ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ИЗХОД от ситуацията с ДГ

  • 21 825
  • 510
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 48 009
11 часа пред мол на стамболийски

# 316
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами аз бих дошла, но какво ще правим на тази среща? Кабо Алма вече е внесла нашите искания и явно следи нещата. Въпреки това пак бих дошла, дори само, за да се запозная с някои от вас, само че има ли идея къде ще идем след като се съберем в 11 часа- особено ако сме повече майки.

Кабо Алма, само едно уточнение- предложенията във вида от началото на темата ли ги внесохте или ги оформихте като жалба, петиция, или нещо друго?

# 317
  • Мнения: 3 740
Кабо Алма, само едно уточнение- предложенията във вида от началото на темата ли ги внесохте или ги оформихте като жалба, петиция, или нещо друго?

Предложенията са внесени във вида, в който са обобщени на 10-та страница от тази тема, като изрично подчертах, че това не е позицията на някоя родителска организация, а обобщение на родителски мнения от интернет.
Ние подкрепяме една голяма част от тях и като организация, но има и такива, с които не сме съгласни. Обаче сметнах, че е редно да представим на Общината и мненията, които не са в съответствие с нашите виждания, защото това е шанс да се чуе гласът на повече хора.

# 318
  • София
  • Мнения: 7 203
Кабо Алма, искам да те попитам има ли нещо, което ние във форума можем конкретно да направим за ситуацията?
Защото дотук всички (с малки изключения като теб), само пишем десетки страници, и .... ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО.
Бих се радвала, ако мога да помогна.
  bouquet

# 319
  • София
  • Мнения: 2 162
Кабо Алма, благодаря за отговора и за това, което правите. А къде мога да видя официалната позиция на вашата организация (ако има такава)? Малко се обърках кой за какво се бори и кой кого представлява.

# 320
  • Мнения: 3 740
Кабо Алма, искам да те попитам има ли нещо, което ние във форума можем конкретно да направим за ситуацията?
Защото дотук всички (с малки изключения като теб), само пишем десетки страници, и .... ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО.
Бих се радвала, ако мога да помогна.
  bouquet

Честно казано, засега не виждам какво можем да направим. Искахме проверка - в момента вече тече. Мисля, че е редно да излязат резултатите, за да можем да се произнесем по тях.
В понеделник ще има пресконференция на Общината - да видим там какво ще кажат.

къде мога да видя официалната позиция на вашата организация (ако има такава)? Малко се обърках кой за какво се бори и кой кого представлява.

И Асоциация "Родители", и СНБМ се борят за едно и също - за по-добри условия, в които да растат децата ни.  Simple Smile Просто акцентите са малко различни - Асоциацията е фокусирана повече върху проблемите на образованието, а СНБМ - на защита на майчинството. (Това, разбира се, е обобщение доста наедро, но го давам просто за ориентация). Тъй като темата за ДГ засяга областите на работа и на двете организации, си сътрудничим за решаване на проблемите.
Позицията на Асоциацията засега не е публикувана, пропуск  Embarassed, който ще поправим евентуално в понеделник.

# 321
  • Мнения: 4 181
Момичета, аз също подчертах, че според нас след като е назначена проверка е редно да се изчакат резултатите. Какъв смисъл има да се правят протести, внасят жалби и т.н. като ще ни отговорят, че е назначена проверка.
В крайна сметка класирането беше предвидено за май месец, така че не мисля, че ще е проблем да изчакаме десетина дни.
Ако не се предложи нещо, което ви удовлетворява може да се мисли за по-нататъшни стъпки  Peace
Червена шапчице  Hug не се ядосвай   bouquet
lilfi и Сдружение Настоящи и бъдещи майки и Асоциация "Родители" сме членове на работната група. Поканили са ни, защото и преди това сме работили с общината и сме неправителствени организации, които защитават интересите на родителите. Естествено, че се борим за едно и също, а именно както Кабо Алма е написала - за по-добри условия за отглеждане на децата ни  bouquet

# 322
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичета, аз също подчертах, че според нас след като е назначена проверка е редно да се изчакат резултатите. Какъв смисъл има да се правят протести, внасят жалби и т.н. като ще ни отговорят, че е назначена проверка.
В крайна сметка класирането беше предвидено за май месец, така че не мисля, че ще е проблем да изчакаме десетина дни.

Да, прави сте- трябва да изчакаме, макар че за мен сега това е най- трудната част ( да бездействам) при толкова въпроси и неясноти около бъдещето класиране и най- вече липсата на ясна регламентация. Затова се присъединявам към red, за да заявя, че може да разчитате на нас за бъдещи действия, както и за каквато и да е конкретна помощ по казуса с ДГ.

# 323
  • Мнения: 1 470
Алмичке,Клео радвам се че ви има!!!Знам за какво се борите и голяма Hugза това!!!
Все пак смятам че трябва да сме готови когато мине докладът,ако не ни удоволетворява да действаме,защото се притеснявам че отново ще се размият нещата...Миналата година отново ни замазаха очите,и нищо...Освен това с този доклад няма да решът въпросът относно местата...

# 324
  • Мнения: 48 009
доклада и проверка- добре
и после?!
още миналата година се знаеше че места не достигат за 3000 деца, за тях не се намериха места, сега не достигат за още повече
един доклад няма да ми гледа детето
защо не се построиха още тогава тези къщички?!

# 325
  • Мнения: 4 181
Момичета, освен  проверката, аз имам предвид да изчакаме и да чуем какво предлагат за местата.
Благодаря ви за изявеното желание за помощ  Hug
уверявам ви, че тепърва ще има много по какво да се работи  ooooh!
ваканции, работно време на градините, хигиенизиране, хранене и т.н....

# 326
  • Мнения: 48 009
ами какво има да с еработи, издава се дна наредба и половината проблеми/ работно време, летни отпуски/ се решават
желание и воля няма обаче, може ли на старши експерт да обясняваш нещо , с което би трябвало да е наясно?!

# 327
  • Мнения: 3 740
Да ви разкажа за днешната среща в Общината.
Бяхме двете с УФСЪ от СНБМ.
Фандъкова искаше да чуе нашето мнение за това, какво да се прави оттук нататък.
Общо взето, стигнахме до договореност за следните неща
- да изчакаме резултатите от проверката, за да можем да вземем отношение по въпроса дали всички кандидати са имали равен (макар и равно затруднен ) достъп до системата и дали има външна намеса и преподреждане на кандидатстванията. Проверяващите са от Майкрософт, ЦИСКО и БАИТ. Очакваме и оценка на това, дали са взети провилните решения в правилните моменти, за да се осигури работата на системата.
- да се включим в комисията за проверка на наличните свободни места. При близо 200 ДГ няма начин проверката да стане много бързо, затова възлагаме големи надежди на това, че ще подавате конкретни сигнали за конкретни градини, за които имате информация за скрити места - всяка ваша жалба, подадена чрез сайта, ще бъде разглеждана от въпросната комисия. Можете да заявите и желанието си да участвате в конкретните проверки.
- да получим пълен списък на възможните нови места - в новопостроени ДГ, в достроени съществуващи, в ремонтирани, в отдадени под наем, които да се върнат на Общината. Списъкът да е придружен с конкретен график на влизане в действие на съответните ДГ. Този списък да бъде актуализиран и публикуван на сайта на Общината до 2 седмици.
- да настояваме за целева държавна субсидия за построяване на достатъчен брой нови ДГ за решаване на проблема с местата, тъй като бюджетът на Общината не е в състояние да покрие този разход в разумен период (година-две).

В общи линии това е.
Предполагам, че ще има много недоволни, но ви моля за конкретни предложения.

# 328
  • София
  • Мнения: 3 648
Значи за сигнали - аз въобще не мога да подам запитване на сайта до сега - поне 10-15 пъти съм пробвала! ако може тук да пиша все пак - става въпрос за 51 ОДЗ, в което има 3 места за 2007 запазени, а там до сега не приемаха набор различен от този, който навършва 2 години в годината на кандидатстване и прием. Т.е. неможе да имат три деца 2007 година вече приети.

За градините, които ще се възстановат като такива - това значи ли, че още тази година ще могат да влязат в употреба тези градини и част от децата да се пренасочат натам? И как ще стане това?

Доста хора продължават да настояват за районирането - дали да не се наблегне и на това?

Мисля, че трябва да се настоява за разкриване на мах брой нови места още за тази учебна година по един или друг начин - дали във върнатите за целта градини, дали в нови!

# 329
  • Мнения: 1 470
Алмичке помниш ли миналата година за какво си говорихме с Фандъкова?!
Моето предложение е да даде пълен отчет за това какво е свършено по тези въпроси до сега,защото те бяха обсъждани още тогава.Нито едно обещание за година не изпълни,а сега обещават за месец...И това за целевите помощи го обсъждахме,помниш ли?!Защо не са кандидатствали междувременно за тях,както и за пари от европейски фондове?!Помниш ли какво каза въобще за парите,че не били проблем.Значи миналият юни,не бяха проблем,липсващите места бяха 3000,лятото тричетвърти от ДГ бяха затворени,макар че обеща да не го правят...


Аз искам сглобяеми ДГ-вариантът е много добър,и бърз,и на този етап май е единственният.Той решава всичките ни проблеми!!! Ако трябва и правителството да се включи,това си е бедственно положение,в крайна сметка данъците ни отиват там!!!

Общи условия

Активация на акаунт