С тези огромни тумбачета, ще родим ЯНУАРСКИ юначета!

  • 12 692
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Добър вечер!
Днес батко Георги беше най-щастливият - сладкарница (торта  + мляко с какао) и куклен театър (само малко се уплаши на Звяра от "Красавицата и звяра"  Mr. Green)
А сега трябва да правя нещо за вечеря, а ме мързи  Embarassed

Алекс ще раждам в Майчин дом, без уговорка, би ли ме включила в списъка, моля  Wink

# 76
  • Варна
  • Мнения: 974
Мари, мисля че Анна Никол Смит би ти завидяла за формите Mr. Green (дано не те обидя) изглеждаш адски секси на снимката!!!  bouquet

# 77
  • Мнения: 5 391
Мари, мисля че Анна Никол Смит би ти завидяла за формите
Жалко, че се спомина жената Sunglasses
Пишете и мен към ужасяващите се само при мисълта "секцио".Наистина много ме е страх Tired

# 78
  • Мнения: 1 325
  Laughing ИЛЯНКА, ТЯ И БРЕМЕННОСТТА ПОМОГНА НА ФОРМИТЕ МИ Laughing И ПРЕДИ СИ ИМАХ НО НЕ ЧАК ТОЛКОВА ГОЛЕМИ Grinning ЗНАМ , ЧЕ ЖЕНИТЕ С ГОЛЯМ БЮСТ ТРЯБВА ДА ПОЛАГАТ ПОВЕЧЕ ГРИЖИ ЗА ГЪРДИТЕ СИ ПО ВРЕМЕ И СЛЕД РАЖДАНЕТО!АЗ УЖ ПРАВЯ ЕДНИ УПРАЖНЕНИЯ С ГИРИЧКИ И ГИ МАЖА С РАЗНИ ЛОСИОНИ НО ЩЕ ВИДИМ!ПЪК И НАЙ ВАЖНОТО Е ДА РОДИМ ЗДРАВИ ДЕЧИЦА ДРУГОТО СА БЕЛИ КАХЪРИ.
ОТНОСТНО СЕКЦИОТО ТОВА ВСЕ ПАК СИ Е ОПЕРАЦИЯ!КАТО МОЖЕ ПО ЕСТЕСТВЕН НАЧИН НЕРАЗБИРАМ ЗАЩО СЕ ПРАВИ СЕКЦИО Thinking ЕСТЕСТВЕННО КОГАТО СЕ НАЛАГА И Е ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ ДА!НО ЗДРАВА ПРАВА ЖЕНА ДА ИСКА СЕКЦИО ТОВА НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА!АЗ ПО ПРИНЦИП СЪМ С ПО ТЕСЕН ТАЗ НО СЕ НАДЯВАМ , ЧЕ ТОВА НЯМА ДА Е ПРОБЛЕМ!
МАМИТЕ КОИТО СА СЕКЦИО ДА НЕ ВЗЕМАТ ДА СЕ ОБИДЯТ!ДА УСПОКОЯ И ТЯХ , ЧЕ НИЩО НЯМА ДА УСЕЩАТ ПО ВРЕМЕ НА ОПЕРАЦИЯТА, НО ПОСЛЕ ЩЕ Е МАЛКО ЗОР АМА ЗА ДЕЧИЦАТА ВСИЧКО СИ СТРУВА Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 19:29 от mari_rus

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
  Laughing ИЛЯНКА, ТЯ И БРЕМЕННОСТТА ПОМОГНА НА ФОРМИТЕ МИ Laughing И ПРЕДИ СИ ИМАХ НО НЕ ЧАК ТОЛКОВА ГОЛЕМИ Grinning ЗНАМ , ЧЕ ЖЕНИТЕ С ГОЛЯМ БЮСТ ТРЯБВА ДА ПОЛАГАТ ПОВЕЧЕ ГРИЖИ ЗА ГЪРДИТЕ СИ ПО ВРЕМЕ И СЛЕД РАЖДАНЕТО!АЗ УЖ ПРАВЯ ЕДНИ УПРАЖНЕНИЯ С ГИРИЧКИ И ГИ МАЖА С РАЗНИ ЛОСИОНИ НО ЩЕ ВИДИМ!ПЪК И НАЙ ВАЖНОТО Е ДА РОДИМ ЗДРАВИ ДЕЧИЦА ДРУГОТО СА БЕЛИ КАХЪРИ.
ОТНОСТНО СЕКЦИОТО ТОВА ВСЕ ПАК СИ Е ОПЕРАЦИЯ!КАТО МОЖЕ ПО ЕСТЕСТВЕН НАЧИН НЕРАЗБИРАМ ЗАЩО СЕ ПРАВИ СЕКЦИО Thinking ЕСТЕСТВЕННО КОГАТО СЕ НАЛАГА И Е ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ ДА!НО ЗДРАВА ПРАВА ЖЕНА ДА ИСКА СЕКЦИО ТОВА НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА!АЗ ПО ПРИНЦИП СЪМ С ПО ТЕСЕН ТАЗ НО СЕ НАДЯВАМ , ЧЕ ТОВА НЯМА ДА Е ПРОБЛЕМ!
МАМИТЕ КОИТО СА СЕКЦИО ДА НЕ ВЗЕМАТ ДА СЕ ОБИДЯТ!ДА УСПОКОЯ И ТЯХ , ЧЕ НИЩО НЯМА ДА УСЕЩАТ ПО ВРЕМЕ НА ОПЕРАЦИЯТА, НО ПОСЛЕ ЩЕ Е МАЛКО ЗОР АМА ЗА ДЕЧИЦАТА ВСИЧКО СИ СТРУВА Simple Smile

Абсолютно съм съгласна  PeaceАз с тесен таз родих вече две децата и второто за моята структура си беше доста едричко.3700 гр. 3 часа след раждането ставах и се разхождах без проблем.
Пожелавам на себе си и на всички леко раждане  Peace

# 80
  • Мнения: 1 215
Честит рожден ден и от мен на Морги и Ангелче! Да сте живи, здрави и много щастливи!!! newsm59 newsm59

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Честит празник и на Ангелче!

С този Магнерич и гинипрал ме накарахте да се замисля - хем явно трябва да се спре по някое време, хем пък аз искам да родя след Нова година, а това си е почти на термина..Абе каквото стане в крайна сметка, но дано поне не е по празниците точно..

Аз днес изгладих всичко /с малка помощ от мъжа ми Grinning/, подредих в шкафа, купих памперси, бибки и подобни. Още малко неща ми останаха и съм готова. Варненки, превръзки за родилки има в гаражите за памперси на Колхозния пазар. Купих си един пакет, ще видим дали ще върши работа.

Хайде лека вечер, да спите спокойно  Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 408
ДАБЪР ВЕЧЕР



ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ

Гледам, че си говорите за секциото и за нормалното раждане- мен ме е страх и от двете ако трябва да съм честна  Embarassed Ама съм повече за нормалното раждане, ако имаш избор разбира се.
Сетих се да ви питам в тези студове с колко топла вода се къпете, защото са ми казвали , че не е добре да е много топла ама аз не го спазвам това много   Whistling
ЖЕЛАЯ ВИ ПРИЯТНИ СЪНИЩА  Hug

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 21:42 от L_A_L_K_A

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Честит празник на Морги и Ангелче!!

Присъединявам се към хубавите пожелания, които са ви отправили момичетата   bouquet

А аз нито Магнерич нито Гинипрал съм пила ... въобще нищо.
Така че нямам и какво да спирам  Crazy

Коконка, благадаря за инфото за кърменето!
А в какви съдове се съхранява във фризера кърмата? Специални ли са? И после как се размразява? На течеща гореща вода ли?
Аз имам помпа за кърма, електрическа и на батерии е. Обаче и идея си нямам как точно действа  Embarassed т.е. какво е усещането, как точно се слага на гърдата ...
Така да се ми далечни тези неща ...
Смятам, че ще си дойде с времето  Blush

Албена, вярно магазина Дибо в Пловдив е доста забит и труднооткриваем. И ние доста се лутахме докато установим, че това всъщност не е фирмен магазин, а обикновен магазин за мебели, където има две-три креватчета Дибо.

# 84
  • София
  • Мнения: 408
Попаднах на един интересен сайт. Ето и вие да го разгледате има интересна информация
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1272206737

# 85
  • Мнения: 145
 newsm59 Морги и Ангелче!!! Много здраве, щастие и топлина!

И аз не пия никакви лекарства. Болки нямам, въпреки, че ми се получават едни втвърдявания от време на време, но нищо сериозно.
Мен Не ме е страх от раждането, само, че съм малко против секциото, защото процеса по възстановяване после е по-дълъг. Операция е, а не е като да си родиш от там от където Господ е отредил.  Laughing Аз съм ЗА вагинално раждане и евентуално епидурална упойка  Peace
Дрешките ще ги пера непосредствено преди празниците, все пак термина ми е 17.01 и ми се иска да са свежи.
Сега съм на вълна кърмене и се ровя доста често из форума кърмачки и бих препоръчала на мамите които още не са се ориентирали за помпи АМ и всичко останало, просто да хвърлят по едно око там, защото там мамите всичко са си описали, какво са ползвали, доволни ли са, абе информацията е ЗЛАТНА
Мари.... изглеждаш много добре на снимката!!!
Приятна вечер на всички, аз отивам при  luvbed
Лека нощ

# 86
  • Мнения: 256
Честит Рожден ден на Морги и Ангелче! Желая много здраве и щастие както на вас, така и на семействата ви.

Аз да се похваля - днес сглобихме креватчето, сложих матрака, чаршафи, обиколниците, толкова е сладурско, че чак умирам от яд, че не мога да си намеря зареждачката на апарата да ви го покажа. Но се надявам, тази седмица да изкочи отнякъде. Нали се местихме и още не сме много наясно кое къде сложихме в бързината.

Относно вагиналното раждане и секциото - бъдете сигурни, че това не е въпрос на личен избор и лекарите най-добре преценяват кое е подходящо за майката и бебето. Няма гаранция, че след нормално раждане възстановяването е по-бързо. Аз родих нормално дъщеря ми, направиха ми епизотомия, зашиха ме и като ми свалиха конците всичко се отвори все едно не е било шито. Изчакаха 4-5 дни ужким да се затворят "ръбовете", както те казаха, и под пълна упойка и изрязаха отново, зашиха отново и още 10 дни този път с конци. Възстановяването ми беше по-дълго от секцио със сигурност, отделно ме третираха всички като нормално родила и всяко сядане на криво предизвикваше погледи накриво, все едно съм някаква глезла. Някои от вас може би знаят за какво говоря, други може би ще разберат, за всеки случай не го пожелавам на никого.
Само сега на ме карайте да казвам коя болница софийска е това, че доста от вас ще раждат там.

Ханна, кърмата се съхранява в специални пликчета-контейнери, има ги на Авент, много да популярни.

Желая успешна седмица на всички с повече усмивки и по-малко килограми и нерви.

# 87
  • Мнения: 68
Здравейте мадами,
4естито на рожденни4ките! С пожелание за усмихнати бебенца и празници!
Валя- блазе ти за креват4ето- страшни сте направо:)
Колкото за инфото от курса по кърмене- радвам се, 4е ви е било полезно. 4естно да си кажа, ако не беше този гест диабет, въоб6те не бих се замислила и бих минала директно на режим. Софито наддаваше по 1.400кг- 1.600кг на месец на режим през първите 6 месеца, когато я кърмех в смисъл не бих експериментирала. След вси4ко, което 4ух и 4етох по тази тема, се оказа, 4е кърменето на режим е доста по-лесен вариант в смисъл кърмиш 7 пъти на ден първия месец, докато при кърмене на поискване държат на мин 10, е може и 8 пъти, но е желателно 10 и то за неопределен период. С две думи открих Америка и аз:)
Мари- определено можем да те номинираме за най-секси mom-to-be, със сигурност има и други секси мами, но явно са по-срамежливи:) Искрено ти завиждам за формите, особено пък като си погледна моето шкембе, седнала ли съм- и хоп тумбака се разплува на коленете ми, 4е 4ак ми и тежи:)
Направо не мога да се понасям ве4е, заради диабета, имам околоплодни води в пове4ко и съм страшна гледка с огромен тежащ корем, а и на вси4ото отгоре от септември месец съм ка4ила само половин килограм, а ина4е корема ми расте сякаш с 4асове.
Весела седмица!

# 88
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ханна, кърма можеш да съхраняваш в доста неща, различни от контейнерите на Авент, доста скъпичко излиза в тях. В стерилизирани бурканчета от пюре, в стерилни шишенца за урина-в аптеките ги има в най-различни мл и са стотитинки, доста място спестява и в пликчетата за кърма, май Плейтекс ги произвеждат сега, виж в Данет. Колкото до размразяването-на стайна температура най-добре, в никакъв случай не в микровълнова, евентуално за спешна употреба-на водна баня

Приятна седмица!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Добро утро!

Това е нашата Усмивка!! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243744.0

ЧЕСТИТО! ДАНО ГОСПОЖИЦАТА БЪРЗО ДА НАДДАВА!  Praynig

Писах на едно от момичетата, и ми потвърди че е нашата Усмивка! Засега всичко било наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт