С тумбаци или не, през ЮЛИ бебчета ще имаме!

  • 10 763
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 326
Чак срам ме хвана. Всички показват снимки аз аз само гледам. Едвам намерих една моя снимка като бременна в края на 7 ми месец. Добре че се сетих че съм я пращала по е-мейла и ми стоеше в пощата.
Ето ме
Момичетата от Бургас може и да познаят ръждивия парапет на моста  Mr. Green
Ивонче след като роди успя ли да ги свалиш тези килограми. Това си е цяло геройст.во.
Голяма борба падна с тази снимка. Дано да се вижда

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 10:16 от Kokolin@

# 241
  • Мнения: 142
Здравейте, бъдещи маминки!!
Между другото... Какви книги за бременни сте си взели? От кои сте доволни и смятате за полезни?
Здравей  Hug Добре дошла Simple Smile
Аз чета Мари  Клод Дьолае и съм доволна. Седмица по седмица пише как се развива бебо и какво да очакваме като усещания. А и е сред най-евтините на пазара 7-8лв някъде Peace Тук и в сайта нея ползват, така че можеш да я четеш и от тук Simple Smile

Тъкмо мислех да ви питам за начина на обезкосмяване, че и аз се бръсна, ама никак не ме радва това. На другия ден почвам да боцкам - няма що  Crossing Arms Ще си ги махна с епилатора както досега, цял живот така ги махам, свикнала съм на леката болка, едва ли ще се отрази на матката.

А днес усетих бебо  Hug Супер беше Heart Eyes Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 223
Чак срам ме хвана. Всички показват снимки аз аз само гледам. Едвам намерих една моя снимка като бременна в 7 ми месец.

А къде ти е корема?  Joy

Доста фина си била, бравус.

# 243
  • Мнения: 58
Ето и моя тумбак от тази вечер
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=208043&photo=7
паролата 12345 и излизат и УЗ  ми снимките!Ще ме извините ама не съм много добра с компютъра! Embarassed
А по въпроса за обескосмяването аз си ги махам с епилатора и вече съм свикнала ,защщото го правя отдавна и докато мога да се сгъвам ,ще продължавам така пък после ще видим Rolling Eyes

# 244
  • Мнения: 326
А къде ти е корема?  Joy
Доста фина си била, бравус.
А бе там си е корема. Малко е тъмно и не си личи. Но си е верно, че коремчето започна да се оформя, чак в 5тия месец. Колегите ми ме питаха дали съм сигурна че съм бременна.  hahaha hahaha
Сега обаче положението е съвсем различно. Вече си ми личи и даже се бях стреснала че шкембичката ми расте доста бързо, но като видях и вашите снимки се поуспокоих. Явно е така е нормално.

# 245
  • Мнения: 367
добре дошли на новите мами  bouquet душичка вече албум си имаш на бебчето Heart Eyes аз също с бръснене махам космите по бързо е пък с епилатора цялата ставам на рани каква кожа имам ужас Crazy

# 246
  • София
  • Мнения: 545
в момента съм със страхотен грип, вече пети ден. Температурата вече спадна, но остана една страхотна болка в гърлото и сега една драскаща кашлица, като шкурка значи  #Cussing out. Някой да знае някой безвреден бабешки лек?

и аз така, от вчера, направо ми е много зле и темперартурата ми е висока и съм като парцал, за кашлица знам един лек от баба ми: в една чашка си слагаш 1 с.л. мед, 1 с.л. зехтин(олио) и 1 с.л. ракия(аз слагам уиски) и си го хапваш. Мисля, че една лъжица алкохол няма да навреди, а комбинацията много помага.

# 247
Мерси много за топлото посрещане  Hug

Леле, душичката 32, страхотен албум!!! Браво на теб! И коремчето си го бива.
На мене още не ми личи толкова. Направо благородно ти завиждам.

Колкото до обезкосмяването - и аз съм на епилатор. Но като цяло съм станала доста по-чувствителна на болка. Ето защо го ползвам веднага след душ при изсушена и напудрена кожа (имам една пудра за тяло на Bronnely, но съм пробвала и с обикновена бебешка пудра и ефекта е същият). Иначе триъгълника - смело с кола, но съм намалила дълбочината му - отново заради болката.  Embarassed Разбрах, че някои се притесняват от докитата заради крачетата си - въобще не трябва. На тях честно казано не им пука.

# 248
  • Мнения: 13
добре дошли на бъдещите мами , лека бременност и здрави бебчета  Hug
за книгите аз не съм си купувала , защото не мога да преценя кои ми биха били полезни , но много чета в интернет . Има и много глупости в нета , но и има много полезни неща .
Болните ! Веднага да оздравявате ! Hug Аз не знам каква е тая мойта настинка , но само вечер се проявява  , чудна работа !!!

# 249
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Данибон, да ти кажа честно при мен се получи много интересно Crazy Не бих казала, че ядях като за двама, а до 7-мия месец бях станала от 52кг. на 83кг. #Crazy УЖАС ooooh! Страшно се уплаших, щото знаех че 8-ми и 9-ти месец се качва най-много Crazy Започнах да се настройвам, че сигурно ще стана 100 кила, но всъщност влязох да раждам 85кг. (точно 33кг. качих Embarassed). Колкото до свалянето, слава Богу сами си отидоха излишните килца, щото аз диети не мога да пазя по принцип ooooh! и се чудех какво ще правя. Но килограмите започнаха да се топят от самосебе си и когато спрях да кърмя си възвърнах старата форма (е, +2-3 килца) свалих до 55кг. Mr. Green

# 250
  • Мнения: 12
Ивонче, Душичке, изглеждате прекрасно
Аз също не съм по диетите и се надявам да не кача много килограми, щото после ще ми е доста трудно #2gunfire
Иначе ето една бабешка рецепта за подсилване на имунитета:
1 настърган лимон и 10 скилидки счукан чесън се заливат с половин литър преварена вода. Оставя се да изстине и да престои няколко дни и се пие по една супена лъжичка сутрин на гладно
Аз лично не съм го пробвала, но моя приятелка много го хвали това нещо. Ако не ви се  Sick , може да го пробвате

# 251
  • Мнения: 1 545
в момента съм със страхотен грип, вече пети ден. Температурата вече спадна, но остана една страхотна болка в гърлото и сега една драскаща кашлица, като шкурка значи  #Cussing out. Някой да знае някой безвреден бабешки лек?

и аз така, от вчера, направо ми е много зле и темперартурата ми е висока и съм като парцал, за кашлица знам един лек от баба ми: в една чашка си слагаш 1 с.л. мед, 1 с.л. зехтин(олио) и 1 с.л. ракия(аз слагам уиски) и си го хапваш. Мисля, че една лъжица алкохол няма да навреди, а комбинацията много помага.

Благодаря, току що си го забърках и облизах. Мъжо каза, че съм миришела на пияница  newsm78. Дано има ефект, че вече ще се побъркам. Иначе така или иначе не усещам никакви вкусове и миризми, та и други "гадости" бих опитала. За щастие нямам никакви хранителни проблеми или промени, когато съм бременна. Нито ми се яде повече, нито от нещо ми става лошо, нито имам желания за нещо определено. При първата ми бременност качих около 8 кила, до 5-тия месец изобщо не ми личеше. Сега е различно, коремчето започва да се вижда, а на килограми съм + 1-2, и не ми е ясно дали не са от коледните трапези. Миналия път два месеца след раждането бях по-слаба от преди да забременея. Късмет, предполагам.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 925
Момичета, аз почти го изкарах грипа Peace За гърлото за 2  дни ме оправи Хомеожен, ако ви е присипнал гласа- Хомеовокс Peace Има един локален антибиотик за впръскване Виопарокс, който е за нос и гърло с два накрайника. Тези неща са ни позволени. За температура е хубаво да се приема всичка от Малини -сиропче, компот, сладко. За кашлицата си слагам компреси с ракия и черен пипер на гърдите вечер/ но не съм постоянна  Rolling Eyes/ Оправяйте се  Hug

Дуци  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Хареса ми доктора, записах се и много се радвам, защото там ми е лесно да спирам с колата - аз съм млад шофьор Mr. Green
Ще те питам нещо на ЛС Heart Eyes
Иначе бебчо е добре, мърдаше  Grinning А доктора беше много категоричен , че при втора бременност най- рано в 18 седмица се усеща Whistling
Много обичам като ми обясняват мъже как се усеща бебето и колко боли при раждане Joy

# 253
  • Мнения: 556
искам да ви попитам горе-долу в кой месец може да се определи пола на бебето?

# 254
  • София
  • Мнения: 979
moia kukla  прочети тука http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249647.msg5883901#msg5883901   иначе и аз съм така от няколко дни и си правя мляко с лукчета да заври и се пие топло - много помага и облекчава Simple Smile
vesi_lina добре дошла и на теб - на мен ми дадоха две книги едната е "Аз съм бременна" на Мари  Клод Дьолае и Ръководството на д-р Спок - и двете са доста подробни, но истината е че ги прочиташ на един дъх да видиш какво те чака но полезната информация за всяка подробност получавам от тук най-общо - винаги можеш да питаш, а там е общо за бебето и състоянието на майката като цяло.  Naughty
А за пола по всички календари ми излиза момиче - според таткото ще е момче - ще изчакаме и ще видим  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт