Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 19

  • 54 528
  • 296
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 447
О, Копривке, за много години! Вече е чиста - пиши!

Честит имен ден и на вас! Много гуш!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 181
  • Мнения: 484
Честит имен ден на всички с малко закъснение!Момичета отново и отново сте сътворили чудеса,аплодисменти за всички.Аз само разглеждам и се чудя,ще правя две огромни торти за сина ми,че в събота има рожден ден,но той иска истински коли върху тортите(пластмасови или железни).Това добре,но  не ми идват идеи за другата украса покрай колите.Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарна.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 23:34 от irinka28

# 182
  • Мнения: 1 271
М-м-м-м-м Роси, изглежда ужассссно апетитно. В руските форуми е много хвалена тази торта, ще трябва и аз да я пробвам най после!
Честит празник на съпружеството ти   bouquet!
Както и на всички именници днес !
Благодаря, Зори!

Още не съм я опитала тая хвалена торта и аз, но се държи като да е много хубава. Ползвах рецептата на Мишел. Блатът се надигна ужасно много, но равномерно, без да се деформира. След като изстине, се реже лесно, не се рони... изобщо, добро за правене е. Като цяло не е трудна - аз досега я отлагах заради кирша в сиропа, но вече се снабдих и довечера ще видим струвало ли си е чакането  Grinning

Хапчице, за каква рецепта става въпрос, и какво е това "кирша" ? Нещо не ми е познато като наименование!Предварително благодаря за отговора, а тортичката е станала перфектна.   bouquet

# 183
  • Мнения: 541

Непременно ще надникна! Което пък ме наведе на мисълта (не съвсем по темата), че за украса може да се използват и бонбонки. Някъде из линковете гледах много сладки торти, отрупани със сърчица и цветчета, които според мен очевадно бяха бонбонки (от най-малкия калибър). Не намерих линк, но ето 2 примера: сърчица и цветчета

Непременно надникни.
Точно в Кауфланд си купих същите сърчица, имаше и други видове фигурки, по големи и по малки.

Да попитам и още нещо като направите фигурите как ги закрепвате на тортата да не мърдат? Например розите които направих бяха подвижни и трябваше да внимавам като местя тортата?

# 184
  • Мнения: 7 106
Да попитам и още нещо като направите фигурите как ги закрепвате на тортата да не мърдат? Например розите които направих бяха подвижни и трябваше да внимавам като местя тортата?

Аз по-обемните фигурки ги подсигурявам с клечки за зъби  Peace

# 185
  • Мнения: 7 106
Сори за офф-а, но Сладката Хапка да си разчисти малко кутията  Mr. Green.

# 186
  • Мнения: 1 069
Mucunka, страхотна е тортичката. И цифрите са перфектни  Hug

# 187
  • Мнения: 6 243
silrai, аз ползвах тази рецепта: http://www.cooldesserts.com/recipes/cakes/black-forest-cake.html
Има я и на руски във форума на Кукинг, но сега нямам време да я търся - довечера мога да пусна линк.

"Кирш" е черешов ликьор, но може да се замести с вишновка.

Зори, поразчистих си кутията.

Както писах на Зори, тортата е добра, но на мен лично ми беше малко суха и занапред бих ползвала доста по-голямо количество сироп за блатовете, а също бих ползвала форма с по-голям от предвидения от Мишел диаметър.

# 188
  • Мнения: 452
Честит имен ден на всички с малко закъснение!Момичета отново и отново сте сътворили чудеса,аплодисменти за всички.Аз само разглеждам и се чудя,ще правя две огромни торти за сина ми,че в събота има рожден ден,но той иска истински коли върху тортите(пластмасови или железни).Това добре,но  не ми идват идеи за другата украса покрай колите.Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарна.


irinka28 може да направиш път от шоколад да сложиш колите а покрай пътя някакви дървета но от какво не ми идва наум.

или може би нещо такова

http://www.kuharka.ru/_gallery/img/1161459795_3.jpg
http://www.kuharka.ru/_gallery/img/1161459903_3.jpg

# 189
  • Мнения: 729
Привет момичета! Аз се завърнах от пътуване по празниците и досега разглеждах темите, които бях пропуснала. Някои торти направо ме смаяха със съвършенството си, но всички сте невероятни майсторки!

Аз направих двама Дядо Коледовци, докато бяхме на гости при майките, но и двата останаха недовършени по края и отстрани, защото нямах моите джуджавки под ръка.

Дядо Коледа 1 - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=80622&photo=47
                           http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4873683
Дядо Коледа 2 - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4873684

Втория с изписаните очи не съм го рисувала аз! Laughing Party Много ми е смешен и женствен!

Първата торта е с муса на Танита, а за втората нямах дори миксер, затова е с готови кремове на Йоткер (тези дето с без варене).

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 16:40 от emsy

# 190
  • Мнения: 3 927
Хапке, а мен ме развълнуваха малките киршчета с дръжки отгоре на тортата;-)
Купешки ли са - ако да къде могат да се намерят?
Защото ми хрумна, че може да си си ги направила лятото сама  Simple Smile

А като видях разреза от сайта, ми заприлича малко на торта Шварцвалд - аз много я харесвам  Simple Smile

п.п. Боже, каква съм патка, след 5 мин загрях: ами на английски това е точно Шварцвалд  Embarassed
Имам рецептата дори... Embarassed Embarassed

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 10:17 от Taneto

# 191
  • Мнения: 6 243
Тане, за съжаление "киршчетата" не са мое дело - купих ги готови от Метро. Аз съм им голям фен на тия черешки и редовно си зареждам от тях, но при нас сравнително рядко зареждат точно с дръжки - та това бурканче ми е само за украса на тортите. Иначе има и зелени,но те не стават за сладкарски цели, а за коктейли, мисля.

Аз не успях да снимам моята торта разрязана, но става 1:1 с това, което е показала Мишел.

# 192
  • Мнения: 3 927
Мерси, виждала съм бездръжковите дори по супермаркети, но не бях забелязвала, че има и с дръжки - а точно така много ми харесва  Simple Smile
Зелените, мисля, че и те са сладки.....а ако не ми изневеврява паметта май съм виждала и сини череши newsm78

# 193
  • Мнения: 6 243
Сигурно са сладки, но не си ги представям върху торта, а по-скоро в чаша с водка  Grinning

А с дръжки има - ама обикновено са в едни огроооомни буркани, поне тук е така. Няколко месеца се извъртах, докато попадна на малко бурканче череши с дръжки, защото не ми трябва промишлено количество, а и не са кой знае колко евтини, че да си купувам много.

Аз имам замразени череши и вишни от лятото и тях сложих между блатовете, но предварително ги размразих и отцедих от сока.

Понеже тортата е изцяло със сметанов крем, ми се струва, че ще е по-добре да се направи с муса на Танита или със сметана с бял шоколад. В оригиналния вариант доста напомня на вкус купешките торти, което не ми харесва кой знае колко.

# 194
  • Мнения: 3 927
Ами аз добавих назад, че разпознах тортата с малко закъснение - това си е баш Шварцвалд - тя е със сметана....сега даже сравнявам рецептите ни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт