Какво ДА и какво НЕ в един хотел?

  • 6 616
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
А пък аз искам, когато съм в по-скъп хотел, да има служебни асансьори, а не да се надпреварвам с камериерките и персонала.
И не мога да разбера, ужасно ли е скъпо да се слагат мрежи на прозорец или врата на балкона, независимо дали има климатик.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 692
А, не. Не съм станала ясна. Не приемали деца под 2г. А аз попитах. #Cussing out Има хотели с различни изисквания към децата. Под 2, под 3, не приемат.
Лелееее, какво значи да не приемат деца под 2 год. в хотела?  #Crazy #Crazy #Crazy За първи път чувам, честно! Извинявам се предварително за сравнението - нормално е да попиташ дали в хотела се приемат домашни любимци и ако да- обикновено се заплаща, но това, за което ти споделяш просто е БЕЗУМИЕ!!!!  ooooh! Така губят семействата с малки деца като потенциални туристи.

# 17
  • Мнения: 11 747
не е съвсем по темата, ама много искам да споделя на какъв 3* хотел попаднах в Гърция, Атина.
Влизам във фоаето и докато чакаме сядам на маса от трапезарията, тя беше леко в страни - на масата една голяма поривка, върху нея малка квадратна покривка и върху нея - найлон! Shocked Така се зачудих, що за рационализация - да не се цапа! Tired
Дават ми ключа за стаята, отивам до асансьора и си влача куфара, пиколо няма.Влизам в асансьора и на пода килимче, а върху него найлон Shocked Пристигам на етажа, отварям вратата на асансьора и коридора тъмен. Срещу мен ключ за лампа, натискам и светва. Тръгвам аз по коридора, чевръста съм, нервачка, бързо действам, но на средата на коридора светлината угасва! #Crazy Чрез напипване и напрягане да виждам в тъмното, намирам ключ, не близо до мен и пак светвам. След няколко влизания и излизания в стаята и хотела си изработвам стратегия - излизам от стаята, вратата е отворена, за да влиза светлина в коридора, аз съм готова, изтичвам до ключа, натискам го, светва, по най-бързия начин хлопвам вратата и бързам към асансьора преди да е угаснала лампата. Свиква се, не е толкова страшно... Tired
А, докато правех упражнението с лампата, за малко да пропусна да забележа, че в коридора има пътека от мокет и върху нея найлон! #Crazy  Добре, че чаршафите в кревата не бяха обвити с найлон! Tired

Ей в такъв хотел не ми се ходи, макар че не е болка за умиране...., много е забавно! Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 692
Останах много разочарована от един 4 *хотел в Гърция, където исках да ползвам ютия, а не можах.   Grinning Още при пристигането си исках да извадя всички дрехи от куфара и да ги изгладя, но ми казаха, че не може да ползвам ютия и да си ги изгладя сама (както много хотели в бг предлагат), а трябваше да го дам на гладачница. Исках да се осведомя първо за цената на услугата - казаха ми че след малко ще дайде пиколо да ми даде ценоразпис -не стана. След няколко часа - слизайки на рецепция отново напомням - "ааа, ами имали тука някъде ценоразпис, ама къде е.... newsm78 ". На следващата сутрин си оставям дрехите, които желая да бъдат изгладени - на леглото, както си му е реда и вече без значение каква е цената. Връщам се от плаж чак следобяда - дрехите си стоят така, както са били.... Пак се обърнах към рецепция и казах, че искам да ми се изгладят нещата и благополучно вечерта след вечеря се прибираме и какво мислите - 1 ценоразпис, пъхнат под вратата. Та така, ние бяхме за 4 дни там.... ами отказах се за останалите 2 дни да правя по-нататъшни опити. А знам английски, повярвайте, разбраха ме какво искам и хотелът се слави уж с добра репутация...
- Ядосвам се от некомпетентен и незаинтересован да помогне на туриста персонал  #Cussing out

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 15:19 от Cherry*

# 19
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Според мен не звездите на хотела са решаващи - например 3-звезден ми е харесвал повече от 4-звезден, че и от 5. Зависи къде си, дали хотела е в центъра и т.н. Иначе за искам баня и тоалетна отделно  Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 692
След няколко влизания и излизания в стаята и хотела си изработвам стратегия - излизам от стаята, вратата е отворена, за да влиза светлина в коридора, аз съм готова, изтичвам до ключа, натискам го, светва, по най-бързия начин хлопвам вратата и бързам към асансьора преди да е угаснала лампата. Свиква се, не е толкова страшно... Tired
А, докато правех упражнението с лампата, за малко да пропусна да забележа, че в коридора има пътека от мокет и върху нея найлон! #Crazy  Добре, че чаршафите в кревата не бяха обвити с найлон! Tired

rotfImbo  Много се забавлявах, докато чета. Но едва ли на теб ти е било толкова забавно тогава .  Mr. Green
Найлони казваш, навсякъде.....  newsm78

# 21
  • Мнения: 11 747
абе да ти кажа, забавно ми беше!  Mr. Green Толкова бях изумена от това, което виждат очите ми #Crazy.... и то в туристическа Гърция, мисля че беше на 2-ро място в света по посещаемост от туристи, след Италия.

Но си е мизерия...... Confused

# 22
  • Мнения: 2 839
ХАхахаха, а дивани покрити с чаршафи имаше ли? Да не се хаби дамаската  Laughing

На мен в Атина пък обратната случка ми се случи с гладенето. Хотел уж 5 звезди. Казвам уж, щото мога да поспоря по въпроса  Laughing Оказва се, че трябва да се явя вечерта на официално събиране, а аз нямам такова облекло. Купувам си. Ок, ама прецених, че има нужда да го мине една ютия, та да блесна съвсем пред висшето общество на Атина  Crazy Обаче ... след 16ч. нямало кой да ми изглади дрехата  Shocked Това в хотел с десетки служители, беше на 15тина етажа, много народ персонал, и никой от тях не можело да ми глади. Предложиха да си го изгладя сама, ама не можело да взимам ютията, та една девойка ме придружи в мазата в някакви сервизни помещения, остана да ме пази през цялото време докато аз гладя, накрая ме изпрати по живо, по здраво  #Crazy
Кой казваше, че зависи от звездите?  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 395
Мисля, че е редно в хотелите да има: ютия, сешоар, wireless, румсервиз

# 24
  • Мнения: 6 167
Мисля, че е редно в хотелите да има: ютия

това за ютията е малко странно - нали има сервиз пране и гладене  Rolling Eyes
както и за простора - къде сте виждали хотел с простор да си перете и простирате..

# 25
  • Мнения: 2 839
Абе, на морски хотел си е редно да има. Да си метнеш банския, плажната хавлия, ако не предоставят от хотела.
Ютия за 3-4-5 звезди, не. Услуга пране и гладене. Може би за 2 звезди е редно да предоставят някаква ютия за ползване, не знам.

# 26
  • Мнения: 1 893
Не само в морските, и в спа и в ски хотелите трябва да има условия. Все пак отивам на почивка за 7-10 дни с тригодишно дете. Изключено е да дам някой да й пере дрехите, а когато ги намокри, залее и т.н ще мухлясат, докато се приберем.
А ски екип или халат как съхнат  newsm78

# 27
  • Варна
  • Мнения: 692
Абе, на морски хотел си е редно да има. Да си метнеш банския, плажната хавлия, ако не предоставят от хотела.

Задължително!  Peace  А ми се е случвало да се чудя къде да сложа да изсъхнат банските и хавлиите и обикновено ги накачвам по пластмасовите столове на балкона (ама не е най-удачния вариант).

# 28
  • Мнения: 2 309
Ето на какво държа аз, пък дали попадам често на такъв хотел е друга бира  Laughing

дебели, плътни /чисти по възможност / завеси
звукоизолация
душ-кабина
ключ, монтиран към самата врата
спалня, а не две легла долепени едно до друго
мека настилка на пода

Това за ключа ми е критерии съвсем от скоро  ooooh! бях командировка в Сливен, в един нов хотел, който даже незнам колко звезди беше. Та отвътре стаята се заключва с ключа, който са ти дали. Да, ама за да заключиш отвътре трябва да ти е светло, а за да ти е светло, трябва картата закачена за ключа да е пъхната в устройството, пускащо ток в стаята. Принудих се на тъмно да пъхам ключа, за да се заключа. По-късно ме осени идеята, че ако си бях пъхнала кредитната карта в устройството, може би пак щеше да светне.
С фотоклетката в коридорите съм имала комични ситуации. Трябва да махаш интензивно с ръце високо във въздуха, за да те хване и да светне лампата.
А липсата на легло-спалня в повечето хотели ме вбесява. Тъй като детето спи между нас все още, пропада милото в дупката между двете легла. Обикновено попълваме с кърпи, за да се изравни нивотото. Спомням си  в един гръцки хотел, бях поръчала изрично спалня, а те ни дадоха легло персон и половина. Че беше и пълен хотела, та се наложи да спим една вечер тримата на леглото. На сутринта вдигнах хотела с краката нагоре, така бях назлобяла. А като се сетих за този хотел, ще кажа и още от претенциите си:
комарници
климатик с нормално устройство за управление. Писнало ми е да гадая, как работи аджеба този климатик и да бутам разни копчета нагоре-надолу, докато открия накрая топлата вода.

Храната ще коментираме ли?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 692
WC-то към ресторанта с фотоклетка, но програмирана на мн. кратък интервал. Изнервих се максимално, ако ме разбирате....  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт