тази област, отколкото тези като нас, дето си чешем езиците.

# 40
  • Мнения: 46 558
Да. Знам какво е - доброкачествено образование, за въпросните 0.5% съм писала по-напред в темата, ако искаш се върни и погледни  Wink Всичко, което съм написала е казано от лекари, включително и за случаите, в които казват, че е миома, а всъщност не е. Моята, когато беше 7 см. един професор от МД не ми я видя  Rolling Eyes как да очакваш от такъв да направи разлика м/у миома и тумор  Rolling Eyes 

# 41
  • Мнения: 472
Незнам дали ми е била сбъркана диагнозата или не, вече няма значение. От цялата дандания покрай мен разбрах, че почти всички полово активни жени имат папилома вирус, но тези с по-силна имунна защита се справят с него без да разберат, че са го имали. Аз като бременна съм била с по-слаба защита и уви разбрах, че го имам. Безхаберието и нелечението са довели до израждането му в злокачествен тумор, т.е. възможно е в началото да е било миома. За това казвам, че не трябва да се експериментира и за лечение на тази гад да се търсят бабини илачи, а да се вземат мерки навреме. Като препатила, моят съвет е момичето да се консултира поне с двама онколог-гинеколози.

# 42
  • Мнения: 556
Моят съвет е да търсите мнение на опериращи гинеколози - те са по-наясно с миомите. Тези, които са само на кабинети имат по-малко опит и дори по-малко знания (някои).

Общи условия

Активация на акаунт