Отговори
# 15
  • Мнения: 90
 Благодаря ви за подкрепата момичета,   bouquet
Aquariel, приеха ме в болницата, защото имах ужасно главоболие с повръщане. Така и не ми стана ясно какво го е предизвикало. Там обаче ми спряха Магнерота и сега имам ужасни контракции. Днес ходих при гинеколога и той ми каза, че шийката на матката ми леко се е скъсила.
 Искам да ви питам на вас като ви правят контролни изследвания на кръв и урина какво точно ви изследват?  newsm78 На мен днес ми изследваха само хемоглобина и един компонент на урината, който не можах да разчета. Останах с впечатление, че са ме претупали. Thinking

# 16
  • Мнения: 0
Ясмина,  аз съм на фетална ехокардиография в сряда вечерта. Нямам много представа какво представлява, но като мине прегледа ще ти кажа.
Поздравления за хубавата темичка, а оформлението е страхотно.  newsm51

# 17
  • Мнения: 200
neddi11 мила радвам се че си добре сега, сигурно е било ужасно Sad Важното че ти е минало това главоболие.
Ми на мене доки ми пусна доста неща кръв и  урина ама и аз не ги разбирам, за това питах и в предишната тема. newsm78 Ама ако имаш доверие на лекарката си не се притеснявай, така е прецинила Simple Smile

# 18
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Неди добре , че си добре вече .
Изследванията , които ми пускат са за хемуглобин, антитела, кръвна захар и нещо в урината .
Но пък предния месец не ми пускаха никакви. 

# 19
  • Мнения: 0
neddi11, за мое успокоение си правя всеки месец пълна кръвна картина, утайка и урина, независимо че ги плащам. Само във втория месец ми бяха с направление от здравната каса. Но така аз си следя какво ми е състоянието. Този път излезе, че хемоглобина ми е паднал под нормата, но за сега не е фатално.

# 20
  • Мнения: 200
Аз пък съм си правила 2 пъти за 2та триместъра, може би ако не се чувствах добре тогава щях да си правя всеки месец, ама щом доки не ми казва и аз не го правя.  Flutter

# 21
  • Мнения: 116
 Да се запиша и аз в новата темичка. ЯСМИНА, поздравления. Оформлението е страхотно както винаги.      smile3525
 
  Интернета тук е страшен, нямам думи. Направо се изнервям, колко е бавен.
  
  neddi11, на мен ми правиха изследвания миналата седмица на урина - белтък и седимент, както и изследване на кръвта  /12 съкращения са и не всички разбирам/ и кръвна захар. Ако искаш ще ти ги напиша като съкращения какво са ми правили и да сравниш с твоите.

# 22
  • Мнения: 19
пу и аз на първа страничка.

Поздравления отново  за Ясмина .

недди  радвам се  че вече си по - добре

Недди и на мен днес ми пуснаха същото като  при теб, но това определено   не е ПКК. Само  хемоглобин и урина и аз не си  разчетох резултата от урината, попитах " любезната лаборантка" съответно получих отг  от който  нищо  не разбрах, но следващия път ще питам док . Само  разбрах че хемоглобина ми е 114 при мин. 120. Малко ми  е паднал. Ще го питам и  затова.

# 23
  • Мнения: 116
Само  разбрах че хемоглобина ми е 114 при мин. 120. Малко ми  е паднал. Ще го питам и  затова.


   Не се притеснявай за хемоглобина. сега отварям изследванията ми от миналата седмица. Значи моя е 107  L  g/l  , при норми <110 - 170> . Специално питах доки за това и тя каза, да не се притеснявам изобщо и продалжи обяснението си с мед. термини, които не помня. Моята приятелка пък е влезнала да ражда с хемоглобин 99 L g/l. Tака, че споко. Все пак си се консултирай с твойто док, за да се успокоиш

# 24
  • Мнения: 4 306
Аз не съм съгласна, че хемоглобин под долна граница не е проблем. При повечето случаи, хемоглобинът пада в трети триместър, а ние сме във втори. Анемията при майката може да се задълбочи, особено ако има кърмене след това.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!
Ясмина благодаря за прекрасната тема   bouquet !!!Да ви се похваля-днес бях при Док.Всичко с беба е ОК.Главичката и е 55мм и тежи около 650гр  Shocked .Голяма като мама и тати  Joy        Heart Eyes !!!Много съм щастлива че я видях.Вече си мисля за мига,в който ще я гушна и нацелувам  Heart Eyes .
Това е от мен за сега .Лека вечер на всички   bouquet !!!

# 26
  • Мнения: 70
Привет мамчета  Hug

Страхотна нова темичка. Ясмина, поздравления!!!

И аз съм чувала за тази фетална ехокардиография, но в коя седмица точно се прави?
А след 22 седмица прави ли се друга ФМ?

neddi11, радвам се че вече си добре. За изследванията, на мен досега от ЖК са ми пускали 2 пъти пълна кръвна картина и урина, а миналата седмица и в болницата още един път няколко показателя от кръвната картина и урина също. Понеже ми е паднал хемоглобина на 105, док ми каза да пия Малтофер 2-3 седмици и след това да си направя контролно само хемоглобин. Така и ще направя.
Хубава вечер

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 21:04 от Bibobibo

# 27
  • Мнения: 4 306
SUNI_22 , много ви е голяма момата Grinning Браво! Добре я гледаш Wink
Аз като ходих при д-р Марков в 19-та г.с ми каза, че ме иска след 6 седмици. Но не знам дали това има общо с феталната ехокардиография.
Bibobibo, възможно е хемоглобинът да не се вдигне веднага. Трябва време на организма за да възстанови запасите в железните депа и тогава да се вдигне стойността на хемоглобина.

# 28
  • Мнения: 70
*vera, на мен хемоглобина ми падна за 2 седмици. Толкова е разликата между двете изследвания. Според мен причината е в храненето, първата седмица я изкарах с ентеровирус на солетки и препечени филийки, а втората - в болницата. Да ви кажа в болницата доста се грижат бременните да не напълнеят  Laughing
Та затова сега си мислех, че с повечко месце (както си хапвах преди) и с Малтофер-а, бързо ще вдигна хемоглобина.

# 29
  • Мнения: 410
ето ме чак сега.днес цял ден по разходки и ресторанти Mr. Green.сега направо лягам.ясмина темата е супер  bouquet.лека и до утре.

Общи условия

Активация на акаунт