Недоносени деца - 7

  • 15 212
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами момичета, аз не съм сигурна на моята дали са и правили преглед на очичките докато беше в болницата, след като излязохме педито ми каза, че ще направим такъв преглед когато стане на шест месеца и аз като не разбирам нищо, се съгласих. Чак сега тук като чета вие по колко пъти сте ходили вече и започвам да се притеснявам, и то много. На моята кукла понякога много и сълзят очичките, това нормално ли е?
Мимчо сега ще изчета това което си ни пуснала за доктор Константинов и тъй като вече имам и направление ще си потърся лекар и ще си запиша час. Мислех да я водя на часно ама се питам защо.Чесно да ви кажа омръзна ми, защо по дяволите плащаме тези здравни осигуровки, като винаги се стига до часния преглед. Ще направя както с ортопеда ще си използвам първо направлението, и ако не остана доволна, тогава ще отида на часно. Днес ще се обадя и на една позната, която е очен лекар в МД, но не се занимава с дечица, тя мисля че е очен хирург, но тя все ще ми каже къде да отида и кака да процедирам, може пък да може и тя да я погледне.
Желая на всички Ви лек и ползотворен ден.А А така ми се щеше да изведа децата на разходка. От сутринта е пекнало едно слънце, обаче е много студено.

# 61
  • Мнения: 1 685
dundurelke -вземи заведи детето при офталмолог, за да ти го прегледат поне да си спокойна.и на жоро така си му сълзи едното оче но ни предписаха едни капки-сега ги ползвам когато е насълзено очето му,и ефект има!айде мила пиши как е минал прегледа и късмет Peace

# 62
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Мим4о, на какъв обект в Драгоман е вашето тати?
Ачето още не хапе, само заплашва да охапе, като не и угодиш нещо. Много е своенравна и много разглезена от бабите и дядовците, но какво да се прави... Факт е, че на мен не ми предава номера, слушка ме, но появи ли се някой от дядовците и стой та гледай... От октомври месец Ани е на обща храна - яде това което ядем и ние. Просто в едзин момент ми отказа всякакви каши, кремове, пюрета и детска кухня. И сега едно от любимите и неща са наденичките  Laughing

Гледам, че коментирате захранването - при Ани всяка нова храна въвеждах за три дена, кисело мляко яде от седмия месец, попара така и не прояде. Общо взето яде това което не е за нея - кренвирши, саламче... А покрай грахта и ориза мога да пробутам всякакъв друг зеленчук  Mr. Green. Много обича и трушийка да яде...

# 63
Здравйте, мамчета.Аз много рядко пиша, обаче от малкия не мога.Но да знаете,че зорко ви следя и се радвам на всяко поникнало зъбче и на всяка първа крачка!Тъй като няма на кой да се похваля,а знам че ще се радвате с мен, да кажа че Дениската прохожда (вече на 1,3 год.).Още са му малко трудни завоите но се успокоих че нямаме проблеми.Та, зарадваите се и за нас.
Това което ме притеснява е че от 3 дни има лека температура, само 37,4, 37,5. Знам че не е много но не е нормално за него.Отказва да яде от 3 дни и признава само кисело мляко с бисквитки.Има и разстоиство, на не като настинал, дали не е че яде само мляко без твърда храна?Подкашля малко, но толкова обича да имитира кашляне че не знам дали наистина кашля или се лигави.Направо съм много объркана.Мисля си че може да са зъби,но вече имаме 5, с които нямахме такива проблеми.Да имате някакви идеи?
Желая весел ден на всички!!!

# 64
  • Варна
  • Мнения: 965
Dessita18, честито ви прохождане!  Да сте много стабилни и целеустремени Simple Smile!
Така както описваш нещата 99% съм сигурна, че скоро ще си имате ново зъбче. Кашлянето може да е от задавяне със слюнка (по всяка вероятност слюнкоотделянето е повишено). Боли го детето и затова отказва твърдата храна. Ние често имахме такива периоди като му никнеха зъбките (сега сме с 8 ), даже вчера наобед отказа да яде каквото и да е - ни готвено, ни пюрета...(след 2-3 часа цокна малко АМ). Виж не се сетих да пробвам с кисело мляко тогава.  newsm78
Мим40, пробвах зверчето да го залъжа да върви повече като държи нещо в двете си ръце, но.. прави толкова крачки, колкото и преди. Като се усети, че няма нищо стабилно на близо, за което да се подпре ако залитне, кляка и дотам. Просто е страхлив. Иначе ако ме държи за ръка (или за панталона) е много смел - даже бяга - много е смешен.

# 65
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Viki_76, не се притеснявай и не насилвай юнака, ще проходи. Щом до тук е стигнал връщане няма  Laughing. Ани проходи на 1 г. и 3 м., защото много падаше. А сега е като торпила - понякога не я усещам кога е застанала зад мен и се сблъскваме. На мама тихата стъпка...

# 66
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мимчо, много ти благодаря, изчетох всички въпроси и отговори към доктора и си записах телефоните на клиниката, ама май там няма да ни прегледат с направлението, но нищо сега ще поровя и в предишната тема, там някой беше писал телефони на МД и на други доктори. Но още утре ще звънна да и запазя час при този др. Константинов, той явно е доста добър, че днес нали е неделя. Вие ходили ли сте при него? Ще запиша час и в МД за да си оползотворя и направлинието, а и да чуя две мнения все пак.
Еlissee гледам, че и ти си му писала, дано да ни отговори скоро и на двете.  Hug

# 67
  • Мнения: 388
Като стана дума за очни лекари вижте и тук. На първа страница Viki i mama е дала координатите на някои специалисти.
Viki_76, Тери също все още е доста неуверен и страхлив. Бръмчи из цялата къща сам но се стяга отвреме-навреме и пада както си стои (най- съм спокойна като падне на дупето си, изобщо не плаче  Laughing)
Наде, мъжа ми е "джамджия"  Laughing Монтират прозорците на някаква къща (частен имот), доколкото знам. Била голяма 3 етажна  Crazy Я кажи да не би да имаш нещо общо  Wink Аз с кеф бих се нанесла в такъв палат, че вече имам нужда от повече пространство. В моето тясно жилище нищо чудно, че Тери проходи без проходилка - то накъдето се обърне все има къде да се подпре  Joy

# 68
  • Мнения: 388
Dundurela, ходили сме при Константинов, нещо повече - заедно с него доц. Андреев оперира  Тери. Аз имам впечатления само от тях, всъщност. Peace Ако искаш попитай и Viki i mama, тя има опит с много офталмолози (доколкото знам и те са при д-р Константинов  Wink)

# 69
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Mim4o, ще ми се да имах нещо общо... Wink Joy
За сега съм благодарна, че свеки живеят на долния етаж. За сега..., че нещо се опитва да се бърка в режима на госпожицата

# 70
Viki 76,благодаря ти за думите.Ще проходи твойто мъжле.Денис преди месец беше тръгнал, след няколко дни и крачка не правеше без да се хване за нещо, всички ми казваха че го е страх а аз се притеснявах.Сега, обаче като тръгна, разбрах че са били прави, просто аз все бързах и се притеснявах,както винаги.Успех!!!

# 71
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мимчо много благодаря, преписах всички имена и телефони отнасящи се за София и утре ще звъня. То при нас е само първичен профилактичен преглед ама все пак съм много разтревожена.

# 72
  • Мнения: 3 914
Здравейте,пропуснала съм да се запиша в номер 7,та затова и не пиша ooooh!,макар че вече съм далеч от захранване и другите неща ,които ви вълнуват сега,но пък за проблеми мога да съм полезна.
Видях ви постовете в темата на доктора,той отговаря сутрин рано ,преди да отиде в клиниката Peace
Но аз реших да пиша,защото виждам че се притеснявате,а няма защо Hug
elissee,не е страшно това което описваш,естествено трябва да я види лекар,а за линииката на ириса-много хора имат такива линиики,нарича се депигментация на ириса,просто има едно петно с по малко пигмент,няма отношение към зрението Peace
Dundurela и ти дишай спокойно,всичко ще е наред Peace
И на двете ви препоръчвам да отидете при Константинов или Топов Hug
Успех  bouquet

# 73
мамчета, Денис е болен и моля з съвет ако някои е минал през това.Има афти в устата, затова не е искал да яде.Лошото е че вдига температура.Казаха ми да давам нурофен,витамини Саностол и Тантум верде да пръскам колкото мога но в бузките за да не го вдиша.Искам да го облекча колкото мога, затова ако някои има идея, моля да я сподели.Благодаря.Лека вечер.

# 74
  • Мнения: 139
Viki i mama аз точно се чудех къде изчезна? За подписът ти: това момиченце е от Стара Загора нали? В едно магазинче за бебешки щуротийки имаше касичка за събиране на парички, но вече са я махнали. Събрали ли са парите, които са им нужни и изобщо имаш ли информация как се развиват нещата с тях.
Какви по точно са тези афти...да не е млечница?

Общи условия

Активация на акаунт