След Лио и аз да се самопорицая публично...

  • 6 478
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 228
Цитат на: sunshine3
Скорошно оздравяване на Алекс! newsm10


Благодаря! Grinning

# 46
Първо да ти кажа, че ти съчувствам много, за това, че се е стигнало при вас до антибиотик! Мисля, обаче че няма за какво да се самообвиняваш!
Второ по повод:
Цитат на: Vache
Иначе в рибомунила има същите бактерии като в респивакса...

Ти сигурна ли си в това?
 Аз не съм чела листовката на Рибомунила и Респивакса, за да ги сравня, но по съвета на педиатърката, която лекува децата ми давах на малката Бронховаксом. Според докторката Бронховаксома и Респивакса имат еднакъв състав, но Брохноваксома е по-пречистен и става за деца под 3 години(ако не се лъжа може да се дава и на 6 месечни деца ). А за Рибомунила ми каза, че създава имунитет само срещу 3 вида бактерии. (Не се наемам да твърдя срещу колко точно бактерии помагат другите два препарат, защото не помня  Embarassed , но при всички случаи списъкът беше голям.)
Така че данеби това да е част от решението на проблема? Thinking
Иначе да си призная и аз самолекувах щерчето при последното заболяване - Слава богу като че ли се разминаха сериозните последствия от вируса! Praynig

# 47
  • Варна
  • Мнения: 513
Embarassed Гостът бях аз, но в пристъп на малоумие не се логнах предварително  и резултатът е налице! #Silly

# 48
  • София
  • Мнения: 13 228
Цитат на: Anonymous
Аз не съм чела листовката на Рибомунила и Респивакса, за да ги сравня, но по съвета на педиатърката, която лекува децата ми давах на малката Бронховаксом. Според докторката Бронховаксома и Респивакса имат еднакъв състав, но Брохноваксома е по-пречистен и става за деца под 3 години(ако не се лъжа може да се дава и на 6 месечни деца ). А за Рибомунила ми каза, че създава имунитет само срещу 3 вида бактерии. (Не се наемам да твърдя срещу колко точно бактерии помагат другите два препарат, защото не помня  Embarassed , но при всички случаи списъкът беше голям.)
Така че данеби това да е част от решението на проблема? Thinking
Иначе да си призная и аз самолекувах щерчето при последното заболяване - Слава богу като че ли се разминаха сериозните последствия от вируса! Praynig


Сега ще ти пусна за Рибомунила..
http://www.e-apteka.ru/doc/Vidal_docs/drug_info_4457.asp
Аз съм гледала за възрастни респивакса, защото аз го пиех и ми се струва че се покриваха, но може и да бъркам... нямам листовките под ръка, а в нета намирам само Рибомунила. по отношение на Рибомунил и Бронховаксом лекарите както може да се очаква са раздлени. Според нашата педиатърка пък Рибомунила е по-добър и по-ефикасен, защото след 6 месечен курс се покриват останалите 6 месеца. Освен това в Рибомунила били вкарани само рибозоми от бактериите, а не умъртвени бактерии... Пиша това, което тя каза, аз не съм много наясно. Всичко това ме навежда на мисълта, че са еднакво добри... Mr. Green

# 49
  • Варна
  • Мнения: 513
Не, за да споря, а за уточнение - сравних листовката на респивакса за деца (купих през есента, но се оказа, че е по-добре да давам Бронховаксом, та за това имам, да не си мислиш, че съм някоя майка, маниачка  #Silly ) и това, което си ми пратила калто линк и се оказа, че освен това, което има в Рибомунила има и още Branhamella catarrhalis, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus лиофелизирани убити микробни култури.
И Бронховаксома и Респивакса се дават по схема 3 месеца през есента, ако се налага след 6 месеца пак.
При всички случаи ми се струва, че са по-евтини препарати (Респивакса най-много Wink )
Всъщност най-добре е да се довериш на педиатъра си! И за съжаление няма пълна гаранция за неразболяване!
Да оздравявате бързо, пък ти не се коси, много-много, като порасне още малко Алекс, ще бъде много по-здрава! Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 13 228
Цитат на: lydi
Не, за да споря, а за уточнение - сравних листовката на респивакса за деца (купих през есента, но се оказа, че е по-добре да давам Бронховаксом, та за това имам, да не си мислиш, че съм някоя майка, маниачка  #Silly ) и това, което си ми пратила калто линк и се оказа, че освен това, което има в Рибомунила има и още Branhamella catarrhalis, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus лиофелизирани убити микробни култури.
И Бронховаксома и Респивакса се дават по схема 3 месеца през есента, ако се налага след 6 месеца пак.
При всички случаи ми се струва, че са по-евтини препарати (Респивакса най-много Wink )
Всъщност най-добре е да се довериш на педиатъра си! И за съжаление няма пълна гаранция за неразболяване!
Да оздравявате бързо, пък ти не се коси, много-много, като порасне още малко Алекс, ще бъде много по-здрава! Praynig


Как бе.. аз съм по-голяма маниачка... Mr. Green
Ами ние имаме ваксина с/у ХИБ, така че нея я покриваме, другите другите наистина ги няма... Confused
Да ти кажа то е много относително дали е по-евтино. на мен целия кърс ми излезе около 80 лв. С респивакса щеше да е по-евтино, но тя пък не може да го взима, че е малка. Абе даваме, пък дано да е от полза. Честно казано аз не съм очаквала поразителен ефект, защото на имунната система й трябва време... надявам се от есента вече да се стабилизират нещата. Сега през юни живот и здраве става 1 г. на ясла.. трябва да е придобила повечеко имунитет  Wink

# 51
  • Варна
  • Мнения: 513
Mr. Green Бронховаксомът ми излезе 27 лв. за трите месеца, по добре е от 80.
Между другото ти споменаваше мазане на гърло с нишадър, според теб имали ефект и какво е усещането след това?
Питам, защото една моя приятелка си излекува детето от гнойна ангина  като го мажеше само с нишадър, без да му дава антибиотици и аз бях меко казано шокирана от това. До сега не бях чувала за подобно нещо!
Пък мойто малкото често зачервява гърлото  #Puppy dog и използваме луголов разтвор. Има добър ефект. Преди да изчезне грануфорина - бях страшно доволна от него.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 228
Цитат на: lydi
Mr. Green Бронховаксомът ми излезе 27 лв. за трите месеца, по добре е от 80.
Между другото ти споменаваше мазане на гърло с нишадър, според теб имали ефект и какво е усещането след това?
Питам, защото една моя приятелка си излекува детето от гнойна ангина  като го мажеше само с нишадър, без да му дава антибиотици и аз бях меко казано шокирана от това. До сега не бях чувала за подобно нещо!
Пък мойто малкото често зачервява гърлото  #Puppy dog и използваме луголов разтвор. Има добър ефект. Преди да изчезне грануфорина - бях страшно доволна от него.


Ами майка ни ги мажеше гърлата. Нишадъра е странен на вкус.. малко солен. Не е по-гадно в сравнение с другите неща за мазане. Дори аз Александра съм я мазала с едно нещо дето е адски горчиво и мазно, има вит А вътре. Абе гадост! Но я оправях. Сега обаче ангината е гнойна и не става да я мажа с него. С нишадър сигурно става... Обаче има едно нещо.. ако гнойта е вътре в сливиците как ще се махне с нишадъра и без антибиотик.... Аз лично смятам тия неща не за лечебни, а аз облекчаващи, макар че Шани каза, че УНГ вече не препоръчват обиране на сливиците. Нашата лекарка също не ми каза да го правя, а тя е лекар с много стаж и е в час с новите неща...

# 53
  • Мнения: 3 562
Аз сега видях темата  #Silly
Дано да се оправите бързо и в никакъв случай на се обвинявай.
Всичко, което си направила е било с цел да помогнеш на детенцето си Laughing
Оздравявайте бързо и вече без разболяване  Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 13 228
Цитат на: Roshalche
Аз сега видях темата  #Silly
Дано да се оправите бързо и в никакъв случай на се обвинявай.
Всичко, което си направила е било с цел да помогнеш на детенцето си Laughing
Оздравявайте бързо и вече без разболяване  Laughing


Благодаря! Аз пък ти отговорих в твоята тема... Wink

# 55
  • Мнения: 5 468
Ваче, аз от лекарства и диагнози нищо не разбирам, но за да пожелая бързо излекуване на Алекс, се включвам в темата ти.
И дано вече й е последното боледуване, да си е изградила здрав имунитет Flutter

# 56
  • София
  • Мнения: 13 228
Цитат на: new*
Ваче, аз от лекарства и диагнози нищо не разбирам, но за да пожелая бързо излекуване на Алекс, се включвам в темата ти.
И дано вече й е последното боледуване, да си е изградила здрав имунитет Flutter


Благодаря ти! Да са живи и здрави дечицата и по-малко да боледуват, чееее....АМАН ВЕЧЕ! #Cussing out  Mr. Green

# 57
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 370
Цитат на: lydi
Не, за да споря, а за уточнение - сравних листовката на респивакса за деца (купих през есента, но се оказа, че е по-добре да давам Бронховаксом, та за това имам, да не си мислиш, че съм някоя майка, маниачка  #Silly ) и това, което си ми пратила калто линк и се оказа, че освен това, което има в Рибомунила има и още Branhamella catarrhalis, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus лиофелизирани убити микробни култури.
И Бронховаксома и Респивакса се дават по схема 3 месеца през есента, ако се налага след 6 месеца пак.
При всички случаи ми се струва, че са по-евтини препарати (Респивакса най-много Wink )
Всъщност най-добре е да се довериш на педиатъра си! И за съжаление няма пълна гаранция за неразболяване!
Да оздравявате бързо, пък ти не се коси, много-много, като порасне още малко Алекс, ще бъде много по-здрава! Praynig


Тази година направих на Танти пълен курс с "Бронхо ваксом" и резултатът е:повече боледуване от миналата година и съответно повече пиене на антибиотици

# 58
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 370
Държа да поясня-и миналата година Танти ходеше на ясла,а и давах само"Ехинацея"на капки на др.Тайс

# 59
  • Мнения: 6 315
Ваче, как е Алекс? Стискам палци бързо да се оправи душичката!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт