Любимите ми фунийки!

  • 13 990
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 526
Супер рецепта, днес ги направих само че сложих 1ч.л. сода бикарбонат и ги напълних с течен шоколад.  bouquet

# 46
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
И аз днес ги направих.Наистина са много хубави.Благодаря за рецептата.  bouquet  bouquet  bouquet
Първо накарах мъжа ми да ми огъне фунийките от капачки за буркани(40бр.).След това тестото го замесих само с 1ч.л. сода бикарбонат
и мисля,че си стана супер. PeaceКремът от рецептата ми се видя малко и го направих със 750мл. прясно мляко , 3 яйца, 1ч.ч. захар, 6с. л.брашно,
1/2пак масло и 1 ванилия   и ми стигна точно.  chef

# 47
  • София
  • Мнения: 35 953
Ще ги направя. От преди 10 години съм си купила формички и все се каня , но сега наистина ще ги направя. Grinning
Мерси за рецептата  bouquet

# 48
  • Мнения: X
С какво режете лентичките / става ли с обикновен нож/? Колко широки ги правите? А самата кора, която разточвате, колко е дебела?

# 49
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
С какво режете лентичките / става ли с обикновен нож/? Колко широки ги правите? А самата кора, която разточвате, колко е дебела?
Гогиева -става с обикновен нож да се режe,около 1 см широки правя лентичките,
а дебелината на кората около 2-3 мм

# 50
  • Мнения: 1 440
Мама прави такива фунийки и стават страхотни...особено като престоят 1 ден...Да взема и аз да спретна една дозичка newsm78

# 51
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Мама прави такива фунийки и стават страхотни...особено като престоят 1 ден...Да взема и аз да спретна една дозичка newsm78
Няма да съжаляваш  Wink

# 52
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
И аз много обичам фунийки. Моите фунийки си ги направих от фолиото, с което са запечатани кутиите с адаптирано мляко, под пластмасовата капачка. Имах си едно наум, че ще си направя от тях фунийки и си ги събирах 2 години.  Mr. Green Станаха доста фунийки и сега имам да раздавам даже. Пробвах и с фолиото от киселото мляко, но то е по-меко и се смачкват по-лесно. А иначе относно направата, изобщо не съм правила никакви разрези по фолиото, направо си го навивам на фунийка, както си е кръгло.

# 53
  • Мнения: 1 032
Ох, върнахте ме в детството с тези фунийки   bouquet Ние вкъщи ги наричахме Шилерови къдрици. Нямам идея с каква прическа е бил Шилер, но фунийките са страхотни. Започвам да събирам фолиото от киселото мляко, за да ги направя и аз.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 213
Идеята на vesi_127 за фолиото от кутиите с адаптирано мляко е страхотна!
Само да споделя с вас, че аз имам формички за тези страхотни сладки още от баба ми - тя си ги е правила от капачки за компотени буркани. Нали се сещате - те са по-меки от тези на винт. Изрязала е ръбовете и ги е усукала като фунийки.
Винаги ми стават супер и много ги обичаме.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 672
  chef Майка ми прави подобни , много са вкусни наистина .

# 56
  • Мнения: 110
когато бях дете ми бяха любими, сега съм ги купувала няколко пъти, но не струват.Явно трябва сама да си ги приготвя.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Врнахте ме много години назад с тези фунийки.Най-редовно ги правех докато бях ученичка и живеех с нашите.Дано тия дни да намеря време за тях.Блягодаря!

Общи условия

Активация на акаунт