Юлияна2г5м-Виктория1г3м.

  • 2 942
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат на: vili_d
"Ekin Epid" вече не внасят, а ефекта беше страхотен.
"Propoli Sciroppo Junior" струва около 10лв-200мл (зависи от аптеката аз го взех за 10.60) - за ефект още нищо не мога да кажа, защото го давам от понеделник и то профилактично, от аптеката ми казаха, че е като другото сиропче.

ПП
Преди 3 години от същата аптека същия фармацефт ми препоръча "Ekin Epid" и останах страшно доволна.


Благодарско!Ще поразпитам и аз тук-там за него

# 16
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Anonymous
Заведи ги на лекар и настоявай за изследване на секрет от носа.


Ето това е ,което трябва да направиш!

# 17
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Цитат на: Liorena
#Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked

ееееееее, нееееееее, това вече е върхът на .......

явно в България все още има много, много невежество......

много жалко за децата.

но да приемм , че "Дидка" си е направила само една лоша шега, пишейки всички тези откровени глупости в  Sign Exclamation "Здравен форум'
Всички тези глупости ,ако беше прочела добре се отнасят за 1986г. и 1987г.Както казах тогава ми се е налагало да ползвам тия бабешки методи и са ми помагали!Не мисля че съм невежа,нито пък си правя лоши шеги ...Мислех,че тук всяка споделя опита си или дава съвет доколкото може-обаче ,е много жалко ,че винаги ще се намери някоя мама без задръжки в грубите си изказвания!Имам три родени и едно осиновено дете,растат живи и здрави,и немисля че ако бях толкова невежа щях да се справя и да ми разрешат да осиновя дете на 5г.Така,че мамичко,би трябвало да показваме уважение една към друга ,а не да се нападаме и обиждаме!

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
ами тогава давай им ракия колкото искат да пият, лошо няма, по една, две, три лъжици - щом помага.....лошо няма,

мазане с спирт, аспирин...и това много помага.....

мазане с газ също много помага при простуда.....

изобщо прави каквото искаш, само недей да даваш подобни "съвети" на други майки от 86 и 87 год, че дори не е смешно....

сега за сведение сме 2005 година.

# 19
  • Мнения: 6 323
Дидка, за своите деца имаш отговорност само ти.
Ти взимаш решенията и не сме ние, които може да кажем дали ги гледаш добре или не, а и не това е темата на дискусията.

Става въпрос за нещо друго - съветите, които даде.
Факт е, че има огромна разлика от 86-87 година и сега.
Първо тогава не е имало достатъчно медикаменти и второ, което е по-страшното - не е имало информация.
И ако за тогава е било, ако не допустимо, то простимо, да се дават такива неща на малки деца, особено на бебета, то сега това (поне според мен) е абсурдно.

Има достатъчно медикаменти на пазара, а също така и много "бабешки" рецепти, които не носят рискове.

Вече има и достатъчно информация за това какви вреди и неприятности могат да причини даването на пресен жълтък, ракия, мед дори и в минимални количества, както и разтриването със сол, газ, ракия, аспирин.

Идеята е да си помагаме, затова и се включих в дискусията, тъй като считам, че подобни съвети има много по-голям шанс да навредят, отколкото да помогнат.

Да са ти живи и здрави дечицата и поздравления за решението и смелостта да осиновиш дете, след като имаш 3 собствени!

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Mamma
тъй като считам, че подобни съвети има много по-голям шанс да навредят, отколкото да помогнат.


да, това исках  Rolling Eyes да кажа точно Rolling Eyes

 smile3505

# 21
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Anonymous
Моите дъщерички Юлияна2г.5м. и Виктория1г.3м.кашлят и имат хрема от 2 седмици давала съм какво ли не но не спират водих ги на лекар пихме антибиотици но продължават да кашлят и да имат хрема но не толкова много както в началото кажете ми какво да правя моляви направо съм отчаяна.

 При положение, че не имало температура, поне не си написала, не виждам смисъл от антибиотика.
 Момчил след вирусна инфекция има една остатъчна влажна кашлица, води се за алергична реакция и Калергина действа идеално в тези случаи, появява му се дори и без вдигане на температура, това все пак не съм го установила сама, а след консултация с лекар. Аз бих те посъветвала да отидеш при друг педиатър.

# 22
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Мамма,Аз споделих какво съм правила преди когато нямаше това разнообразие от бебешки и детски лекарства, и ми е помагало!Сега малкия си син разбира се,че при нужда,го лекувам с нещо предписано от личната ни лекарка!Обидно е само грубото и подигравателното отношението на Liorena,която не се спря, а обърна моето обяснение в  #Splat #Splat Небива така!
Дано майчето ,което сподели проблема с децата си ,е намерило най-доброто решение и децата се оправят! Flowers Four Leaf Clover

# 23
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Дидка
ЗА КАШЛИЦАТА-Смесваш 1с.л.мед,един пресен жълтък,щипка хлебна сода и щипка канела.Смесваш по 1с.л.-мед,олио и ракия,хубаво разбъркваш и им даваш по мъничко когато се сетиш.Още има черна ряпа-издълбаваш една ,посипваш захар и като си пусне сока го пресипваш в чашка и даваш на децата.Разтривай гръбчетата,гърдичките,намазвай вратлето и крачетата отдолу с нещо загряващо,когато лягат да спят.При нас дава ефект!А за хремата питай в аптеките -има хубави капки на билкова основа.Скорошно оздравяване!


Е,и аз да се включа Wink
Добре,че им няма нищо на дечицата ти.Чак пък да няма друга алтернатива на спирта и алкахола???Дори и да са смесени с нещо все пак има опастност.А да не говорим,че не знаеш как ще понесе едно дете това.И малкото количество е опасно понякога!

И каква всъщност е лечебната сила на ракията #Shocked

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: PrincesaDundesa
И каква всъщност е лечебната сила на ракията #Shocked


недей пита, smile3520 , че и ти ще си го отнесеш.
по-добре си  smile3505

Общи условия

Активация на акаунт