Защо на всяка цена в София?

  • 10 416
  • 257
  •   1
Отговори
# 105
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Защо на всяка цена в София?
На никаква. Да не казвам голяма дума, ама да ме вържат в София, не живявам... И това не е мнението ми от напоследък - винаги съм мислила така.

# 106
  • Мнения: 25 872
Ох, много сте ми смешни!  Laughing
Защо не проумеете, че различните хора имат различни идеали за нормален живот? Да не говорим, че един и същ човек през различните периоди на живота си има различни нужди. Не ми говорете, че един млад човек ще е щастлив на село, колкото и божествена да е природата наоколо. Тишината го влудява, липсата на шум и движение го кара да се чувства като аутсайдер. И от друга страна семейство не в най-първа младост, с деца, чиито приоритети не са дискотеките, театрите и концертите, а спокойствието, чистият въздух, екологичната храна... От трета - третата възраст, за която най-важни са тишината, спокойствието и достъпната медицинска помощ.
Нека всеки живее там, където може да усети щастието. За жалост обаче, не всеки може да си го позволи. И точно тук се крие проблемът - че сме ненормално общество, че целият ни живот е ненормален и че малцина са щастливците, които успяват да постигнат мир и хармония със себе си.  Peace

# 107
  • Мнения: X
Ох, много сте ми смешни!  Laughing
Защо не проумеете, че различните хора имат различни идеали за нормален живот? Да не говорим, че един и същ човек през различните периоди на живота си има различни нужди. Не ми говорете, че един млад човек ще е щастлив на село, колкото и божествена да е природата наоколо. Тишината го влудява, липсата на шум и движение го кара да се чувства като аутсайдер. И от друга страна семейство не в най-първа младост, с деца, чиито приоритети не са дискотеките, театрите и концертите, а спокойствието, чистият въздух, екологичната храна... От трета - третата възраст, за която най-важни са тишината, спокойствието и достъпната медицинска помощ.
Нека всеки живее там, където може да усети щастието. За жалост обаче, не всеки може да си го позволи. И точно тук се крие проблемът - че сме ненормално общество, че целият ни живот е ненормален и че малцина са щастливците, които успяват да постигнат мир и хармония със себе си.  Peace
Така е, как`Сийкееее, така е! Ама вие в Заарата сте си най-добре!  Hug
Странно или не, всичките ми братовчеди се изучиха насам-натам, налудуваха се и си се върнаха в Стара Загора. И сега си просперират и си живеят спокойно!

# 108
  • Мнения: 539
Ох, много любима моя тема. Просто на кратко ще ви разкажа за една моя колежка от провинцията, която след като завършихме, остана да живее в София и да работи като шивачка, да мизерства и едвам да си плаща наема и да се изхранва - и на въпроса ми защо след като може да има супер работа в родния си град (по специалността си) седи тука и мизерства, като нито ходи на театър, кино по магазините и др. неща които ги има в големия град, ми отговори - ох, ами то там е толкова тъпо, еднообразно.
Наистина от такива хора София стана ад за живеене! Да ме прощават провинциалистите в София, но тук всичко се купува с пари - никой не ни праща всяка седмица колет с месо, сирене, яйца, зеленчуци и т.п., те подбиват пазара на работната ръка.

От такива "граждани" ние с мъжа ми, се чудим в кой град да отидем да живее.

# 109
  • Мнения: 7 007
А, само да взема да завърша и изчезвам. Даже вече и за магистратурата се замислям дали да я изкарам в СУ или по Ивропата...
И идея си нямам какво ще работя, ако си дойдем в Пловдив Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 118
Не на всяка цена ,но при положение ,че дядовците ми са участвали в строежа на града , че тук са всички неща които ме свързват с миналото и настоящето къде да ида? Бих живял с удоволствие и в други градове - Севлиево , Търново , Смолян , но никой не ми е предложил приемливи условия за работа, а това което съм намирал не е било за мен .

# 111
  • София
  • Мнения: 17 596
Ами... Обективно, виждала съм градове по-красиви, градове по-уредени, градове по-богати, такива с по-дълга история... Но... София е Моят Град, Единствения, Неповторимия... И при това го мисля - наистина.

