В пети месец и половина съм,а вече качих 10 кг..........

  • 11 230
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Повечето килограми качих в началото на бременността, а последните два месеца качвах по половин килограм.

# 16
  • Мнения: 87
Аааа, чакай малко- недей да гладуваш- това е още по- лошо за теб, защото изтощаваш организма си. Просто си направи хранителен режим. Яж по малко, но по- на честичко. Закусвай, след около два часа хапни някакъв плод или пийни чай, после обядвай. След това нещо лекичко като следобедна закуска- например някаква салатка, после вечря и така. Гледай да ядеш разнообразна храна и се движи много. Ако хапваш на често, няма да изпитваш глад, а и ако се движиш повече ще ускориш метаболизма си и ще видиш че нещата влизат в ритъм. Намери си златната среда за теб. А за сладкото- моя доктор ми беше казал, че ако не искам да рева докатораждам, трябва да забравя за шоколадите и захарта.
gigio,това с честото хранене няма как да стане защото съм на работа по цял ден! А относно движението вече не знам какво да правя-от началото на бремеността  съм с ниска плацента и доки ми каза по малко да се движа,сега пък повече и направо се обърках!?

# 17
  • Мнения: 87
Повечето килограми качих в началото на бременността, а последните два месеца качвах по половин килограм.
за миг си представих че и при мене ще е така Laughing
Благодаря за отговора valerie!

# 18
  • Мнения: 87
то да слушаш, но не е това времето! ако сега не можеш да си поугаждаш- кога?!!? килограмите лесно се свалят след това. ако имаш обаче оплаквания и някакви неразположения от тях-  слушаш и изпълняваш! а и колкото повече мислиш - толкова повече ще ти е трудно. сега зимата като няма къде да излизаш и да се развличаш... трудничко ще да ти е.
най-вече спокойно и си мисли за малкото бебче Heart Eyes
... меве това ме е яд,че прекалено много се вслушвам Simple Smile
..и само плача-аман вече-хич не се харесвам!!

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
В никакъв случай не стой гладна. И яж и месо, разбира се - пилешко, телешко, не тлъсто свинско. Нужно е.

Освен това яж и хляб - в него има много полезни неща. Ако не ти се яде бял - купи си типов или ръжен. И не се паникьосвай. Килограмите се свалят.

# 20
  • София
  • Мнения: 128
Мила да и кажа и аз в момента съм 8-ми месец и съм +20 а не съм се спукала от ядене и аз качвах по 3-4 кг след 4-ти месец. Сега от нова година насам съм се сложила на разделно хранене и да ти кажа хем не съм гладна хем не качвам , хем ям от всичко стоя си вече 2-3 седмици на едни кг. и съм много доволна. И аз се притеснявам много дали ще ги сваля, но в момента е по-важно бебето да е добре пък аз.......

# 21
  • Мнения: 1 032
Виж, важното е да си спокойна. И наистина се опитай да си направиш хранителен режим. Не знам какво работиш, но сигурно ще имаш възможност да отделяш по 10 минутки за един чай, или една мандаринка. Пък ако изтървеш работата и понапълнееш повечко после ще му мислиш  Wink

# 22
  • Мнения: 87
Благодаря Ви на всички за бързите отговори!
Аз приключих за днес работният си ден !
На всички Ви желая приятна събота и неделя!
Прегръщам ви! Hug

# 23
  • Мнения: 391
10кг не е чак толкова много освен ако си била пухкава преди да си забременяла. Проблема е че по принцип най-много се качва през последните три месеца и ако качиш много не само че няма да ти е удобно и приятно в тези последни месеци, но може и да ти придизвикат медицински проблеми.

Аз исках само да те посъведвам да имаш в предвид, че този мед и орехи три пъти на ден и около 400 калории. В зависимост от колко се движиш, на ден трябва да ядеш около 1800-2300. Почти 1/4 от това ти е меда с орехи, преди да си хапнала една хапка от каквато и да е било друга храна.

И наистина, не се притесняваи много относно това тегло. Хубаво е да внимаваш, но пък и не е добре да се тормозиш. Наслаждавай се на бременноста си, че не ти е останало много Wink
 

# 24
  • Мнения: 1 919
аз качих 21, като родих оставих 14 в болницата няма страшно всичко ще е наред!

# 25
  • Мнения: 701
Първите няколо месеца качвах по 4 на месец.До края бях качила около 22 и оставих 11 в болницата.Всичко ще си влезе в нормите до година след раждането...поне е така с всички около мен.

# 26
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Аз когато забременях бях 49 кг.В началото на 9 месец бях 78кг.Детето ми се роди 4 кг.Сега съм 56-58 кг. и не мога да спадна повече

# 27
  • Мнения: 14 490
10кг не е чак толкова много освен ако си била пухкава преди да си забременяла. Проблема е че по принцип най-много се качва през последните три месеца и ако качиш много не само че няма да ти е удобно и приятно в тези последни месеци, но може и да ти придизвикат медицински проблеми.


това не знам защо навсякъде се повтаря из тези теми - по книгите за бременни и нормите дадени там е указано изрично, че най-много се качва във втори триместър, т.е. 4,5 и 6 месец - по около 2 килограма. за осми и девети месец дават най-много по килограм да се качва, а е възможно през деветия да не качиш въобще.
не обърквайте момичето. ако се качва много последните три месеца (7 до 9-ти) то е поради задържане на течности и проблеми с уринирането, а не трупане на телесна маса.
като съм писала месеците съм имала предвид календарни, защото гледам, че авторката на темата си ги смята лунарни, по лентичката й е в в началото на пети календарен.

# 28
  • Мнения: 1 503
Повечето килограми качих в началото на бременността, а последните два месеца качвах по половин килограм.
почти подобно беше и при мен.
Първите 4-5 месеца качвах около 2 на месец,най-много качих около 6ти-7ми  -3 за 1 месец ,а след това по половин кг някъде.Отидох да раждам със 17тина кила отгоре(талията ми беше почти 100см от 60тина hahaha).На 3тия месец вече абсолютно липсваха,а сега съм отвратително слаба.не се притеснявай!Внимавай с храната и се движи(ако не е противопоказно в случая де).Лека бременност и съответно леко раждане  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 2 967
Не знам дали ще те успокоя, но и аз бях горе-долу така Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт