Бебета ЮНИ - 12

  • 9 995
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
panterkata66 При кои ходиш на консултация,питам защото и аз съм от Русе.За витамините и на мен ми казаха да спра фолиевата след 3-тия и защото организма и моя и на бебето ве4е има нужда и от много витамини за това си взех и аз О'МАМИ ама тъй като продалжавам с гаденето и повращането сега не пия нищо. Rolling Eyes elly24 И на мен не ми излезе вярно за парвото ми дете това за пола  Naughty

# 31
  • Мнения: 60
като стана дума за витамини гледам доста от вас пият магнезий. На мен пи изписаха Магнерот 3 х 1 на ден. Обаче доктора изрично ме предупреди да няма час преди хапчето и час след него никакви млечни продукти. Е то как да стане. Не остава време да ги пия тия хапчета. Като закуся кисело мляко - чак след час. После аз без сирене не сядам и прясно мляко доста пия - мани .....

А да и да не забравя. Може и да знаете ама аз предната бременност го бях отървала тоя момент. Желязо и магнезийй които пият - трябва да има сериозен инревал м/у хапчетата /5-6 часа май беше/ иначе на едното му се губеше смисъла. Не че е вредно ама се неутрализираха май. Ако се поровя по нета ще намеря ама ме мързи, че чета интересна книга Wink То даже в упътването на магнезия го пишеше ако се не лъжа.

Айде поздрави

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile

За витамините: при предишната ми бременност пиех Матерна (то само това се продаваше тогава) около 30% от времето и качих общо 11 кг.  Тогава всеки месец освен пълна кръвна картина ми изследваха и нивото на магнезий, желязо и калций в кръвта и в зависимост от резултатите лекарката ми казваше дали да пия витамини или не.  Сега не ми правят такива изследвания, а лекарката ми каза да не пия синтетични витамини, ами да наблягам на плодовете- аз правя каквото ми каже, а тя ми следи нивото на хемоглобина от ПКК.

In4oka, феталната морфология Марков с коремен видеозон ли я прави?  Нали говорим за кабинета на ул. "Алеко Константинов"?  Можеш ли да си заведеш и компания?


# 33
  • Мнения: 256
Траляля   love001

Най-накрая да се посвестя от вчера. Още ми е много превъзбудено, дано поне кръвното да се е нормализирало, че хубаво положителни емоции само, ама всяко нещо с мярка трябва да е!

Е, вчера бяхме при доктор Марков, та още преди да започне каквото и да е да ми говори, потвърди съня ми, че бебока е на 100% мъжкар. И като ни го показа, нямаше съмнение ( чак, някой мъже биха завидели за такава снимка  smile3532 )

И така, вълнението е мноооого голямо, то ми личи сигурно и през компютъра. Даже на свеки вчера й се скарах. Точно отиваме с мъжо да съобщим добрата новина и тя като почна: "ама всичко ли му е наред на детето, ама мозъка нормален ли е". Леле, добре че бях вече изтощена от емоции и само я скастрих, за изненада пред милото, иначе направо ми идваше да й скоча, да си тръгна и да не се връщам. Ама нали хормони ни тресат, простено ни е!

Та, за д-р Марков исках да ви споделя. Горкият от нас дъх не може да си поеме. Запълнили сме му графика чак до средата на март вече (направо е полудял сигурно заради форума). Ама какво да направим, като си заслужава, ние не сме виновни, че и той е човек и душа носи!

Та за витамините го питах и според него, всичко това с различните марки и "задължително" при бременност е повече рекламна стратегия. Според него така костите на бебетата се калцирали допълнително, което после довежда до много трудно раждане.  

Ох, 100 пъти я пиша тази публикация и или ми публикува само част или ми трие всичко. Половината неща ги забравих вече.

И сега трябва вече да свиквам с името Божидар, нали детето на два пъти идва да ми се кара в съня ми, че не искам да го кръщавам така. Ще го послушам, все пак.

МериЛу, мерси за синьото вързопче на първа страница!!!   bouquet

Това, дали ще се публикува, я да видим...

А, е аз най-важното забравих, доки сметна, че сме по-големи от колко трябва и ни поразбута малко стратегията с раждане на 1ви юни. Изчисли ми термина за 24 май. Ама аз съм си свикнала с 1ви, така че да не се изненада някой ако тръгна да раждам по-рано. Мама ще си има будителче май  smile3529


Поздрави на всички празнуващи днес, да са много, много щастливи!

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 13:38 от In4oka

# 34
  • Мнения: 60
абе вие всички виждате ли новата тема "бебета юни 12" в основната страница "очакващи бебета май-август". На мен там ми седи само "бебета юни 11" и то само до 13-та страница. Та влизам в старата тема на 13-та страница. Вече като съм вътре ми излизат и 15-те страници и оттам ползвам линка да вляза в новата тема. Егати абсурда. Нещо не рефрешва или при мен е проблема ???

# 35
  • Мнения: 24
Лина-вики,аз ходя при д-р тодоров в транспортна болница и съм мн доволна:)А ти?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 901
Я и аз да се запиша.

Аз с предишната бременност пих Матерна всеки ден и наддадох само 12 киг. То това само ли е, някои качват по 8...

Фолиевата киселина докторката ми каза да я пия до 4ти месец, ама това и 4ти или до началото на 4ти означава... накрая реших да я пия докато свърши - може би още 1-2 седмици, пари съм дала, нали така? после пак ан Матерна ще отида. Някъде бях чела, че фолиевата киселина има и други функции, не само по гръбначния мозък на детето и костите, ами и други. А с предишната бременност гледах 1 предаване и 1 професор разказваше, че фолиевата киселина е критична през първите 28 дни от зачеването, после и да се пие, няма много файда. затова било добре ад се започне да се пие още докато решите да правите дете и докато бебеправите, защото никога не можете да знаете сега станало ли е, кога е този първи ден дето трябва да я пия тази фолиева киселина и т.н.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз напоследък съм по-емоционална, явно. Е, не съм толкова агресивна, както с предишната ми бременност или първите месеци на тази, когато се чувствах зле, а и отгоре на всичко, всичко винаги беше на кантар, но снощи за втори път ревах, че детето ми е болно. Откъде накъде, от бременността явно, но такива сълзи, такова чудо, ще речеш че светът свършва с една температура и много лоша кашлица. Рева си и си я гушкам и се моля да се оправи, даже и за миг не се притеснявам, че мен и другото дете нещо може да ни прихване от нейния вирус - важното е тя да е добре.

# 38
  • Мнения: 13
Кой пусна формулата? На мен ми излезе вярна - момче!

Да кажа и аз за раждането - 100% за нормалното (ако не е наложително секциото де, тогава няма как). Природата така го е измислила значи така трябва да е. Това е моето мнение.

margarete, явно на всеки му действат различно. На някои им идват силни - от там апетита предполагам. Аз чак се притеснявам за себе си - никакъв апетит... На моменти направо насила ям и винаги по малко.  newsm78 Thinking Иначе пък баааавно но славно качвам килца - засега 3 нагоре.

А иначе пия магнерич за контракциите които имах. Но ми стана интересно нещо. Четох за едни контракции Бракстън-Хикс, които точно приличат на моите. Усещат се като стягане за до минута, няма болка, не са редовни. И най-важното не са опасни, а дори напротив - нормални са. Така организма се подготвял за това което предстои. Добре де, ако са толкова нормални аз защо пия лекарство което да ги подтиска? Thinking Някой има ли мнение по въпроса?

# 39
  • Мнения: 210
  smile3534Аз не твърдя ,че има зависимост между витамините и килограмите, а между витамините и апетита.
При някой това е притъпено от гадене и повръщане, въпрос на метаболизъм, трети просто хапват малко...
Но аз ям наравно със 100 кг-мов мъж, хапвам 3 пъти на ден - здраво, поне две три неща изяждам в ресторант, по един шоколад на ден... А като почнах витамините стана страшно  Cry
Снахата не хапва така , но и на нея й се е отразило... нейния док. твърдял ,че се дължи на витамините, а моя потвърди,че  се среща... Като тръгнах да обяснявам в аптеката , жената също се съгласи че има зависимост... Но разбира се не пряко към килограмите... наистина е индивидуално

На 23.01 съм при док. Ще се замерваме и силно се надявам да разберем какви гащи ще носим ...

# 40
  • Мнения: 4
panterkata аз съм при д-р Саха ама май не съм много доволна и може да го сменя ама ще видим newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 2 901
Pretty_Galina, с предишната ми бременност също имах такива контракции от 6-7 месец, бях чела, че са нормални, че са с такива характеристики, че подготвят, че не са болезнени и дъра-бъра, но като казах на моята лекарка, тя ми изписа веднага Магнерич или Магнерот и чак когато ми издаде болничния за 45 дни преди термина, ми каза - вече можеш да спреш магнезия, можеш да раждаш. Да, ама тогава ми спряха и контракциите - та чак до седмица след термина, дори насила едва ги предизвикаха. Нещо се бях бетонирала. Иначе, макар и нередовни и неболезнени, някой път тези контракции ми бяха по-силнички - направо ми спираха дъха - като ми се стрегне корема, та и всичко покрай него, и ми се припишкваше повече, ако не бях ходила скоро до тоалетната... Вчера на няколко пъти имах същото усещане, но ще се самонаблюдавам до следващия преглед и ако продължават, ще й кажа, може би...

# 42
  • Мнения: 233
А с предишната бременност гледах 1 предаване и 1 професор разказваше, че фолиевата киселина е критична през първите 28 дни от зачеването, после и да се пие, няма много файда. затова било добре ад се започне да се пие още докато решите да правите дете и докато бебеправите, защото никога не можете да знаете сега станало ли е, кога е този първи ден дето трябва да я пия тази фолиева киселина и т.н.

Това е, което и аз знаех. Преди да забременея пиех редовно фолиева к-на, разбрах че съм бременна и пиех може би някъде около 30 дни след това и спрях. Почна ужасното гадене и абсурд да сложа хапче в устата си! Но пък наблягах много на макарони, хляб, портокали, които са източници на такава киселина и искрено се надявам всичко да е наред!

Относно редовният прием на витмини, мен лично не ме притеснява качването на килца, ами това калциране, за което и лекарите говорят - което прави бебетата изкуствено големи и съответно и раждането - трудно...  newsm78 Ще питам доктора ми, но поне за себе си съм решила да вземам витамини по 1-2 на седмица, ако случаааайно се окаже, че ми липсва нещо в организма, поне така да се набавя! И без това, излишните количества витамини се изхвърлят от тялото.  Peace

Pretty_Galina, тази сутрин (обед) се събудих с подобна контракция, т.е. матката беше втвърдена и изкочила над тялото ми (бях легнала по гръб) и аз ококорих ей такива очи  #Crazy Но, е възможно контракцията да се е появила и заради прословутият оргазъм (насън), който дефакто ме събуди!

# 43
  • Мнения: 279
ЗА контракциите да кажа, че и аз имам и пия магнерот.Особено като повървя и веднага ми стяга коремчето.
Аз така като гледам до края ще си го пия.

И сега да ви се оплача.
Много ми е криво днес.Самотно ми е нещо.Искам да изляза , ама нали по-горе писах, че като вървя
и ми се втвърдява корема.Може , ама на много къси разстояния.Сещам се преди как си хайманосвах, нещо явно си ми е тъжно.
Тъжа си за миналото сигурно. А на всичкото отгоре и приятелките ми нещо ме позабравиха.Все едно не съществувам.Насълзяват
ми се очите заради това. При вас как е?Защо така ме забравиха.....По цял ден съм на компютъра или пред телевизора.Не издържам ,нещо взех да психясвам май. Какво да правя? Добре, че ги има тия форуми, иначе щях да се побъркам.
Това беше за сега, надявам се, че не досаждам......

# 44
  • Мнения: 210

Не си намерих любимата песен на този сладурко, исках да я подаря на всички хлипащи и тъжни и нервни, и за успокоение ви подарявам тази лигавка ама сладка песничка http://www.youtube.com/watch?v=xam1OM3QdfI&feature=related

  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт