Машина за хляб - 8 част

  • 47 914
  • 668
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 812
Браво на вас! Аз я карам само на насъщен...Утре ще забъркам нещо, но не знам още какво newsm78
curly sue много добре изглежда, станал е чудесен  eat Аз първия път като го правих тестото беше средно твърдо, незнам как да го обясня...Втория път го оставих по - меко, но го наблъсках с плодове, което не е добре за леко тесто, поне аз така си мисля Thinking Последния път му сложих повече брашно и пак стана, но сякаш не така въздушен. Харесвам го по - пухкав и ще експериментирам докато му свикна. Но напоследък не ми се получава така, както ми харесва, незнам...От самата рецепта ли, но когато го правя без добавка на плодове ми става по - успешен Crossing Arms
gery_to прекрасен козунак, на конци, само дето и аз не го харесвам от машината...И на мен така ми изгоря отвън, хем отгоре му стоях да го дебна... И моя се запече отгоре, но не чак толкова. Машинката ти мулинекс ли е? На такава ми прилича, май Mr. Green

joop! какво стана с козунака? Да не го излапахте вече? Mr. Green

# 316
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Страхотни козунаци сте направили, момичета. Бабите само могат да ви завиждат, едно време колко труд са хвърляли за това, а сега всяка е майсторка.
Ама я да ви питам- вие у вас само козунаци ли ядете и няма ли да ви втръснат до Великден???

# 317
  • Мнения: 125
Неее, точат лиги, но още не съм го прежалила...Стана страхотен този път! Жива да си Лебедунке, още рецепти да даваш, че и ние да се учим!   bouquet
Ето снимчици :http://www.snimka.bg/album.php?album_id=219983

# 318
  • Мнения: 812
Страхотни козунаци сте направили, момичета. Бабите само могат да ви завиждат, едно време колко труд са хвърляли за това, а сега всяка е майсторка.
Ама я да ви питам- вие у вас само козунаци ли ядете и няма ли да ви втръснат до Великден???
 

Ами какво да ти кажа...като извадя яйцата от хладилника и моите почват да ме гледат злобно... Mr. GreenИ точно защото навремето си е било цял героизъм да измесиш читав козунак, а сега машината прави всичко, затова и козунаците са нещо, с което най ни се занимава. И като се получат хубави, то една радост, едно въодушевление, а бабите ахкат и ни смятат за големи майсторки. А те овациите в повечето случаи са за машинките.   bouquet

joop! красота!

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 23:17 от Lebeduna

# 319
  • ES
  • Мнения: 2 172
Амиии, Мулинекс. Най-обикновена Бифинет, от Лидъла я купих за 44 евро. Иначе е за 1.250 кг готово изделие.

Наистина, че сме майсторки благодарение на машинките, но то и за тях си трябва майсторлък. Майка горката преди мен има машина за хляб и още не може да й хване цаката и пропорциите на продуктите. Има и нещо друго, казват, че тук брашното било по-хубаво, знам ли. В БГ от момински живот дали съм се сещала за такива неща.

Едно само ми е чудно. Тази програма меси всичко на всичко 25-30 мин. и какъв ефект, усетих го по тестото, когато го извадих да го плета. Друг път, когато е месено а ръка, много по дълго е толкова лепкаво и нееластично. Къде ли е тайната?!

Правих и рогчета, само тестото де, също станаха страхотни.

# 320
  • Мнения: 1 147
Аз съвсем пощурях и си купих Мулинекс 5000
Ами и аз така Wink Ходих в 3 техномаркета днес докато намеря наличен този модел Simple Smile
И понеже на майка подарих за Коледа машинка, тази дето я имам ще я дам на леля ми Wink
Аз правих малка доза хляб днес, но отгоре ми остана много бял (Клатроникът ми го препича много хубаво отгоре, та се чудя дали защото беше много малка дозата или друга е причината newsm78 Знам че като няма реотан отгоре няма как да се изпече много, но се чудя на другата ми машинка как ставаше номерът ...
joop, я кажи при теб как беше горната коричка?

# 321
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Някой беше дал съвет отгоре да се завива капака с алуминиево фолио докато пече и след готовност да не се вади веднага хляба, а да се остави да постои малко в машинката. Аз така правя и вече си има коричка и отгоре.
Моята Мулинекс 5000 купих от Технополис.

# 322
  • Мнения: 125
Деси, моя хляб също не прави такава коричка както беше при кенууда, ама мен ме устройва. Пробвай с фолиото отгоре.

# 323
  • Мнения: 1 808
Ура! Ура! Ура! Проблемът с времето е решен отчасти. Нощното втасване стана! Козунакът стана и-де-а-лен! Снощи към 7-8 май го сложих в хладилника и ето какво стана днес:
току-що изваденото от хладилника тесто
оформено по начина на Пина. Голям зор видях, лепеше, щото слагах и стафидите (а тях разбърках със захар) и ставаше едно захарно, лепкаво, а от олиото се свиваше непрекъснато
втасало. Не посмях да го чакам още.
намазан и поръсен
Готов! Прекрасен просто! Чупнах си малко отдолу. Къса се, бял, пухкав, мек.

Нямам търпения да отидем и да обера овациите  Laughing

# 324
  • Мнения: 125
Сю, страхотен е, направо шестак! Значи става с нощно втасване, това наистина ще ми спести стоене до 2ч през нощта. Следващия път и аз така ще го направя. Hug

# 325
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте момичета!От вчера има машина за хляб и имам проблем.Опитах се два пъти да направя хляб
и нищо не стана,сложих всичко както е по рецепта,но нямам теглилка и ми е трудно да си измеря брашното.
хляба изобщо не приличаше на нищо и си беше суров и рядък.Бихте ли ме посъветвали как да направя ,хляб като хората.
Благодаря предварително  bouquet

# 326
  • Мнения: 1 283
curly sue    bouquet ex, така най го обичам с бол материал eat
Благодаря за идеята, вместо да ставам по нощите,това е идеалния вариант. За питки съм правила така, но за козунаци не съм имала смелостта, нали са капризни  Hug

# 327
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета!От вчера има машина за хляб и имам проблем.Опитах се два пъти да направя хляб
и нищо не стана,сложих всичко както е по рецепта,но нямам теглилка и ми е трудно да си измеря брашното.
хляба изобщо не приличаше на нищо и си беше суров и рядък.Бихте ли ме посъветвали как да направя ,хляб като хората.
Благодаря предварително  bouquet

Ето моята рецепта, която съм си я премерила:
260 мл. вода
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
брашно 16 или 18 с.л. с връх
1/4 мая
5 с.л. олио или зехтин или маргарин - 40 гр.
Вместо вода аз слагам прясно мляко.
Винаги ми става по тази рецепта - успех  Peace

# 328
  • Мнения: 11 607
Здравейте момичета!От вчера има машина за хляб и имам проблем.Опитах се два пъти да направя хляб
и нищо не стана,сложих всичко както е по рецепта,но нямам теглилка и ми е трудно да си измеря брашното.
хляба изобщо не приличаше на нищо и си беше суров и рядък.Бихте ли ме посъветвали как да направя ,хляб като хората.
Благодаря предварително  bouquet


Каква е вместимостта на машинката ти? И ...не знаеш ли долу-горе някоя твоя чаша какво количество течност и брашно събират(от други рецепти),че да се ориентираш по нея?


Топката трябва да стане с такава консистенция,че да се отделя от стените на контейнерчето и да не е твърдо,а да е едно приятно меко.....

коя рецепта използва - от книжката на машинката или от тук?

curly sue  , извинете...след този вкусотия и красотия...на ВИЕ ли ще си говорим вече? Поздравления! Защо не каза да ти дойдем на гости?  bouquet

# 329
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Машината ми е Мулинекс,с вместимост 500гр,750гр и1.000кг.Премерих брашно с мерителната чашка която се дава с машината.Използвах рецепта за най обикновен хляб с прясно мляко,като брашното трябваше да е 500гр и толкова сложих,ппавих го на 1 програма и нищо не стана.

Общи условия

Активация на акаунт