Бебета Юни 10 :)

  • 11 364
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте отново! Благодаря за пожеланията и съм много щастлива, че новата тема за дискусия ви хареса! Лично аз я намирам за доста полезна. Открих 2-3 от вас, с които реално мога и професионално да обменя по някое мнение. В тази връзка

purshing, мен пък ме интересува кои са двете рекламни агенции в които си работила/работиш. Ако искаш може и на ЛС да отговориш. Аз също преди да започна работа тук работих в една международна рекламна агенция в София.

orhid, ако беше в София, щяхме непременно да работим заедно. Ние правим доста промоции и събития и ни трябват дрехи за промотърите и хостесите. Досега сме работили с няколко много приятни момичета, които рисуваха моделите, а после правеха дрехите, едната дори ми уши сватбената рокля, хм дали ще мога да я кача. май не мога.

Meg H, и аз пиша за разни кътчета. Можем да си побъбрим на ЛС, търся хора, които да пишат вместо мен, че някога ми идват в повече редакторските задачи и нямам време за творчество. Сега оформям едни нови рубрики, но главно пиша за разни градове в Европа.

Със счетоводителките и личен състав също мога да приказвам, даже повече въпроси аз ще имам - в нашата фирма работя и по личен състав, но подреждам и първичните документи. Абе голяма работа излезе че съм...

# 61
  • Мнения: 533
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВАЛЕНТИНА И НА PRETTY_GALINA!
Желая ви много късмет и добро настроение!



Момичета  Hug всички сте с много интерсни професии  Heart Eyes
Аз работя в спедиторска фирма, превозваме всичко и от всякъде  Laughing, но силата ни така да се каже са Ж.П превозите, основно от БГ за Русия и Казахстан и от Турция, транзит през БГ за Казахстан.
Малко преди Коледа имахме старшно много работа, защото братушките обичат българското вино  Mr. Green и возихме, че возихме  Wink
Харесвам си работата, интерсна и разнообразна е, понякога проблемите идват в повече, но може ли без това  Wink. Ако се чувствам добре мисля да работя до края на април, защото работата е така разпределена, че ако някой колега отсъства, останалите се натоварват с неговата работа и като цяло шефа не толерира отсъствията (то кой ли шеф ги толерира де  newsm78), както и не е склонен да вземе човек за кратък период.

Момичета, стискайте палци, утре трябва да са ми готови резултатите от БХС.
П.П. Във Варна работят до 15ч. и дават информация по телефона.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 16:34 от Veniti

# 62
  • Мнения: 20
Още една 4еститка за рожденичката и от мен!!  Gift  party023 nbirthday newsm38. Да си здравичка и да си обгръдена постоянно с много любов, за да можем юни месец да празнуваме Рождения ден на едно красиво и здраво беб4е!!!
Bleu, резултатите от Майчим дом можеш да вземеш до 14.30 мисля.
Аз доскоро, преди да се преместим в София, работих в Пловдив в един разрастващ се холдинг. Не искам да се впускам в подробности за дейноста ми, че сигурно ще прозвучи гръмко. Но в общи линии са взимала активно участие в много от отделите: управление на инвестиционни проекти, маркетинг и реклама, туризъм. Но сякаш най-ми легна рекламата. Иначе съм социолог и НР по образование. Сега в София, тъй като и бременея и имам да оправям нов дом, работя по малко, предимно от вкъщи.

# 63
  • Мнения: 36
purshinq - аз също най-редовно си слушам БГ-радио, тук може online за които много се кефя! Значи теб и Симо и Боги от сутрешния блог най-редовно си ви слушам, а на тях даже сам се обаждала и сам писала е-мейли за дебата Simple Smile))) целия екип сте много готини!

 Мерси, много мило Simple Smile Готин е екипа и сега ми липсват, щото от месец не съм стъпвала в радиото, всичко по нета и по телефона..

bleu -  вчера към 3 мъжът ми ходи да вземе резултатите от нашето БХС, по телефона не му го казаха.

# 64
  • Мнения: 521
Родих юнско бебе миналата година и влизам да ви пожелая леко и щастливо  бременеене

# 65
  • Мнения: 12
      Честито на рожденничките! Да са живи и здрави и много щастливи!
      Аз съм на 29г. и съм от Кърджали, но завърших икономика във Варна и сега живея тук.
Имам собствена фирма за продажба на бельо и досега работех там, но вече съм в болнични. Смятам да почивам максимално.

# 66
  • Мнения: 194
Pretty_Galina, Честит рожден ден!  newsm38 Да си жива и здрава и юни едно прекрасно бебче да те радва   bouquet

# 67
  • Мнения: 23
Аз днес за кой ли път вече влизам тук незнам - почти целия ден си го изседях на компютъра Grinning
Ето малко интересно четиво за вътреутробното развитие на бебетата

http://www.ehd.org/resources_bpd_documentation.php?language=13#chapter12

# 68
  • Мнения: 33
благодаря, Гъсето, и твоето бебче да е живо и здраво и много да те радва!  bouquet

# 69
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Здравейте,
Честит Рожден Ден на Валентина  и на  Pretty_Galina,
желая ви здраве и много щастие!
Като гледам с какви темпове изписвате една тема, май моето участие ще се сведе до едно съобщение на тема Simple Smile
И понеже пиша рядко, отговарям на въпроси обсъждани преди няколко дни, аз не пия никакви витамини, дори и фолиева киселина не съм пила, от един месец пия желязо, защото от кръвните изследвания се разбра, че ми липсва желязо. Не знам в България какви изследвания се правят в началото на бременността, но тук във Франция след като се установи бременност правят доста подробни кръвни изследвания, а след това всеки месец се прави изследване за токсопласмоза, ако няма имунитет, изследва се също така и урина по един път в месеца за захар, белтък и инфекции. Ако се взимат някакви добавки, както в моя случай желязото се контролира всеки месец дали се подобряват стойностите, та с всичко това искам да кажа, че според мен взимането на хранителни добавки и витамини се налага в някои случаи, но трябва да се контролира от лекар, а не сами да си решаваме какво да взимаме и какво не, дори и да изглежда съвсем безобидно. Тук например лекарите напълно забраняват и капка алкохол да се пийва по време на бременността, дори пияни вишни не трябва да се ядат,а по интернет четох, че някои лекари позволявали по чаша вино или по малко концентрат, но в крайна сметка всеки си решава сам за себе си, не искам да се правя на много знаеща, но май всеки си има теория  с + и -.

Много интересна тема кой какво прави, до кога мисли да работи и т.н., аз съм SAP консултант, работя за Airbus (това е основния поминък тук в Тулуза), работата ми е интересна, на моменти доста напрегната, но това си има положителните страни не остава време да ми стане скучно, особено когато има проблеми с някой самолет.
По закон майчинството тук е 16 седмици, 6 преди термина и 10 след, от скоро промениха  закона, и по лекарска преценка може да се излезе в отпуска 3 седмици преди термина и да се върнеш 13 след това, живот и здраве, аз смятам да го взема така, което значи да работя до края на май и после от началото на септември пак на работа, но няма как това е положението 2те години майчинство в България мога само да ги сънувам, но никой не ме карал на сила да работя и да живея във Франция.
Бременни дрехи не съм си купувала само едни дънки, които са ми големички, ама ги взех с идеята, че май не само корема расте по време на бременността, колкото и да не искам да вярвам на тази теория, май наистина е така.За сега си нося още нормалните дрехи, имам няколко панталона, които по мои сметки ще мога да нося поне до края на месеца, след това най-много да взема някои по официален панталон за работа и една пола и това ще гледам да е, че зимата приключва, а големия корем ще е по топлото време ,тук април вече е топло, доста е на юг и климата е мек.
Хайде стига толкова, че дълго стана.
Поздрави от слънчева Тулуза, е слънцето го гледам през прозореца на офиса, ама и това не е зле.

# 70
  • София
  • Мнения: 389
Ох, май съм пропуснала, че и Pretty Galina има рожден ден днес  ooooh!
Присъединявам се към пожеланията и за теб, мила! Много щастие, хубави бременни емоции и още по-голяма радост от юни   bdbaloni

напълно ме устройва за резултатите на от БХС, мерси Пършинг  Simple Smile

Мерси и на Гъсето за пожеланията   bouquet  Колко бързо минава времето, а  Grinning Сигурно и теб миналата година са те вълнували нашите въпроси, а сега си гушкаш бебока  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 92
Вие сте страшни, един ден изпуснах и сега цял следобяд чета.
Първо ЧРД на заслужилите
Да си кажа автобиографията и аз  Grinning. На 22 съм, но за бебето ще съм вече 23 годишна мама. Сега съм студентка в Варна -4та година икономика. И се надявам да приключи лятната сесия и тогава да родя (тя е до 20. май, а аз съм началото на юни  Praynig). Иначе съм фиктивно на работа в една IT фирма, заради майчинските, но за съжаление нищо не разбирам от това което работя  hahaha
Надявам се като поотрасне бебчо да успея да си намеря хубава работа. Насочила съм се към банковата сфера. Лятото бях на стаж 2 месеца в банка в София и много ми хареса. И след като се върнах във Варна от радост със Слън4у, че се виждаме, без да искаме си направихме бебе Joy

Иначе аз самата имам близначка, (прадполагам че ще ви е интересно) приличаме си, но ние държим на това да сме различни, и даже сме с различни прически и винаги сме имали различни дрехи. А и аз имам и по-голям барат и сестра- 4 деца сме, и семейните връзки винаги са били доста преплетени. Сърдиш се на единия и другят те успокоява newsm62

Да кажа за витамините, можеби трябва да се консултирате с док. защото моята ми каза, че следкато изследванията са ми в норма не е нужно да си копувам Центрум. И ако искам да си взема О'мами. Пия от време на време някое хапче, но не редовно.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 901
Pretty Galina, извинявай, че в предишния си постинг те пропуснах, ама докато изпиша всичко и докато се вредя да си пусна съобщението, моят компютър нещо много мисъл раздава напоследък,...

Да си жива и здрава и само радост през цялата година. И дано не е късно - страхотно да си прекараш довечера!

# 73
  • Мнения: 176
леле-леле! (или още познато като "уеуе-уеуе!") Докато се вясна тази сутрин не само нова тема сте отворили ами и 4 страници сте изписали. Браво! Досега четох, ли, четох.

честит рожден ден на Валентина и Pretty Galina! Да сте живи и здрави и да отглеждате сладки бебчета в коремите, а Юни месец най-приятни срещи!   bouquet

purshing, ех жалко че нямам възможност да слушам БГ Радио, едно време (разбирай още 2000-01 година, ми беше нааай-любимото от всички). А макадемия орехи как обичам, ама има тука едни бисквитки с тях и черен шоколад, тачех ги много преди, но откакто съм бременясала изобщо не ми се яде сладко.

tanita_83, все забравям да ти кажа че сме ходили на сватбени пътешествия на едно и също място (има нещо вярно в клишетата, най-романтичното си е), даже имам абсолютно същата снимка на тревата пред Айфеловата кула.  Mr. Green

Още не съм посетила албумчето да гледам коремчета, но сега ще отида. Снощи си снимах новите парцалки, трябва да си направим под-албум и за такива неща. Ще ги кача довечера, дано да имам време!

оффиоли се изгуби, дано са се събрали с любимия! Много е кофти с тези пътувания, и моичкия до скоро пътуваше нон-стоп за работа, из цяла Америка и Канада, имало е седмици в които тръгва в Понеделник и се прибира в Петък, даже и дрехите си е давал за пране по хотелите, милия. (Слава богу, от другата седмица започва нова работа, и ще си работи само от Ню Йорк, при мен ще си седи  Hug) Иначе все се притеснявам като е нон-стоп по самолетите. Макар че от друга страна е станал най-ефикасният пътник, опакова багаж час преди полета, на летището е 30 мин по-късно и е някакъв супер спокоен. Аз на път съм все на тръни.  Crazy

Имам гъдел в корема! Дали е бебето или червата ми са научили нов трик?

Иначе и мен ме боли гърлото но сама съм си виновна. Още вчера ме болеше, но отидох на басейн. Поне се наплувах.

Хайде, аз пак се изписах, пък имам да писателствам други работи...  Hug от мен, днес уж ми е по-спокойно, ще влизам в темичката по-често.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 21:18 от Трънче

# 74
  • Мнения: 521
Трънче, може и да е бебето. Горе долу по това време миналата година се събудих с чувството, че нещо почуква.
Наистина минава бързо времето

Общи условия

Активация на акаунт