През ЮЛИ няма да сме на море, но пък ще гушкаме бебета в ръце :)

  • 11 239
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 137
Аз на килограми съм си същата. Но панталоните ми стягат. Сутрин нямам коремче, но до обяд вече съм се подула, а вечер съм си вече истинска бременлийка Laughing
Но гърдите още не щат да растат Rolling Eyes

# 256
  • Мнения: 13
Може ли по време на бремеността да се спи по корем?
Ако така ви е удобно, защо не? Бебето е надеждно защитено от околоплодната течност. И все пак, това не се препоръчва през последните месеци на бремеността.
А и тогава коремът на жената нараства доста и единственият удобен начин за спане е в странична поза.
Може ли да се къпете с гореща вода?
Не, горещата вода може да предизвика кръвотечение или контракции. Затова се обливайте с по-хладка вода.

Момичета май има доста фенки на спането по корем и май не можете да спите така защото ви болят гърдите , а моите не ме болят , даже изобщо не са наедряли а напротив , следствие на това че свалих 6 кг. Само дето зърната ме дразнят . Но аз исках да питам дали ще навредя по някакъв начин на бебо ако спя по корем ?
Колкото до къпането с гореща вода , мен доки ме предупреди още на първия преглед . Лошото е че аз винаги се къпя с вряла вода , дори лятото и след прегледа пробвах да се изкъпя с не толкова гореща  и вместо да изляза освежена от банята , излязох вкочанена , просто не мога . Много се надявам че като организма ми е свикнал отдавна с къпане с много гореща вода , сега няма да навредя на бебо. Тва последното май е тъпо , защото той организма ми и с цигарите беше свикнал ама ........................

# 257
  • София
  • Мнения: 5 569
Патишонка, да, по принцип за повечето теми, които възникват във взаимоотношенията между мъжете и жените, съм съгласна, че е добре за нещата да се говори и те да се обсъждат максимално директно.... Обаче по въпроса за сватбите съм консерва и мисля, че по стара традиция мъжът е този, който да се осмели да направи предложение по съответно подходящ начин... и няма нужда дамата на неговото сърце да го инструктира... Между другото ми се стори, че си ми леко разсърдена за реакцията и по този повод ми се иска да уточня, че съм си позволила да се изразя в хумористичен стил, тъй като бях останала с впечатление, че стилът ми ти е сравнително познат... Но... тъй като ме приемаш по-буквално от очакваното, моля да ми бъде простена фриволността на изказа... Няма да се повтори.

Ивонче, пропуснала си Емзи от списъка за срещата.

Аз с тази бременност не съм качила никакви килограми към момента. Колкото си бях преди да забременея, толкова съм си и сега... И аз отказах цигарите, така че това май няма връзка...  Обаче независимо, че килограмите ми са същите, си имам мъничко коремче...  Simple Smile

# 258
  • непостоянно
  • Мнения: 981
................

Ивонче, пропуснала си Емзи от списъка за срещата.

..............


Да бе ooooh! Голяма съм патка Blush

# 259
  • Мнения: 6 390
Вижте сега,
кажете си днес кой колко е повръщал, и да си лягаме вече  Mr. Green

# 260
  • Варна
  • Мнения: 289
Вижте сега,
кажете си днес кой колко е повръщал, и да си лягаме вече  Mr. Green

Няма начин някои сме на работа   #Cussing out

# 261
  • София
  • Мнения: 334
Вижте сега,
кажете си днес кой колко е повръщал, и да си лягаме вече  Mr. Green

Ели, ти вече ме разби  Laughing Ама тъй като до спането ма още доста време, да споделя това, което ме вълнува.
За спането по корем - обикновено сутрин лежа и дремя така. Напоследък съм се изхитрила да се поизвъртам леко надясно, като сгъвам десния крак и така се подпирам и на коляно... Сложно прозвуча, ама не е като йога упражнение Wink Така не си притискам коремчето.
Иначе аз все си мисля, че имам коремче, но равносметката е следната: сутрин мога единствено аз да си го видя Wink По обяд "набъбва", а вечер направо се подпухва предимно заради храносмилателните проблеми. Е, вечер наистина си имам, но се чувствам като футболна топка, чак ме боли корема от подуване и сядам мнооооого внимателно.
Засега се мажа с овлажняващо мляко за тяло на Леокрема - много добре ми овлажнява кожата, но пък ми мирише неприятно и като свърши, ще пробвам нещо друго.
Знаете ли, в съседния форум (за май или за юни беше) дадоха линк към видеоклипче на една мама. То всъщност е съставено от снимки на мамчето в профил в различни седмици от бременността. Много ми беше интересно да видя как коремчето расте, а накрая показаха и едно прекрасно бебче на ръце Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 2 762
Патишонка ми при мен всичко е ОК-не повръщам, не ми се гади.Тази седмица имам зверски апетит-темата са купешки банички и кашкавал.Дано скоро мине Grinning.Почнах си консултациите при единчичко доктор, който няма хубав видеозон, даже няма собствен кабинет, а ме преглежда в отделението в болницата.Вулгарен е и е доста прям. Но на мен ми харесва защото знам, че е супер специалист и ще ме съветва все полезни неша.Мен мама ме е родила даже и без грам видеозон, така че не се вманиачавам.Пия си всякакъв чай, който ми е по вкуса, хапвам си плодове и банички и си чакам юли месец.Пътувам яко, другата седмица защитавам дипломна работа и така.
Много приказвам май. Sunglasses
Ти как си-разкажи как минава при теб.Сега в Бургас или в София си. Надеявам се да е наред всичко.
Желая на всички всичко най-хубаво.  bouquet Hug

# 263
  • Мнения: 2 660
Вижте сега,
кажете си днес кой колко е повръщал, и да си лягаме вече  Mr. Green

 Joy Ами за протокола тогава - аз не съм.

Peaches, останах с впечатление, че перефразираш моето мнение и се учудих, че си го разбрала съвсем противоположно. Сега разбрах какво имаш предвид. Е, лошо няма - няма общовалидни рецепти Grinning Всички хора сме различни и е важно са намерим индивидуалния си начин отношенията ни в семейството да вървят добре  Wink

# 264
  • Мнения: 2 171
Абе мацки, какво ви става Joy. Аз спах 3 часа, ставам и какво да видя, тук бури бушували ooooh!. Мир и любов, моля ви Peace. Извинения за хормонален дисбаланс не се приемат Naughty. Шегичка, ей, сега да не се засегне някой Hug.

Белинда, ние пък в старата отчетна не сме спорели, или поне аз не помня, нито за кърмене нито за нещо друго Laughing. Уважавахме си правото на избор Peace. Много се надявам и тук да е така. Готина компания сме се заформили и ще ми е кофти ако започнем да се джавкаме за глупости.

Хайде, няма ли още някой да се престраши за срещата? Помня, че една мацка писа че е от Павлово и мястото я устройва, но забравих коя беше и дали е от тези, които казаха, че ще дойдат Embarassed.
Утре трябва да звънна на Саксофончето да й кажа последно часа на срещата - 11.30 остава, нали?

# 265
  • Мнения: 223
Добре, че си поспах, та са се укротили страстите сватбофобски  Simple Smile Това в кръга на шегата, че всички сме хормонално небалансирани, а не само някои  Hug

За къпането с гореща вода - и аз пробвах да се къпя с по-хладка. Като не мога да се затопля и температурата на водата като ми е дори съвсем малко по-ниска от обикновено получавам контракции.  И затова си продължавам да се къпя както досега с доста топла вода и изобщо не ми е зле да чукна на дърво. Не оспорвам, за горещата вода, просто ми е ниско кръвното и не пия нито кафета нито нищо, единствено ежедневния топъл душ ме събужда и разсънва сутрин и не мога да се лиша от него.

# 266
  • непостоянно
  • Мнения: 981
.....................
Хайде, няма ли още някой да се престраши за срещата? Помня, че една мацка писа че е от Павлово и мястото я устройва, но забравих коя беше и дали е от тези, които казаха, че ще дойдат Embarassed.
Утре трябва да звънна на Саксофончето да й кажа последно часа на срещата - 11.30 остава, нали?


mirindadimi писа, че е от Павлово и й е удобно за среща в "Рагаци", но... от тогава се спотайва и не казва ще дойде ли, няма ли... newsm78
Часът си остава 11.30 Wink

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 18:32 от Ивончето

# 267
  • Мнения: 13
все забравям да питам , забелязал ли е някой от вас колко са му левкоцитите като сте си правили кръвна картина защото на мен досега 3 пъти са ми взимали кръв и трите пъти ми бяха високички . При вас как са момичета ? Това нормално ли е при бременност или не е ? а и още нещо , някой от вас да си е мерил температурата защото аз пт време на време имам 37,2 и също не знам дали е нормално , по принцип такава температура означава възпалителен процес, ама знам ли как е при бременност .

# 268
  • Мнения: 782
danibon , моите левкоцити са 7.1, а на самото изледване пише, че референтните граници са 4.4 - 11.3 newsm78 според мен не е нормално ако имаш над 11.3, ама аз не съм доктор! Защо не попиташ своя доктор?
А относно температурата , моят лекар ми каза че е нормално , затова коремчетата на бременните са топли  и по  принцип им е горещо ... нали по време на овулация, телесната температура също се покачва, но това не значи че сме болни Simple Smile

# 269
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, аз май все по-малко време за форумчето имам:( Толкова много работа, толкова много тичане, ужас просто!
Вие доста сте изписали, ще гледам в неделя да наваксам с четенето.
Чакам с нетърпение да дойде края на другата седмица и да отдъхнем малко покрай празниците:)
За срещата в неделя - имам огромно желание да дойда и да се запознаем с мамите, които отидат. Поканена съм на рожден ден от 13 часа, доста нестандартно време, но ще опитам да намина за час. Не съм 100% сигурна дали ще успея, но ще се радвам да се видим. Ако не, надявам се януари да има нова среща:)
Аз следващата седмица съм на лекар и нямам никакво търпение вече. Вече съм в 9та седмица, все още никакви симптоми! През по-голяма част от времето се радвам, но понякога се притеснявам от тази тотална липса на симптоми! Първите седмици поне гърдите ме боляха, сега и това спря. Дано всичко е наред!
Хубава вечер на всички и до скоро:)

Общи условия

Активация на акаунт