Малки или големи дебелани, през ЮЛИ всички ние ще станем мами :)

  • 16 190
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 171
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, РКРЪСТЕВА  bigdance2! Пожелавам ти здраве, щастие, любов и много лека и безпроблемна бременност newsm51!

За настроението на празника ти не знам какво да те посъветвам. Аз винаги съм тъжна на рождените си дни и то без да мога да обвинявам хормоните за това. А не е свързано и с остаряването, просто не знам на какво се дължи Thinking

Дуци, почивай си и внимавай с преуморяването Peace. Явно сме още много уязвими, макар и да усещаме вече прилив на сили.
За гъбичките - и на мен доки ме беше казал още в началото, че ще чакаме да мине първия триместър и тогава ще лекуваме гадините. Много се надявам събота като отида на консултация вече да ми назначи някакво лечение, че не се понасям вече newsm61.
Съгласна съм напълно с Данибон, че гъбите и всички други инфекции трябва да се лекуват, защото при нормално раждане е много важно родовите пътища да са чисти Peace.

Патишонка, не си единствена с нощното ядене smile3521. Аз вече втора поредна нощ ставам да ям, изпитвам направо болка от глад. Лошото е, че и двете нощи се въртях по 2 часа, докато се навия да стана, надявайки се да заспя, но не можах. След като хапнах много бързо заспах. Само мъжа ми се сърди, че съм му тропала нощем и после не можел да заспи до сутринта, но ще му се наложи да свиква Wink.

И накрая, да не забравя - разгледах всичките ви снимки, много сте сладки всички - и майки и дечица Heart Eyes

П.С. За среща съм винаги готова, но ако искате да поизчакаме малко да се пооправи времето.

# 16
  • Мнения: 1 584
Ели, какво стана със шефа, каза ли му и как реагира? Аз май останах от последните, дето ощ не са казали в службата Embarassed

# 17
  • Варна
  • Мнения: 289
Честито на рожденничката   bouquet  , жива и здрава и с хубаво и здраво бебе през юли!!!
Аз пък не бързам за пола на бебето в 4-ти месец рано ми се вижда за да се настройвам .. Thinking Wink

# 18
  • Мнения: 1 427
Ели, какво стана със шефа, каза ли му и как реагира? Аз май останах от последните, дето ощ не са казали в службата Embarassed
Ами,прие го мъжки,но за повишението ще го обмисля до понеделник.А иначе вчера официално почерпих всички колежки в офиса.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
За гъбите , лекуват се след излизане от първия триместър , но някой медикаменти са много по-щадящи и може лечението да започне по-рано . А за докторите които казват че няма проблем , че  гъбите си се махат сами след раждането и че няма смисъл да се лекуват по време на бремеността , просто не знам какво да кажа ! #Cussing out

Мисля, че не си разбарла правилно това, което написах или аз не съм се изразила правилно. Значи жената каза, че класическото лечение на гъбите изисква прием на лекарства през устата, които са опасни за бебето. Това по време на бременност не се прави. Изписват се кремчета и глобули, които облекчават симптомите. Това не е съвсем липса на лечение, мисля аз Wink И като гледам на всички ни изписват почти еднакви лекарства, явно има установена практика.
А за това, че гъбите се махат след раждането - колкото и да се възмущаваме, е факт. В много голяма част от случаите. Всъщност истината е, че те по принцип си живуркат в тази среда, но в някакви норми, които не пречат. Когато се отстрани факторът, предизвикващ бум в развитието им/хормоналният фактор при бременните или високата кръвна захар/, естествено полулацията се връща в нормалните си граници и симптомите изчезват. Разбира се, всичко зависи от вида гъби.
Толкова лекции от мен Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 137
Честит рожден ден и от мен, RKRASTEVA! Бързо да излизаш от сатурновата дупка и само хубави емоции ти желая!

Аз също си нося червено конче откакто започнахме да казваме. Все пак нещо да има против лоши очи, че злобни хора колкото щеш.
За усещането на бебето, аз ще съм сред последните, които ще се похвалят...Има още многооо време. Засега чакам с нетърпение да изляза от първия триместър и да отида на преглед другия петък.
Момичета, страх ме е от грипааа. Много хора са болни и не знам как ще се пазим...Пиете ли някакви витамини вече?


# 21
  • Варна
  • Мнения: 289
Моята лекарка ми изписа вчера центрум Матерна. Питах я за отварянето на апетит. Каза ами да- като при абсолютно всички витамини. Каза да спирам фолиевата , трябва ве4е да си е свършила работата. Витамините още не съм ги взела. И без това апетита ми е като на гладен вълк .. Rolling Eyes Не знам с витамини как ще е , ама много болни месеци са тези до април. ще взема да пия през ден ... Crazy

Къде ги носите тези конци, та да си взема и аз???Много не съм суеверна, ама няма да ми тежи, де Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 070
Още не пия витамини, фолиевата май я повръщах.
Червено конче нямам, ако ви разкажа колко интересни още вярвания има около раждането и бременността. Например - дрехите не трябва да нощуват навън на простора... не трябва да готвите..всякакви. А ако нямате червено конче - помага и червена дреха - такава е функцията на шевиците в народните носии - не случайно се слагат на врата, отдолу на полата и по края на ръкавите - от там се приемало, че влизат злите сили.
Няма да ви казавм как съм космясала отдолу, страх ме е още да ида на кола, аз си ходя редовно, не искам да се бръсна, ама от три месеца не съм. Иначе останалото -  с епилатор.

Аз пак си повръщам.

# 23
  • Мнения: 367
RKRASTEVA  newsm59 пожелам ти много здраве,подкрепа от близките които са окло теб за да се подобри настроението ти и мисли за подаръка който ще те зарадва лятото   bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 289
За космите - бръсна се с дамски жилет , всеки ден...от мноооого години. На това място косми не търпя..Само от мисълта ме побиват тръпки  Close.Не бих могла да си отглеждам някакви за кола маска. С епилатор си махам на ръцете и краката.
За първи път от 5 години не ходя на солариум. Кожата ми стана толкова бяла, че не мога да се понасям.. Нямам търпение да дойде лятотот та да понапека малко поне крайниците и лицето си.Мисля че имше солариум лице и деколте, трябва да проверя.Та да направя 7-8 процедурки ..Ох, станно ми е всичкото това дебелеене и т.н. ,ама бебето като го видях да плува в4ера и знам че си заслужава .. Hug

# 25
  • Мнения: 9 903
а, като стана дума за тен, ще си позволя съвет - това лято с по-висок фактор от обикновено, и задължително крем с фактор дори в града, дори от първите слънчеви дни през март! С такива гадни петна се сдобих при предната бременност, че още не мога да ги изчистя. Бременните са предразположени към петнясване, не е казано, че ще е при всички, но малко повече предпазливост не пречи......

# 26
  • Мнения: 4 371
Какъв тен, приходи ми се на море Simple Smile Аз задължително ще си слагам висок фактор, майка ми има петна от втората си бременност, дето така и не й се махнаха, но тогава не е ползвала слънцезащитен.

Гинодактарина ми бе препдисан 6 глобули, не го знам защо, а каза че не са опасни гъбички newsm78

Другото заглавие на Душичката много ми допада,д обре звучи Simple Smile

РКръстева, честит рожен ден. Ти хем вчера каза, ама прощавай, малко руса и бременна съм. Да си жива и здрава, леко да износиш бебето и още по-леко да го родиш. За мен ако може втората плочка на този стегнатия, може да ме прихване и мен да си плочкосам така корема след раждането Laughing

# 27
  RKRASTEVA,  4ЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!  newsm59
   Пожелавам ти лека бременност,бърzо раждане и МНООООГО 6тастие!  newsm51
  Дуци,ама на теб от какво ти е това кървене?Преди какво ти е каzвал док? А може ли zацапването да е просто някакво силно те4ение,или си е кръв?   дано са само бели кахъри
  А zа тежкото мисля,4е ние,които имаме малки деца сме си свикнали на носене и не е такъв проблем.

# 28
  • Мнения: 30
Ох,като говорите за тен,ми се доходи на море Cry.........но тази година едва ли ще ме огрее слънцето!А аз толкова обичам да се пека-истинска змия!Всяко лято почернявам много!

А от тези гъби ми писна,намам търпение доки да ми изпише нещо!Ще съм в 15 седмица като ида при него,така че дано вече  е време!

# 29
  • Мнения: 2 171
За космите - бръсна се с дамски жилет , всеки ден...от мноооого години. На това място косми не търпя..Само от мисълта ме побиват тръпки  Close.Не бих могла да си отглеждам някакви за кола маска. С епилатор си махам на ръцете и краката.

Това все едно аз съм го писала Grinning Peace

   А zа тежкото мисля,4е ние,които имаме малки деца сме си свикнали на носене и не е такъв проблем.
Сигурно си права, но и малко предпазливост няма да ни навреди Peace. Четох, че бременните не трябва да вдигат повече от 5 кг. Моят син е около 18, може и повече. Аз не го вдигам откакто съм бременна. Само когато съм седнала понякога го вдигам да седне в мен, но и това избягвам. Аз получих кафявото зацапване неделя от една кофа с вода, която разнасях из апартамента, за да измия пода Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт