Любимите ми фунийки!

  • 13 987
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 777
Ето така изглежда амонячната сода .За Канада не знам но тук я има почти във всеки магазин за хранителни стоки. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 382
А какво е количеството на брашното,приблизително поне,че като видя "брашно,колкото поеме", и най-интересната рецепта да е ,на момента се отказвам да я изпробвам. Simple Smile Преди години имах една рецепта ,в която пишеше тестото да стане "меко ,като долната част на ухото" newsm78....така си и остана неизпробвана.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 890
...тестото да стане "меко ,като долната част на ухото" newsm78....
   Joy Joy Joy Ще падна, добре не са писали като нещо друго... hahaha

# 33
Страхотни бяха Трудно озаптихме народа,покрай нас да не ги нападне преди крема да поеме Между другото варианта с содата бе по добър не се надуват толкова много и се постига по добра форма Да ви е сладко

# 34
  • Мнения: 28
Фунийките са страхотни.Правих ги за Коледа.Аз ги навивам на фунийки направени от капачки от кисело мляко.Станаха супер ::

# 35
  • Мнения: 2 199
Фунийките са страхотни.Правих ги за Коледа.Аз ги навивам на фунийки направени от капачки от кисело мляко.Станаха супер ::


може ли да ми покажете снимка на фунийка от капачки от кисело мляко  Rolling Eyes Embarassed

# 36
  • Мнения: 1 798
И аз да питам какви са тези капачки от кисело мляко. Като бях дете имаше буркани с капачки. Сега тук киселото мляко се продава в пластмасови кофички  ooooh!
А обожавам такива десерти с крем. Напомнят ми на моите любими кремки. Уфф, потекоха ми лигите  Crazy

# 37
  • Мнения: 382
Сваляте внимателно капачката от фолио от кофичката кисело мляко,срязвате с ножица само един разрез до центъра на капачката(1/2 диаметър)и после си завивате фунийките.По същия начин става и с обикновена капачка за буркани,но там трябва предварително да изрежете гумираната лентичка по ръба на капачката, и тогава завивате,даже с тях става по-добре защото не е фолио ,а ламарина и може да си ги ползвате многократно после.

# 38
  • Мнения: 28
АЙЛЯ,извинявай ,но нямам в момента фотоапарат за да ги снимам.Моите капачки не са срязани.Внимателно ги сваляш от кофичката измиваш и навиваш.Дано да съм ти обяснила правилно.   Grinning

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Биберон, благодаря ти за тази  рецепта майка ми ги правеше и имам вкусни спомени  от тях Heart Eyes непременно ще ги направя , започвам да събирам фолиото от киселото мляко, защото от домакинското не стават!

# 40
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Много ми допадна рецептата, но само да попитам тази амонячна сода не мирише ли? Ако сложа обикновена бикарбонат, или бакпулвер ще стане ли?
Още сега сядам да ги правя, вече ще ми убият, има няколко десерта в нас, и аз още ще правя...

# 41
  • Мнения: 7 106
Много ми допадна рецептата, но само да попитам тази амонячна сода не мирише ли? Ако сложа обикновена бикарбонат, или бакпулвер ще стане ли?
Още сега сядам да ги правя, вече ще ми убият, има няколко десерта в нас, и аз още ще правя...

Мирише само докато се пекат, след това изобщо не се усеща  Peace.

# 42
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
И аз съм се присетила за тези фунийки. Но, понеже не мога да меся и точа, се чудих дали няма да станат с лентички, нарязани от бутер-тесто? newsm78

# 43
  • Мнения: 187
И аз съм се присетила за тези фунийки. Но, понеже не мога да меся и точа, се чудих дали няма да станат с лентички, нарязани от бутер-тесто? newsm78
Стават и с бутер тесто много вкусни. Може да ги намажеш преди печене с яйце и да ги поръсиш със захар.  GrinningСамо трябва да ги пълниш с хладък, а не горещ крем,  Аз напоследък все така ги правя. 

# 44
  • Мнения: 28
Ако се направят от бутер тесто ,леко се сиропират и след това напълнят със сметана стават мммм smile3508

Общи условия

Активация на акаунт