# 112
Криворазбрани ценности и цели на живот, благодарение и на наследство от близкото ни минало / учи мама да не работиш, ожени се за Софиянец за да станеш софиянец и да имаш имот в София, докопай се на работа в София за да живееш в столицата, да си провинциалист е равно да човек втора категория/. И така в зората на демокрацията, след като отпаднаха ограниченията за живеене в София, куцо и сакато се изсипа в София, с идеята че тук ще живеят по добре, ще получават пари без да работят, че следва да им се предостави дадена работа на тях без значение че не са подходящи за дадената длъжност, само защото са съгласно да работят за по-малко пари. Тези хора освен че подбиват пазара и смъкват цената на можещите, предлагат мнимо качество, пренаселиха града ни, ограбват ни, донесоха със себе си своя бит и култура /или по скоро липсата на такава, т.к. това да крещиш, да ругаеш, да ходиш "неприлично" облечен - мръсен, раздърпан с анцуг и т.н. на публични места, да натрапваш себе си на околните.../ И накрая какво тези които от поколения живеем в този град, болшинството от приятелите ни се намират в този град, дома ни е тук, бизнеса ни е тук, трябва да се съобразяваме със ширещата се простотия, с това че някакъв идиот съсед  е решил да гледа кокошки в апартамента си, друг да слуша чалга, трети води разгорещен спор на висок тон и то на изключително не литературен български език, друг е решил да си прави ферма в жилищен квартал, с това да ни ограбват,  с демонстрираната повсеместна липса на възпитание и незачитане на правата на другите, на закон..., или точно ние да се оттеглим, ние да отидем да живеем в провинцията.

От един Софиянец пето поколение

# 113
  • Мнения: 539
точно подкрепям bebka krasi, така и ще стане - ние софиянците се чудим къде вече да отидем да живеем.

# 114
  • Мнения: 9 912
идете в провинцията  Whistling
място бол, работни места също, евтино, екологично и т.н. и т.н. и никакъв стрес няма.

# 115
  • Мнения: 192
идете в провинцията  Whistling
място бол, работни места също, евтино, екологично и т.н. и т.н. и никакъв стрес няма.


Сигурно така и ще направя.
Предполагам че и много други също.
Отдавна ни писна с жена ми, това не е града в който сме родени и израсли.

Странно, защо ли само хора които сме родени и израсли тук разсъждават така?

# 116
  • Мнения: 9 912
много просто, хората, родени в някой провинциален град, също смятат, че градът им не е това, което знаят като деца, не е градът, в който са израсли, затова се местят да търсят щастието си  Tired

# 117
  • София
  • Мнения: 62 595
Брей, софиянци само аристократи се навъдиха. Провинциалистите лоши, а софиянци са целите в бяло (ако мога да перифразирам един виц). По-леко я карайте, по-леко. Аз, пък мога да ви кажа, че когато дойдох навремето да живея в София се сблъсках с най-голямата простотия, мръсотия и глезотия, а това беше по времето на софийското жителство. Така, че хич не ми разправяйте колко било подредено, хубаво, а хората с превъзходно възпитание.

# 118
  • Мнения: 1 335

Съмнявам се. До 20-25 години в София, Варна, Пловдив и още няколко града ще останат само лумпените.
Богатите хора ще изкупят земята и ще живеят далече от градовете, в огромните си имения.

Абсолютно съм съгласна, аз даже съм си набелязала 2 такива града, в които може  да се живее спокойно, в които има училища и които са на 1 час път от София. В София е ужас, но е все още привлекателен защото все още има хора които не са живели в столицата и това се смята за голям престиж.

# 119
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 952
много просто, хората, родени в някой провинциален град, също смятат, че градът им не е това, което знаят като деца, не е градът, в който са израсли, затова се местят да търсят щастието си  Tired

И аз това написах някъде по-горе, ама софиянци не четат!

Тези хора освен че подбиват пазара и смъкват цената на можещите, предлагат мнимо качество, пренаселиха града ни, ограбват ни, донесоха със себе си своя бит и култура /или по скоро липсата на такава, т.к. това да крещиш, да ругаеш, да ходиш "неприлично" облечен - мръсен, раздърпан с анцуг и т.н. на публични места, да натрапваш себе си на околните.../ И накрая какво тези които от поколения живеем в този град, болшинството от приятелите ни се намират в този град, дома ни е тук, бизнеса ни е тук, трябва да се съобразяваме със ширещата се простотия, с това че някакъв идиот съсед  е решил да гледа кокошки в апартамента си, друг да слуша чалга, трети води разгорещен спор на висок тон и то на изключително не литературен български език, друг е решил да си прави ферма в жилищен квартал, с това да ни ограбват,  с демонстрираната повсеместна липса на възпитание и незачитане на правата на другите, на закон..., или точно ние да се оттеглим, ние да отидем да живеем в провинцията.
Аз да попитам като ИднЪ простЪ плУвдивчанкЪ дето й пИче слънцИтУ.....вие в София май се раждате с едно висше и след това придобивате още 2 поне....синя кръв тече във вените ви....слушате класическа музика...работите скъпо платена работа..... Thinking Някаква по-възвишена раса.....намирисва на Хитлер. А вие едно време, когато София беше на софиянците.....не правихте ли компоти пред блока...туршии вкъщи....Аз не виждам във всеки вход да има кокошки или мини свинеферма. Всъщност преди хиляди години, когато София е била голо поле....от къде ли са дошли жителите й?.....А ако нямаше движение на народите ...дали траки, българи и славяни са щели да се срещнат и омешат....

Общи условия

Активация на акаунт