Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 17

  • 40 297
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 447
Анче, украси със сметана и ще спасиш положението!

Тя до там е украсена, но исках да направя едно лъвче на тортата  Cry А вчера турИх последното си брашно за тоз марципан  Confused

Не мога да разбера защо стана така... какво съм сбъркала и изобщо мога ли да спася това тесто и в крайна сметка да направя нещо.... Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 1 069
Нямам опит с марципана, за това не мога да ти помогна - трябва да дойдат майсторките. Аз си купих готова маса преди време и така и не направих този Марципан. Нямам идея. ЕТО ГУШАНКА Е ТУК И ЩЕ ТИ ПОМОГНЕ. УСПЕХ

А нишесте имаш ли?

# 212
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Анче, украси със сметана и ще спасиш положението!

Тя до там е украсена, но исках да направя едно лъвче на тортата  Cry А вчера турИх последното си брашно за тоз марципан  Confused

Не мога да разбера защо стана така... какво съм сбъркала и изобщо мога ли да спася това тесто и в крайна сметка да направя нещо.... Rolling Eyes

Здравей! Hug

Преся ли захарта - непресятата захар може да направи проблеми. Изчака ли тестото да изстине? Ох, късно е за тези въпроси. дай да видим как може да оправиш положението... newsm78
Имаш ли сухо мляко? Ако да, пробвай да сложиш и да омесиш докато стане като пластелин. Това сега ми дойде на ума, но според мен може да помогне. Thinking

ПС: Затова е хубаво фигурките и украсата да се правят предварително.   bouquet

# 213
  • Мнения: 2 956

Първият път като правих Варна-та имах същия проблем. Разтече се, лепкаше ужасно. Но упорито месих докато....отиде към 1,3кг пудра захар...и стана  Peace Ако все още не си го изхвърлила мисля,че може и да се получи с повече пудра.  newsm78

# 214
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А да, ако нямаш сухо мляко, отдели малко от тестото и опитай да омесиш с още пудра захар.

Сега се чудя - защо си правила 2 дози, а пишеш че искаш да сложиш само левче?  newsm78 Една доза стига и дори остава за направа на голяма тортата с покриване и фигурки...

Така че отдели само толкова колкото ти трябва и доомеси. Peace

# 215
  • Мнения: 4 447
Всичкото тесто беше изстинало. Имам и сухо мляко и малко нишесте - ще го сложа и ще меся ли меся да видим какво ще стане.
А колко време трябва, за да стане фигурката твърда?

Направих две дози, за да направя едно по-голямо ЛЪВче с корона  Rolling Eyes

Отивам да меся и после ще ви кажа.  Rolling Eyes


Изключително много ви благодаря!!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 216
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Всичкото тесто беше изстинало. Имам и сухо мляко и малко нишесте - ще го сложа и ще меся ли меся да видим какво ще стане.
А колко време трябва, за да стане фигурката твърда?

Направих две дози, за да направя едно по-голямо ЛЪВче с корона  Rolling Eyes

Отивам да меся и после ще ви кажа.  Rolling Eyes


Изключително много ви благодаря!!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Хаха - тече ми носа и не виждам добре Wink Аз наистина прочетох лЕвче!

Сега, ако искаш да ядете фигурките, не слагай нишесте, опитай първо със сухото мляко.

Ами зависи колко голяма е фигурката  ама поне ден и трябва за да изсъхне!

# 217
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Анче-Мамче, успех, дано се получи!!! Много инфарктна ситуация...

adi_5 , чудесна торта! Фен съм на жълтия цвят, а ти така си изпипала дребните детайли! Надписът с какво го направи?

# 218
  • Мнения: 6 243
Анче-мамче, дано да успееш, но и аз като Нат съм на мнение, че фигурките от марципан "Варна" имат нужда от поне ден, за да изсъхнат. Малко е притеснително това, че на теб ти трябва за 4 часа днес.

За всеки случай помисли за алтернативна украса. Например - пластмасова фигурка на лъвче  Wink

# 219
  • Мнения: 3 861
Тортата стана!!!
След купища премеждия(и двата ми миксера сдадоха багажа), бърках маслен крем на ръка Sick и нямах с каквода си разбия сметаната за украса и мазах с течен шоколад..., но като изключим каръка стана.
А народа каза, че е много вкусна, аз така и не я опитах,  но ми беше много кеф като гледах как другите лапат  Grinning

По-късно ще пусна и снимки

# 220
  • Мнения: 452
Ето и от мен една Барби за рож.ден на една приятелка на дъщеря ми.
Аз май напоследък само такавя торта правя.

 

# 221
  • Мнения: 188
sladka hapka,
postata ti e palna........
zdr, imampat do sf sledvastata sedm, no ne znam otkade se kupuva, a i mai ima barzo iloi bavno sahnesta, a az ne sam rabotila s nito edna ot 2te! vednaz si pravih varnata, dovolna sam, no ne mi se zanimava! a vkusa na gotovata masa , ne me pritesnjva! iskam da j probvam! pishi otkade se kupuva, kolko max ili min trjbva da kupim i dali oste njkoi iska!
pozdravi,
alex

# 222
  • Мнения: 371
Включвам се набързо, за масите аз искам 0.5кг. бърза 1.5кг. бавна, ако е удобно, от Сандански съм, ако това има значение Wink

# 223
  • Мнения: 3 927
diancheto, включвам те и теб, но за бавносъхнещата станаха общо 5 кг (с твоите). Имам питанка към Bambinkamalinka дали е съгласна само на 2 кг?
И аз се включвам с 0,5 кг съхнеща.....

                               съхнеща        несъхнеща
Bambinkamalinka      1 кг                  2,5 кг
Narina                       0,5 кг               1 кг
diancheto                  0.5 кг               1.5 кг
Taneto                       0.5 кг
                 общо:     2.5 кг                5 кг

Калкулаторът на Еконт Експрес показа за 2 кг от Варна до Сандански 7,20 лв доставка.

# 224
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
С Български пощи доставката пак е за около 24 часа и е значително по - евтино Peace

Общи условия

Активация на акаунт